Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupujemy notebooka


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
627 odpowiedzi na ten temat

#121 ACZ Napisany 30 października 2008 - 22:42

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Kurzy, wytłumacz mi prostą rzecz. Po wuj Ci lapek z 17 calami za 2400 zł, jak w gry grasz i tak tylko na konsoli?
  • 0

#122 Gość_Zero_* Napisany 30 października 2008 - 22:49

Gość_Zero_*
  • Goście
jak sie kupuje lapka do domu to się kupuje głównie 17 :tak:
  • 0

#123 Kurzy Napisany 30 października 2008 - 23:05

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

Kurzy, wytłumacz mi prostą rzecz. Po wuj Ci lapek z 17 calami za 2400 zł, jak w gry grasz i tak tylko na konsoli?


Nie tylko do domu ale 17 jest spoko wielkość. 17 nei są tanie czychu. Nie wiem jeszcze jaki kupię ale teraz na razie z lapa rezygnuję.
  • 0

#124 Gość_Zero_* Napisany 30 października 2008 - 23:08

Gość_Zero_*
  • Goście
Skoro nie tylko w domu to 17 mobilna = EPIC FAIL :)
  • 0

#125 Kleksandra Napisany 31 października 2008 - 09:44

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Skoro nie tylko w domu to 17 mobilna = EPIC FAIL :)

Dokładnie, to juz lepiej jakieś 15,4 - do przenoszenia łatwe, a w domowych warunkach też znośne ;)
  • 0

#126 Gość_Zero_* Napisany 31 października 2008 - 17:34

Gość_Zero_*
  • Goście
Swoją drogą jeśli o rozmiary chodzi, zakochałem się w Eee ostatnio :) wersja z 0,9 GHz procem i wgranym Win XP kosztuje tylko 1200 zł :) trzeba bedzie sie zastanowić nad kupnem ^^
  • 0

#127 Gość__* Napisany 31 października 2008 - 19:20

Gość__*
  • Goście

Swoją drogą jeśli o rozmiary chodzi, zakochałem się w Eee ostatnio :) wersja z 0,9 GHz procem i wgranym Win XP kosztuje tylko 1200 zł :) trzeba bedzie sie zastanowić nad kupnem ^^


Zainteresuj się serią MSI WIND - jest niewiele droższy od Eee, wygląda 100 razy lepiej i ma znacznie mocniejsze bebechy. No i oprócz wersji czarnej jest też biała i różowa 8)
  • 0

#128 Gość_Zero_* Napisany 31 października 2008 - 19:25

Gość_Zero_*
  • Goście
Dla mnie liczy się tylko czarna wersja ... chociaż słitaśnie różowa :> myślałem że Windy są znacznie droższe niż Eee
  • 0

#129 ACZ Napisany 14 listopada 2008 - 16:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Taikun, Wind to konkurencja dla Eee i jest lepszy. Technicznie lepszy (choćby rodziałka ekranu), a ceny podobne.
  • 0

#130 Gość_Zero_* Napisany 14 listopada 2008 - 17:40

Gość_Zero_*
  • Goście
Czychu refleks to nie jest Twoja mocna strona ya ? :) Zresztą powtórzyłeś tylko to co napisał Hell
  • 0

#131 hubson Napisany 16 listopada 2008 - 00:14

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Taikun, Wind to konkurencja dla Eee i jest lepszy. Technicznie lepszy (choćby rodziałka ekranu), a ceny podobne.


w czym jest lepzy od eee pc ? badziewnym touch padem ? prockiem co ma 1.6ghz, a nie potrafi płynnie zdekodować materiału w hd ? miałeś choć raz winda w ręce ? eee pc jest o niebo lepiej wykonany, parametry ma identyczne plus pracuje na baterii 2 razy dłużej niż wind.

nie ma to jak wypowiedź znawcy i autorytetu... rozdzielczość ekranu jest identyczna, chyba, że porównujesz winda z eee pc 701, co jest z miejsca kretyńskim porównaniem... jak chcesz coś porównywać to wind vs eee pc 904hd lub wersja 1000 ( 10 cali ekran )
  • 0

#132 piterekd Napisany 09 grudnia 2008 - 18:16

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Świetna sprawa :) Kupiłbym sobie (jeszcze) takiego xboxa :P
http://gry.onet.pl/1... ... omosc.html
  • 0

#133 Gość__* Napisany 23 grudnia 2008 - 14:24

Gość__*
  • Goście
osobiście tylko mac
  • 0

#134 Gnato Napisany 23 grudnia 2008 - 14:38

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Ech, zakochałem się w nowych MacBookach z aluminiowym unibody. Kurde, mój mi całkowicie wystarcza i jestem megazadowolony, ale żałuję, że nie ma programu przesiadki. A może są?

Dokładnie tak samo miałem z aparatem - bridge'ową cyfrówką robiłem świetne zdjęcia, przesiadłem się na 40D i teraz nie jestem w stanie do niego wrócić - głupie zmiany ISO są gdzieś głęboko w menu. Po niecałym roku z combo Mac + Leopard obsługiwanie windy na czymś innym jest na maksa niekomfortowe. A te nowe atuty jak podświetlenie klawiatury nie tylko w Pro, czy jeszcze większy gładzik(nawet przy starym Mac'u wszystkie inne gładziki są małe), świetny ekran, itd. Masakra.

