Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xbox One - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3679 odpowiedzi na ten temat

#3151 Starh Napisany 12 listopada 2017 - 23:51

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

XoX użytkuję od kilku dni, więc pora na małą recenzję sprzętu. Na wstępie od razu napiszę, że z tak dobrze zaprojektowaną, ładnie wyglądającą, a przede wszystkim ergonomiczną konsolą nie miałem jeszcze do czynienia. Pod względem hardware'u jest to praktycznie perfekcja.

 

Pierwsze co się rzuca już przy pierwszym kontakcie z pudłem konsoli, to fakt, że jest ono dość ciężkie. Konsola po wyjęciu sprawia wrażenie naprawdę małej, człowiek po postawieniu obok innych czarnych pudełek zastanawia się jak oni to tam wszystko upchnęli :o Jest tak jak wyżej napisałem najcięższa konsola jaką trzymałem w dłoniach. Z wyglądu bardzo mi się podoba - prosta, czarna bryła, elegancko stojąca na podstawce. Spokojnie każda kobieta powinna zaakceptować tę zabawkę pod TV ;)

 

eo5PVBf.jpg

 

 

Jeśli chodzi o kulturę pracy to Panie i Panowie po kilku dniach jestem dosłownie w szoku. Skorpion chodzi ciuchutko, Ps4 w dashu chodzi u mnie głośniej niż XoX w czasie grania w Forze czy TRa :o Żeby go usłyszeć musielibyście całkowicie wyłączyć dźwięk w TV/sprzęcie audio. Owszem raz na godzinkę lub półtora konsola przez 10 sekund pochodzi głośniej aby pozbyć się gorącego powietrza ze swojego środka, a poza tym cisza.

 

Pad? Tutaj raczej nic się nie zmieniło. Ja osobiście użytkując go czuję się jak ryba w wodzie. Już po jednym dniu kiedy miałem chęć jednak odpalić ps4 pro i pograć w AC:O cóż... DS4 jest jednak dużo, ale to dużo gorszym padem pod względem komfortu użytkowania.

 

Przejdźmy do Dasha, który no cóż nadal jest mało intuicyjny i dużo bardziej wolę ten z ps4. Dodatkowo chodzi on tylko w 1080p, a nie w 4K jak na pro, jednak dzięki temu microsoft zdołał uwolnić jeszcze 1gb ramu dla gier, więc mogę to jakoś przełknąć.

 

Sprzęt ogólnie premium i to widać już po chwili obcowania.

 

 

 

Co do samych gier, to wziąłem swojego KoKsa  i pro do znajomego, który posiada taki sam TV, ale jest właścicielem ski oraz zwykłego ps4. Przetestowaliśmy parę gier multiplatformowych takich jak:

- Nowy wolf

- AC:O

- Rise of the tomb raider

- FF XV

- Nowy Mordor

 

Jako, że ja posiadam aktualnie jedynie 2 gierki na XO to znajomy we własnym zakresie ogarnął parę w/w tytułów na x1, ja za to pożyczyłem na te pół dnia parę gier na ps4, których aktualnie nie posiadam.

 

(screenów nie mam dużo, ponieważ xdvr uploaduje je na konto dopiero po kilku dniach...)

 

Na pierwszy ogień poszedł nowy AC:O

Zrushowalismy początek, dostaliśmy się do pierwszej większej lokacji i muszę powiedzieć, że skok jakościowy względem wersji Pro (nawet tej 1.02 bez downgradu) jest znaczny. Znajomy grający w tę grę na xos był w szoku jak to wygląda. Widać od razu, że rozdzielczość jest wyższa, a dzięki temu obraz bardziej wyraźny. Zwróciłem uwagę na cienie, które wydają się lepszej jakości niż na pro. Dodatkowo samo wysłanie drona na zwiad nie powoduje przy powrocie wpatrywania się w czarny ekran ładowania! Wydaję mi się również, że zasięg rysowania obiektów, lub też sama ich ostrość w tyle była wyższa na xboxie. Nie zauważyłem żadnego shimmeringu na krawędziach tekstur. Niestety w aktualnej wersji na ps4 pro jest to widoczne ;/

Ogólnie wersja na XoX ma ode mnie bardzo duży plus. Nawet porównywaliśmy screeny zrobione na patchu 1.02 z pro w tych samych lokacjach na XoX i gra na sprzęcie M$ wyglądała zdecydowanie ładniej. Porównania na ytbie tego nie oddadzą, trzeba zobaczyć to na żywo i przekonać się samemu, że jednak różnica jest widoczna gołym okiem.

 

 

Następnie włączyliśmy Rise of the tomb Raider

Tutaj różnice są widoczne gołym okiem. Przede wszystkim Natywne 4K robi olbrzymią robotę. Szczerze to byłem sceptycznie nastawiony, a po kilku godzinach testów najpierw u siebie, a potem z kumplem powiem, że każda gra powinna mieć taki wybór trybów na ten TR. Gra w natywnym 4K wygląda fenomenalnie, żadnych ząbków, wszystkie elementy, które Lara ma na sobie są super ostre, nawet jej włosy z bliska nie zlewają się ze sobą tworząc ząbki. W ruchu wygląda kapitalnie, nie wspominając o trybie HDR, który działa tylko na XoX - gra jest śliczna i mi osobiście opadła kopara. Jest to gra, w której HDR i oświetlenie po prostu gniotą jaja i to trzeba zobaczyć.

 

b6126a7c-cf73-4d96-8108-2c345c394340.PNG

81de3c0c-727f-4be6-85c9-08a87ab8c290.PNG

cd9cf482-d7b0-461b-b967-f39e34b264ba.PNG

507afe5b-3c14-4a8a-ac62-864d12138d4a.PNG

 

Później zaczęliśmy ogrywać Mordor i cóż gra sama w sobie jakoś piękna nie jest. Jednakże widać, że różnica między Pro a XoX jest wyraźna. Wygląda to lepiej, ale co z tego jeśli sama gra bazowo nie jest ósmym cudem świata poz względem strony audiowizualnej. Sama gra niezbyt nam podeszła, więc w sumie testowaliśmy ją najkrótszy okres czasu. HDR działa dobrze, tekstury są ostre. Na XoX przede wszystkim podłożę i obiekty w tle wyglądają lepiej, zauważalnie lepiej. Poza tym chodzi to podobnie.

 

Kolejną gierczką, którą włożyliśmy do napędu był nowy Wolfa i tu powiem, że zrobiło się ciekawie

Pograliśmy w początkowy etap na statku i ta gra naprawdę wygląda dużo lepiej na xboxie. Przełączając się po 30 min gry na PRO od razu się wychwytuję mniejszą szczegółowość obrazu i ma się nawet wrażenie, że w niektórych miejscach brakuje cieni lub są one w dużo gorszej jakości (postrzępione) niż na xox. Tutaj różnica była spora.

 

FFXV poszło na sam koniec z jednego prostego względu - nie chcę patrzeć więcej na tę grę :olo:

Graficznie jest podobnie do wersji na PS4 PRO, obraz może i jest ostrzejszy, ale przede wszystkim czuć, że gra działa płynniej i nie ma żadnego skakania obrazu, co trochę irytowało zarówno w wersji na ps4 jak i PRO. Niby pierdoła, ale robi sporą różnicę w odbiorze gry.

 

 

Odpaliłem kumplowi jeszcze forze 7 i cóż no to jest gra, która w ruchu robi zajebiste wrażenie. Obraz ostry jak żyleta, dodatkowo betonowe 60 klatek, a przede wszystkim świetnie się w to gra. Nawet osoby, które nie przepadają za wyścigami (jak kumpel) wciągnął się mocno i skończył na "jeszcze jeden wyścig".

 

Niestety nie miałem jak sprawdzić Gearsów ani QB, ale mam nadzieję, że te gry będę mieć już na stanie w przyszłym tygodniu. Również bardzo chciałbym przetestować Gearsy 3 i to jak działają gry ze wstecznej. Taki RDR (kumpel miał płytkę) działa rewelacyjnie, mimo niestety braku podbitej rozdziałki to widać lepsze anizo i filtrowanie tekstur (względem xos), więc jak najbardziej na plus.

 

 

Po tych 4 dniach posiadania sprzętu jestem więcej niż zadowolony. Kultura pracy jak na konsolę jest wręcz niesamowita (jeśli weźmiemy pod uwagę moc i wymiary pudełka). Gry wyglądają lepiej niż na pro, działają lepiej niż na pro i w sumie jedynego czego brakuje to tak dobre exy jak na playstation. Nie żałuję wydanych pieniędzy, tym bardziej, że konsola kosztowała mnie 1900zł.

Jeżeli ktoś ma TV 4K z HDRem to jak najbardziej powinien się zastanawiać nad XoX. Jeśli posiada się tylko telewizor FHD to jednak wybór tańszego Pro będzie lepszy, ponieważ taka osoba skorzysta tylko i wyłącznie z supersamplingu.


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 13 listopada 2017 - 00:08

  • 9

#3152 J3rzman Napisany 13 listopada 2017 - 08:48

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Jesteś pewien, że dashboard nie działa w 4K ? U mnie rozpoznał TV i przełączył się sam na wysoką rozdzielczość i jak do tej pory działa w 4K.


  • 0

#3153 J3rzman Napisany 13 listopada 2017 - 12:53

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Faktycznie masz racje. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dash nie działa w 4K. Zabawne zatem, że tutaj TV widzi sygnał 4K ale jak w ps4pro cokolwiek przełączy się na FHD to od razu telewizor o tym informuje. :) 


  • 0

#3154 lukaszSA Napisany 13 listopada 2017 - 17:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Bo X wysyła cały czas obraz 4K

 

TvNb8fN.jpg


  • 0

#3155 ARCADIOMORALES Napisany 14 listopada 2017 - 13:13

ARCADIOMORALES

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
Niby fajna konsola ale forza jakoś szału nie ma względem 5i6 czesci ,z rzeczy które mi sie podobają fajny wyglad,mała i cicha dobre bebechy naped 4k ,wygodny pad,z rzeczy na nie to brak wbudowanego akumulatora w padzie ,idiotyczny dashboard nasrane wszystkiego i chaos,malo gier exclusiwow ,najlepsze gry sa na pc irytujące jest to i ta nazwa eksoks łan eks ,narazie właśnie pasuje do tej konsoli bo xbox jest taki eks miałem ale sprzedalem bo nie było w co grać
  • 0

#3156 funditto Napisany 14 listopada 2017 - 13:21

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

z rzeczy na nie to brak wbudowanego akumulatora w padzie ,idiotyczny dashboard nasrane wszystkiego i chaos


+1 te dwie rzeczy strasznie mi przeszkadzają, ale co do Forzy to się nie zgodzę, wygląda świetnie, a gra się w to jeszcze lepiej, chociaż piszę to po ograniu 5 rok temu i odpuszczeniu 6tki
  • 0

#3157 vagrant3 Napisany 14 listopada 2017 - 13:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
ja tam wolę jak konsola jest duża i głośna. jak warczy, jak wyją wentylatory, jak słyszę każde przesunięcie prowadnicy z laserem, szum obracającej się płyty i chrobotanie dysku twardego. teraz te ciche sprzęty są jak elektryczne samochody :( ogólnie na minus, więc nie kupuję.
  • 0

#3158 J3rzman Napisany 14 listopada 2017 - 15:33

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Niby fajna konsola ale forza jakoś szału nie ma względem 5i6 czesci ,z rzeczy które mi sie podobają fajny wyglad,mała i cicha dobre bebechy naped 4k ,wygodny pad,z rzeczy na nie to brak wbudowanego akumulatora w padzie ,idiotyczny dashboard nasrane wszystkiego i chaos,malo gier exclusiwow ,najlepsze gry sa na pc irytujące jest to i ta nazwa eksoks łan eks ,narazie właśnie pasuje do tej konsoli bo xbox jest taki eks miałem ale sprzedalem bo nie było w co grać

 

Ocenę Forzy pominę bo nadal gram w 6 i Horizona, 7 tylko w demie tylko oglądałem. Dashboard to kwestia przyzwyczajenia. Jak się go porówna do biedy z ps4 i jeszcze większej biedy z Nintendo to może się wydawać chaotyczny ale w mojej ocenie jest a dostęp do transmisji z gier jest nawet lepszy niż z ps4. Może to z powodu tego, że notorycznie skaczę po platformach i nie robi mi to różnicy.

Exclusivy to temat rzeka. Zastanawiałem się ostatnio nad tym i z jednej strony rozumiem, że dla ludzi to może być ważne ale z drugiej strony to po ograniu tych unchartedów, TLOU i co tam jeszcze exem było nie mam w co grać na PS4. (nie liczę multiplatform) Zaznaczam, że jest to subiektywna opinia. Na klocuchu ta swięta trójca to gry w które można grać dorywczo cały czas. 

Co do akumulatorów to są to po prostu dwie odmienne szkoły. W ps4 aku trzyma bardzo krótko i albo "siadasz na kablu" albo bierzesz drugiego pada. Tutaj natomiast wkładasz nowe baterie lub naładowane akumulatory. Istnieje też pakiet do dokupienia z akumulatorem i przewodem do ładowania w trakcie gry. Pod względem możliwości wyboru zatem x wygląda tutaj lepiej :)


  • 0

#3159 ARCADIOMORALES Napisany 14 listopada 2017 - 17:31

ARCADIOMORALES

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
Nie zgodze sie i w ps4 i w pro teraz akumulator dlugo mi trzyma,za 2200 to powinno być w standardzie przeciez to konsola premium ? wszyscy skarżą sie na dashboard bo jest zaśmiecony chcieli upchnąć wszystko na raz bezsensu zero wygody,przeszedłem forzy 5i6 nowego horizona, gearsy 4 i reedycje 1 części ,halo i co ma mi do zaoferowania teraz xox ?poprawionego quantum breaka i forze 7 ?
  • 0

#3160 Schrodinger Napisany 14 listopada 2017 - 20:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
taki wyglad wasz xboty x

http://windowsreport...x-black-screen/
  • 0

#3161 Tynio Napisany 14 listopada 2017 - 20:48

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Dziwne, u mnie na Xbox one S dashboard chodzi w 4k.
Chyba, że coś wymusiłem w ustawieniach konsoli by wyświetlało 4K
  • 0

#3162 Otacon Napisany 14 listopada 2017 - 21:03

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

Nie zgodze sie i w ps4 i w pro teraz akumulator dlugo mi trzyma,za 2200 to powinno być w standardzie przeciez to konsola premium ? wszyscy skarżą sie na dashboard bo jest zaśmiecony chcieli upchnąć wszystko na raz bezsensu zero wygody,przeszedłem forzy 5i6 nowego horizona, gearsy 4 i reedycje 1 części ,halo i co ma mi do zaoferowania teraz xox ?poprawionego quantum breaka i forze 7 ?

Nie męcz buły.graj na czym chcesz
  • 0

#3163 Chewie Napisany 14 listopada 2017 - 21:09

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

skąd te randomy?? prosze posprawdzac 


  • 0

#3164 Yoori Napisany 14 listopada 2017 - 21:21

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

Nie zgodze sie i w ps4 i w pro teraz akumulator dlugo mi trzyma,za 2200 to powinno być w standardzie przeciez to konsola premium ? wszyscy skarżą sie na dashboard bo jest zaśmiecony chcieli upchnąć wszystko na raz bezsensu zero wygody,przeszedłem forzy 5i6 nowego horizona, gearsy 4 i reedycje 1 części ,halo i co ma mi do zaoferowania teraz xox ?poprawionego quantum breaka i forze 7 ?

Jak się gra godzinę tygodniowo to się może wydawać że bateria w DS4 trzyma długo :cf:

Arcadio to nie random, był na tym forum na długo przed tobą Chewie, picek i Zeus powinni pamiętać :sir:
  • 0

#3165 lukaszSA Napisany 14 listopada 2017 - 21:24

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Dziwne, u mnie na Xbox one S dashboard chodzi w 4k.
Chyba, że coś wymusiłem w ustawieniach konsoli by wyświetlało 4K

 

Wyświetla 4K, bo tyle wypuszcza konsola.

 

Renderowany jest w mniejszej rozdzielczości


  • 0

#3166 J3rzman Napisany 14 listopada 2017 - 21:28

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Nie zgodze sie i w ps4 i w pro teraz akumulator dlugo mi trzyma,za 2200 to powinno być w standardzie przeciez to konsola premium ? wszyscy skarżą sie na dashboard bo jest zaśmiecony chcieli upchnąć wszystko na raz bezsensu zero wygody,przeszedłem forzy 5i6 nowego horizona, gearsy 4 i reedycje 1 części ,halo i co ma mi do zaoferowania teraz xox ?poprawionego quantum breaka i forze 7

 

Coś w tym jest. :)

Po prawdzie to na końcówkę roku żadna z dużych konsol nie zamiata tytułami, na szczęście jest NS  ;-)


  • 0

#3167 Cola Napisany 19 listopada 2017 - 11:50

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Podjelem meska decyzje i zainwestowalem w Game pass i Golda.
  • 2

#3168 Bzduras Napisany 19 listopada 2017 - 11:52

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Ja tylko w GP, cebulowa promocja "miesiąc za zeta" była tutaj kluczowa. Może nawet Ninja Gaiden uda mi się skończyć w tym czasie ;)


  • 0

#3169 Sylvan Wielki Napisany 07 grudnia 2017 - 14:19

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

*
POPULARNY POST!

No dobrze. Jako, że spędziłem z najnowszą maszyną od M$ odpowiednio dużo czasu, to wypada przedstawić swoją opinię. Wiadomo, kto miał kupić, ten kupił. Niebieskich i tak się nie przekona, ale być może jest ktoś, kto się jeszcze waha i ten tekst w jakimś stopniu go nakieruje.

Zacznę od wyglądu konsoli. Tutaj sprawa jest mocno subiektywna. Przyznam, że mam z X podobnie jak z Pro rok temu, czyli na materiałach prasowych jakoś wybitnie mnie wizualnie nie zachwyciła, ale już po wyjęciu z pudełka na żywo prezentuje się znakomicie. Jest nieduża, ciężka i generalnie cieszy oczy. Trochę szkoda, że nie kontynuowano znanej z S bieli, ale sądzę, że gigant z Redmond nie chciał wprowadzać większego zamętu wśród mniej obeznanych klientów - One, biały One S, biały One X. Nie wątpię, iż w przyszłości inne wersje kolorystyczne powstaną.

Zapewne wielu z was widziało podobne porównanie modeli One w sieci, ale na forumku chyba nie było wrzucane, zatem pozwolę sobie swoje egzemplarze tu przedstawić.

WKf4dSN.jpg

One X jest zbliżony gabarytowo do Ski, choć przez swoja konstrukcję wydaje się wizualnie nieco mniejszy. Objętościowo za to sporo brakuje mu do bazowego modelu One.
Jest to jednak najcięższy przedstawiciel rodziny One, bowiem waży 3686 gr. Dla porównania One S 2904 gr, a pierwszy One 3536 gr. PS4 2804 gr, Pro 3244 gr, więc Xbox One X jest najcięższa konsolą bieżącej generacji.

Jako, że gro osób posiada Pro, tutaj jeszcze porównanie do sprzętu Sony.

8Py9KIR.jpg

Jak widać X jest wyraźnie mniejszy.

Olbrzymia zaletą konsoli Xbox One X jest również kultura pracy. Jak już kiedyś wspominałem PS4 mam od premiery i przyzwyczaiłem się do jej głośnego działania. Gdy zagościł u mnie pierwszy One byłem wręcz zdumiony, jak cicho (niemal, że bezgłośnie) pracuje ten sprzęt. Pro zawitało jako kolejna konsolą i tutaj nie raz się zastanawiałem czy powinienem ją późną porą włączyć, by ciszy nocnej nie zakłócać.
One X jest potężniejszy, znacznie więcej gier w 4k oferuje. Na domiar złego jeden z recenzentów przed opadnięciem embargo napisał, że konsola go głośno woła do grania i to boli.
Nic z tych rzeczy. Xbox One X działa niezwykle cicho. Jest znacznie cichsza od PS4 (o Pro nie wspominając). Spokojnie można ją w tej materii w jednym rzędzie z One (S) postawić. Brawa dla M$.

JFFHjW9.jpg

Kontroler jak zwykle spisuje się kapitalnie. Jest wygodny, działa bez zarzutu. M$ przyzwyczaił graczy, że jeżeli chodzi o pady, to nie mają sobie równych na tej generacji. Bardzo dobrze znana i lubiana forma. Bliźniacza z tym co One S zaoferował. Jeżeli ktoś chce kupić drugi kontroler, to warto wybrać wersję elite, ponieważ to pad padów.

Dane najlepiej przesłać na dysk zewnętrzy, następnie je zgrać na X. Świetnie, że niektórzy twórcy umożliwili ściąganie tekstur 4k nieco wcześniej, ponieważ można było się cieszyć najwyższą jakością zaraz po odpaleniu gier.

Konsola była testowana na 4 różnych telewizorach. B6 czyli topowy OLED z 2016r, CX700 od Panasa (najlepszy stosunek jakość - cena z 2015r.), KS7000 firmy Samsung (tuż obok DX700 bodaj najlepszy stosunek jakości do ceny w 20016) oraz na kilkuletnim Sharp Aquos Quattron. Jak widać mamy tu do czynienie z różnymi półkami cenowymi, a nawet z zastosowaniem różnych technologii wyświetlania obrazu.
Generalnie nawet na tv fHD bez HDR widać różnicę względem poprzedniego modelu, ale oczywiście by wykorzystać w pełnił potencjał One X najlepiej zaaplikować kombo 4k + HDR.
Rzecz jasna, jeżeli ktoś posiada 4k bez HDR, bądź rozpiętość tonalna jest na średnim poziomie, nie musi z miejsca porzucać swojego modelu i celować w raty 0% by flagowca kupić.
Należy pamiętać, że nie każda gra go oferuje, nie jest też tak zawsze robi piorunujące wrażenie, choć oczywiście jest całkiem sporo tytułów, gdzie różnica to niemal dzień i noc, a czy warte jest to dodatkowych kilku tys. to już niech każdy sam sobie odpowie.

Na wstępie powiem, że różnica pomiędzy grami z One(S), a One(X), jest w wielu przypadkach ogromna. Jest znacznie większa niż podczas skoku między PS4, a Pro. Gdy przyrównamy gry multi z Pro i X, też widać wyraźnie różnicę na korzyść tego drugiego.

UyCABqO.jpg

Podobnie jak w 2016r. przy Pro, tak i tutaj sprawdziłem kilka starszych, jak i nowszych pozycji. Do tego doszły niewidoczne na zdjęciu takie pozycje, jak nowy Wolf, Cuphead, Wiedźmin III, PoE.

Na pierwszy ogień poszło Path of the Exile, a to dlatego, że w ostatnich tygodniach, przed zakupem One X poświęciłem jej ponad 40 godzin. grając niemal co dzień, zatem grę znam doskonale.
Różnica jest dostrzegalna już w pierwszych sekundach i można ją określić jednym słowem - przepaść. PoE już na One wyglądało (bardzo) dobrze, niestety by zachować 60 klatek rozdzielczość dynamicznie się zmieniała na naszych oczach puszczając oko w kierunku 900p a nawet niżej. Nie psuło to rzecz jasna kapitalnej zabawy, ale była rysą na tej świetnej grze.
Teraz całość wygląda niesamowicie. Detale na zbrojach, szczegóły przedstawionego świata. Niesamowita sprawa.

Kolejna grą, którą testowałem była Forza Motorsport 7.W nią grałem na przemian z PoE, poświęcając na karierę ponad 44 godziny, zatem każdy jej element świetnie znam. Resztę wyścigów pozostawiłem na premierę bestii i do był znakomity ruch. FM7 już na One (S) prezentuje się kapitalnie, ale w wersji na X wręcz błyszczy, a kolosalną różnicę idzie dostrzec zanim rozpoczniemy wyścig (samochody).
Cudownie się całość prezentuje. O ile jeszcze kilka tygodni temu można było się sprzeczać GTS (bo piękne samochody, wspaniała gra światła, ale skromne tło), czy FM7 (bo wszytko na bardzo wysokim poziomie), tak teraz nie ma wątpliwości, że FM7 jest przynajmniej jedno okrążenie przed konkurencją i obok Godrizon III to najlepiej prezentujące się wyścigi.

Niesamowicie również zyskała Lara. Akurat TR to obok GoW, Ori, Sunset, FM6 oraz Ryse, to moja pierwsza gra na One. Ograłem ją również na PCMR oraz Pro, zatem mam znakomite porównanie.
Jeżeli chodzi o wersje konsolową, to zdecydowanie najpiękniejsza z nich.

Nieprawdopodobny skok zaliczyły również Gearsy 4. Obraz jest ostry i niesamowicie ciszy oczy szczegółami.

Podobnie jest z QB. Tutaj nie udało się uzyskać natywnego 4k, ale różnica pomiędzy zwykłym One, to niebo, a ziemia.

Szkoda tylko, że znakomite Killer Instinct doczekało się łatki pierwszego mordobicia 4k na konsolach, ale już łatki z teksturami niekoniecznie. Choć gra jest tak niesamowicie efektowna i szybka, że raczej grający nie nacieszyłby się z tego za często. Niemniej 4k robi tu przysłowiową robotę.

Dla kogo zatem jest Xbox One X - zdecydowanie dla gracza konsolowego, który ceni sobie najwyższą jakość w grach. Jeżeli ktoś posiada One(S), gra okazjonalnie, czy nawet często, ale nie widzi potrzeby zmieniania konsoli, bądź nie może sobie na to pozwolić, to i tak One(S) zapewni mu ogrom znakomitych gier i świetnie spędzonego czasu. Jeżeli ktoś posiada 4k tv, wydanie dwóch tys. na nową zabawkę nie jest problemem, poczuje ogromną różnice względem poprzedniego modelu. A co z tymi, którzy PS4(Pro) posiadają.... No cóż, sam mam w domu PS4, jak i PS4 Pro, a Xbox One X kupiłem w dniu premiery.
Pierwszy raz od niemal 4 lat przez dwa miesiące nie włączyłem konsoli Sony, znakomicie bawiąc się z One(S), a teraz z wersją X. W samym tylko listopadzie ukazało się kilka znakomitych gier i każda z nich prezentuje się najlepiej na X, ale jak ktoś chce czekać kilka(nascie) miesięcy, bo eks jego sprawa. I tak wiadomo, że najczęściej gra się w tytuły wieloplatformowe, a z jakością blachy większości graczy jest powszechnie znana. Zatem po tych 4 tygodniach nie sposób nie stwierdzić, że Xbox One X to kawał kapitalnego sprzętu do grania.


  • 10

#3170 xell Napisany 07 grudnia 2017 - 15:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Na wstępie powiem, że różnica pomiędzy grami z One(S), a One(X), jest w wielu przypadkach ogromna. Jest znacznie większa niż podczas skoku między PS4, a Pro. Gdy przyrównamy gry multi z Pro i X, też widać wyraźnie różnicę na korzyść tego drugiego.

(...)

Pierwszy raz od niemal 4 lat przez dwa miesiące nie włączyłem konsoli Sony, znakomicie bawiąc się z One(S), a teraz z wersją X.

a6tojJp.gif

 

Jak porównywałeś w takim razie działanie gier na X i na Pro? Cały raport trzeba do kosza wyrzucić przez takie niewinne kłamstewko. :nie:


  • 8

#3171 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2017 - 15:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
xell złoto :banderas:
  • 0

#3172 vagrant3 Napisany 07 grudnia 2017 - 15:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

no pamiętał jak wyglądają te gry! poza tym nie wiemy kiedy znów włączył konsolę sony. one x jest na rynku miesiąc, czyli mógł np nie włączać ps4 od 15 września do 15 listopada.

 

później, jak już napatrzył się na wygląd gier na xbox one x odpalił sobie ps4 pro i potwierdził tylko, że dobrze zapamiętał i gry na konsoli sony jak gówno wyglądają.

 

6 teraflopów :banderas:


  • 1

#3173 Godot Napisany 07 grudnia 2017 - 15:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dobry post, ale jak to zwykle u Sylvana, pseudoerudycja niszczy wszystko :(
  • 3

#3174 Tynio Napisany 07 grudnia 2017 - 21:28

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Poczytałem i zastanawiam się nad sprawą głośności oraz grzania się poszczególnych modeli konsol.

 

CUH-1004A - jak wiadomo głośny i sporo się grzał, potem trafił do mnie CUH-1216B ostatni model FAT z poprawionym chłodzeniem i cichszy od poprzednich dwóch modeli jednak daleko mu do konsoli od M$ Xbox One S co do kultury pracy.

 

Ostatnio przesiadłem się z PS4 na PS4 Pro (najnowszy model CUH-7116B) który chodzi identycznie jak mój poprzedni model PS4 (głośność wentylatora) 

 

Dziwna sprawa, że grając w gry na konsoli Sony głośność wiatraków jest do przyjęcia  jednak w trakcie gry wchodzę do menu i nagle konsola dostaje jakieś turbo na wiatraku i zaczyna głośno chodzić.

Ps4 Pro grzeje się bardziej od PS4, a taki  XBO S grzeje się dużo mniej od konsol Sony i chodzi ciszej.

 

Jak wygląda Xbox One X w porównaniu do PS4 ,PS4 Pro i XBO S ,oraz pytanie do osób które przesiadły się z PS4 na PS4 Pro czy jest głośniej? 

 

Sory za OT i lekko zagmatwane pytanie. 

 

 


  • 0

#3175 Woroq Napisany 08 grudnia 2017 - 18:31

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Jak wygląda Xbox One X w porównaniu do PS4 ,PS4 Pro i XBO S ,oraz pytanie do osób które przesiadły się z PS4 na PS4 Pro czy jest głośniej?

Sory za OT i lekko zagmatwane pytanie.



Xbox One X działa niezwykle cicho. Jest znacznie cichsza od PS4 (o Pro nie wspominając). Spokojnie można ją w tej materii w jednym rzędzie z One (S) postawić. Brawa dla M$.

Tynio, ogarnij się. W teście Sylvana masz kompletną odpowiedź na Twoje pytanie.

Ponownie nie ma za co :)

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 09 grudnia 2017 - 07:08

  • 1

#3176 Tynio Napisany 08 grudnia 2017 - 20:58

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

@Woroq podziękował bym jak byś rozwiał moje wątpliwości co do poszczególnych modeli konsol, ale już to czytałem i niewiele mi to dało. 

 

Sylvan napisał wyraźnie, że miał pierwszy model PS4, a ja mam ostatni model FAT-a, który był uważany za najcichszych z konsol PS4 

 

Jako, że teraz mam w domu 2xPS4 oraz XBox One S (nie mam i nie miałem X ani XBO Fat) jest spora różnica między PS4 Fat, a Xbox One S i tu nie mam co dyskutować bo jak wcześniejszej Sylvan opisał potwierdzam. 

Można przeczytać w opisie SW, że PRO jest głośniejsze od PS4 FAT, a ja opisałem że działają identycznie ale pomyliłem się  (wczoraj porównywałem PS4 vs PS4 PRO w nocy jak już wszyscy spali) i Fat chodzi głośniej od PRO i jest to słyszalne.

Postanowiłem włączyć XBO S i porównałem z PRO i rzeczywiście M$ działa nieznacznie ciszej. 

 

Moje spostrzeżenie jest takie że Xbox One S potem PS4 Pro oraz PS4 Fat.

 

Jakieś 2 miesiące temu rozmawiałem z Taikunem w sprawie jego PRO i mówił, że jest nieznacznie głośniejsze od poprzedniego modelu PS4 Fat 

 

Pogrzebałem w necie i znalazłem 

 

https://curved.de/ne...-luefter-552943

 

oraz nagrany dźwięk z nowej wersji PRO 

 

https://youtu.be/mQKLPTur8HQ

 

Tylko zastanawia mnie czy XBOX jest cichszy od XBOS (według opisu SW jest identycznie) oraz o co chodzi z PS4 że jak wejdę do Menu w trakcie gry to wkręca się na wysokie obroty i tak zostaje przez dłuższy czas. (czy też tak macie? )  :hmmm:


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 08 grudnia 2017 - 21:00

  • 0

#3177 Woroq Napisany 09 grudnia 2017 - 07:11

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Jak wygląda Xbox One X w porównaniu do PS4 ,PS4 Pro i XBO S ,oraz pytanie do osób które przesiadły się z PS4 na PS4 Pro czy jest głośniej?

Sory za OT i lekko zagmatwane pytanie.

Xbox One X działa niezwykle cicho. Jest znacznie cichsza od PS4 (o Pro nie wspominając). Spokojnie można ją w tej materii w jednym rzędzie z One (S) postawić. Brawa dla M$.

Tynio, ogarnij się. W teście Sylvana masz kompletną odpowiedź na Twoje pytanie.

Przeczytaj uważnie o co pytałeś (cytat pierwszy) i co napisał Sylvan (cytat drugi)

Ponownie ma za co :)

EoT

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 09 grudnia 2017 - 07:14

  • 0

#3178 Pawlik Napisany 09 grudnia 2017 - 11:16

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

nie ma co porównywać, jakość wykonania xboxów od pierwszej partii biją na głowę plejaki. W PS4, nie ważne od modelu wszystkie plastiki trzeszczą i są słabo spasowane, do tego konsole wyją.

Xboxy jak bierzesz do ręki to wszystko jest sztywnę, jakość plastku wysoka, czuć, że to produkt premium, z soniakami tak nie jest. No i to ciche maszyny. 


  • 1

#3179 Sylvan Wielki Napisany 09 grudnia 2017 - 16:27

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

a6tojJp.gif
 

 

Jak porównywałeś w takim razie działanie gier na X i na Pro?

 


0797fad89c509fb3b394734e1c95f29c.gif

Przykładowo w Rise of the Tomb Raider grałem pierwotnie na pierwszym One. To było zanim gra ukazała się na PC i PS4(Pro). Z tymi wersjami również się zapoznałem, a obecnie ogrywam ją na One X.
Różnice są widoczne od pierwszych sekund.

Wiele osób z forumka pamięta tragiczna animację rejonu Blighttown w Dark Souls, a to przecież 2011r. 
czy nawet jeżeli ktoś grał nieco później, to 2012r. Za jakiś czas ma ukazać się wersja na aktualną generację i choć zapewne wielu użytkowników od lat nie używa PS Trzeciego/poprzedniego X'a, to przeskok zauważy z miejsca.

 

 

(....)

 

Pogrzebałem w necie i znalazłem 

 

https://curved.de/ne...-luefter-552943

 

oraz nagrany dźwięk z nowej wersji PRO 

 

https://youtu.be/mQKLPTur8HQ

 

Tylko zastanawia mnie czy XBOX jest cichszy od XBOS :hmmm:

Elektronika rządzi się swoimi prawami. Te same modele mogą się od siebie różnic. Tak jest w każdym aspekcie. Nawet jeżeli weźmiesz dwa telewizory (przykładowo KS8000), to dostrzeżesz różnice w podświetleniu.

Podobnie jest z konsolami. Na forum jest kilka osób posiadających zarówno sprzęt Sony, jak i M$ i potwierdzą, że jeżeli chodzi o głośność Xbox One(XS), jest znacznie cichszy niż PS4(Pro).

One X jak na tak potężną i zarazem małą maszynę działa zdumiewająco cicho, nawet w takiej FM7, która nie tylko wspaniale wygląda, to jeszcze hula w natywnym 4k i 60 klatkach.

Oczywiście nie jest tak, że Pro wyje przy każdej grze, bo jeżeli włączy się taką reedycje wyśmienitego Dishonored, czy też Bloodborne, to sprzęt Sony pracuje cichutko, ale też te gry nie są specjalnym wyzwaniem dla podzespołów.

By się nie powtarzać i nie rozpisywać o Pro w dziale One, zapraszam do -> http://nikogoforum.p...anki/?p=1798849

 


  • 0

#3180 Cola Napisany 10 grudnia 2017 - 10:20

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Kto gra PUBG na premiere?
  • 0