Skocz do zawartości

Zdjęcie

FIFA 15

EA Canada EA Sports Wii 3DS PS4 PS3 Vita XONE X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#31 terra Napisany 13 sierpnia 2014 - 09:11

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:


  • 0

#32 KoBik Napisany 13 sierpnia 2014 - 09:42

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

Zagram ale rewolucji i nawet sporej ewolucji brak. Kosmetyka - i tak do końca currentów? meh?


Ten post był edytowany przez KoBik dnia: 13 sierpnia 2014 - 09:43

  • 0

#33 Danteusz Napisany 13 sierpnia 2014 - 11:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
http://www.goal.com/...ture-in-fifa-15

Moja firma ;)
  • 0

#34 Druciak Napisany 13 sierpnia 2014 - 11:18

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Już widzę tych bramkarzy......jak znowu wpuszczają gole z 40 metrów chociaż mogą zrobić z piłką co chcą albo rzucają się gdy piłka jest już dawno w bramce. xD

 


  • 0

#35 Kurzy Napisany 15 sierpnia 2014 - 17:40

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

http://www.ppe.pl/ne...e_15_w_hd_.html

 

wygląda to bardziej arcade'owo niż FIFA14, dziwnie, szybko i trochę skokowo. Czekam na demo, żeby ocenić...


  • 0

#36 KoBik Napisany 09 września 2014 - 10:27

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

  • 0

#37 KoBik Napisany 09 września 2014 - 11:29

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:
dobra, to napisze ze giera wymiata, wy amatorzy hinskich bajek i ciulatych gierek z hinskimi postaciami. OLO.
  • 0

#38 erzetPL Napisany 09 września 2014 - 11:51

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

Ale na trailerze widać, że bramkarze dalej lipa. :(


  • 0

#39 KoBik Napisany 09 września 2014 - 15:02

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:
a kiedy i w jakiej grze bylo inaczej, to tylko gra, ja cudow nie wymagam bo gdyby nie bylo w niej w ogole bledow z bramkarzami to wszystkie wyniki po 0:0. Mnie sie gra zajebiscie. W jakim trailerze? To moj gameplay, powtorki w zasadzie.
  • 0

#40 Aleks Napisany 09 września 2014 - 15:07

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

ja jeszcze mam 14 bo dostałem w EA Access; warto kończyć dla fabuły, czy od razu 15 odpalać a 14 olać?


  • 0

#41 KoBik Napisany 09 września 2014 - 15:12

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:
do 25 mozesz przyciac :)
  • 0

#42 erzetPL Napisany 09 września 2014 - 15:15

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

O kurcze. Myślałem, że to jakaś sklejka EA czy coś. :P Mój błąd. No ale nie chodzi mi o błędy, tylko o zachowania bramkarzy, które są bardzo nienaturalne i sztuczne. 


  • 0

#43 KoBik Napisany 09 września 2014 - 15:22

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:
czepianie sie. Ja symulacji od tych gier nie wymagam, for fun only :)
  • 0

#44 Druciak Napisany 09 września 2014 - 23:10

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Pograłem na PC i jestem naprawdę zadowolony z demka. Gra się totalnie inaczej niż w 14 i bardzo dobrze. Ruchy są płynniejsze, akcje bardziej satysfakcjonujące, trybuny to coś wspaniałego gdy się strzeli bramkę. Wszystko żyje, jest piękne, płynne i chce się na to patrzeć. Bramkarze moim zdaniem świetni, lepszy refleks, świetne nowe ruchy, zaskakują, nie jest łatwo im strzelić gola np. w 14 w sytuacji gdy ze skrzydła schodzimy zawodnikiem do środka i na 11 metrze oddalibyśmy strzał finezyjny w róg to na 95% bramka, w 15 próbowałem tak zrobić 5 razy, na 5 razy bramkarz świetnie wybronił. W innej sytuacji gdy w 14 bardzo często wpadają gole po długim rogu tak w 15 bramkarz wyciąga się i broni dużo takich strzałów.

Widzę, że EA robi FIFĘ w kratkę i ta edycja wypadnie naprawdę świetnie, trzymam za to kciuki, bo jednak demo to wersja z gamescom albo wcześniej bo są totalnie inne ov zawodników.


Ten post był edytowany przez Druciak dnia: 09 września 2014 - 23:10

  • 0

#45 fingus Napisany 09 września 2014 - 23:22

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
W sumie to nie za bardzo się interesuję grami sportowymi, ale skoro już tu wlazłem z poczucia moderatorskiego obowiązku (muszę sprwdzać czy sobie nie ubliżacie lub nie wstawiacie tu gołych fotek), to się wypowiem. Grałem kiedyś w jakąś fifę na ps2 i widzę, że tutaj wciąż straszne drewno, jeśli idzie o zawodników - modelowanie ciał i twarzy, ich ruchu to nadal niski poziom. Wydaje się to ważne, zwłaszcza w zbliżeniach, bo burzy iluzję oglądania prawdziwego meczu. Słabo, spodziewałem się że przez tyle lat osiągneli nieomal poziom fotorealizmu (w końcu to tylko parę ludków na płaskim terenie, nie muszą modelować całego żyjącego miasta), a tu nic, bida. To nie żaden troll, tylko smutna konstatacja. :(
  • 0

#46 Stan Napisany 09 września 2014 - 23:25

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Troll i to słaby


  • 0

#47 fingus Napisany 09 września 2014 - 23:33

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Oczywiście, że nie. Trolluje się tematy, na których nam w jakiś sposób zależy. Ten mnie za bardzo nie interesuje, ale skoro przypadkiem zajrzałem w filmik, to komentuję. Być może seria zyskuje w kolejnych dosłonach w innych aspektach - gameplayu, AI, etc. - na tym się nie znam. Ale ludki wypadają słabo. W każdym razie poniżej oczekiwań.
  • 0

#48 Stan Napisany 09 września 2014 - 23:35

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Nie wykręcaj się, trolluje sie wszędzie gdzie trafisz na podatny grunt. Trollu. 


  • 0

#49 KoBik Napisany 10 września 2014 - 10:16

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

 

Piękny lobostrzał Higuainem mi wyszedł, widać też ciągnięcie za szmatę :) Gierka rządzi - chcę już fulla.


  • 0

#50 Kurzy Napisany 29 października 2014 - 01:33

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Wtopiłem 219 zł...

Nie wierzę w to co zrobiło EA Sports ale dodali mase gowien, miedzy innymi trawe "realistyczna" a ucierpiala na tym cala reszta.

- brak antyaliasingu czasami kluje w oczy, nie nadaza sie renderowac czesto
- na poczatku meczu (kazdego!) framerate na poziomie 10fps i slaba grafika
- ogolnie downgrade graficzny (!)
- spadki animacji
- komiczne animacje bramkarze, szcegolnie to jak szybko wstaja i wyglada to tak ze zgubili kilkanascie klatek animacji
- kocham te kocie dziwne ruchy pilkarzy, tutaj ich jeszcze wiecej
- w Fifa 14 na ps4 az sie chcialo ogladac powtorki, plynne, lekko podrasowane...a tutaj? Slaby framerate,grafika gowniana. Wstyd to na fejsa wyslac oO
- gdzie w sezonach online moge wczytac taktyke zapisana???

W skrocie:
- dolozyli niepotrzebnych rzeczy, jak np ta trawa ktora wcale fajnie nie wyglada
- niby duzo jest animacji nowych ale co z tego jak spadki i dziwnie sie synchronizuja przec co czesciej niz zawsze komicznie to wyglada (tak jak pes z 2-3 lata temu)
- tak przekombinowali ze zwalili czesc gameplayu

Sa tez zalety, np o wiele lepszy interfejs, jeszcze lepsza otoczka calej gry i social, efekty dzwiekowe i atmosfera na stadionie - ta cisza kiedy goscie strzelaja gola przy bramce gdzie ńie ma sektoru gosci!

Ale to jest niewazne w kwestii caloaci, co gorsza demo mi tak nie rwalo i wydawalo sie miec lepsza grafike.

Fufatch, tez takie odczucia troche masz? Bo wiem ze Ci. Sie gra podoba...myslalem ze 82 czyli 5 gorzej na gamerankings jest za brak nowosci, blizej jej do 6.2 user metascore na metacritic...

Chyba na aledrogo idzie oO

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 29 października 2014 - 01:36

  • 0

#51 ACZ Napisany 29 października 2014 - 03:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

tylko pes


  • 0

#52 terra Napisany 29 października 2014 - 06:08

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:
Taktykę w sezonach ZAWSZE można było wczytać w zarządzaniu zespołem.
  • 0

#53 Kurzy Napisany 29 października 2014 - 07:09

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:


Taktykę w sezonach ZAWSZE można było wczytać w zarządzaniu zespołem.


A teraz chyba nie, zapomnieli o tym.
  • 0

#54 terra Napisany 29 października 2014 - 07:33

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:
W trakcie meczu oczywiście.
  • 0

#55 Pawlik Napisany 29 października 2014 - 08:19

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Ja po ograniu obu dem, z bólem serca przyznaje, że w tym roku pes jest lepszy i ładniejszy.
  • 0

#56 Raikoh Napisany 29 października 2014 - 21:03

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Nawet jesli to nie na tyle by przebolec braki w licencjach. 


  • 0

#57 Pawlik Napisany 29 października 2014 - 21:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

dlatego nie kupiłem żadnej.


  • 0

#58 Kurzy Napisany 29 października 2014 - 21:38

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Przede wszystkim to inna gra ale co do grafiki i płynności to PES wygrywa. Fifa w tym roku bardziej efekciarska ale PES to jeszcze większy arcade i szybkość gry - co kto lubi...no ja tak gadam ale...już tak wessalo ze rano przed praca zagrałem mecz...

...ale musiałem się zdenerwować bo wygrywaliśmy 2:0, rozlaczyło grę i tym sposobem przegrałem 0:3 x_X

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 29 października 2014 - 21:39

  • 0

#59 leplutorius Napisany 30 października 2014 - 00:11

leplutorius

    Link

  • Forumowicze
  • 323 Postów:

Wtopiłem 219 zł...

Nie wierzę w to co zrobiło EA Sports ale dodali mase gowien, miedzy innymi trawe "realistyczna" a ucierpiala na tym cala reszta.

- brak antyaliasingu czasami kluje w oczy, nie nadaza sie renderowac czesto
- na poczatku meczu (kazdego!) framerate na poziomie 10fps i slaba grafika
- ogolnie downgrade graficzny (!)
- spadki animacji
- komiczne animacje bramkarze, szcegolnie to jak szybko wstaja i wyglada to tak ze zgubili kilkanascie klatek animacji
- kocham te kocie dziwne ruchy pilkarzy, tutaj ich jeszcze wiecej
- w Fifa 14 na ps4 az sie chcialo ogladac powtorki, plynne, lekko podrasowane...a tutaj? Slaby framerate,grafika gowniana. Wstyd to na fejsa wyslac oO
- gdzie w sezonach online moge wczytac taktyke zapisana???

W skrocie:
- dolozyli niepotrzebnych rzeczy, jak np ta trawa ktora wcale fajnie nie wyglada
- niby duzo jest animacji nowych ale co z tego jak spadki i dziwnie sie synchronizuja przec co czesciej niz zawsze komicznie to wyglada (tak jak pes z 2-3 lata temu)
- tak przekombinowali ze zwalili czesc gameplayu

Sa tez zalety, np o wiele lepszy interfejs, jeszcze lepsza otoczka calej gry i social, efekty dzwiekowe i atmosfera na stadionie - ta cisza kiedy goscie strzelaja gola przy bramce gdzie ńie ma sektoru gosci!

Ale to jest niewazne w kwestii caloaci, co gorsza demo mi tak nie rwalo i wydawalo sie miec lepsza grafike.

Fufatch, tez takie odczucia troche masz? Bo wiem ze Ci. Sie gra podoba...myslalem ze 82 czyli 5 gorzej na gamerankings jest za brak nowosci, blizej jej do 6.2 user metascore na metacritic...

Chyba na aledrogo idzie oO

Osobiście nie odczuwam wspomnianych przez Ciebie wad, może zbyt mało wymagam od tej serii, bo nie spodziewam się z roku na rok rewolucji. Cieszą małe rzeczy - kilka uwag na gorąco. 

- 14ka miała wnerwiający zwyczaj pokazywania na jednym ujęciu dobiegania gracza do linii bocznej po wybiciu na aut, co trwało nieraz kilkanaście sekund(!!!) - teraz w tym czasie oglądamy powtórki wcześniejszych akcji, które można pominąć, jeśli się chce

- w 14ce po zamieszaniu przy co bardziej kontrowersyjnych bramkach bez wchodzenie w statystyki nie dało się stwierdzić, kto strzelił gola, teraz po serii powtórek mamy dodatkowe ujęcie na strzelca bramki, z informacją, który to jego gol w meczu/sezonie

- prawdziwa zabawa zaczyna się po podłączeniu headsetu ( w polskiej wersji językowej nie działa). W ustawieniach sterowania głosowego można ustawić charakterystykę wybranych taktyk, oraz wczytać się w komendy głosowe a potem, podczas meczu wystarczy wyjęczeć formation x (gdzie x to oznaczenie danego ustawienia, oznajmić graczom, żeby się cofnęli, czy podłączyć obrońców do ataku. Niby banał, ale w trybie menadżerskim dodaje klimatu. 

- wreszcie daje się zauważyć realny wpływ wybranej taktyki na losy meczu. W każdym przedmeczowym menu można przypisać role poszczególnym zawodnikom, i nie chodzi tutaj tylko o wcześniej już występujące krycie, ale wskazanie skrzydłowym czy mają trzymać się linii bocznych czy schodzić do środka podczas ataku, nie mówiąc o zdefiniowaniu śmielszych poczynań bocznych obrońców, czy ustalenia jak bardzo defensywni mają być defensywni pomocnicy. 

- gra zaczyna wymagać sprawnego poruszania się prawym analogiem, bez tego nie da się grać z co bardziej wprawnym żywym przeciwnikiem. Decyzja wychylenia gałki po przyjęciu piłki musi być instynktowna by zmylić, ustawionych na pressing obrońców. Zwiększa się waga zagrań kombinowanych, ograniczono liczbę bramek wpadających z przypadkowych główek, oraz wysokie prostopadłe podanie nie jest już tak przekozaczone jak kiedyś. 

Zgadzam się z tym, że demo wyglądało lepiej. Nie mam pojęcia dlaczego, niemniej strasznie mi to nie przeszkadza. Grając sezon zespołem ligi angielskiej ważniejszy jest klimat stadionu, tego jak kibice niosą podczas meczu, komentatorzy (tylko w wersjii angielskiej) robią klimat jakiego nigdzie indziej nie ma. Gdy przy piłce jest, powiedzmy, Diego Costa, komentatorzy, w kilku wariantach przybliżą jego dotychczasową karierę oraz wytkną bezbarwność na tegorocznym mundialu. Klasa. 

Na koniec jeszcze słowo o przedwiecznym starciu Fify i PESa. Drogie Konami, dajcie gameplay swojej wypieszczonej pod tym względem serii z mnogością trybów i licencji obecnych w Fifie i obiecuję, że już nigdy nie tknę tworu EA Sports. Do tego czasu jednak nie zamierzam grać, jak to kiedyś miało miejsce, randomem o nazwisku Braszczykowski i podniecać się faktem, że jakiś fanowski team mógłby wesprzeć mnie custom filem z edycją składu. Dla wielu są to kwestie detali, ale wielce uzależniający team FUT w Fifie daje tyle radochy, że pozwala na namiastkę rzeczywistości, choćby pod względem wartości rynkowej wirtualnych piłkarzy i sam w sobie stanowi wartość o wiele większą ( dla mnie) niż doskonalszy (o ułamki sekund gdyby to był wyścig) gameplay PESa. 


  • 0

#60 Kurzy Napisany 30 października 2014 - 00:20

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A nie masz tak ze przed prawie kazdym meczem offline gra przez kilka sekund ma bardzo niski framerate ichwile trwa zanim sie "rozhula"?

No i nie masz wrazenia, ze Fifa 14 byla plynniejsza a tubardziej skokowo/chrupiaco jest?

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 30 października 2014 - 00:24

  • 0



Inne z tagami: