Skocz do zawartości

Resident Evil 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
76 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 16:20

Gość__*
  • Goście
Mam wersje NTSC gry Resident Evil 2 Dual Shock Edition. I mam taki problem, w grze maja byc 4 scenariusze tak? To niewiem co jest grane bo przeszedlem 1scenariusz(leon) i 2(Claire) i powinienem miec teraz chyba Leon scenario 2, a w sejwie na koncu gry po creditsach jest LeonA/00/scenario 1st i gdy loaduje sejwa gram zamiast 2 leonem znow 1 ktory juz skonczylem. WTF :?:
  • 0

#2 vagrant3 Napisany 24 marca 2006 - 16:28

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
W PALu wygląda to tak, ze scenariusze są właśnie w parach - czyli Leon A + Claire B gdy zaczynasz przygodę od płytki Leona oraz Claire A + Leon B gdy zaczynasz od płytki Claire.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 16:31

Gość__*
  • Goście
Hmm wiec ja mam skonczone Leona A i Claire B, wiec teraz mam wlozyc 2cd i grac nie z loada tylko new game i bede mial Claire A, potem po skonczeniu zrobic loada i bedzie Leon B ??
W NTSC jest tak ze oba leony sa na 1cd i obydwie Claire na drugim cd.
  • 0

#4 vagrant3 Napisany 24 marca 2006 - 17:06

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

iec teraz mam wlozyc 2cd i grac nie z loada tylko new game i bede mial Claire A, potem po skonczeniu zrobic loada i bedzie Leon B ??

Dokładnie. I będziesz miał dwa sejwy.
Z płytkami w PALu jest dokładnie tak samo.
  • 0

#5 PomezZ Napisany 24 marca 2006 - 17:07

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Przechodzisz leon 1st dostajesz Claire b. Przechodzisz claire a dostajesz leon a. Proste. To normalne że obydwa scenariusze Leona są na jego płytce. Analogicznie jest z Claire[/quote]
  • 0

#6 nicun Napisany 24 marca 2006 - 17:44

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
...a później już tylko Hunk i Tofu, jak oceny będą dobre...
  • 0

#7 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 18:01

Gość__*
  • Goście
Ok, skoro juz problem rozwiazany (zmienilem nazwe tematu) to pogadajmy se o samej grze. Uwazam ze jest to jeden z najlepszych residentow, trzyma klimat przez cala gre. Co sadzicie o RE2 :?:
  • 0

#8 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 18:21

Gość__*
  • Goście

Co sadzicie o RE2

Fajna gierka- męczyłem ją na emu N64 na piecu (niestety- wersji PSX'owej nie dane było mi zobaczyć ;() Zatem oprócz tradycyjnych dla serii "strachajek" bałem się również o moje save'y (bo nigdy nie miałem pewności, że dobrze się zapiszą) a na dodatek dochodziły traumatyczne przeżycia gdy długo nie zapisując stanu gry emu się wieszał 8) . Ogólnie pozycja obowiązkowa dla szanującego się fana serii, mogliby remake'a wypuścić.
  • 0

#9 PomezZ Napisany 24 marca 2006 - 19:42

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Resident 2 to klasyk. Myślę że nie tylko fani serii powinni sie z nim zapoznać. Choć właściwie to ze świecą szukać ludzi którzy jeszcze go nie ukończyli. Młodszych graczy może odepchnąć oprawa. Kiedyś masakrowała i budowała klimat a dziś...
Rzeczyiście szkoda, że nie wypuszczono remake'a. Z tym większą radością w RE zero powitałem kilka lokacji z "2".. I bynajmniej nie był to koomisariat :)

  • 0

#10 Gruby01 Napisany 24 marca 2006 - 20:53

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Myślę ze RE 2 jest najlepszy z całej serii nie licząc RE 4 bo to trochę inna gra, tzn. w innym stylu nie ma już statycznych kamer i zombiaków.

Klimat powala do dnia dzisiejszego. Gra jest tak samo dobra jak w momencie gdy zaczynała swoje podboje na szaraku nic jej nie ubyło. Grafika mi nie przeszkadza, generalnie nie można powiedzieć żeby była zła. No i jest dość długa, można przy niej spędzić dość sporo czasu i drugi scenariusz jest chyba troszkę trudniejszy przynajmniej troszkę.

Postacie które się pojawiają w grze tez są spoko jeszcze w dniu dzisiejszym. A filmiki które się przewijają klasyka, według mnie najlepszy jest z komandosami i z birkinem, głosy komandosów powalają.

Pozdro Szacun.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 22:46

Gość__*
  • Goście
No wszytsko prawda ale jedno ciezko mi RE2 wybaczyc, choc to moze akurat dotyczy calej serii, - idiotyczne zagadki np. po co ktos chowa w posterunku medalion potrzebny do wsadzenia w staute z ktorej wypadnie klucz potrzebny do otwarcia pokojow w posterunku? Ale coz chyba inaczej sie tego rozwiazac nie dalo i trzeba bylo to tak zrobic by podtrzymac gameplay :P Zagadzam sie ze RE2 to najlepszy z residentow (4-tez ale to ina gra). Niewiem jakby RE2 skonfrontowac z REmakiem, trzeba zakupic gacka i sprawdzic...
  • 0

#12 PomezZ Napisany 24 marca 2006 - 23:53

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Sting troche ciężko porównać RE2 z REmake'm, bo ten przebija RE2 pod każdym względem. Tzn: dzięki ZAJEBISTEJ oprawie gra zyskuje bardzo specyficzny, mroczny i "duszny" klimat. "Zaszczucie"-słowo które przychodzi mi na myśl. Nie jest to klimat czystego strachu tak jak w silent hillach-klimat się nie zmienił w stosunku do ogryginału. Mamy tu do czynienia z czystym, 100% residentem. Ja się na Remake'u nie zawiodłem i jeśli dalej myślisz o zakupie gacka na spółke z kumplem to zrób to czym prędzej. Szkoda jedynie że capcom zakpił z graczy okrutnie wypuszczając na GC port RE2 z psx'a, z podbitą grafą. Bardzo szkoda. Ta część miała największy potencjał ze wszystkich trzech pierwszych części.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 09:08

Gość__*
  • Goście
Tu sie wlasnie zmartwilem, bo myslalem ze znajde wiecej powodow do kupna NGC niz REmake, RE0 i MGS:TTS. Ale koniec offtopa, jak juz pisalem teraz gram z tymze kumplem z ktorym chce kupic gaca w RE2 i jestesmy w Claire 2nd scenario. Gramy bez opisu wiec jest sporo fun'u bo nie wiadomo co bedzie dalej, a gra mimio wielu lat na karku wcale nie przestaje straszyc :D
  • 0

#14 PomezZ Napisany 25 marca 2006 - 09:52

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Tu sie wlasnie zmartwilem, bo myslalem ze znajde wiecej powodow do kupna NGC niz REmake, RE0 i MGS:TTS


OT

Zelda WW, Metroid Prime, Metroid prime Echoes, Eternal Darkness,na jesieni Zelda TP, i oprócz tego znajdzie sie jeszcze kilka pozycji.

EOT
  • 0

#15 Yoori Napisany 25 marca 2006 - 16:58

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Najlepszy Residen ever, a pierwsze spotkanie z Lizardmenem zapamiętam do końca życia. Pomysł z osbnymi scenariuszami też extra, gra staje się przez to dłuższa i ciekawsza, do tego możliwość wyboru czy coś wziąść czy może zostawić drugiej postaci, miodzio.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 20:34

Gość__*
  • Goście
Taka mozliwosc jest chyba tylko jeden raz w grze ...
  • 0

#17 Yoori Napisany 26 marca 2006 - 14:59

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

Taka mozliwosc jest chyba tylko jeden raz w grze ...

Jeden raz napewno, do wyboru wieksza kieszeń albo giwera (nie pamiętam czy to było Magnum czy też "ulepszenie" do pistoletu, ale coś mi się zdaje że to drugie)
  • 0

#18 vagrant3 Napisany 26 marca 2006 - 15:08

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Do wyboru był Machine Gun i powiększenie kieszeni o 2 sloty. Ale w sumie mozna było obie rzeczy wziąć tylko to wiązało sie z tym, ze w drugim scenariuszu (zawsze trudniejszym) juz ich nie było.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 27 marca 2006 - 08:23

Gość__*
  • Goście
Mi sie wogole wydaje ze 1 scenariusz Claire byl duzo trudniejszy od 1 Leona. Teraz 2 od Claire (z new game) jest latwy wiec chyba znowu Leon B bedzie trudny :P
  • 0

#20 Gość__* Napisany 31 maja 2006 - 16:41

Gość__*
  • Goście
mimo wszystkich zalet i oprawy RE2 bardziej podoba mi sie część pierwsza [gram na Saturnie ale chyba nie gra to większej roli :P]
niesamowicie klimatyczny domek o zabudowie a'la wczesny horror , przemyślane i odziwo logiczne zagatki [nie ważne wszystkie rzeczy którymi RE2 przewyższał RE ale większość jego zagadek było wyjątkowo syfiastych]
a gdy przykneło sie oko na gre aktorów to równiez fabuła okazywała sie ciakwsza - no i wymieniany wczesniej klimat zaszczucia [o liczeniu naboi niewspomne :P]
  • 0

#21 Gość__* Napisany 21 października 2008 - 08:06

Gość__*
  • Goście
Wczoraj pchnięty przez RE4 odszukałem płytkę z RE2 (scenariusze Leona) i zacząłem grać... No i znów mnie wciągnęło. Oprawa nie powala, ba - wręcz odpycha, ale sam gameplay znów mi podszedł okrutnie. No uwielbiam latać po komisariacie i sieczyć zombiaki. Gra, która do dzisiaj ma mocny klimat i warto po nią sięgnąć. Skończę RE4 to zabiorę się na poważnie za RE2 :mrgreen: W ogóle byłem zdziwiony, jak mocno w erze HD potrafi wciągnąć gra z PSXa, no po porstu nie mogłem się oderwać od konsoli. Mistrz.
  • 0

#22 psxmaster Napisany 01 czerwca 2009 - 10:22

psxmaster

    Blanka

  • Forumowicze
  • 188 Postów:

Najlepszy Residen ever, a pierwsze spotkanie z Lizardmenem zapamiętam do końca życia. Pomysł z osbnymi scenariuszami też extra, gra staje się przez to dłuższa i ciekawsza, do tego możliwość wyboru czy coś wziąść czy może zostawić drugiej postaci, miodzio.



Tak Lizard powalał do dzis mam gesia skórke jak sobie przypomne " ide sobie korytarzem po posterunku a tu takie holerstwo baraszkuje po suficie " malo sie nie posral.... z wrazenia!!!!!!!
  • 0

#23 phsx Napisany 02 czerwca 2009 - 21:20

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A ja pamiętam, że zawsze miałem pełne pory jak przechodziłem koło okna z którego wychodziły ręce :lol:
  • 0

#24 psxmaster Napisany 05 czerwca 2009 - 14:58

psxmaster

    Blanka

  • Forumowicze
  • 188 Postów:

A ja pamiętam, że zawsze miałem pełne pory jak przechodziłem koło okna z którego wychodziły ręce :lol:


Tak to tez był niezły moment (to zaskoczenie Heh) :shock:
  • 0

#25 Mastaofdapit Napisany 19 maja 2010 - 13:01

Mastaofdapit

    Mokujin

  • Narybek
  • 28 Postów:
Ja mialem wogole wersje niemiecka, naszczescie tylko napisy. Pamietam, ze przecioralem te gre na wszystkie strony ale nigdy nie moglem odblokowac Hunka (eh). Raz sie zawzialem i przeszedlem scenar Claire w 2h24min, to byla satysfakcja a w nagrode bazoooka i obrotowka. Pamietam jak zachwycalem sie piekna animacja wystrzalu z rakietnicy i slicznymi efektami swietlnymi jak popylalem z obrotowy.

Tak Lizard powalał do dzis mam gesia skórke jak sobie przypomne " ide sobie korytarzem po posterunku a tu takie holerstwo baraszkuje po suficie " malo sie nie posral.... z wrazenia!!!!!!!

..a to to sie nie zwalo Licker?
  • 0

#26 Scorpio Napisany 19 maja 2010 - 18:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W dwójce to jak najbardziej licker i jak najbardziej dawało gęsią skórkę :D Ba, bardziej niż dowolny potwór w obecnych horrorach. Urok początków gatunków i ataku grafiki 3D w dzieciństwie - na wyobraźnie działało to szalenie mocno :D


  • 0

#27 oranje Napisany 19 maja 2010 - 19:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ostatnio jak grałem (jakiś miesiąc temu) to mnie drań polizał. Ale i tak dalej się zaciąłem, bo nie mam amunicji do shotguna, a w miejscówce z szafkami jest masa zombiaków, więc sam pistolet to mało. Nie chce mi się zaczynać od początku. Chyba skill mi spadł. Kiedyś RE2 kończyłem kilkukrotnie, teraz nie mogę nawet raz. W Dino crisis poległem w momencie, gdy po raz pierwszy ten diozaur w wachlarzem na łbie się pojawia, a w Tenchu 2 zabił mnie Suzaku w ostatniej misji Rikimaru. Z gier jakie mam na psx tylko MGSa ostatnio ukończyłem.
  • 0

#28 Sotaku Napisany 19 maja 2010 - 22:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Kiedyś chciałem odpalić Re 2 na ps3, al to co zobaczyłem...wielki żal, na to się nie dało patrzeć...potem zapuściłem FF 7 i jeszcze jakoś dało się to oglądać, ale najlepszy RE teraz jest już niestrawny
  • 0

#29 Razel Napisany 19 maja 2010 - 22:40

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

ale najlepszy RE teraz jest już niestrawny

Nieprawda, bo "czwóreczka" wciąż bardzo ładnie wygląda i jest najlepszą grą na globie :tak:
  • 0

#30 Scorpio Napisany 20 maja 2010 - 07:32

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Czwórka to nie Resident, a jakaś strzelanka, równie dobrze nie musząca trzymać się marki. Nawet zombie nie ma, nie ma Ashfordów/Spencera, nie ma Raccoon City.

Prawdziwe REsy to 0, 1, 2, 3, Code Veronica i w sumie Outbreak. A w nich dwójka króluje :D
  • 0