Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Square Enix PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#121 Tawotnica Napisany 24 lutego 2014 - 01:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:
Niestety za tą swobodę płaci się sporą cenę, bo gra jest po prostu brzydka. Robię shoty, ale wstyd takie coś wrzucać nawet, no chyba, że obok Steel Divera :olo: 
 
BhL_qk0CAAAYD9u.jpg
 
BhMGpXvCUAANCYS.jpg
 
BhMXugWCQAAPyDU.jpg
 
Walki jeszcze jako-tako efektownie wyglądają, bo dużo się błyska i wybucha, ale poza tym jest padaka.
 
Dzisiaj trochę dłuższą sesję z LR sobie zrobiłem i pod koniec drugiego main questa już miałem dość pierdolenia Hopa, który niestety z dla Lightning Returns jest tym czym dla Fi dla Skyward Sword. Kiedy Captain Obvious nawija, a Lighty atakuje przeciwnika walka przerywa mu w połowie zdania, którego po nie kończy. Nie dość tego, że cały czas chce prowadzić za rączkę, to jeszcze z uporem maniaka przypomina o tym, że punkt szósta czas na powrót do Arki.
 
No i dochodzimy do mechaniki, która mi mocno zburzyła koncepcję trzeciego dnia w grze. Tuż przed bosskiem wybiła 6:00 i w nagrodę mogłem cały mozolny segment z wieloma chaos zonami powtarzać raz jeszcze :reggie: Być może za duży szwędacz mi się wcześniej włączył, bo trochę błądziłem po nowym mieście i sam fakt "zamknięcia doby" mi nie przeszkadza, tylko brak jakiegoś kompetentnego systemu fast travel, który pozwalałby dokończyć rozpoczęty wątek. Teleportowanie w grze jest, kosztuje EP, ale zamiast być elastycznie wykorzystywane do różnych miejscówek, w różnym czasie to służy jedynie do przemieszczania się między miastami, bo podobnie jak pociągi wyrzuca Lightning na peronie.   

  • 0

#122 Starh Napisany 24 lutego 2014 - 02:31

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gdyby SE wywaliło ten zegar i zrobiło coś ala w Personie 3/4 - dana czynność (tutaj np wykonanie questa)=przesunięcie czasu.  Widać, że gra była robiona na szybko i małym kosztem.... Jeżeli XV będzie słaba, to stracę wiarę w FF, a raczej w rezultat pracy SE.

 

Wystarczyły 4 rzeczy:

- w/w koncepcja z persony + zegar

- Wybory podczas gry mające wpływ na zakończenie (kilka zakończeń)

- Ładniejsza oprawa audiowizualna - ale kr nie bo trzeba było się spieszyć, bo termin i chj....

- Mroczna aura i ciężki klimat + adekwatne zadania

 

I gra by była pinkna.. po prostu SE chciało wydymać graczy nazwą marki.


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 24 lutego 2014 - 02:36

  • 0

#123 Kazuo Napisany 24 lutego 2014 - 06:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mogłem w to zagrać za darmo na pożyczonym xboxie, ale chyba jednak pyerdolę ten interes :don:


  • 0

#124 Tawotnica Napisany 26 lutego 2014 - 22:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:

Cofam, co napisałem o spieprzonej mechanice wracania się do arki. To ja zderpiłem, bo można w takiej sytuacji od pewnego momentu w grze zatrzymać czas. Kosztuje to punkty EP, ale te się uzupełnia poprzez walki, więc gospodarując nimi rozsądnie nie ma szans, żeby na coś zabrakło godzin. Nadużywanie tej umiejętności wchodzi w krew najpóźniej podczas zwiedzania trzeciej miejscówki - Wildland. W porównaniu do miast jest olbrzymia, więc Lighty do pomocy dostaje:

 

Spoiler

 

i teleport ogarnia wreszcie więcej miejsc niż dwa perony na krzyż. 

 

Minął czwarty dzień, czyli nie jestem nawet w połowie, a gram już z dobre 15 godzin. Także kolejna dobra wiadomość dla wszystkich zawiedzionych XIII-2: Lightning Returns wygląda na wiele dłuższą grę. 

 


  • 0

#125 Kazuo Napisany 27 lutego 2014 - 01:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A tu nie ma czasem tylko 7 dni do apokalipsy?


  • 0

#126 Starh Napisany 27 lutego 2014 - 01:25

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

A tu nie ma czasem tylko 7 dni do apokalipsy?

Możesz wydłużyć te dni


  • 0

#127 Kazuo Napisany 27 lutego 2014 - 01:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No dobra, można je wydłużyć, ale więcej chyba ich nie dochodzi? Czyli jeżeli Tawot ma za sobą 4, to i tak zostały mu już tylko 3, a to oznacza, że jest na większej połowie gry. Chyba, że czegoś nie rozumiem :hmmm:


  • 0

#128 Tawotnica Napisany 27 lutego 2014 - 02:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:

No dobra, można je wydłużyć, ale więcej chyba ich nie dochodzi? Czyli jeżeli Tawot ma za sobą 4, to i tak zostały mu już tylko 3, a to oznacza, że jest na większej połowie gry. Chyba, że czegoś nie rozumiem :hmmm:

 

Story spoiler:

 

Spoiler

 

Historia tak k**** głupia, że tylko Motomu Toriyama mógł to wymyśleć. Powinien przejść do Konami i pisać scenariusz do następnego Metal Geara.   


