Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5251 Zois Napisany 05 czerwca 2018 - 14:31

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Właśnie sobie pomyslalem ze jak kupie to ps5 to bedzie wstyd podpinac pod biezacą 40” . juz mnie dupa boli ile kasy trzeba bedzie wydac. po cichu licze ze sie wycofam z zakupu konsoli


  • 0

#5252 Hellmans Napisany 05 czerwca 2018 - 15:23

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Zawsze można zmienić hobby.


  • 0

#5253 cybercotlet Napisany 07 czerwca 2018 - 17:09

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 608 Postów:
Jak wyłączyć te komunikat o braku kanałów? Nie mam póki co anteny podłączonej do tv
  • 0

#5254 Pawlik Napisany 07 czerwca 2018 - 17:52

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

przełącz na inne hdmi. 


  • 0

#5255 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 19:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Ta czerń to az nienaturalna jest w menu :banderas: cale zycie w slepocie
  • 2

#5256 Wezyr Napisany 07 czerwca 2018 - 20:27

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 413 Postów:
Pod PROsiaka chociaż? :cf:
  • 0

#5257 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 20:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

a pod co niby?

 

czerń w Destiny jest niesamowita, jak wpadłem do jakiejś jaskini to musiałem szukać wyjścia bo nie było widać :banderas: 

HDR jak odpalę w giereczce to łapie za dużego input laga żeby się dało grać na dłuższa metę w to ale wygląda zajebiście

HDR w GTS to jest, jak w nocnym wyścigu odpalę i przejeżdżam przez tunel dobre efekty

samo menu w PS4 wygląda teraz zajebiście 

 

kupować dla HDRu telewizora póki co nie warto (ale malo sprawdzalem) chyba że do netflixa bo HoC wygląda :banderas: ale OLED do giereczek to jes to :tak: 


  • 0

#5258 Starh Napisany 07 czerwca 2018 - 20:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Taikun jak to laga, przecież lg wypuściło patcha - w trybie gra 20ms laga czy nawet mniej
  • 0

#5259 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 20:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

w trybie gra bangla jak przecinak, ale jak odpaliłem w grze HDR z opcji to obraz mignął, w rogu pojawiło się HDR i chodziło z zauważalnym lagiem, myślę ze to przeskoczyło właśnie w inny tryb wtedy, ale jak mówię dużo nie siedziałem jeszcze 

 

edit. no i te głośniczki :^^: jak myślałem o soundbarze tak już nie muszę, tu nawet bassy czuć, sąsiedzi już mają przejebane dzisiaj xD

 

edit. poleci kukurykiem bo zdjęcie chujowe, ale ta czerń to jest kosmos, na zwykłym tv to tam wszystko było widać bo było szaro a tutaj

 

HCE65EE.jpg


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 07 czerwca 2018 - 20:53

  • 0

#5260 lukaszSA Napisany 07 czerwca 2018 - 20:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Bass tu jest mocny. Za pierwszym razem aż nie wiedziałem że to z mojego telewizora :banderas:
  • 0

#5261 Pawlik Napisany 07 czerwca 2018 - 21:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ale wiesz, że hdr ma też opcje hdr game? Masz jeszcze GoWa? jak tak odpal lokacje Frei, tą z jej ogródkiem, najpierw z sdr potem włącz sobie hdr, inna jakość grafiki :good:


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 07 czerwca 2018 - 21:41

  • 0

#5262 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 22:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Moze ktos mi pozyczy :cf:

Game hdr? Jak?
  • 0

#5263 Pawlik Napisany 07 czerwca 2018 - 22:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jak opali Ci się tryb hdr, to wejdź w ustawienia obrazu, możesz tam sobie wybrać różne tryby, w tym game.
  • 1

#5264 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 22:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Ok zaraz badam
  • 0

#5265 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2018 - 22:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Aaaa czyli hdr w grze ustawiam a w tv zamiast hdr to gra?
  • 0

#5266 Pawlik Napisany 08 czerwca 2018 - 03:36

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Nie wiem czy się rozumiemy, jak telewizor rozpozna sygnał hdr to wskakuje w ten tryb, masz komunikat w rogu ekranu o treści hdr lub Dolby Vision, teraz najprościej to kliknąć kółko zębate na pilocie i zacznij przestawiać sobie tryby formatu hdr, trzeci ok końca to hdr game, ale jest tez np hdr kino czy hdr standard itp czyli bliźniaczo do trybu sdr.
  • 0

#5267 BeSOS Napisany 08 czerwca 2018 - 07:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Może dajmy mu dzień na przeczytanie instrukcji :clown:
  • 0

#5268 Schrodinger Napisany 08 czerwca 2018 - 08:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Mi to zajmie dzień, dwa ale jak długo będzie goić się Twoja dupa to ciężko określić. 

 

To teraz tak na trzeźwo, mój stary TV to LG-LED-50LF652V czyli solidny TV, z dobrym obrazem i 20 ms inputlaga, grało się na nim rewelacyjnie i złego słowa nie powiem, miałem półtora roku. Kupiłem 2700, sprzedałem go za 1300 zł, mambo jambo z ratami w EURO i wyszło mnie 4k za LG OLED 55B7 czyli mesjasz telewizorstwa.

 

Tzn. czerń jest absolutna, Destiny 2 wygląda rewelacyjnie i w sumie jak nowa gra albo przynajmniej po jakimś grubym dodatku jak Taken King. Nie mam Horizona, GoWa czy AC:O już a w nich chyba najlepiej było HDR sprawdzać i 4k, tego pierwszego myślę że może powinę z dodatkiem bo w niego nie grałem i sobie sprawdzę. Chociaż z tego co widziałem w GTS to ten HDR czy 4k to fajna rzecz ale nie robią aż takiego wrażenia jak ekran OLED. Absolutna czerń to jest to. Ekran jest jakby miększy, nie bije tak po oczach jak stary TV, chociaż jak ktoś lubi żeby TV walił po oczach super jasnością to tutaj tego nie ma, ale jak dla mnie jest idealnie.

 

No i te głośniki, czuć się prawie jak w kinie, ewentualnie z kinem domowym, zajebiście przestrzennie dają + są nawet fajne bassy, ja wiem że zaraz jakiś audiofill mnie zgasić testem na koreańskiej stronie że to chujnia a najlepsze to w soundbarze za 3k. Ja nie mam nie wiadomo jak dużego pokoju i te tutaj idealnie go wypełniają, jak myślałem o soundbarze tak już o nim teraz nie myślę. 

 

Telewizorek jest ładny, ten ultra cienki ekranik robi robotę, jest efekt WOW jak się na to z boku patrzy, Do tej pory miałem webOS 2, tutaj jest 3.5, wygląda w sumie identycznie ale jest szybszy, pilot z kontrolerem ruchu to jest to czego mi było trzeba i w końcu zmniejszyli piloty i ten nie jest tak ogromną kobyłą. 

 

Netflix odpala wszystko w 4k HDR (jak jest opcja) HoC jest przepiękny obraz, ale takie Daredevil czy Rogue One co latają w HD ale mają dużo czerni to po prostu orgia dla oczu, widziałem że parę filmów jest też na Double Atmos i wtedy to cudownie warczy, prawie taki bajer jak SMOLISTA czerń. 

 

Czy to warto brać? No póki co widziałem HDR na YT i Netflixie, jeśli tak wygląda GoW to jasne brać bo musi rozkurwiać, ale sama SMOLISTA czerń to jest tutaj bajer jeśli się przesiada z LCD, ja dodatkowo sobie zwiększyłem tv o 5 cali, mam zajebiste głośniki z filmy z netflixa wchodzą. Obraz jest przepiękny, jak wpadłem w Destiny do jaskini to było po prostu ciemno jak w jaskini a nie szaro i było widać odrazu gdzie iść, robi wrażenie. Także indyki fajnie na tym wyglądają ale wszystko dzięki czerni, dla samego HDRu to bym chyba TV jednak nie zmieniał. 

 

No i te głośniki :banderas: 


  • 3

#5269 Shinigami Napisany 08 czerwca 2018 - 08:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

w trybie gra bangla jak przecinak, ale jak odpaliłem w grze HDR z opcji to obraz mignął, w rogu pojawiło się HDR i chodziło z zauważalnym lagiem, myślę ze to przeskoczyło właśnie w inny tryb wtedy, ale jak mówię dużo nie siedziałem jeszcze 

 

edit. no i te głośniczki :^^: jak myślałem o soundbarze tak już nie muszę, tu nawet bassy czuć, sąsiedzi już mają przejebane dzisiaj xD

 

edit. poleci kukurykiem bo zdjęcie chujowe, ale ta czerń to jest kosmos, na zwykłym tv to tam wszystko było widać bo było szaro a tutaj

 

HCE65EE.jpg

Kuerwa ten hdr ta czerń!!!


  • 0

#5270 Hellmans Napisany 08 czerwca 2018 - 09:24

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Skoro ta czerń to taki dilbrejker, to Starh i inne ofiary losy z LCDkami za 6k ładnie zbombili :cf:


  • 0

#5271 Daddy Napisany 08 czerwca 2018 - 09:31

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

Czyli potwierdziłeś to, co podejrzewał mój przyjaciel, że OLEDy są nie dla mnie - od "zawsze" się z nim kłócę nt. czerni, on ustawia, żeby było jak najciemniej, ja wolę jaśniej (tzw. "mleko"), bo takie ustawienie od zawsze bardziej mi leżało niż "czarna czerń". Muszę sprawdzić w końcu w jakimś sklepie jak to wygląda, ale pewnie to, czymś się wszyscy jarają, czyli ta cała Wasza smoła to to, czego nie będę potrzebował.

 

I miotam się, czy brać ten monitorek 28" 4K (bo w zasadzie to - czyli monitor, więcej cali, 4k - to coś, z czego najbardziej bym korzystał), bo w sumie mój 22" nadal chodzi spoko. A nie jestem typem, który bierze bez zastanowienia, bo może oddać do 14 dni. Ja wiem, że jak będę miał brać, to ten, ale waham się :ok:


  • 0

#5272 Hellmans Napisany 08 czerwca 2018 - 09:33

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Ależ z Dediego pro gejmer. Tryb gra, maksymalna jasność, gdyby grał na PC to by wyłączał tekstury żeby lepiej widzieć przeciwnika.


  • 1

#5273 Starh Napisany 08 czerwca 2018 - 09:34

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Skoro ta czerń to taki dilbrejker, to Starh i inne ofiary losy z LCDkami za 6k ładnie zbombili :cf:

Moj KS nie kosztował 6k;)
  • 0

#5274 Hellmans Napisany 08 czerwca 2018 - 09:35

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

8?


  • 0

#5275 Starh Napisany 08 czerwca 2018 - 09:37

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

8?

4
  • 0

#5276 Daddy Napisany 08 czerwca 2018 - 09:54

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

Ależ z Dediego pro gejmer. Tryb gra, maksymalna jasność, gdyby grał na PC to by wyłączał tekstury żeby lepiej widzieć przeciwnika.

 

:olo:

 

Nie o to chodzi, po przyjemniej mi się gra/ogląda, jak jest jaśniejszy obraz :dunno:


  • 0

#5277 Schrodinger Napisany 08 czerwca 2018 - 10:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Skoro ta czerń to taki dilbrejker, to Starh i inne ofiary losy z LCDkami za 6k ładnie zbombili :cf:

 

No Starh wymienia już na OLEDa, ale fakt jest taki że jakbym wyłożył 6k na TV z 4k i HDRem to bym się wkurwił bo to nie jest aż taki efekt imo żeby tyle za to bulić, ale SMOLISTA czerń to jest to.

 

@Dedi prawda jest taka że Ty jeszcze SMOLISTEJ czerni nie widziałeś, to że wydaje Ci się że masz czarny kolor na TV to ci się wydaje dopóki nie kupisz OLEDa

 

Obraz tutaj jest jasny na tyle że musiałem zmienić tapetkę z finala na PS4 bo była za jasna i waliła po oczach więc to nie tak że obraz tu jest ciemny. Ale najwięcej mają do powiedzenia Ci co OLEDa nie widzieli w normalnych warunkach w domu, w nocy, przy spuszczonych roletach :banderas:

 

SMOLISTA czerń 


  • 1

#5278 Daddy Napisany 08 czerwca 2018 - 10:13

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

 

 

 

 

@Dedi prawda jest taka że Ty jeszcze SMOLISTEJ czerni nie widziałeś, to że wydaje Ci się że masz czarny kolor na TV to ci się wydaje dopóki nie kupisz OLEDa

 

Obraz tutaj jest jasny na tyle że musiałem zmienić tapetkę z finala na PS4 bo była za jasna i waliła po oczach więc to nie tak że obraz tu jest ciemny. Ale najwięcej mają do powiedzenia Ci co OLEDa nie widzieli w normalnych warunkach w domu, w nocy, przy spuszczonych roletach :banderas:

 

SMOLISTA czerń 

 

 

Jasne, że nie widziałem, pisałem to. Mi chodziło o generalnie podejście do jasności "czerni", nie jasności samego ekranu. Od zawsze jak czarny był za czarny (czy to CTR, czy LCD, czy LED), to mi to nie podchodziło. Stąd zakładam, że jeszcze czarniejsza czerń w OLEDach też mi nie podejdzie, ale to tylko założenia.

 

I nie mam na razie jak sprawdzić tego w warunkach, o których piszesz, bo nikt z moich znajomych z Krakowa nie ma na chacie OLEDa. Trzeba pewnie będzie kotletowi wbić się na chatę przy następnym spotkaniu w Katowicach ;)

 

ED. Ten avek :olo:


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 08 czerwca 2018 - 10:14

  • 0

#5279 Pawlik Napisany 08 czerwca 2018 - 10:37

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
daddy, jak coś to mogę Ci skombinować mojego starego LCD, tam czarny był tak szary, że mgła w smolensku wymięka.
  • 1

#5280 Starh Napisany 08 czerwca 2018 - 10:39

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:


Skoro ta czerń to taki dilbrejker, to Starh i inne ofiary losy z LCDkami za 6k ładnie zbombili :cf:


No Starh wymienia już na OLEDa, ale fakt jest taki że jakbym wyłożył 6k na TV z 4k i HDRem to bym się wkurwił bo to nie jest aż taki efekt imo żeby tyle za to bulić, ale SMOLISTA czerń to jest to.

@Dedi prawda jest taka że Ty jeszcze SMOLISTEJ czerni nie widziałeś, to że wydaje Ci się że masz czarny kolor na TV to ci się wydaje dopóki nie kupisz OLEDa

Obraz tutaj jest jasny na tyle że musiałem zmienić tapetkę z finala na PS4 bo była za jasna i waliła po oczach więc to nie tak że obraz tu jest ciemny. Ale najwięcej mają do powiedzenia Ci co OLEDa nie widzieli w normalnych warunkach w domu, w nocy, przy spuszczonych roletach :banderas:

SMOLISTA czerń
Znaczy się nawet u mnie czerń to czerń i trochę nie rozumiem Dadiego jak może się męczyć na starym LCD gdzie diody już jak to w każdym sprzęcie po jakimś czasie świecą słabiej
  • 0