Ale też rozumiem - można powiedzieć, że za 5000zł można mieć mocniejszą konfigurację. Ale czy tylko o nią chodzi? Spróbujcie raz komfortu Mac'a, a będzie ciężko wrócic.
  • 0

#135 Gość__* Napisany 23 grudnia 2008 - 15:08

Gość__*
  • Goście
Ganto, możliwość może by i była, ale nie w Polsce... jakiś czas temu jeden facet postanowił oddać swojego powerbooka do przeglądu (wszystko było stosunkowo dobrze, ale kończyła mu się gwarancja, więc postanowił z niej skorzystać) i Apple zaproponowało mu wymianę na nowy model macbooka pro, bo nie mieli starych części. Oczywiście wszystko odbyło się door2door na koszt firmy.


Niestety, nam przyjdzie na taki serwis jeszcze 'troche' poczekac...
  • 0

#136 piterekd Napisany 15 marca 2009 - 13:04

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Karta wifi mi się zwaliła w asusie :( Mam gwarkę ale nie mam teraz czasu zanieść do naprawy, bo to opóźnienie w mojej pracy mag o minimum dwa tygodnie:/ Na szczęście druga karta sieciowa działa i siepię po kabelku.

Objawy: Od jakiegoś miecha wifi mi się samo rozłączało. Wystarczyło wejść do Menedżera urządzeń i ręcznie włączyć i wyłączyć kartę wifi - pomagało na 2-3h, a czasem tylko na 5 minut.. Ostatni tydzień przed tym co był działała bez żadnych problemów, aż w poniedziałek wieczorem bach - nima netu. Sterowniki wymienione i doszedłem w naprawie do etapu że sygnał i jakość znakomita, ale netu jak nie było tak nie ma.
  • 0

#137 Grz3chu Napisany 09 maja 2009 - 16:52

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Pytanie tyczy się PCtó bardziej.
Otóż w niedługim czasie chce sobie kupić kompa, aby grać w "exclusivy" z X360 (haha X360 i exclusywne tytuły...dobre ;P), ale głównie optymalizuje go pod nadchodzące Modern Warfare 2.
Chodzi mi o to czy opłaca się już kupować 4 rdzenne, czy pozostać przy 2 rdzeniach ? Czy dodatkowe 2 rdzenie są w ogóle wykorzystywane ?
  • 0

#138 ACZ Napisany 09 maja 2009 - 16:57

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Zaoszczędzisz kasę jak kupisz lapka za 1,5k i X360 niż jakiegoś mocno wypasionego lapka co będzie w stanie w miarę płynnie szarpać exy z X360.
  • 0

#139 piterekd Napisany 10 maja 2009 - 16:36

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Karta wifi mi się zwaliła w asusie :( Mam gwarkę ale nie mam teraz czasu zanieść do naprawy, bo to opóźnienie w mojej pracy mag o minimum dwa tygodnie:/ Na szczęście druga karta sieciowa działa i siepię po kabelku.

Objawy: Od jakiegoś miecha wifi mi się samo rozłączało. Wystarczyło wejść do Menedżera urządzeń i ręcznie włączyć i wyłączyć kartę wifi - pomagało na 2-3h, a czasem tylko na 5 minut.. Ostatni tydzień przed tym co był działała bez żadnych problemów, aż w poniedziałek wieczorem bach - nima netu. Sterowniki wymienione i doszedłem w naprawie do etapu że sygnał i jakość znakomita, ale netu jak nie było tak nie ma.

To nie była karta wifi, tylko kabelek poluzował się w routerze.
  • 0

#140 Sogi Napisany 09 lipca 2009 - 15:41

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Do pisania stron www. tworzenia grafiki i animacji 3d/2d w adobe after effects i obróbki filmów potęznymi programami
najlepszy będzie MAC?
Hmm tylko tutaj nasuwa się pytanie, jakiego wybrać aby bezproblemu działał Adobe After Affects CS3/4 :-D
  • 0

#141 Zois Napisany 09 lipca 2009 - 15:49

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
ja sie nie znam...ale tworzenie grafiki/animacji na lapku ? :shock:
  • 0

#142 Gnato Napisany 09 lipca 2009 - 17:11

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Są Maki stacjonarne w wersji tower i w ekranie, ale myślę, że jakiś nowszy MacBook Pro pociągnie bez problemu. Teoretycznie zawsze możesz kazać wyrenderować mu coś, co zajmie duuużo czasu, tu wchodzą do akcji stacje robocze. Ja na razie radzę sobie w PS i Final Cut Express na zwykłym MacBooku. Czasami przy masie efektów i filtrów trzeba zająć się czymś innym, ale na razie mnie to nie boli.

Do bardziej mocożernych operacji optymalny będzie jeden ze stacjonarnych potworów Mac Pro, ale to już inna bajka.
  • 0

#143 Sogi Napisany 09 lipca 2009 - 17:22

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Mac Pro za 17.000 Tys zł :wink: Fajna sprawa tylko że "trochę za drogie"...
A cena takiego Apple MacBook Pro 2,2GHz 15" SD 120GB to wydatek rzędu 7.000 zł... Na raty to by się jeszcze ogarneło :P

Zoisaite- A dlaczego by nie... :-D Wszystko jest możliwe :D

A tak przy okazji słyszałem o jakimś programie dla Mac'a za 20.000 zł który używają producenci filmowi.
Niby efekt które robisz w Adobe After Effects 30 minut to w tym programie za 20.000 zł zrobisz w ok 3 minuty :o
Wie ktoś jak się nazywa ten program?

A zresztą nie lubię Windows'a i musze się przerzucić na Mac'a...
  • 0

#144 Gnato Napisany 09 lipca 2009 - 18:00

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Znam ceny, dlatego napisałem - inna bajka. Nie znam tego programu - Final Cut Studio to najbardziej zaawansowany Makowski pakiet programów do filmów, ale kosztuje tylko koło 5-8 000zł. Był pisany właśnie we współpracy z Hollywood. Jeśli to kwestia oszczędności czasu, to w grę wchodzą wyspecjalizowane narzędzia i pluginy, które procedurami wykonują szereg zadań.

Jeśli już mówimy o pełnym pro, to na pewno modyfikują istniejące specjalistyczne programy. Cena 20.000zł dla dużego studia za granicą to nie jest wydatek. Może mają podprogram do balansowania ścieżek dźwiękowych albo korekcji kolorów za tyle :wink:
  • 0

#145 Sogi Napisany 09 lipca 2009 - 19:58

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Tak to jest Final Cut Studio :-)
Aby ten program chodził poprawnie chyba cena za Mac'a wyniesie od 5.000-7.000 tys?
I tak myślę że 5.000Tys zł będę mógł wykorzystać Max na Mac'a :wink:
Spodziewam się obniżek cen w ciągu 2-3 miesięcy...
  • 0

#146 Gnato Napisany 09 lipca 2009 - 20:13

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Słuchaj, Final Cut Express którego mam, rózni się od wersji Pro pewną liczbą opcji. Po zaanalizowaniu plusów i minusów doszliśmy do wniosku, że tego nie potrzebujemy. Studio to pakiet. Do czego zmierzam - jako sam program nie ma on kosmicznych wymagań. Ja na jedynie 2Ghz i 1Gb RAMu obrabiam materiały HD i nie jest to uciążliwe. Lepszy sprzęt oznacza jedynie, że więcej efektów i przejść będziesz miał w real time bez renderowania, a same renderingi będą przebiegały szybciej.

Po ustawieniu motion blur na 32 próbki z dużą mocą, 4 warstwach obrazu, ruchomych maskach i wielu efektach na key frames, nawet najlepszy sprzęt będzie potrzebował trochę czasu.
  • 0

#147 Gość__* Napisany 16 sierpnia 2009 - 12:20

Gość__*
  • Goście

Tak to jest Final Cut Studio :-)
Aby ten program chodził poprawnie chyba cena za Mac'a wyniesie od 5.000-7.000 tys?
I tak myślę że 5.000Tys zł będę mógł wykorzystać Max na Mac'a :wink:
Spodziewam się obniżek cen w ciągu 2-3 miesięcy...


Na obnizki bym za bardzo nie liczyl, apple nie organizuje zbyt czesto promocji, jezeli cena spada to ze wzgledu na wypuszczenie nowych serii, z reszta jezeli stac Cie na final cuta to chyba trzepiesz na tym kase, co oznacza, ze stac Cie rowniez na sprzet. W takim wypadku bierz maca pro i nie zawracaj sobie glowy.
  • 0

#148 olfeusz Napisany 22 września 2009 - 21:25

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Kuzyn szuka laptopa do 3k zł. Chce mieć Vistę, a do tego Age of Empires III i The Sims 3 mają mu śmigać bardzo dobrze. Dysk tak od 320 do 500 GB. Myślę, że 4GB RAMu stykną. Nie orientuje się kompletnie w tym temacie, więc nie wiem co jeszcze dodać. Dobrze byłoby też gdyby bateria tak w miarę długo trzymała bo to zawsze wygodniej. Bajery typu blu-ray odpadają. Kamera i mikrofon jak najbardziej się przydadzą. Oczywiście wbudowane wi-fi i blue-tooth także wskazane.
  • 0

#149 Blizzard Beast Napisany 22 września 2009 - 23:29

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Słowa Notebook i długotrzymająca bateria przestały występować w jednym zdaniu osiem lat temu. Mój trzydniowy lapek trzyma jakieś 3h na normalnych ustawieniach, a jak wygaszę ekran to może pojechałby 3,5h.
  • 0

#150 piterekd Napisany 22 września 2009 - 23:39

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Mój dwuletni 2h tylko trzyma i to niecałe :( Podobno, aby zachować właściwości baterii należy ją wyjmować kiedy mamy lapka podpiętego do prądu.. tylko kto by się w yo bawił? :)
  • 0