Skocz do zawartości

Zdjęcie

Commodore 64


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
152 odpowiedzi na ten temat

#91 Kleksandra Napisany 21 lutego 2010 - 22:12

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Już mogę powiedzieć, że to nie to, ale dzięki ;)
  • 0

#92 Şichărescu Napisany 21 lutego 2010 - 22:13

Şichărescu

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 233 Postów:
Może i mi pomożecie z odnalezieniem tytułu?
Chodziło się w tej grze jakimś.. jajowatym gostkiem chyba, platformówka to raczej nie była; celem chyba było odnalezienie jego panny. Po jakiejś rezydencji on sie chyba poruszał. 'Chyba raczej'. Grafika nie była chyba zbyt kolorowa.
Zagadka hardkorowa, ale może ktoś kojarzy coś takiego?
  • 0

#93 Kleksandra Napisany 21 lutego 2010 - 22:14

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Z jajowatym kojarzy mi się tylko Dizzy...
  • 0

#94 Şichărescu Napisany 21 lutego 2010 - 22:18

Şichărescu

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 233 Postów:

Z jajowatym kojarzy mi się tylko Dizzy...

To raczej nie Dizzy, bo nie była platformówka z tego co pamiętam. Nie pamiętam dokładnie sylwetki tego gosćia, ale nie był zbyt smukły raczej.
  • 0

#95 burnstein Napisany 21 lutego 2010 - 23:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
http://www.lemon64.c...view.php?id=519

Po kliknięciu na top 100 pokazują się tytuły gier i bonusowo jeden screen. Może uda się wam jakiś zapomniany tytuł wyłapać. (jest też podobnie działające worst 100 :wink:)
  • 0

#96 kubicz Napisany 22 lutego 2010 - 00:35

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

-latamy jakimś samolocikiem i nim strzelamy
-lecimy "w górę" ekranu (czyli nie tryb Mario)
-w jednym z leveli leci się jakby we wnętrznościach, między żebrami, strzela do robali, które dyndają z boków
-z góry ekranu lecą bonusy w kulkach (nie pamiętam czy tylko przy bossach, czy normalnie też)
-jednym z bossów była mucha/ ważka, innym była chmura z oczami (a żeby do niej dolecieć trzeba było przebić się przez burzę)
-leciała gitna muzyka, którą byłabym nawet w stanie zanucić xD Każdy level i boss miał inną.

Gemini Wing
  • 0

#97 Kleksandra Napisany 22 lutego 2010 - 17:33

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
QBitch rządzisz :cooo: :kult:
  • 0

#98 Lady Luck Napisany 22 lutego 2010 - 18:31

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Oł je, oł je, oł je! :ninjadance:
  • 0

#99 me&myself Napisany 23 lutego 2010 - 23:41

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:

http://www.lemon64.com/?mainurl=http%3A//www.lemon64.com/reviews/view.php%3Fid%3D519

Po kliknięciu na top 100 pokazują się tytuły gier i bonusowo jeden screen. Może uda się wam jakiś zapomniany tytuł wyłapać. (jest też podobnie działające worst 100 :wink:)


Przejrzałem sobie całą bazę gier jaką maja na tej stronce, sporo tego. Rozpoznałem trochę gierek w które zagrywałem się za gówniarza. Poniżej te które szczególnie utkwiły mi w pamięci i które pamiętam, że mi się podobały:


Teenage Mutant Hero Turtles - The Coin-Op!
Test Drive
Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo
Scalextric
Spy vs Spy 1, 2, 3
Summer Games
Giana Sisters
Piracy
Ninja Commando
MicroProse Soccer
Sim City
Jonny Quest in Doctor Zins Underworld
IK+
Iron Horse
Highnoon
Elvira: The Arcade Game
Express Raider
Cabal
CJ's Elephant Antics
Combat School
Bubble Bobble

To były czasy, kupowało się kasetę ze składanką za 20.000 zł w domu handlowym (takie pojęcie jak pirat było wtedy praktycznie obce) wrzucało się do magnetofonu stroiło głowicę spinka mamy i grało we wszytko po kolei jak leci. Nie ważny tytuł, nie ważna średnia na gamerankings, nie ważne jakie studio to robiło. Nie ważne, że gry nagrane na kasetach były często "pocięte" na kawałki, zawieszały się po pierwszych dwóch planszach, czy nawet w ogóle nie działy prawidłowo. To wszytko bezpowrotnie odeszło.
  • 0

#100 burnstein Napisany 23 lutego 2010 - 23:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Tak w ogóle to ja byłem Atarowcem :razz: Ale na C64 sporo u kumpli grałem (mieli wypasioną stację dyskietek). Total ownage to był Double Dragon.
  • 0

#101 fihu89 Napisany 27 lutego 2010 - 21:23

fihu89

    Pikachu

  • Narybek
  • 84 Postów:

http://www.lemon64.com/?mainurl=http%3A//www.lemon64.com/reviews/view.php%3Fid%3D519

Po kliknięciu na top 100 pokazują się tytuły gier i bonusowo jeden screen. Może uda się wam jakiś zapomniany tytuł wyłapać. (jest też podobnie działające worst 100 :wink:)


z top 100 pamiętam tylko Bruce Lee, z worst nic mi się nie kojarzy.
  • 0

#102 Sotaku Napisany 01 marca 2010 - 16:59

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Ja poznaję dużo tytułów, ale brak w czołówce Stratego, scenario, moonfall!!! Supremacy, Vermeera oraz brak jakiegokolwiek managera piłkarskiego jest dla mnie wielka porażką.
  • 0

#103 Otacon Napisany 03 marca 2010 - 14:16

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Jak to brak menagera piłkarskiego ?? Pamiętam, że na jednej kasecie miałem menager polskiej ligi piłkarskiej:)
C 64 ogólnie nie lubiłem bo odrzucały mnie te miernej jakości składanki...pamiętam jak w jakimś bulder dashu jak doszedłem w określoną część planszy to mnie zawsze wywalało z gry i weź sobie głupku wgrywaj grę od nowa...
Jedyne co mi się bardzo podobało to kartridż przyspieszający wczytywanie gier z kasety. Cudo:-) Niestety nie moje tylko ówczesnego kolegi.
  • 0

#104 Sotaku Napisany 03 marca 2010 - 17:13

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
poczytaj wyżej otacon, w swoim poscie odniosłem się do listy 100 najlepszych gier, gdzie wg. mnie są duże braki...
  • 0

#105 Otacon Napisany 03 marca 2010 - 17:23

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Rzeczywiście źle popatrzyłem. Zwracam honor Debeef :-)
W szafie też mam staruśkie C-64 + magnetofon. Niestety kaset już nie mam więc nie pochwalę się przy czym się śliniłem kilkanaście lat temu ;-)

Mam pytanie może nie konieczne związane z grami na C-64 ale z grami z tamtego okresu na pewno:
Film Terminator 2 na pewno wielu kojarzy ale czy jest ktoś kto wie jak nazywa się gra, w którą młody John Connor grał w salonie gier. To była jakaś strzelanka gdzie zaznaczało się lecące w naszą stronę rakiety aby je zniszczyć. Kontrolerem chyba nie była typowa gałka tylko kula.
  • 0

#106 kubicz Napisany 03 marca 2010 - 18:14

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Mam pytanie może nie konieczne związane z grami na C-64 ale z grami z tamtego okresu na pewno:
Film Terminator 2 na pewno wielu kojarzy ale czy jest ktoś kto wie jak nazywa się gra, w którą młody John Connor grał w salonie gier. To była jakaś strzelanka gdzie zaznaczało się lecące w naszą stronę rakiety aby je zniszczyć. Kontrolerem chyba nie była typowa gałka tylko kula.

Missile Command
  • 0

#107 grisza1010 Napisany 04 marca 2010 - 02:35

grisza1010

    Pikachu

  • Narybek
  • 76 Postów:
Commodore - mój pierwszy komputer/konsola. Początki były genialne: zagrywałem się w gry na kartridżu- skakało się do basenu, potem, wiadra a następnie do szklanki a wszystko w oprawie cyrku zalewskiego. Niby głupia gra a jednak ta pierwsza i bezcenna.
Napewno nigdy nie zapomnę gry Flimbo Quest. Platformówka przy której omal nie straciłem wzroku z przemęczenia:D. Na serio, przez 2 dni widziałem jak przez mgłę.
Nie zapomnę takich tytułów jak Manison Maniac czy Elvira, albo w uwczesnych czasach na topie: J.I. Joe.

Sprzęt legenda i każdy powinien chociaż przez ciut pokręcić śrubokręcikiem:D taki obrzęd wpuszczający w arkany konsolowej rozrywki:)
BTW: czy ktoś ma jakiś numer Bajtka?:D
  • 0

#108 Sotaku Napisany 04 marca 2010 - 07:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Mam parę bajtków, mnóstwo Magazynów Amiga (może wszystkie), C&A, wszystkie Top Secrety, Wszystkie Światy Gier Komputerowych (do czasu rezygnacji z Amigi), Większość Gamblerów (do j.w), Secret Service (do j.w) Gry komputerowe, Amiga Computer Studio, Amigowce, Resety, no i całą masę pism konsolowych...w sumie wszystkie oprócz Engarde...biblioteczkę mam sporą, niekiedy patrząc na recki i screeny można się nieźle pośmiać:)
  • 0

