Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 7: Biohazard

Capcom PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
602 odpowiedzi na ten temat

#361 BeSOS Napisany 29 stycznia 2017 - 11:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No ja grałem na GCN i pamiętam ze długa gierka była.
  • 0

#362 Kazuo Napisany 29 stycznia 2017 - 11:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Podsumowujac natychmiast przechodz Madhouse :)

Wezmę się, może jak czas pozwoli to jeszcze dzisiaj zacznę. Próbowanie swoich sił na najwyższych poziomach trudności to zawsze najlepsza część grania w Residenty ;)

 

 

Hmm a to nie klasyczne RE przechodzilo sie w 7-8h i lazilo tam i nazad po niewielkich miejscowkach?

 

Tak i i wtedy też uznawałem to za minus, chociaż nawet one wydawały się rozmiarowo większe (rezydencja Spencera czy komisariat policji > mieszkanie Bakerów). Ostatnie odsłony RE jednak przyzwyczaiły mnie do dłuższej przygody. 


  • 0

#363 Danteusz Napisany 29 stycznia 2017 - 12:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Kaz, wiesz czemu HD Remaster jest dłuższy o połowę w stosunku do pierwowzoru? Są nowe lokacje, czy to kwestia tempa chodzenia, czasu trwania scenek itp?
  • 0

#364 fingus Napisany 29 stycznia 2017 - 12:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Może dlatego, że nie są to żadne wiarygodne rezultaty, tylko wartości wpisane przez "społeczność"? A starym interesuje się już tylko garstka zapaleńców (z których każdy trzaska speed runy między kawą a ciastkiem), podczas gdy w nowego grały jakieś nowosieroty błądząc po lokacjach i walcząc ze sterowaniem? :dunno:
  • 0

#365 SosaiKyo Napisany 29 stycznia 2017 - 12:57

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Kaz, wiesz czemu HD Remaster jest dłuższy o połowę w stosunku do pierwowzoru? Są nowe lokacje, czy to kwestia tempa chodzenia, czasu trwania scenek itp?

Są nowe lokacje i dodatkowe wątki fabularne.


  • 0

#366 Danteusz Napisany 29 stycznia 2017 - 13:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Może dlatego, że nie są to żadne wiarygodne rezultaty, tylko wartości wpisane przez "społeczność"? A starym interesuje się już tylko garstka zapaleńców (z których każdy trzaska speed runy między kawą a ciastkiem), podczas gdy w nowego grały jakieś nowosieroty błądząc po lokacjach i walcząc ze sterowaniem? :dunno:

Korzystam z HLTB od dłuższego czasu, wyniki jakie można tam znaleźć są bliskie tego co sam otrzymuję, szczególnie w przypadku popularnych gier jak RE.
  • 0

#367 fingus Napisany 29 stycznia 2017 - 13:45

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Brzmi jak dowód anegdotyczny. :hihi: Pewnie to samo można by napisać o vgchartz.
  • 0

#368 Danteusz Napisany 29 stycznia 2017 - 13:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
To nie dowód, mówię tylko że dla mnie taka średnia się sprawdza. Zresztą co mam dowodzić, że statystyka jest statystyką?
  • 0

#369 fingus Napisany 29 stycznia 2017 - 14:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
To nie statystyka, tylko sondaż na próbie niereprezentatywnej. Można to traktować zabawowo. Jak horoskopy. Które zazwyczaj też się mniej więcej sprawdzają. ;)
  • 0

#370 Danteusz Napisany 29 stycznia 2017 - 14:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Jaka próba byłaby reprezentatywna?
  • 0

#371 Nyjacz Napisany 29 stycznia 2017 - 14:50

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 019 Postów:
Kaz, tylko bez Alberta i innych ulatwiaczy. Na golasa!
  • 0

#372 Kazuo Napisany 29 stycznia 2017 - 16:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kaz, wiesz czemu HD Remaster jest dłuższy o połowę w stosunku do pierwowzoru? Są nowe lokacje, czy to kwestia tempa chodzenia, czasu trwania scenek itp?

Na pewno nie o połowę, ale ciut dłuższy jest. Nowe lokacje, nowe itemy, zmienione zagadki, bajery w stylu Crimson Headów - te elementy sprawiają, że gra jest trochę bardziej rozbudowana. 

 

Kaz, tylko bez Alberta i innych ulatwiaczy. Na golasa!

Wiadomo, nie inaczej  ^_^


  • 0

#373 BeSOS Napisany 29 stycznia 2017 - 17:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Cala lokacja z Lisa była boner w Remake.
  • 0

#374 burnstein Napisany 29 stycznia 2017 - 18:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Dobrze, że odcięli się od fabuły z poprzednich części, to była tak z*ebana i czerstwa historyjka, ze hej.


  • 0

#375 Kazuo Napisany 29 stycznia 2017 - 19:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Do RE3 było spoko. 


  • 1

#376 BeSOS Napisany 29 stycznia 2017 - 21:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No, później już zaczynali popuszczac.

I tak najlepsze story = SH2. Nawet motyw z zaginiona żona podobny co w 7 ale tam to był mózg rozjebany

https://youtu.be/m-WCkJSMRVA
  • 4

#377 Kazuo Napisany 30 stycznia 2017 - 05:28

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To prawda, SH2 ma najlepszy scenariusz ze wszystkich gier wideo. 


  • 0

#378 Nyjacz Napisany 30 stycznia 2017 - 13:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 019 Postów:

Jakby co to od wczoraj mam platynę, Wy ludzie bez platyny.


  • 1

#379 Pico Napisany 30 stycznia 2017 - 16:08

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Platyna trudna skillowo czy czasochłonna?
  • 0

#380 Nyjacz Napisany 30 stycznia 2017 - 20:03

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 019 Postów:

Taka platyna powinna być w każdej gierce. Strzelam, że 25-40h dla większości. Trzeba przejść od 2 do więcej razy - ja polecam 4. Każde przejście oferuje inne doznania. Normalne przejście, speedrun, hard + zbieranie znajdziek, które można dać sobie do któregoś z wymienionych runów. Znajdźki do ogarnięcia samemu, bez YouTube'a - warto rozglądać się i tak, żeby podczas przechodzenia gry znajdywać jak najwięcej nabojów, leków itd. Dla leszczy są ułatwienia (hard z piłą albo kozackimi broniami z infinite ammo, znajdźki z okularami rentgen itd. A, i jeszcze przejście bez boxów i max 3 apteczki - do speedruna. Miodzik tak czy inaczej.


  • 0

#381 ACZ Napisany 31 stycznia 2017 - 17:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:

Zwiastun pierwszego DLC:


  • 0

#382 Kazuo Napisany 01 lutego 2017 - 12:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wow, Madhouse faktycznie stanowi wyzwanie, wczoraj dobrą godzinę męczyłem się z Jackiem w piwnicy, a na końcu i tak straciłem prawie wszystkie medykamenty. Podoba mi się, że hard nie jest zrobiony na odpier**l jak w innych grach (większy damage przeciwników i na tym koniec), tylko goście faktycznie podeszli do tego z głową, zmieniając ustawienie przedmiotów, wrzucając silnych przeciwników już na początku rozgrywki oraz czyniąc ich jeszcze bardziej agresywnymi, dzięki czemu drugie podejście przypomina coś na wzór scenariusza "B" z RE2 - niby poruszamy się po znanych miejscówkach, ale i tak nie wiemy czego się spodziewać. Im dłużej gram, tym zaczynam przychylniej patrzeć na ten tytuł - gra jest krótka, mała i momentami nie za bardzo przypomina Residenta, ale gra się dobrze (na wyższym poziomie trudności wręcz bardzo dobrze), w sumie jest to jeden z lepszych survival horrorów ostatnich lat. Capcom pokazuje, że da się jeszcze zrobić straszaka w staroszkolnym stylu, z konkretnym gameplayem, a nie tylko lichy symulator zwiedzania lokacji jakich ostatnimi czasy się namnożyło. 

 

 

 

 

 

Btw, przeglądam właśnie oferty pracy, a tam coś takiego 

 

 

3px7UbW.jpg

 

 

 

 

RW2usZg.jpg


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 lutego 2017 - 12:35

  • 2

#383 Pawlik Napisany 08 lutego 2017 - 21:49

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ależ ta gra jest fajna :) tak po prostu.

 

Dalej uważam, że gra jest śliczna, wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Spoiler

 

Sama gra to 100% powrót do korzeni, ba dla mnie to taki reboot albo wariacja na temat RE1, bo nie licząc zombiaków to przecież skóra zdjęta z pierwszej części, nie wiem jak fani mogą narzekać, bo szkielet rozgrywki, ba miejsce w której dzieje się gra to RE1 w pięknej nowej oprawie. 

Szkoda, że tak mało czasu mam na granie.


  • 0

#384 Bzduras Napisany 09 lutego 2017 - 06:35

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Sama gra to 100% powrót do korzeni, ba dla mnie to taki reboot albo wariacja na temat RE1, bo nie licząc zombiaków to przecież skóra zdjęta z pierwszej części, nie wiem jak fani mogą narzekać, bo szkielet rozgrywki, ba miejsce w której dzieje się gra to RE1 w pięknej nowej oprawie. 
Szkoda, że tak mało czasu mam na granie.

Pewnie boli ich FPP, bo do tej pory romans serii z tą perspektywą zwiastował gnioty. Kto by słuchał płaczków, karawana jedzie dalej
  • 0

#385 Kazuo Napisany 09 lutego 2017 - 12:04

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Brak zombie, brak tyrantów, brak eksplodującego laboratorium, brak normalnych cut-scenek (zamiast tego wszystkie wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, nie każdemu to pasuje), żadnych znanych bohaterów, w to miejsce jakiś drewniany bolek bez emocji, widok FPP, klimat i fabuła, które średnio przypominają RE (bardziej Teksańską masakrę oraz FEAR). Jasne, gameplay to powrót do korzeni i z tego trzeba się cieszyć, ale cała reszta już niekoniecznie. 


  • 0

#386 Nyjacz Napisany 09 lutego 2017 - 12:32

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 019 Postów:

Klimat to jednak dla mnie bliższy jest pierwszemu RE, bo i teren działań bardzo podobny - domostwo i jego okolice. I tak, też chciałbym Tyranty i inne śmieszne rzeczy.


  • 0

#387 Pawlik Napisany 09 lutego 2017 - 12:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Zombiakow i tyrantow nie było w 4 i 5, a nikt nie narzekał, w 6 nie grałem wiec nie wiem. Mówiąc o klimacie to co masz na myśli? Bo części 1-3 miały swój, 4 swój, a 5 to już w ogóle Afryka dzika. Imo 7 ma klimat bardzo zbliżony do 1, lekko zmodyfikowany ale jednak. Gry jeszcze nie skończyłem ale pierwsze godziny to szukanie monet, kluczy i medalionów, otwieranie sekretnych pomieszczeń z giwerami a wszystko to w dużym domu i ogrodzie, czyli w sumie brzmi jak RE, różnica taka, że brak zombi ale za to są jakieś
Spoiler
.

Ja jestem póki co zadowolony z zakupu.

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 09 lutego 2017 - 12:40

  • 0

#388 Shinigami Napisany 09 lutego 2017 - 12:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

żadnych znanych bohaterów, w to miejsce jakiś drewniany bolek bez emocji

Brzmi jak RE1.


  • 6

#389 BeSOS Napisany 09 lutego 2017 - 13:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Pewnie w 8 już stopniowo zaczną zmierzać w stronę fabularna starych RE...Bo tego brakuje jak widać fanom w 7.
  • 0

#390 Pawlik Napisany 11 lutego 2017 - 15:53

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Wczoraj ganiałem się

Spoiler
no, nie powiem dwa razy obsrałem się na rzadko jak
Spoiler
  :uff:  No ale dzięki temu z dziką rozkoszą i bez oglądania się na amunicje ładowałem w nią jak dziki, a jak
Spoiler
i Ethan powiedział, żeby teraz spróbowała wstać to aż mi się miło zrobiło  :banderas: 

Teraz dostałem telefon by wrócić do piwnic i nie powiem, trochę się obsrałem na wspomnienie tego co tam widziałem i co pewnie mnie tam czeka teraz, przy ilości ammo jakie mam  :reggie: 

 

Cudna gierunia.


  • 0



Inne z tagami: