Skocz do zawartości

PlayStation Home


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
530 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 07 marca 2007 - 19:51

Gość__*
  • Goście
Pojawił się trailer na gametrailers.com tego wynalazku

http://www.gametrail... ... v&id=17559
http://www.gametrail... ... v&id=17559

Widać, że będzie to takie połączenie Xbox Live, tego online z Wii i mmo 2nd life czy jakkolwiek to się zwie. Zapowiada się naprawdę fajnie i tylko ciekawe kiedy to będzie. A dwa to jako weteran World of Warcraft jakoś trudno mi sobie wyobrazić to jak to wszystko będzie chodzić w praktyce. Jeżeli Sony nie potrafi skopiować teraz rozwiązań z Livea to jak poradzi sobie z tym przedsięwzięciem. Ale pożyjemy zobaczymy ;)
  • 0

#2 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 19:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Zobaczymy na jesieni, póki co zapowiada się wspaniale.
  • 0

#3 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 19:55

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jasne, to świetny pomysł, ale niestety to kolejna zrzyna z istniejącego projektu (nawet kilku). Zero innowacyjności, choć przyjemny dodatek. Wada? Nie będzie można wskoczyć do Home w czasie gry. :/
  • 0

#4 MaxVarEmreis Napisany 07 marca 2007 - 19:59

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
No zapowiada sie fajnie, ale zobaczymy jak to bedzie z funkcjonalnościa. Szkoda, ze nie chodzi to na silniku UE3 :wink:
  • 0

#5 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 19:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Nie marudź Ryan tylko żryj te swoje 9 letnie klapki, bo nie spodziewałeś się napewno, że ten cały Home będzie w takiej wypas oprawie graficznej :)
Co z tego, że zrzyna? Ale w jakiej ekstra postaci to jest zrobione.
  • 0

#6 MaxVarEmreis Napisany 07 marca 2007 - 20:00

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Nie marudź Ryan tylko żryj te swoje 9 letnie klapki, bo nie spodziewałeś się napewno, że ten cały Home będzie w takiej wypas oprawie graficznej :)
Co z tego, że zrzyna? Ale w jakiej ekstra postaci to jest zrobione.

Ale i ile dobrze pamiętam Ryan mówił coś o innowacjach a nie o fajnym wygladzie :)
  • 0

#7 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 20:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
A czy coś podobnego do postaci Home jest na konsolach konkurencji? Nie ma? No to Ryan żre klapki i bez dyskusji :spoko:
  • 0

#8 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 20:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Która konsola miała trójwymiarowy interface do spotkań online z ludźmi będący połączeniem MMORPG (Still Life), elementów Xbox Live, pokoju w grach multiplayerowych i Miiludków? Jakoś sobie nie przypominam.
  • 0

#9 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 20:06

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Nie marudź Ryan tylko żryj te swoje 9 letnie klapki, bo nie spodziewałeś się napewno, że ten cały Home będzie w takiej wypas oprawie graficznej

Liczyłem na to, że w najlepszym wypadku będą to właśnie SIMsy online. I są. :)

dante: czyli odrzucamy zrzynę pomysłu z PC, tak? Mogłeś odrazu ograniczyć: które PS miało taki online jak PS3? Żadne. No to Ryan je klapki. :gwizdek: Powtarzam: dokładnie takie rozwiązanie z możliwością współżycia z innymi mieszkańcami istnieje (i to nie jedno). I też wygląda jak simsy. Ponownie dante kroi rzeczywistość do własnych potrzeb...
  • 0

#10 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 20:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Ryan, sam wypaczasz fakty. Istnieją podobne rozwiązania, sam je wymieniłem. Jednak podobne nie znaczy identyczne. To tak jakbyś powiedział że Wiilot nie ma absolutnie nic innowacyjnego bo detekcja ruchu już wcześniej istniała.

PS3 dostanie achievementy-Trophies.
  • 0

#11 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 20:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Wymień mi te różnice klusku. Tylko oszczędź "bo żadna konsola tego nie miała", ok?
  • 0

#12 logan Napisany 07 marca 2007 - 20:15

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
Jak dla mnie to nic specjalnego ten caly home. Jesli kupie PS3 to raczej nie bede z tego korzystal. Sprawdze se tylko pare minut i wylacze
  • 0

#13 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 20:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Oglądanie trailerów najnowszych filmów na wirtualnych telewizorach, trofea zdobywane w grach które można ostawiać w domu, dom służący za lobby online.
  • 0

#14 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 20:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Ryan, zawsze byś się wywinął od zjedzenia tych klapków.
Co z tego, że to nie nowy pomysł? Na konsolach konkurencji tego nie ma, więc jest to innowacja na polu konsol. Po cholerę wspominaszo rynku pc? Mówimy o konsolach.
Jak jest coś nie po Twojej myśli to od razu robisz za fanboja.
Lubicz tylko pisać, że Sony nie ma doświadczeń i dlatego nic ciekawego nie wprowadzi. Jak widzisz myliłeś się.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 07 marca 2007 - 20:18

Gość__*
  • Goście
jestem bardzo zaskoczony według mnie wrescie Sony wykazało się jakąś innowacyjnością, bo nie widziałem by żadna konsola ani platforma (np gamespy lub steam) miała wirtualny świat gdzie można spotkać się z kumplami i pogadać po grać w kręgle po chwalić sie swoim domkiem :) Kurcze może Neo+ dostanie kiedyś od Sony swój kanał gdzie wszyscy forumowicze mogli sie spotykać :)

Ps. Little Big Adventure rewelacja , słuchając muzy czuję się jak kiedyś oglądałem pierwszy trailer Loco Roco a do tego świetna grafa z klimatach Viva Piniata :hmmm: ale rozwiązane świetnie. :)
  • 0

#16 logan Napisany 07 marca 2007 - 20:18

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
Bede musial z tego korzystac chcac zagrac z kims online?
  • 0

#17 Gość__* Napisany 07 marca 2007 - 20:20

Gość__*
  • Goście
raczej nie wydaje mi się że to jest dodatkowy interface online .
  • 0

#18 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 20:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Ryan, zawsze byś się wywinął od zjedzenia tych klapków.

Nie zawsze. Jestem w stanie wyobrazić sobie coś, co by mnie wgniotło w ziemię. To mnie nie wgniata, bo miałem na takie coś fazę niedawno i wiem, że to istnieje.

dante: wszystko to spełnia jeden MMORPG, ale pomijając Entropię - wszystko poza trofeami jest już dostępne w takich społecznościach online. Czyli mam zjeść klapki z powodu włączenia do simsów achievementów? To jest ta innowacja?


Do notki poniżej: padłem na ryj. Cokolwiek online jest w takim razie innowacyjne. Nie! Każdy nie sequel to super innowacja. Ech...
  • 0

#19 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 20:23

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Ryanek, ale na konsolach tego nigdy nie było. Trzymajmy się konsol.
  • 0

#20 tomekd Napisany 07 marca 2007 - 20:54

tomekd

    Blanka

  • Narybek
  • 234 Postów:
Dla Ryana już nic nie będzie innowacyjne, bo wszystko już widział na PC :niepewny:
  • 0

#21 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 21:10

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
tomekd: zacytuję siebie

Jestem w stanie wyobrazić sobie coś, co by mnie wgniotło w ziemię. To mnie nie wgniata, bo miałem na takie coś fazę niedawno i wiem, że to istnieje.

Ale co ja tam wiem, prawda? Ty wiesz lepiej czy coś dla mnie może czy nie może być innowacyjne. :gwizdek:
  • 0

#22 MonsieurWoland Napisany 07 marca 2007 - 21:16

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Jak dla mnie to nic specjalnego ten caly home. Jesli kupie PS3 to raczej nie bede z tego korzystal. Sprawdze se tylko pare minut i wylacze


Masz x360? Na początku też myślałem, że achievementy nie wciągają. Po krótkim okresie czasu grania na x360 zmieniłem zdanie. Chociaż nadal nie jest ze mną tak źle, żeby kupować gry kierując się łatwością zdobycia achievementów:PJeżeli Sony nie spaprze tego pomysłu to PlayStation Home będzie sporym atutem PS3.
  • 0

#23 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 21:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
To całe Home to dużych rozmiarów atut nad konkurencją i niech nikt nawet obłudnie nie zaprzecza.
  • 0

#24 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 21:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ależ oczywiście, że to solidny ficzer. Jeśli nie będzie chrupało i będzie jeden globalny świat - palce lizać! Zobaczymy jaka będzie implementacja tego. :tak:
  • 0

#25 ACZ Napisany 07 marca 2007 - 21:27

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Aby nie chrupało to sądzę, że będzie ograniczona ilośc osób, które będą mogły gości w naszym ososbistym Home. Ale nie sądzę, aby ktoś w konsoli miał więcej niż kilkadziesiąt znajomych osób, więc będzie dobrze.
Mnie akurat to całe Home powaliło. I jest to takie simsowate, że dla ludzi będzie to spory atut za kupnem PS3.
Sony na tym sporo nawet zarobi. Będzie sprzedawało różne mebelki do wystroju pokoju i inne pierdołki. Obmyśleli to znakomicie.
  • 0

#26 Texz Napisany 07 marca 2007 - 21:32

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Jestem zszokowany o_O. Nie powiem, żeby mnie ten motyw mmo nie wziął za gardło.
Wii ma miiludki i coś podobnego, PS3 ma Home, za którego wiele osób najchętniej już zaczęło płacić daninę, a X360? Friendlistę i gamerpic'e z poprzedniej epoki.. geeez. Mam nadzieję, że M$ wyruszy zerżnie Home do czegoś podobnego :ninja:
  • 0

#27 Texz Napisany 07 marca 2007 - 21:51

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Na blogu Major'a Nelsona (szefa ds. zawartości Marketplace czy jakoś tak ;) ), rozgorzała ostra dyskusja na temat Playstation HOME. Padają zdania typu:
"So, the question is, has MS got anything similar in the pipeline? The way I see it, Sony's stolen a lot of 360's great features to put in the PS3, it's about time Microsoft took one of theirs!"

Święta racja! Teraz czas na małego, miętkiego, żeby ukraść rewelacyjny patent. Ryan - zjadasz swoje klapki / kapcie czy co tam masz. Smacznego.

http://www.majornels... ... lanet.aspx
  • 0

#28 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 23:32

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

nie sądzę, aby ktoś w konsoli miał więcej niż kilkadziesiąt znajomych osób, więc będzie dobrze.

Xbox 360 ma limit 100 kontaktów i słyszę wiele głosów z prośbą o poszerzenie.

Sony na tym sporo nawet zarobi. Będzie sprzedawało różne mebelki do wystroju pokoju i inne pierdołki. Obmyśleli to znakomicie.

Sony z pewnością zarobi koszmarną ilość kasy - nawet ubrania się kupuje. Obmyśleli to tak by wydymać ludzi na kasę. Tyle darmowego online. :ziewa:

Wciąż jednak nie jest to nadzbiór nad funkcjami Live: brak zunifikowanego systemu komunikacji między grami, milczą czy będzie Home działało ingame (LOL). Nie wiadomo, czy można porównać domy tak jak achievementy, itd., itd. Sony obiecywało "to co Live i więcej" a nie "część tego co Live tylko inaczej". Ale kto by teraz wracał do tych pustych frazesów. :gwizdek:
  • 0

#29 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 23:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Opisanie funkcji Home oraz FAQ:
http://threespeech.com/blog/?p=313

brak zunifikowanego systemu komunikacji między grami

Skoro można zapraszać kolegów do domu na partyjki w jakąś grę to musi być sposób aby to zrobić, system komunikacji z przyjaciółmi jest niezbędny.

Nie wiadomo, czy można porównać domy tak jak achievementy

Jest lista trofeów.
  • 0

#30 Ryan Napisany 07 marca 2007 - 23:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To ja wrócę do argumentu "nie widziałeś KZ". Widziałeś tą listę Trofeów, że wiesz, że można je porównywać? Zapraszanie kolegów a komunikacja ingame to dwie różne rzeczy, nie o tym pisałem. Jak nie mogą zaimplementować pobierania w tle, w zunifikowaną komunikację (nawet tekstową) nie bardzo wierzę. Chyba, że nie będzie działała ze starymi tytułami.
  • 0