#109 grisza1010 Napisany 04 marca 2010 - 10:52

grisza1010

    Pikachu

  • Narybek
  • 76 Postów:
No to ja tak mam z Neo (chyba pierwszym magazynem stricte konsolowym), PSX Fan, Secret Service:D I powiem wam, że czytając stare numery SS, widzę, jaka w tamtych czasach była wolność myślenia i pisania. Dziś jest wszystko kontrolowane a wtedy nikogo nie obchodziło co np taki pegaz ass napisze.
  • 0

#110 Scorpio Napisany 04 marca 2010 - 11:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Co fakt to fakt. SS i TS czy Gambler w pierwszej połowie lat 90 to kwintesencja klimatu i luźnych tekstów. Do tego te opisy ... ech. Chyba najlepszy "gazetowo" rocznik był 1995 :) Wracając do numerów z tamtych lat mam największą radochę :)
  • 0

#111 Otacon Napisany 04 marca 2010 - 11:49

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
A tak chwileczkę oftopując od głównego wątku to napiszcie dlaczego obecne recenzje i teksty nie mogą być w podobnym stylu pisane jak te z radosnych lat 90'tych?
  • 0

#112 grisza1010 Napisany 04 marca 2010 - 12:14

grisza1010

    Pikachu

  • Narybek
  • 76 Postów:
No ja jakiś pół roku temu przejrzałem praktycznie wszystkie numery SS. Miód Miód i Miód a ekstazy dostałem jak obejrzałem program Escape nadawany przez polonię 1. Niebawem będzie kącik ze starym tchnieniem w którym będę umieszczał filmy z escape i mini recenzje z tamtych czasów:) Ale to na moim dzienniku.

Otacon, sam nie wiem dlaczego w tamtych czasach tak tego nie kontrolowano. Może ludzie stali się bardziej delikatni i boli ich np zdjęcie gołego cycka czy słowo fiut.

BTW: pamiętam taki podpis pod jedną grą (po prawej stronie był sędzia dreed ale tamtej nie pamiętam): i była babka trzymająca wielgachny wibrator przy ustach i podpis (mniej więcej): gdy powiedziałem redakcyjnym kolegom, że ta kobieta trzyma francuską bagietkę to parsknęli śmiechem". Mała rzecz a cieszy:)
  • 0

#113 burnstein Napisany 04 marca 2010 - 13:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

...
BTW: pamiętam taki podpis pod jedną grą (po prawej stronie był sędzia dreed ale tamtej nie pamiętam): i była babka trzymająca wielgachny wibrator przy ustach i podpis (mniej więcej): gdy powiedziałem redakcyjnym kolegom, że ta kobieta trzyma francuską bagietkę to parsknęli śmiechem". Mała rzecz a cieszy:)



Pamiętam to Dodany obrazek
  • 0

#114 kubicz Napisany 04 marca 2010 - 17:11

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:


BTW: pamiętam taki podpis pod jedną grą (po prawej stronie był sędzia dreed ale tamtej nie pamiętam): i była babka trzymająca wielgachny wibrator przy ustach i podpis (mniej więcej): gdy powiedziałem redakcyjnym kolegom, że ta kobieta trzyma francuską bagietkę to parsknęli śmiechem". Mała rzecz a cieszy:)

Pamiętam to Dodany obrazek

Nie jestes sam :mrgreen: A gierka nazywala sie Private Investigator :gwizdek:
  • 0

#115 grisza1010 Napisany 05 marca 2010 - 19:39

grisza1010

    Pikachu

  • Narybek
  • 76 Postów:
Panie i Panowie od razu przepraszam za spamerskie zachowanie ale nie mogę się powstrzymać:
na moim dzienniku (equilibrium) zarzuciłem jeden z pierwszych odcinków programu Escape:)
polecam:) mnie już nostalgia złapała:)
  • 0

#116 Nexus Napisany 23 marca 2010 - 13:38

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
To co kupujecie nowe wcielenie nowe wcielenie Komodorka? :-)

Dodany obrazek
  • 0

#117 Marbel Napisany 23 marca 2010 - 14:22

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Wow! Mnie się podoba. Bardzo. Chciałbym, żeby osiągnął sukces. Commodore to najlepsze wspomnienia z mojego wczesnego dzieciństwa! Może kiedyś sobie sprawię, kto wie. Ciekawe ile będzie kosztować :)
  • 0

#118 Cola Napisany 23 marca 2010 - 14:44

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Dla mnie to zwykłe żerowanie na sentymencie i wspomnieniach. Zdecydowanie bardziej wolałbym zainwestować w porządnego laptopa.
  • 0

#119 Otacon Napisany 23 marca 2010 - 16:57

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Dla mnie bomba!!! Laptopów nie lubię a taki commodore to za***ista oszczędność miejsca. Ciekawe jaką cenę zaproponują.
  • 0

#120 Lady Luck Napisany 23 marca 2010 - 19:25

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
..to nie jest fake? :blink:
  • 0