Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#6211 BeSOS Napisany 07 grudnia 2019 - 11:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Biedaku się poprzesiadaly z LCD za 1500 zł i dziwią się że ja nie widzę przeskoku generacji przesiadając się z plazmy :lol:
  • 0

#6212 Stan Napisany 07 grudnia 2019 - 11:50

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Już sie nie tłumacz ze ślepoty, wiemy. 


  • 0

#6213 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2019 - 12:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Razel się przesiadał z plazmy
  • 0

#6214 burnstein Napisany 07 grudnia 2019 - 12:21

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Bomby prawdy

https://youtu.be/tvRyVZWuvQ4


  • 0

#6215 Razel Napisany 07 grudnia 2019 - 13:22

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Ja jebię, przesiadkę się z plazmy panasa, i sam myślałem, że ona ma zajebistą jakość, czerń, kolory jak widziałem u starszych ich LCD. Problem jest taki, że przynioslem OLEDa do chaty, i odpaliłem Batmana na ps4 na plazmie i ohoho jak to dobrze wygląda. Po czym postawiłem OLEDa przed plazmą i podłączyłem do niej HDMI. Jak masz w głowie ubity jakiś obraz to zdaje się Tobie że jest zajebiscie, ja bezpośrednio po podłączeniu OLEDa po plazmie i na odwrót nie mogłem uwierzyć w to, że plazma to przy tym było gówno, a czarny był tak naprawde jakimś kurwa dziwnym brązowym odcieniem xD
  • 3

#6216 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2019 - 13:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Wyjaśnione
  • 0

#6217 BeSOS Napisany 07 grudnia 2019 - 14:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
W sumie sprawdzę za tydzień bo plazmę mam nadal.
  • 0

#6218 Cudak Napisany 27 grudnia 2019 - 01:59

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

joł, telewizor mi siada i po prostu zaraz umrze, potrzebuję kupić coś, żeby jeszcze 2020 na nim przelecieć i sobie pograć w giereczki. proszę mi nie wyjeżdżać z oledami za 5 koła, bo w tym roku nie dam rady finansowo, liczyłem, że na obecnym dociągnę jeszcze te kilkanaście miesięcy ale nie pyknie :olo: jako, że telewizor na rok, żebym po prostu mógł pograć na konsoli i obejrzeć Netfliksa to nie chciałbym wydać więcej jak 1,5-2k, muszę coś kupić i chcę żeby było dosyć tanie i sensowne, a potem sprzedać za pół ceny albo oddać, nie wiem, babci czy coś. chyba da się coś wykrzesać w 2019 do tej kwoty? :dunno: coś tam już przeglądałem i powiedzcie mi proszę, bo może ma ktoś lepsze rozeznanie na tym rynku. ja przeglądałem już chwilę, ale po zobaczeniu, że telewizorów jest tryliard modeli różniących się jedną literką czy cyferką w nazwie mnie przerosło. 

 

qledy od samsunga mają sens w tej cenie? coś takiego mi na x-comie wyskoczyło i na moje potrzeby wydaje się być ok. ale nie wiem, z tych wszystkich parametrów kojarzę tylko rozdzielczość, hdr i przekątną. :/

 

https://www.x-kom.pl...ue43ru7172.html

 

aaaa, no i potrzebuję żeby nie miał więcej jak 43", 45". tyle mam teraz miejsca, jak za rok będę miał więcej to wtedy będę się pytał o jakieś 55".


  • 0

#6219 burnstein Napisany 27 grudnia 2019 - 08:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Do 2k? Idź i weź cokolwiek. Polecam temat o telewizorach u somsiadów, tam dużo dyskutują o podgatunkach nieoledowych.

https://www.psxextre...comment-4519242


  • 1

#6220 krak2610 Napisany 27 grudnia 2019 - 14:02

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Ja rok temu kupiłem LG 50' za jakieś 1500. Wg. Recenzji miał najniższy input lag z tych wszystkich budżetowych, mogę Ci podesłać model jak wrócę do domu
  • 1

#6221 Schrodinger Napisany 27 grudnia 2019 - 14:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

jw. jak szukasz taniego TV to jedyne na co patrzeć to input lag, reszta będzie pewnie taka sama ew. jaki typ matrycy ma 


  • 1

#6222 Hellmans Napisany 27 grudnia 2019 - 14:21

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Smutni panowie z DF z małych budżetowców polecajo LG UK6300

 

https://www.eurogame...ming-7009#small


  • 1

#6223 burnstein Napisany 27 grudnia 2019 - 14:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

cyk https://www.eurogame...ile-cali-hdr-4k


  • 1

#6224 krak2610 Napisany 27 grudnia 2019 - 14:30

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Smutni panowie z DF z małych budżetowców polecajo LG UK6300

https://www.eurogame...ming-7009#small

O tego właśnie mam, jestem zadowolony :)
  • 1

#6225 Cudak Napisany 28 grudnia 2019 - 00:01

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

dzięki mordki!


  • 0

#6226 Tynio Napisany 19 stycznia 2020 - 22:50

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Czy ktoś ma może innego OLED-a  niż LG?

W tym roku będę się powoli rozglądał za nowym TV

Chcę kupić chyba już OLED jednak specyficzne wymagania.

 

TV z dobrym HDR-em oraz musi mieć jakieś wejście analogowe typu Scart lub Component. 

 

LG odpadają bo nie mają tych wejść i słaby HDR


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 19 stycznia 2020 - 22:51

  • 0

#6227 burnstein Napisany 19 stycznia 2020 - 22:51

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Nie.


  • 0

#6228 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2020 - 00:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

 

LG odpadają bo nie mają tych wejść i słaby HDR

 

No debil no, pamiętaj że jak kupisz TV to niech madry Pan za 500 zł Ci go skalibruje 

 

jakikolwiek oled ma scart czy component? xD 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 20 stycznia 2020 - 00:05

  • 0

#6229 Sotaku Napisany 20 stycznia 2020 - 00:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Sony serii 9 maja już punkowe podświetlenie, dzięki czemu nie ma jaśniejszych miejsc (jak u mnie) i bardzo dobry HDR, nie są to OLEDY, ale też cena za takiego 65" jest raczej na każdą kieszeń, ale to zależy też jakie masz warunki. U mnie w serii 85 jest component.


  • 0

#6230 Eldarion Napisany 20 stycznia 2020 - 13:42

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

Czy ktoś ma może innego OLED-a niż LG?
W tym roku będę się powoli rozglądał za nowym TV
Chcę kupić chyba już OLED jednak specyficzne wymagania.

TV z dobrym HDR-em oraz musi mieć jakieś wejście analogowe typu Scart lub Component.

LG odpadają bo nie mają tych wejść i słaby HDR

ogólnie na papierze oledy mają słaby HDR. Ale dzięki smolistej czerni OLED nie musi świecić ponad 1000 nitów aby HDR był bardzo dobry. Nie wiem czy jakis OLED w akceptowalnej cenie świeci lepiej od c9
  • 2

#6231 Tynio Napisany 20 stycznia 2020 - 19:34

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:



LG odpadają bo nie mają tych wejść i słaby HDR


No debil no, pamiętaj że jak kupisz TV to niech madry Pan za 500 zł Ci go skalibruje

jakikolwiek oled ma scart czy component? xD

A ile u Ciebie w mieści mądry Pan kasuje za kalibrację?

Tak te wyższe modele mają component (scart chyba miał tylko jeden model,a LG nie posiada tego typu wejść - może to jest powiązane z HDMI 2.1 - nie wiem)

Sony serii 9 maja już punkowe podświetlenie, dzięki czemu nie ma jaśniejszych miejsc (jak u mnie) i bardzo dobry HDR, nie są to OLEDY, ale też cena za takiego 65" jest raczej na każdą kieszeń, ale to zależy też jakie masz warunki. U mnie w serii 85 jest component.


Właśnie patrzyłem na serie 8 i 9 oraz jeszcze na Panasonica
Ja bardziej bym celował na 55" i z tego co widzę najlepszy HDR ma E9 od LG a modele Sony 8 i 9 niestety blado wypadają przy E9 (która ma powyżej 800 nitów)
Warunki jakie mam to że dzienne światło będzie z odbicia za dnia i dopiero koło 18:00-19:00 dopiero będzie świecić w TV (to i tak będzie tylko latem i dużo słabiej niż za dnia w południe)
Słońcem bym się nie przejmował.

Myślałem by wywalić 6-7 tyś LG C9 to dobra opcja, ale musi zostać wykalibrowany odpowiednio oraz nie ma wejścia analogowego i do tego problem z upłynniaczem. (tu akurat do przeżycia bo mało sportu oglądam)

Prawie idealny to Panasonic GZ950/960 lub GZ1000 tylko że co z tego że sam HDR mają ponad 750 nitów jak nie obsługują standardu HDMI 2.1 (LG C9 i E9 mają nowe standardy) oraz posiada słabe głośniki w porównaniu do LG E9 oraz Sony 8 i 9

Z tego co wiem to punktowe podświetlenie też ma Panasonic GZ1000



Czy ktoś ma może innego OLED-a niż LG?
W tym roku będę się powoli rozglądał za nowym TV
Chcę kupić chyba już OLED jednak specyficzne wymagania.

TV z dobrym HDR-em oraz musi mieć jakieś wejście analogowe typu Scart lub Component.

LG odpadają bo nie mają tych wejść i słaby HDR

ogólnie na papierze oledy mają słaby HDR. Ale dzięki smolistej czerni OLED nie musi świecić ponad 1000 nitów aby HDR był bardzo dobry. Nie wiem czy jakis OLED w akceptowalnej cenie świeci lepiej od c9

Tak masz rację że tu porównanie OLED do LED nie ma sensu (widzę u siebie co robi HDR który jest na poziomie 470 nitów - w koło obiektu mam powidoki)
Widzisz piszesz o 1000 nitów a jak się okazuje E9 przekroczył ponad 800 to jest i dla średniej półki LED-ów sporym wyzwaniem.
Panas który ma 750 nitów powinien dać radę i tak będzie to prawie 2x tyle ile teraz mam, no i jako jeden z nielicznych ma dwie technologie HDR czyli HDR10+ oraz Dolby Vision

Dla tych co mają B8 to w tym modelach jest HDR na poziomie około 600 nitów.

W Panasonicu nie jest potrzebna kalibracja, a skalibrowanie daje minimalnie lepszy rezultat niż w przypadku LG czy Sony.

Muszę poczekać na modele z 2020 i kupić z narzutem od nowości lub wybrać starsze sprawdzone modele w atrakcyjnych cenach.

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 20 stycznia 2020 - 20:47

  • 0

#6232 Sotaku Napisany 21 stycznia 2020 - 01:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
55 i 65 xf 9005 Sony ma 830 nitów i nie kosztuje chyba teraz 4k w wersji 65". Patrz też na direct pixel, bo to też robi różnicę.
  • 0

#6233 Tynio Napisany 21 stycznia 2020 - 08:50

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

55 i 65 xf 9005 Sony ma 830 nitów i nie kosztuje chyba teraz 4k w wersji 65". Patrz też na direct pixel, bo to też robi różnicę.

 

Czytałem o tej technologi jednak dalej widać w przypadku ciemnego pomieszczenia i dosyć jasnych punktów powidok jaki dale LED  

Co do ceny to Sony 55" to koszt około 3700-4000 tyś   65" to już wydatek minimum   5200 zł 

 

Mam Sony w domu i jestem zadowolony (model 8) jednak nie będę ukrywać że jednak w nocy widać clouding i myślę że takie wygaszanie piksela tylko minimalnie może pomóc.

 

Przykład w tym linku 

 

http://www.hdtv.com....rzestrodze.html


  • 0

#6234 Pawlik Napisany 21 stycznia 2020 - 09:04

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
To nad czym Ty się zastanawiasz? Bierz oleda od lg, cena do jakości to kosmos.
Zwracasz uwagę na cyferki bo tak piszą na necie, ze ten ma dwa nity więcej od tego, a na dobra sprawę tego aż tak nie widać jak nie postawisz obok siebie dwóch telewizorów. Argument z głośnikami to w ogóle komedia bo i tak każdy gra co najwyżej ok, chcesz coś lepszego musisz dokupić sprzęt audio.
  • 0

#6235 lukaszSA Napisany 21 stycznia 2020 - 09:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

W HDR nie chodzi tylko o to żeby jebało białym światłem po oczach tylko żeby były większe kontrasty pomiędzy jasnymi i ciemnymi punktami. A każdy wie, że tylko OLED zapewni smolistą, prawdziwą czerń.


  • 0

#6236 burnstein Napisany 21 stycznia 2020 - 09:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No Dynio najgorszy sort kupowaczy telewizorów. A do komponenta czy scarta to pewnie można dokupić przejściówkę za 20 zł, jakość starych śmieci i tak będzie chuyowa na oledzie bo na tak dużym, precyzyjnym sprzęcie wychodzą na wierzch wszystkie syfy. Widzę to po chińskich bajkach z szemranych stron streamingowych, które na starym lcd wyglądały ok, a na oledziku troche biją po oczach.


  • 0

#6237 Tynio Napisany 21 stycznia 2020 - 09:29

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

To nad czym Ty się zastanawiasz? Bierz oleda od lg, cena do jakości to kosmos.
Zwracasz uwagę na cyferki bo tak piszą na necie, ze ten ma dwa nity więcej od tego, a na dobra sprawę tego aż tak nie widać jak nie postawisz obok siebie dwóch telewizorów. Argument z głośnikami to w ogóle komedia bo i tak każdy gra co najwyżej ok, chcesz coś lepszego musisz dokupić sprzęt audio.

 

Nie zastanawiam się tylko pytam czy ktoś ma OLED-a innego niż LG który jest wychwalany bo jest w dobrej cenie, jednak z opinii i testów Panasonic oraz Philips lepszy (Sony odstawie przez wysoką cenę - słaby przelicznik jakości do ceny)

 

LG oraz Sony mają lepszy dźwięk niż  Panasonic czy Philips - tu chodzi by na start jakoś grało. 

 

W HDR nie chodzi tylko o to żeby jebało białym światłem po oczach tylko żeby były większe kontrasty pomiędzy jasnymi i ciemnymi punktami. A każdy wie, że tylko OLED zapewni smolistą, prawdziwą czerń.

 

Ja wiem o co chodzi w HDR i różnica 100 nitów gdy wartości są liczone powyżej 700 to nie jest jakaś mega przepaść. 

A nie kręcą mnie cyferki w QLED rzędu 2000 nitów. 

 

No Dynio najgorszy sort kupowaczy telewizorów. A do komponenta czy scarta to pewnie można dokupić przejściówkę za 20 zł, jakość starych śmieci i tak będzie chuyowa na oledzie bo na tak dużym, precyzyjnym sprzęcie wychodzą na wierzch wszystkie syfy. Widzę to po chińskich bajkach z szemranych stron streamingowych, które na starym lcd wyglądały ok, a na oledziku troche biją po oczach.

 

Ty jak coś czasem napisze to myślę że jest gorzej z Tobą niż ze mną :)

Component ma opcje przesłania bez problemu obrazu HD ready więc to dużo lepsze od scart, do tego jak mi znajdziesz przejściówkę za 20 zł z HDMI  na komponent to daj mi znać - bo te przetworniki kosztują w okolicy 300-600 zł 

 

Dla jednego CG śmieć, a dla innego retro granie  :duda:

 

PS

od samego początku tylko chciałem info, czy ktoś na forum ma innych OLED niż LG i dostałem od Ciebie odpowiedz że nie wiec temat uważałem za zamknięty.

Nie rozumiem Twojego podejścia do mnie że jestem najgorszym sortem. 

Ja nie mam dylematy tylko szukam opinii. 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 21 stycznia 2020 - 09:32

  • 0

#6238 burnstein Napisany 21 stycznia 2020 - 09:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

albo nie, do wyw


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 21 stycznia 2020 - 09:46

  • 0

#6239 Pawlik Napisany 21 stycznia 2020 - 09:51

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Ktoś kto nie liczy się z kasą pewnie może dopłacić pare tysięcy do oleda innej firmy.
Jak masz dylemat to weź w sklepie który nie robi problemów ze zwrotami jak media markt ( ostrzegam przed euro RTV ) i przetestuj czy różnica dla Ciebie jest znacząca by dopłacić.
Wg mnie c9 będzie optymalnym wyborem między „budżetowym” b9 a oledami innych marek.
  • 0

#6240 Starh Napisany 21 stycznia 2020 - 10:02

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Planuje wymienić TV pod koniec roku - nadal najlepszym wyborem będzie wtedy czekanie na wyprzedaże oledow?
  • 0