  • 2

#129 Kazuo Napisany 27 lutego 2014 - 02:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Aha, ok, teraz wszystko jasne ;)

 

 

 

 

:ohgod:


  • 0

#130 Tawotnica Napisany 02 marca 2014 - 21:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:
Siódmy dzień! Wreszcie siódmy dzień! Myślałem, że coś się stanie znakomitego, ale nie stało się nic! :potter: 
 
Za to muszę przyznać, że już się bez reszty wciągnąłem przez walki. Nawet nie zwracam już uwagi na czas, bo zrobiłem ponad 130 zadań pobocznych i Lightning jest teraz tak wygrindowana, że Reavery miotę na 3 ciosy, więc wieczorami tylko siadam na 2h wytłuc całą populację potworów. To jest kozacka opcja w ogóle EXTINCTION MODE MOTHER****R!!!! Hell yeah. Każdy rodzaj stworków ma wyznaczony górny próg populacji, np. ~30 Reaverów. Jak się ich tyle powybija, to pojawia się hiper dopakowana wersja OMEGA danego stwora. Tak, OMEGA, taka o omega: Ω. Jest to tak właściwie kolejna walka z bosskiem, bo te największe potwory potrafią nieźle skopać tyłek bez odpowiedniego przygotowania. Jestem pod dużym wrażeniem, że gra w której nie ma expa potrafiła mnie przekonać do grindowania, zupełnie opcjonalnego i oprócz fajowej potyczki pod koniec w ogóle nie nagradzającego niczym.

Kazek, będziesz musiał jednak zagrać kiedyś w tego crapa, bo
Spoiler

just sayin'. Najlepszy z wątków głównych, właściwie jedyny który mi się podobał, bo generalnie to Lightning Returns jest straszną szmirą, ale takie same były pozostałe trzynastki.

Za to gameplayowo jest najciekawszą częścią tak od 2-3 dnia, kiedy zacząłem ignorować czas i trochę podpakowałem główną bohaterkę. Bawię się zdecydwanie lepiej niż przy FFXIII i XIII-2. Ta trzynastka to jak na ten numer przystało pechowa seria, bo wydaje mi się, że ostatnia odsłona zbierałaby zdecydowanie wyższe ocenki, gdyby nie była zakończeniem średniej trylogii, która mocno nadszarpnęła reputację jednej z najpopularniejszych japońskich serii gier ever.

Brzydkie screeny, bo tak:

LIGHTHIEF #słabypunjestsłaby :suchar:

BhrDjk2CUAA0iOJ.jpg


Chłopak Lightning z gitarą. Dziękuję ci Toriyama za tak rozbudowaną funkcję ubierania naszej waifu, że do każdego kostiumu mogę dołożyć na plery pier****ną gitarę elektryczną:

BhpCHJ3CAAAk4_p.jpg


Mistrzyni drugiego planu:

BhffpZgCcAAEdtw.jpg


Dujący wiatr w chaosie (ależ wspaniały tytuł dla tego screena :notbad: ):

BhmtktlCcAAbAvd.jpg
  • 2

#131 Kazuo Napisany 02 marca 2014 - 21:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Trochę mnie przekonałeś do zagrania, może jeszcze się skuszę.


  • 0

#132 Tawotnica Napisany 04 marca 2014 - 22:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:

Oglądam właśnie creditsy. Nie wiedziałem, że Troy Baker to Snow  :pf:


  • 0

#133 Schrodinger Napisany 04 marca 2014 - 22:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Oglądam właśnie creditsy. Nie wiedziałem, że Troy Baker to Snow  :pf:

:doge: :doge: :doge: :doge: :doge: :doge:

chyba nikt nie wiedzial
  • 0

#134 MonsieurWoland Napisany 04 marca 2014 - 22:18

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Tawot podziwiam Cie. Zeby konczyc  jcrapy w XXI wieku trzeba miec duzo samozaparcia. Ja przy FF XIII wymieklem po 6h :olo:


  • 0

#135 Kradziej Napisany 04 marca 2014 - 22:22

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:


Oglądam właśnie creditsy. Nie wiedziałem, że Troy Baker to Snow  :pf:

:doge: :doge: :doge: :doge: :doge: :doge:

chyba nikt nie wiedzial


Ja wiedziałem.
:doge:
  • 0

#136 Starh Napisany 04 marca 2014 - 22:48

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Tawot podziwiam Cie. Zeby konczyc  jcrapy w XXI wieku trzeba miec duzo samozaparcia. Ja przy FF XIII wymieklem po 6h :olo:

Niektórzy wolą te crapy niż co roku premierowe Call of Duty... 


  • 0

#137 Tawotnica Napisany 04 marca 2014 - 22:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:

jak mógłbym nie przejść giereczki w której tłucze się różowe cyklopy: 

 

BhwTUD0CYAAGv8R.jpg

 

i różowe machiny: 

 

BhwrkQkCEAAm1To.jpg

 

i to wszystko najlepszą bohaterką serii FF, Claire "Błyskawicą" Farron:

 

BhwdkWECAAACK_y.jpg

 

<3 

 

 


  • 0

#138 Lady Luck Napisany 04 marca 2014 - 23:10

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:

Ja p*erdole :fp:


  • 0

#139 Schrodinger Napisany 04 marca 2014 - 23:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

BhwdkWECAAACK_y.jpg
 
<3

jestem wstępnie zainteresowany zagraniem w tą głęboką i interesującą grę wideło :sir:
  • 0

#140 Kazuo Napisany 04 marca 2014 - 23:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Oglądam właśnie creditsy. Nie wiedziałem, że Troy Baker to Snow  :pf:

:doge: :doge: :doge: :doge: :doge: :doge:

chyba nikt nie wiedzial

Wiedziałem to już po pierwszym wypowiedzianym przez niego zdaniu, przecież ten kolo ma mega charakterystyczny głos.

 

 

A Ty Tawot, jesteś jakimś masochistą :olo:


 


  • 0

#141 MonsieurWoland Napisany 05 marca 2014 - 13:18

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Tawot podziwiam Cie. Zeby konczyc  jcrapy w XXI wieku trzeba miec duzo samozaparcia. Ja przy FF XIII wymieklem po 6h :olo:

Niektórzy wolą te crapy niż co roku premierowe Call of Duty... 

 

Jest jednak roznica miedzy 6h a 100h + w grze  :reggie:


  • 0

#142 Schrodinger Napisany 05 marca 2014 - 13:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Wiedziałem to już po pierwszym wypowiedzianym przez niego zdaniu, przecież ten kolo ma mega charakterystyczny głos

Jak grałem w FFXIII na premiere to miałem wyjebane kim jest Troy Baker :P
  • 0

#143 Kazuo Napisany 05 marca 2014 - 16:18

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kolo ma niesamowicie bogate portfolio, podkładał głos w dziesiątkach anime i gier wideo, ja np. jeszcze przed FFXIII kojarzyłem go chociażby z Tales of Vesperia oraz Persony 4.


  • 0

#144 Lady Luck Napisany 05 marca 2014 - 16:22

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:

Ja go znikąd nie kojarzyłam, bo nie grałam w nic, w co podkładał głos (Tekken i jego Bryan się nie liczą, chociaż zdziwiłam się, kiedy przeczytałam, że to on), a anime nie oglądam z angielskim dubbingiem ( :bue: ).


  • 0

#145 Schrodinger Napisany 05 marca 2014 - 16:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:
miałem jak LL
  • 0

#146 Kazuo Napisany 05 marca 2014 - 16:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja się bardziej zdziwiłem jak przeczytałem, że użycza głosu Joelowi w TLoU, bo z reguły pokładał głos pod młodzików i japońskich pedałków, jakoś nie wyobrażałem sobie go w roli tak starego pierdziela - a jak wiadomo, wyszło zajebiście.


  • 0

#147 Tawotnica Napisany 05 marca 2014 - 16:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:
Kim był w Personie? Kanji? Ja podobnie jak większość o kimś takim jak Troy Baker się dowiedziałem dopiero przy Bioshocku i TLoU w zeszłym roku.
  • 0

#148 Kazuo Napisany 05 marca 2014 - 17:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tak, Kanji.


  • 0

#149 szczudel Napisany 21 października 2014 - 12:01

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Gram sobie dalej i niezmiernie niekomfortowo sie czuje z tym zegarem. Zamiast sobie na luzaku wędrowac poswiecie, biegam wszędzie jak wsciekły non-stop zerkajac na ten niescześny zegar.

 

:why: kto , pytam sie kto, pomyślał że to będzie fajny gameplayowy patent w Jrpgu?  :why:

 

Swoją droga wpadłem na Noela i jestem tak cieńki ze nie moge go załatwic. Zanim sie podpakuje to ten zamieni sie podobno w Noela + i wogóle nie będe miał szans go pokonąć. 

 

Kto wogóle widział nieliniowośc w JRPgu? 

 

Ta gra jest mechanicnzie zrypana. Mimo to w jakis sposób kusi - kusi aby zobaczyć nowe lokacje i pozwiedzac. Niestety wizja siedzenia z Opisem na kolnach aby przejsc na 100% (2 przejscie) już teraz mnie odpycha. Jak widziałem jakies opisy to tam koles podaje co trzeba i w ktorych godzinach robic... Słabe to i to bardzo.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 21 października 2014 - 13:14

  • 0

#150 Hellmans Napisany 21 października 2014 - 17:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Czemu grasz w crapy?


  • 0



Inne z tagami: