Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Witness

Thekla Inc. Jonathan Blow PS4 XONE PC iOS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
261 odpowiedzi na ten temat

#181 Kradziej Napisany 04 lutego 2016 - 17:07

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A tam od razu solucję. Odpal Torkowi streama, to ci wysłucha nutki.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 04 lutego 2016 - 17:07

  • 1

#182 Otacon Napisany 04 lutego 2016 - 17:14

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

dobrze, że nie ma zagadek opartych o kolory. Niejeden dalton zapłacze :yao:


  • 0

#183 fingus Napisany 04 lutego 2016 - 17:17

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Są, są. A w opcjach nie ma żadnych ustawień na color blindness (chociaż ostatnio w coraz większej liczbie gier je widzę). :ok:
  • 0

#184 torq314 Napisany 04 lutego 2016 - 21:19

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

A tam od razu solucję. Odpal Torkowi streama, to ci wysłucha nutki.


mowa, było uważać na muzyce :tak:
  • 0

#185 Schrodinger Napisany 04 lutego 2016 - 21:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

zagadka oparta o 7 dźwięków złamała genialny umysł fingusa? co na to jego studenci? 


  • 0

#186 fingus Napisany 04 lutego 2016 - 21:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Z muzyki miałem piątkę, bo zawsze pamiętałem tekst piosenek. :cf: A w gierce (jakimś fartem) dotarłem do momentu, gdy ćwierkanie zaczyna zagłuszać beczenie kozy i klakson, odpuściłem.

A tak w ogóle, to zrobiłem już większość laserków, ale niestety giereczka zawodzi. To wydmuszka. Może i ładna, ale strasznie pusta. Ma kilka fajnych pomysłów, ale nie robi z nimi nic ciekawego. A że kręci nimi w kółko i w kółko, w końcu zaczyna to nużyć - och, jaki fajny patent, aby rozwiązać łamigłówkę, muszę odpowiednio ustawić kamerę. A potem 10 czy 20 plansz polegających właśnie na tym. Szybko staje się to przewidywalne. Świat też nie jest ciekawy, pewnie przez to że jest taki martwy. Może Blow sobie wyobrażał, że tchnie nowe życie w gatunek gier logicznych, ale do genialnego Portala (czy choćby bardzo dobrego Talosa) wieeeele mu brakuje. :(
  • 0

#187 Kradziej Napisany 04 lutego 2016 - 21:54

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

A tam od razu solucję. Odpal Torkowi streama, to ci wysłucha nutki.


mowa, było uważać na muzyce :tak:

Przydałoby się też zmienić system nauczania, żeby lepiej kształtować słuch już u dzieciaków. I potem byłoby mniej takich głuchych kulfonów jak ja :(

I najwyraźniej fingus :cf:
  • 0

#188 xell Napisany 04 lutego 2016 - 22:03

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Portal to jedynie zestaw prościutkich pomieszczeń, gdzie do przejścia jest potrzebna para funkcjonujących oczu i kciuków. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby The Witness był od tego gorszy. :hmmm:


  • 0

#189 Kradziej Napisany 04 lutego 2016 - 22:05

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Portal to jedynie zestaw prościutkich pomieszczeń, gdzie do przejścia jest potrzebna para funkcjonujących oczu i kciuków. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby The Witness był od tego gorszy. :hmmm:

:ziewa:

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 04 lutego 2016 - 22:06

  • 0

#190 xell Napisany 04 lutego 2016 - 22:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Dzięki za zilustrowanie mojej reakcji na tamtą grę :tak:


  • 0

#191 burnstein Napisany 04 lutego 2016 - 22:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

zagadka oparta o 7 dźwięków złamała genialny umysł fingusa? co na to jego studenci? 

Te, dalton, nie mędrkuj, ciebie by dwa kolory połamały.


  • 0

#192 BeSOS Napisany 04 lutego 2016 - 22:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Xelloss jak zawsze szokuje gustem :hihi:

Ją się mecze z panelami na bagnach....kurwaaa na niektórych siedze po 15 min :/ w ta gierke dłużej jak godzine grac się nie da. 140 paneli za mną a raptem 1 laser :hmmm: ile paneli w grzej jest???
  • 0

#193 fingus Napisany 04 lutego 2016 - 22:41

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Zaspoiluję, że
Spoiler

Więc nie trzeba orać wszystkiego.

@xell Każdy ma prawo do swojej opinii. :dunno:
  • 0

#194 Kradziej Napisany 04 lutego 2016 - 23:09

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Zaspoiluję, że

Spoiler

Więc nie trzeba orać wszystkiego.

@xell Każdy ma prawo do swojej opinii. :dunno:

Tylko po siur się nią dzielić, jak nic nie wnosi do dyskusji?

To oczywiście do opinii xellosa.
  • 0

#195 xell Napisany 05 lutego 2016 - 05:26

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Tylko po siur się nią dzielić, jak nic nie wnosi do dyskusji?

 

To oczywiście do opinii xellosa.

Zestawiam rzeczytaną opinię nt. The Witness z własnym doświadczeniem. Rzekomo genialna gra zagadkowa Portal miała banalne zagadki, wszystkie oparte na tym samym schemacie pozycjonowania + tajmingu ustawianych portali, a tutaj jest źle, bo ileś tam zagadek jest opartych na tym samym twiście. Nie umiem pogodzić ze sobą tych dwóch opinii, albo monotonia zagadek przeszkadza albo nie.


  • 0

#196 fingus Napisany 05 lutego 2016 - 09:18

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Być może przekracza to granice Twego pojmowania. :dunno:
  • 0

#197 torq314 Napisany 05 lutego 2016 - 09:24

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
zaczynam mieć mieszane uczucia co do zagadek, mam z 70 paneli rozwiązanych, ostatnie kilka to jest w takiej hali dużej przy wodzie, gdzie jest najpierw podest który trzeba podnieść, żeby wspiąć się wyżej.

no więc, o ile do tej pory zagadki to były na zasadzie "zbierz wszystkie" albo "zbierz tylko białe" albo coś, cokolwiek, w czym była jakaś reguła, o tyle tu po raz pierwszy miałem do czynienia z tablicą z 5 czy 6 paneli w której nie znalazłem żadnego porządku mimo że ją całą rozwiązałem.

zaczęło się od bodaj dwóch zielonych, czerwonego i takich trzech odcinków wychodzących z jednego punktu (nie wiem czy to się jakoś nazywa).

pierwsza zagadka

Spoiler


to za mało przy czterech polach żeby zbudować z tego regułę. kolejne dwa czy trzy panele kontynuowały pomysł zielone/czerwone/dynks i zdaje się że nawet pojawiła się tam jakaś reguła

Spoiler


w każdym razie takie rozwiązanie mi zaliczało.

i teraz uwaga - pojawia się przedostatni panel z grupy i ma dynksa, czerwone, jeden zielony, jeden niebieski i jeden granatowy. rozwiązanie?

Spoiler


ostatni panel to z kolei trzy zielone, trzy niebieskie i dwa czerwone i sory, nawet jeśli po poprzednim miałem jakieś podejrzenia co do reguły, to tu rozwiązanie po 5 próbach po prostu zaskoczyło a ja nie wiem dlaczego.
  • 0

#198 Schrodinger Napisany 05 lutego 2016 - 09:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

czyli jednak fałszywy mesjasz


  • 0

#199 torq314 Napisany 05 lutego 2016 - 09:47

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
wróciłem też to talosa, wyłączyłem kołysanie ekranu, przełączyłem widok na tpp i przestało mi dokuczać. zagadki też się poprawiły, bo do jammerów doszły przekaźniki i skrzynki.

w witness cały czas jest tak że po 20 minutach muszę wyłączyć.
  • 0

#200 BeSOS Napisany 05 lutego 2016 - 09:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ją po 2 dniach podejść zapalilem laser na bagnach :olo: jest satysfakcja :yeah:

Ją jeszcze nie natrafiłem na brak logiki w zagadkach, raz mi się zdawało że dziwnie zalicza ale jak ju rozCykalem schemat to poszło ładnie.

Torq, Czasem panele wymagają znajomości schematów z innych paneli więc czasem trzeba odpuścić i po zwiedzać wyspę. Może dlatego nie widzisz logiki w obecnych?
  • 0

#201 fingus Napisany 05 lutego 2016 - 09:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Co za mistrzowski opis. :yao: Mogłeś chociaż screeny porobić. Jaka szopa? Masz na myśli tartak czy kamieniarza? Jaki dynks? Trójramienna zębatka?
Spoiler
Jeśli chodzi o inne, to każdy ma tutorial w innej części wyspy. Kolorowe kwadraty w miejscówce z kwiatami, małe kwadraciki które występują po kilka na polu są na bagnach, ośmioramienne gwiazdki w domku na drzewie. Tam są wyjaśniane zasady działania tch symboli, a bez tego jesteś skazany na bładzenie po omacku.
  • 0

#202 twilitekid Napisany 05 lutego 2016 - 10:09

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

wróciłem też to talosa, wyłączyłem kołysanie ekranu, przełączyłem widok na tpp i przestało mi dokuczać. zagadki też się poprawiły, bo do jammerów doszły przekaźniki i skrzynki.

 

Torqu... to byłeś na samiuśkim początku i narzekałeś na samorozwiązujące się zagadki? Potem dojdzie jeszcze kilka przedmiotów i zagadki jeszcze bardziej się skomplikują. Graj graj, GOTY 2014.


  • 0

#203 torq314 Napisany 05 lutego 2016 - 10:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

Torqu... to byłeś na samiuśkim początku i narzekałeś na samorozwiązujące się zagadki?


raczej na monotonnię narzekałem, teraz kiedy są trzy różne elementy, zaczyna się wreszcie robić ciekawiej.

spokojnie, nie zamierzam rezygnować póki co.
  • 0

#204 fingus Napisany 05 lutego 2016 - 12:39

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Przed 10 się śpieszyłem, sorry, jeszcze raz przeczytałem Twoj opis. Odpowiedź:
Spoiler


A najlepsza wskazowka to: to jest gra w 100% logiczna, nie ma w żadnym momencie potrzeby zgadywania (chyba że ktoś nie rozróżnia kolorów lub ćwiergoleń :ftopa:), do wszystkich symboli i brudnych sztuczek jest gdzieś prosty tutorial. Recepta na brak pomysłu to przejść się po wyspie, a pewnie uda się znaleźć panele, które wyjaśnią jak działają tamte, ktorych nie rozgryźliśmy. :D

A w Talosie pierwsza rzecz, jaką zrobiłem to odblokowanie reszty światów i zabawek, bo nie lubię jak mam coś w grze zablokowane. :ftopa: A pod koniec gry jeszcze pojawi się wrażenie, że znów robimy to samo, gdy sposoby zaczną się powtarzać, tyle że wymieszane w inny sposób lub trudność podbita jest przez konieczność zrobienia tego samego dwa czy trzy razy. I nagle okaże się, że niektóre czerwone sigile zgarniamy z marszu, praktycznie bez zastanawiania się. Ale za to kilka gwiazdek potrafi nieźle dać w kość i wymaga mocno niestandardowego podejścia. :oops:
  • 0

#205 BeSOS Napisany 05 lutego 2016 - 13:56

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mi sie W podoba. Nie gram z mega spina, będę to kończył pewnie miesiąc ale zagadki są super i dają mega kopa lepetynie plus satysfakcją mega i wyspa zaprojektowana super, sporo sekretów na niej które jeszcze nie wiem co oznaczają :) im dłużej gramn tym lepiej :)


Zagadką na pustyni z panelami słonecznymi supcio. Wogole czasem nie mam pojęcia WTF z zagadką, wrócę pp 2 dniach i eureka jak mogłem o tym nie pomyśleć :) a satysfakca jak rozjrbie się jakiś panel który jakiś czas temu wyglądał na niemożliwy to double Boner, ale jak pisalem, trzeba poznać schematy :)

Na mapie na lodce gra jakos updatuje co rozpykalismy już czy tam zawsze te same mazaki?
  • 0

#206 fingus Napisany 06 lutego 2016 - 17:07

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Moje wrażenia są mieszane. Z jednej strony część zagadek jest bardzo fajna i wymaga ruszenia głową czy pokombinowania dookoła, ale bywają też takie meh. Robiąc zadania z parku ziewałem. Ale końcówka ma kilka genialnie zakręconych i pokazuje jak fajne rzeczy można zbudować na tej prostej bazie miziania palcem przez labirynt. Ale mój zawód wynika głównie z tego, że nic się za tym nie kryje (albo kryje tak głęboko, że jeszcze tego nie znalazłem). Nie odczuwam też satysfakcji z jej ukończenia. :(
  • 0

#207 fingus Napisany 07 lutego 2016 - 18:49

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Uff, zrobiłem tę sekwencję z piszczeniem i ćiwerkaniem. Kosztowało mnie to niemało wysiłku i skupienia, ale kolejny sukces prawilnego fingusa. :ftopa: Wszystkie lasery odpalone. A potem...
Spoiler

  • 0

#208 BeSOS Napisany 08 lutego 2016 - 08:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

o ty mendo :)

 

Najwieksza wada W to wlasnie brak jakiejkolwiek fabuly. A moznabylo jakas fajna tu upchac, chocby cos wyjasniajacego co sie stalo na wyspie, ala Lost np. Za kazdy laser coraz wiecej tajemnicy by sie odslanialo. a tak jest tylko satysfakcja z rozwiazania zagadki i idziemy do nastepnej ;/

 

Drugi minus to za malo zagadek srodowiskowych a za duzo panelowych. Nie wiem jak w reszcie wyspy ale te na jakie trafialem do tej pory to wlasnie byly panele. Na bagnach juz zygalem od tych kwadracikow i paskow 

 

Ale wykonanie jest tip-top, gierka wyglada cudnie, dziala piknie i jest dopracowana na maksa i to tez podbija moja ocene. A mam dopiero 180 paneli :)


Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 08 lutego 2016 - 08:48

  • 0

#209 torq314 Napisany 08 lutego 2016 - 09:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
ja jestem w takim momencie że całą wyspę mniej więcej obszedłem i trafiłem na tutoriale które pozwalają mi teraz wrócić w kilka miejsc.

jest lepiej niż początkowe średnie wrażenie.
  • 0

#210 fingus Napisany 08 lutego 2016 - 09:57

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Najgorszy nie jest jeszcze brak fabuly, tylko to, co wstawiono zamiast niej. Blow pewnie sądził, że to nami wstrząśnie, wzruszy, zmusi do przemyśleń. Te drętwe nagrania, a potem jeszcze
Spoiler

Już wolałbym na to miejsce jakieś komentarze twórców na temat pracy nad grą (a broń Boże na temat życia, wszechświata i całej reszty).
  • 0



Inne z tagami: