Skocz do zawartości

Zdjęcie

Persona 5

Atlus Sega PS3 PS4 XONE XSX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
455 odpowiedzi na ten temat

#301 Schrodinger Napisany 28 kwietnia 2017 - 09:14

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Co to za hejty, wiedźmina na najwyższym przeszedłem no ej :( Pani doktor jest słaba, trzeba tę wychowawczynię urobić :ass: no trudno to będę musiał wyjść :(
  • 0

#302 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2017 - 09:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Na serio - jak masz grindować to wrzucaj na easy. Więcej kasy i doświadczenia idzie. Szczególnie jak ekipa ci się rozrośnie to szybciej tak dolevelować postacie spoza głównej czwórki idzie.

Ja robię dungeony na normalu do skarbu, czyszczę ze skrzyń na easy, a bossów tłukę na hardzie, bo są zbyt przekozaccy, żeby ich zaorać w parę tur. Kaxi pewnie znowu napisze, że się zgrywam, ale imo opcje poziomu trudności czy 15 stanów zapisu gry są po to, żeby ich używać dla wygody i funu.

Eh, a wychowawczyni jeszcze cię zaskoczy. ;)
  • 0

#303 Schrodinger Napisany 28 kwietnia 2017 - 09:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
A właśnie, jak postaci się lvlują? Te którymi nie gramy dostają jakoś 50% expa czy trzeba nimi potem latać? Na pewno muszę grać Morganą bo ma dobre teksty i fajna postać :^^: Ale jak za easy wpada więcej expa to może będę robił tak jak Ty, tylko tam jakiś trofik za kwestie w trakcie walki chyba jest czy coś i z tego co pamietam to na easy on nie wypadnie

No i co Ty mówisz z panią wychowawczynią!? Zmieni się w dominę? GRAM DALEJ! Horizon, Nier, teraz Persona jaka seria
  • 0

#304 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2017 - 09:53

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Te którymi nie gramy dostają mniej expa. Jak zdobędziesz kolaboratora z karty Moon to różnica zdobywanego doświadczenia będzie coraz mniejsza. W sumie to nie jest jakoś mocno uciążliwe - i tak musisz rotować postaciami jak nie chcesz co chwila obrywać w słabości w późniejszych dungeonach.
  • 0

#305 Kaxi Napisany 28 kwietnia 2017 - 11:46

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Doszedłem trochę dalej, odkryłem więcej konfidantów i teraz  lepiej rozumiem kontekst tych skilli, o których pisałeś Tawot. Choć akurat te wspomniane dostaje się na samym początku właściwie, więc dużo nie trzeba grindować tych przyjaźni, jeśli się nie chce (Yusuke to nudny buc) ;)

 

Co do żonglowania poziomem trudności, to się nie czepiam, bo to rzecz typowo gameplayowa ;) Tam wcześniej mnie raczej dziwiło poświęcanie warstwy fabularnej dla korzyści gameplayowych. Choć w sumie nie wiem, czemu nie czyścisz dungeonów na normal dalej, i tak jak wracasz to jest już dość łatwo bo podlevelowałeś po drodze, a exp się przyda na bossa. Na pewno masz jednak jakiś powód :)

 

Anyway, Tawot, dlaczego nie widzę Twoich trofików z poziomu PS4? :D


  • 0

#306 fingus Napisany 28 kwietnia 2017 - 11:53

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

No i co Ty mówisz z panią wychowawczynią!?

Pewnie okaże się, że it's a trap. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0

#307 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2017 - 12:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Ej, Yusuke jest mega-kolesiem
Spoiler
jedna z zabawniejszych postaci, ale ja lubię dziwaków. W ogóle z początku go podejrzewałem o jakiś backstabbing, bo długo nie mogłem go zdobyć jako kolaboranta.

Dungeonów nie czyszczę na normalu, bo wpada za to mniej expa i złota. Gameplayowo i tak nie ma wielkiej różnicy, bo albo leci rush albo mainem wykorzystuję słabości i grupowo atakuję/łapię Persony.

Ja też swoich trofików nie widzę, bo mam wyłączone. Co ciekawe i tak wiem w jakim momencie wpadają w Personie, bo pojawia się pop-up że nie możba wykonać screena (co jest niesamowicie irytujące) :olo:
  • 0

#308 Kaxi Napisany 28 kwietnia 2017 - 12:14

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Ja nie mogę znieść jego sposobu wypowiadania się i ogólnej maniery. Do tej pory też scenki z nim nie były zbyt ciekawe.

 

Jak już wspomniałem, gdybym mógł, to zupełnie innych konfidantów chciałbym mieć w grywalnym teamie. Zostałby pewnie tylko Ryuji ;)


  • 0

#309 oranje Napisany 28 kwietnia 2017 - 16:31

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja zacząłem na easy, ale dlatego, że nigdy w takie gry nie grałem i nie wiem czego się spodziewać :olo:
  • 0

#310 Kazuo Napisany 28 kwietnia 2017 - 17:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tylko hard. Mniejsza już z bossami, czasem wystarczy jedna wpadka na mobkach i drużyna idzie do piachu :uff: 

 

Kończę drugi pałac, gra wciąga jak diabli. Jedyny minus póki co to czasem rozwleczone dialogi, zdarza się, że przez parę dni nic się nie dzieje tylko lecimy od scenki do scenki i przewijamy dialogi. Przy okazji zmieniłem sobie v-a na japoński, klimat skoczył o 50%.


  • 0

#311 oranje Napisany 28 kwietnia 2017 - 18:14

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Wiesz, mnie dwa razy FFX pokonał :olo: nie umiem grać w jrpg
  • 0

#312 filip Napisany 28 kwietnia 2017 - 18:18

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Nie grać w tę grę z jap dubbingiem, to chyba jeszcze gorzej, niż nie grać w Wiedźmaka po polsku


  • 0

#313 oranje Napisany 28 kwietnia 2017 - 18:28

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja wczoraj zacząłem i słyszę angielskie głosy, a w opcjach nie ma zmiany na jap. Wujek google podpowiedział co robić
  • 0

#314 Tawotnica Napisany 02 maja 2017 - 22:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:

Chryste... ta gra nie ma końca! Nigdy w życiu nie grałem w dłuższą liniową grę.  :wacko:

 

>85h, a tu następny moloch przede mną. Już w ostatnim dungeonie spędziłem ponad siedem godzin, a patrząc na następne specjalne fuzje jeszcze mnie kolejne 20h czeka.

 

Spoiler

 

Już P4 było długie. P5 to zupełnie inny wymiar :gusta:  

 

 


  • 0

#315 Schrodinger Napisany 02 maja 2017 - 22:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
A mi ney sprzedał rozwiązanie gameplayowe które tutaj jest zastosowane na koniec i mnie przez to od gry odrzuciło
  • 0

#316 Kazuo Napisany 02 maja 2017 - 22:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tawot przechodzi jakąś grę dłużej niż tydzień? Deeeeeejm, no to mi to zajmie z dwa miesiące. Prawie 40 h, a dopiero zaczynam trzeci dungeon, może do grudnia się wyrobię :doge:


  • 0

#317 Tawotnica Napisany 03 maja 2017 - 16:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Na luzie najprzydatniejszy demon w grze:

Spoiler


Do tego moja endgamowa ekipa to Makoto (lecząca atomówka!), Haru-karn i Yusuke, który niespodziewanie okazał się najlepszą ofensywną postacią.

Czołganie się przez ostatni-ostatni labirynt to znów więcej Mega-Tena w Personie - boss-fight po boss-fighcie, przeciwnicy bez słabości i daleko do save pointu. Podobało mi się! Ogólnie P5 bardziej stoi rozgrywką niż social simem dla mnie. Świetnie się przeczesywało dungeony, szczególnie starając się robić je za jednym podejściem. Poza
Spoiler
właściwie wszystkie gimmicki pałaców mi podeszły. Walki były zawsze widowiskowe i poza mementos wszystkie miejscówki były różnorodne.

Social linki oceniam gorzej niż w poprzednich 'nowoczesnych' odsłonach. Największą wadą jest rozwiązywanie wszystkich problemów
Spoiler
. Poza Moon i Hanged wymaksowałem wszystkich kolaborantów i każdy happy end sprawiał wrażenie wymuszonego i strywializowanego. Nie tędy droga imo, jakkolwiek sprytnie by nie wiązało rozgrywki z warstwą fabularną. Tematycznie zostało ładnie spięte w całość, ale brakowało mi mocniejszych zwrotów akcji i dramy jaka towarzyszyła choćby postaciom Hiero/Justice w P4.

Jako świetnie zrealizowany twist trzeba wyróżnić
Spoiler


Mega dopieszczona gra, ale tegorocznych kraszerów jak Nier i Zelda moim zdaniem nie przebija, bo to tylko kolejny raz to samo w bardziej doszlifowane otoczce. Ba, nawet SMT IV Final na mnie zrobił większe wrażenie, bo potrafił częściej zaskoczyć.
  • 0

#318 Schrodinger Napisany 04 maja 2017 - 10:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Jak dla mnie to Niera w tym roku już nic nie przebije. Ostatnio jakoś mnie Persona zmęczyła bo po pierwszym dungeonie było jakieś pierdololo, ale wczoraj odpaliłem i nieco zgłębiłem się w mementosa i jest dobrze. Rozwijam social linki i swoje statsy, dobrze że jest to wybieranie miejsca z mapy gdzie ktoś chce z nami porozmawiać.

Ma ktoś jakąś dobrą listę ze wszystkimi osobami z którymi można mieć te social linki? Bo rozumiem że walczące postaci same pojawiają się w ekipie. Póki co mam chyba dopiero 14 lvl i 16h.

A właśnie, do NG+ co się przenosi?
  • 1

#319 Bzduras Napisany 04 maja 2017 - 13:51

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Jak będziesz chciał pogonić po okazyjnej cenie to pisz
  • 0

#320 Schrodinger Napisany 04 maja 2017 - 13:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Mam steelbooka, jak po przejściu bym sprzedawał to januszując na allegro jakąś chorą cenę :burn:
  • 0

#321 Bzduras Napisany 04 maja 2017 - 15:13

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Szkoda. Persona 5 to mój must-buy na ten rok, może nawet w tym miesiącu przytulę jak fundusz pozwoli. Grałem w 3, ale z racji pozbycia się PS2 nie miałem okazji przejść jej do końca. Liczę na świetnego jRPG
  • 0

#322 Kazuo Napisany 04 maja 2017 - 17:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dla mnie Fajnal był lepszy, ale Persona też mocno daje radę. 

 

btw,jak na razie to: P3 > P5 > P4 


  • 0

#323 Tawotnica Napisany 04 maja 2017 - 18:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Itachi, a w Niera grałeś? Jak choć trochę cię ciekawi klimat Automaty to nie będziesz żałował.

Persona 5 zawsze spoko, ale będzie pewnie jeszcze nie jedna okazja kupić np. jakąś enhanced edition na modłę P3P czy P4G. Atlus poza tym lubi dosyć szybko przeceniać gry cyfrowo, jeśli to dla ciebie opcja.

A właśnie, do NG+ co się przenosi?

 
to co zawsze: kasa, itemy (czyli bronie, karty ze skillami, etc.), statsy gł. bohatera i kompendium. 
 

btw,jak na razie to: P3 > P5 > P4

 
hm... :hmmm: w sumie to tak jest :tak:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 04 maja 2017 - 18:48

  • 0

#324 Schrodinger Napisany 04 maja 2017 - 19:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Czyli te socjal linki też się przenoszą?
  • 0

#325 Tawotnica Napisany 04 maja 2017 - 19:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Nie, social linki się nie przenoszą. Statsy = knowledge, charm, guts itd.
  • 0

#326 Schrodinger Napisany 04 maja 2017 - 20:06

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Uuuuuuuu to słabo, myślałem o platynie ale tak to chyba oleje albo przejdę z jakimś poradnikiem :hmmm:
  • 0

#327 Tawotnica Napisany 04 maja 2017 - 20:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Życzę powodzenia w przeczytaniu wszystkich książek i przejściu retro gier. ;)
  • 0

#328 Bzduras Napisany 04 maja 2017 - 23:54

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Itachi, a w Niera grałeś? Jak choć trochę cię ciekawi klimat Automaty to nie będziesz żałował.

Persona 5 zawsze spoko, ale będzie pewnie jeszcze nie jedna okazja kupić np. jakąś enhanced edition na modłę P3P czy P4G. Atlus poza tym lubi dosyć szybko przeceniać gry cyfrowo, jeśli to dla ciebie opcja.

Na mojej czekliście na ten rok są jeszcze trzy tytuły: P5, NiOh i NieR właśnie. W Gestalt nie grałem, ale mam na to wywalone, gry od Platinum łykam jak Sasha Grey.

Mam parę wydatków w tym miesiącu, ale postaram się wygospodarować te dwie stówki i nabyć Personę. Chciałem dorwać ją na Gametrade, ale poziom januszowej cebuli mnie załamał ('dajesz REVII, Rise of the Tomb Raider i Horizona i wysyłam dzisiaj' to już mój osobisty klasyk). Nie powiem intrygujący tytul
  • 0

#329 Kaxi Napisany 05 maja 2017 - 10:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Miałem wczoraj grać cały wieczór, ale wyiebało prąd na całym osiedlu :/


  • 0

#330 Bzduras Napisany 08 maja 2017 - 20:23

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Mam i ja. Dopiero trzy godziny za mną i o ile nie za bardzo mogę cokolwiek powiedzieć o tej grze po takim czasie to wiem jedno: stylówa i audio tej pozycji to... Nie mam odpowiednio mocnych superlatyw. Ekrany menusów, po walkach, animacje, nawet banalne komendy w czasie walk - nakrywam głowę kołdrą i zbieram japsko z podłogi. Japończyki pod tym względem rozbroili mnie kompletnie. I muzyka... Motyw z Velvet Room znałem, tutaj brzmi równie świetnie co w poprzednich odsłonach, cała reszta audio też ryje głowę. Ciekawi mnie, jak to wszystko się rozwinie pod względem mechaniki/fabuły.
  • 2



Inne z tagami: