Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 2

Monolith Soft Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
746 odpowiedzi na ten temat

#271 Godot Napisany 30 listopada 2017 - 17:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Najmocniejsze 8/10 ever
  • 0

#272 gruby Napisany 30 listopada 2017 - 17:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Xeno2 kupione coś czuję, że dzisiaj nie pospie :):) bylem na blackoucie wiec podjarka razy tysionc

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 30 listopada 2017 - 17:46

  • 0

#273 Mateo Napisany 30 listopada 2017 - 22:16

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 141 Postów:

Po prostu nie wiem

Idź do wróżki. :D
  • 0

#274 gruby Napisany 01 grudnia 2017 - 01:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
5 godzin za mną. Szykuje się wspaniała przygoda. Sporo zmian w stosunku do Xeno, niektóre na plus, niektóre na minus. Gameplay chyba słabszy od jedynki, mam wrażenie, że eksploracja została nieco okrojona, brakuje kompletowania encyklopedii, czy affinity chartsow. Chociaż kto wie co przede mna, tyle tu się dzieje. Ale to mnie zaskoczyło to bardzo wciągająca historia, rzadkość w jrpg przynajmniej z mojej perspektywy. Grafika raz śliczna raz taką sobie, natomiast setting i klimat są już zupełnie magiczne, a muzyka, oj muzyka robi. :) na razie stawiam niżej niż Xeno, a wyżej od XenoX, ale pogadamy za 80 godzin :)

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 01 grudnia 2017 - 01:28

  • 1

#275 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 02:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
po godzinie bieda straszna jest, w trybie przenośnym wygląda słabo, tłumaczenie wszystkiego na samym początku jest głupie, brak czytanych kwestii w 2017 ja yebe, animacja postaci tragedia, brak lipsynca ... zaden mesjasz póki co jak sie gralo w inne gierki niz tylko te od nyntendo

ale na plus że ta ekipa wygląda na ciekawą i muzyka rozpierdala od początku

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 01 grudnia 2017 - 02:30

  • 0

#276 gruby Napisany 01 grudnia 2017 - 09:57

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Mi przeszkadza tak naprawdę tylko brak lip-syncu, który czasami wybij z immersji podczas cut scenek. Nie jest fatalnie, ale jak już coś tu nie zagra to faktycznie burzy klimat. A klimat jest tu mega - w ogóle już samo otwarcie Xeno2, wykreowany świat - są mega oryginalne, przywodzą na myśl nieco Gwiezdnego Pyłu, Niekończącej się Opowieści, jakieś Skies of Arcadia i oczywiście pierwsze Xeno, ale wszystko tak zmiksowane, że nie ma się wrażenia wtórności. Aż chce się po tym świecie biegać i go poznawać, gadać z każdym NPC. No i grafika, czasami rozdziałka spada (tak mi się wydaje), klatki też tu i ówdzie lubią się zgubić, ale generalnie projekty są świetne, scenerie pobudzają wyobraźnię. Nie wiem jak można powiedzieć, że bieda straszna, mi podoba się bardzo.

 

Z pisanymi dialogami nie mam problemu, lubię takie rozwiązanie i ani w Zeldzie ani w Tokyo Mirage, ani tu czy w poprzednich Xenobladach nie przeszkadzała mi konieczność czytania dialogów. To jednak RPG, w takich grach godzę się z dużą umownością, rozumiem że Uncharted czy Gearsy mają być z full VA, ale w RPG?

 

To co mi się rzuciło w oczy to jak skoki zostały zdowngradowane - wracają obrażenia po upadku, od których się odzwyczaiłem przy okazji XenoX, a same skoki nie są już tak długaśne. Wręcz przeciwnie, Rex podskakuje niziutko. Chociaż wydaje mi się, że tym razem dużo więcej będzie do odkrywania umiejętności do eksploracji. Już widać, że niektóre znajdźki można zgarnąć tylko posiadając do tego umiejętności i konkretnych Blade'ów. Nie chcę spoilować, ale system Field Skillsów zapowiada się na całkiem głęboki.

 

Akcja zawiązuje się super szybko. Wizyta na pierwszym tytanie - czadowa a widoki przecudowne. System walki dopiero po paru godzinach nabiera rumieńców (tak samo jak w poprzedniczkach), bo na początku może wydawać się ubogi. Z czasem, jak zwykle, dochodzą kolejne warstwy i taktyki.

 

Acha. I kiepsko że nie ma możliwości zmiany strojów. Ja wiem że to tylko kosmetka, bo statsy modyfikuje się inaczej, ale bardzo lubię zmieniać w grach ciuszki. :) Póki co nie prognozuję oceny, ale jak ktoś lubił Xeno - to duża szansa, że Xeno2 go nie zawiedzie.  


Ten post był edytowany przez gruby dnia: 01 grudnia 2017 - 10:01

  • 0

#277 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 10:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Sorry ale jak porównujesz Zeldę czy Mario gdzie dialogi to margines do Xeno gdzie czytania jest od groma to gratuluję, otrzymujesz odznakę "Spierdoltendo" za wybitne zasługi w tuszowaniu słabości systemu. Taki patent jest słaby i niedzisiejszy.
  • 1

#278 lukaszSA Napisany 01 grudnia 2017 - 11:13

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 964 Postów:

Przy zjebanym lipsyncu to może dobrze, że nie nagrywali wszystkich dialogów :olo:


  • 1

#279 lukaszSA Napisany 01 grudnia 2017 - 11:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 964 Postów:

Właśnie słucham soundtracu z płyty.

 

:uff: Co za sztos


  • 0

#280 nole Napisany 01 grudnia 2017 - 11:50

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 737 Postów:

"Odznaka Spierdoltendo" :olo:. Tak teraz pomyślałem, że może Burn byłby w stanie taką zaprojektować i narysować.


Ten post był edytowany przez nole dnia: 01 grudnia 2017 - 11:57

  • 0

#281 Tawotnica Napisany 01 grudnia 2017 - 12:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
Nie czytałem jeszcze waszych, ani nie zaglądałem do szopingu, bo nie chciałem sobie spoilować niespodzianki. Wpadłem tylko napisać OŻESZ JAKA TA LIMITKA JEST WYPASIONA :bowdown: :bowdown:

Ściągam japoński dub (trzeba wejść na eshop -> xenoblade 2 -> zescrollować trochę niżej -> free download) i mam weekend z głowy.
  • 2

#282 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 12:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
+ bo szukałem i nie znalazłem wczoraj tego jap duba, a z angielskim nie mogę grać, dzięki!
  • 0

#283 Ney Napisany 01 grudnia 2017 - 12:49

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Miałem ściągać, ale o dziwo pasuje mi angielski dubbing. Tylko ten lipsync :fp: Przez to pewnie w końcu sięgnę po japoński.


  • 0

#284 gruby Napisany 01 grudnia 2017 - 15:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Sorry ale jak porównujesz Zeldę czy Mario gdzie dialogi to margines do Xeno gdzie czytania jest od groma to gratuluję, otrzymujesz odznakę "Spierdoltendo" za wybitne zasługi w tuszowaniu słabości systemu. Taki patent jest słaby i niedzisiejszy.

Ochlon trochę zanim siadzies do klawiatury.
  • 0

#285 burnstein Napisany 01 grudnia 2017 - 15:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 152 Postów:

Miałem ściągać, ale o dziwo pasuje mi angielski dubbing. Tylko ten lipsync :fp: Przez to pewnie w końcu sięgnę po japoński.

Wiadomo, Ci to angielski nawet w Wiedźminie pasuje najbardziej.


  • 0

#286 BeSOS Napisany 01 grudnia 2017 - 17:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Podobno na TV gra wygląda sporo lepiej (jak większość gier w sumie swiczowych), ja bym nie grał przenośnie w to żeby skalę poczuć lepiej.

Pokaż mi Szrot jednego rpga gdzie każda kwestia jest czytana.
  • 0

#287 burnstein Napisany 01 grudnia 2017 - 17:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 152 Postów:

GreenUniformEasternnewt-max-1mb.gif


  • 0

#288 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 17:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Wiedzmin, divinity original sin chociazby

Gruby a ty kontroluj swoje nintendo spierdolenia, excite truck to może najlepsze wyscigi ale xeno 2 wyglada poki co jak gierka z początku ps3

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 01 grudnia 2017 - 17:24

  • 0

#289 fingus Napisany 01 grudnia 2017 - 17:25

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 916 Postów:
Brak nagranych gadek w dzisiejszych czasach to porażka i nie tłumaczy tego żadne "och, to tylko jprg, nie wymagajmy zbyt wiele". Wybaczyć to można jakiemuś indykowi w rozpikselowanej grafice albo portowi z 94 roku, ale nie nowej, dużej grze sprzedawanej w cenie tytułów AAA. Pamiętam że niedawno też mnie irytował ten brak gadek w jakiejś grze (ale nie pamiętam jakiej, może Horizon?) - no jak tak można? Jakbym chciał czytać, sięgnąłbym po książkę. :duda:
  • 0

#290 BeSOS Napisany 01 grudnia 2017 - 18:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Fajnie że wiedźmin to jrpg. No ale niedoprecyzowalem pytania więc niech ci będzie.
Poprostu imo jrpg to określona konwencja na którą się godziny więc nie oczekuj nagle że będziesz miał full VO bo to nigdy nie nastąpi plus w grze chyba jest sporo tekstu więc nie zmieściłoby się na karcie :cf:
  • 0

#291 burnstein Napisany 01 grudnia 2017 - 18:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 152 Postów:

Godzić to się można w jakiejś budżetowej gierce, a nie molochu który ma być mesjaszem Switcha.


  • 0

#292 gruby Napisany 01 grudnia 2017 - 18:46

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Wiedzmin, divinity original sin chociazby

Gruby a ty kontroluj swoje nintendo spierdolenia, excite truck to może najlepsze wyscigi ale xeno 2 wyglada poki co jak gierka z początku ps3

Ok. Jeszcze coś, czy już para zeszła?
  • 0

#293 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 19:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Brak full voice actingu to nie konwencja tylko spierdolenie japońskiego developingu, mają szczęście że w tej generacji gdy zachód spierdolił gempleje i fabuły to japońce dali w tej kwestii radę bo inaczej byłaby stypa.

Idąc Twoim tokiem rozumowania nowa Zelda nie powinna powstać, no bo kto liczył na to że odwalą open worlda w takiej gierce nie? :) Jak już nie dają va to niech chociaż plumkanie będzie.

@gruby idź chłopcze :cf: ograj coś na innych platformach, a potem wróć i zrozum jak średniackie jest xeno pod względem wykonania
  • 0

#294 Spuczan Napisany 01 grudnia 2017 - 19:20

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:

Dawid znowu lata po tematach z bólem dupy. Przydałby mu się kolejny reset :tak:


  • 0

#295 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 19:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
gdzie ból dupy? tutaj tylko rzeczowo tłumaczę że gra to nie mesjasz na miarę zeldy czy mesjasz jrpgów w ogóle ... koło persony czy niera to to raczej nie stało
  • 0

#296 Spuczan Napisany 01 grudnia 2017 - 20:13

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:

Ale przecież nikt nie nazywa XCH2 mesjaszem. Poza tym jak można porównywać gry które się przeszło z grą w którą się grało parę godzin  :fp:

 

Personę 5 oczywiście ograłeś czy tak powtarzasz za kimś, że to fajne?


  • 0

#297 lukaszSA Napisany 01 grudnia 2017 - 21:25

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 964 Postów:

Dating simy nikogo. A Nier tez nie ma pełnego VA i ma brzydką grafikę :cf:

 

Już czuję, że będzie jebnięcie jak w poprzednim Xeno Chronicles :banderas:


  • 0

#298 Mateo Napisany 01 grudnia 2017 - 22:47

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 141 Postów:

Godzić to się można w jakiejś budżetowej gierce, a nie molochu który ma być mesjaszem Switcha.

Przecież oceny są bardzo dobre. :)
  • 0

#299 Mateo Napisany 01 grudnia 2017 - 22:50

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 141 Postów:
1. Xenoblade Chronicles 92% (and 86% on the re-release)
2. Xenogears 91%
3. Xenoblade Chronicles 2 85%
4. Xenoblade Chronicles X 84%
5. Xenosaga Episode 1 84%
6. Xenosaga Episode 3 83%
7. Xenosaga Episode 2 74%
  • 0

#300 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 23:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Persone 5 gralem i mnie odrzucili tamtejsze stulejarstwo z dating simem.

W zeno wlasnie miałem scenke ostatnia na statku i teraz to fabuła ma pierdolniecie a scenki robia jak dobry animek, a tak w ogole to jap va robi robote, angielski to przy nim gowno
  • 0



Inne z tagami: