Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Alliance Alive

FuRyu NISA 3DS Switch PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 14 października 2016 - 21:36

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Alliance-Alive-3DS-Ann-Scan.jpg

w weekly jump pokazano nowy RPG na 3DSa od FuRyu, znanych ostatnio przez Legend of Legacy. Wychodząca w Japonii wiosną 2017 gra ma podobny do LoL art style i ma być drużynowym RPGiem z dziewięcioma unikatowymi postaciami.

stronka teaser: http://pr-al.com/

Biorąc pod uwagę jak bardzo dziwne było Legend of Legacy - jestem zainteresowany. Poza tym nie zdziwiłbym się, gdyby to był swego rodzaju sequel, patrząc na blićniacze logo.

ź: http://gematsu.com/2...iance-alive-3ds

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 11 marca 2019 - 21:52

  • 0

#2 nole Napisany 11 marca 2019 - 19:29

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Można do dział, bo zapowiedzieli HD remasterek na PS4 & Swicza.

 

https://mobile.twitt...141347759996929


Ten post był edytowany przez nole dnia: 11 marca 2019 - 20:13

  • 0

#3 Tawotnica Napisany 06 listopada 2019 - 13:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Gram na zniczu, dobiłem wreszcie dalej niż w wersji na 3DSa (wtedy to dopiero był przepych jprgów :banderas:) i utrzymuję, co pisałem w szopingu: niedoceniona perełka.

Ten system levelowania tu najbardziej robi. Nie ma expa, zdobywa się tylko upgrade do danego ataku w danym ustawieniu (są trzy: atak, obrona, support). Druga rzecz to rozwalanie broni. Można po naładowaniu paska wykonać jaden turbo-atak, który niższczy nasze eq. Trzeba na bossków wycyrklować, bo samo zadawanie DMG nawet po nastu godzinach nie jest dla mnie jasne.

Dotarłem do momentu w którym świat się otwiera. Do tego etapu było mega liniowo, ze zmianą ekipy co ca. godzinę, ładnie zaplecioną fabułą w której wszyscy bohaterowie się spotykają wreszcie i teraz cała 9tka (można mieć 5 w drużynie na raz) działa.

Zgapiono dużo od Bravely, chociażby oddalenia w miastach:



Wtedy bardzo ładnie wygląda (gorzej w walkach)

Co warto zaznaczyć, jeśli chodzi o AA to dungeony i interakcja z otoczeniem. Obczajcie demko, bo tam jest dobry przedsmak tego, co was czeka. Proste zagadki, dobrze rozłożone drabiny w dungeonie, jakieś przełączniki, znajdowanie kluczy. Więcej 'adventure' w tej grze niż się spodziewałem, a to wszystko okraszone nietpowym soundtrackiem.

Ponadto to dość krótki jRPG. Jestem tak z 12h w grze i zdaje się, że niedługo końcówka. Nie zdziwiłbym się, gdybym w 20h to skończył.
  • 1

#4 BeSOS Napisany 06 listopada 2019 - 18:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Co to za gra?
  • 0

#5 BeSOS Napisany 06 listopada 2019 - 18:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A sorry mydlalrm że to temat o indie gownach :olo:!!!
  • 0

#6 Tawotnica Napisany 07 listopada 2019 - 07:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Nie no, indyk to nie jest. Tam w dev teamie się tułają m.in. scenarzysta serii Suikoden i kompozytor FFXIII.

Setting jest dość mroczny. Historia rozgrywa się w świecie opanowanym od tysiąca lat przez demony, które stworzyły barierę oddzielającą od siebie kontynenty i zaciemniającą niebo. Nasi bohaterowie to dzieci lidera ruchu oporu, szpieg służący demonom oraz jego najemnik, profesor używający kaczkę-mecha i dwa demony.
  • 0

#7 Tawotnica Napisany 06 grudnia 2019 - 10:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Wróciłem po Wargroove i omg! Jakbym ja wiedział jaka ta gra się zajebista staje po 20 rozdziale to bym nie przerywał.
Po zebraniu ekipy tytuł się ładnie wyjaśnia: należy stworzyć sojusz ze wszystkimi gildiami porozrzucanymi po świecie. Czyli dostajemy statek i jedziemy z colectathonem na pełnej parze  :D

 

Lubicie rekrutować postacie? 

 

Nz1hho8.jpg

 

bo tutaj Alliance Alive rozwija skrzydła. Do każdej z gildii możemy przyporządkować naszych rekrutów i w ten sposób zyskać dostęp do nowych broni, czarów, więcej punktów talentu itd. Ponadto na mapie świata są porozstawiane wieżyczki danych frakcji. Będąc w ich pobliżu dostajemy buffy. Kiedy dwie wieżyczki znajdują się blisko siebie buffy się łączą (bądź wzmacniają, jeśli to dwie z tej samej gildii) 

 

Wieżyczki dobudowujemy w specjalnie do tego wyznaczonch spotach. Trzeba się naszukać, bo są one często gdzieś na szczytach, wyspach czy innych zakamarkach. Co jest też bardzo, bardzo fajnie zrobione, bo do zwiedzania mamy do dyspozycji lotnię. Jakkolwiek siermiężnie overworld by nie wyglądał, dizajn jest ułożony pod latanie: Wspinanie i zlatywanie, wspinanie i zlatywanie i jeszcze raz wspinanie i zlatywanie np. w celu znalezienia jakiegoś ukrytego domku czy przeciwnika sprawia, że gierce daleko do Bravely Default czy remaków starych Finali, mimo podobnej oprawy graficznej. Nad wyraz dużo frajdy z tego szybowania wyciągam. Ktoś powinien rozbudować pomysł i zrobić Pilotwings RPG :olo: 

 

Anyway, sleeper hit 2019 dla mnie. Musiało na Switcha wyjść, żebym w końcu zaatakował, bo na 3DSa myślałem że to liniowy klon Bravely z dziwacznym systemem skilli. 

 


  • 0



Inne z tagami: