Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shenmue 1 & 2 HD

Sega PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
92 odpowiedzi na ten temat

#61 Eldarion Napisany 24 sierpnia 2018 - 08:02

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

zakupiłem dziś rano, wieczorem będę grał :king:


  • 1

#62 vagrant3 Napisany 27 sierpnia 2018 - 12:07

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

prawie skończyłem, emocje trochę opadły.

jeśli ktoś kto nigdy nie grał postanowi spróbować, to może się jednak od pierwszego shenmue odbić. trafiłem dwa takie momenty, że w zasadzie nie wiedziałem i nie pamietałem co robić - informacje szczątkowe, nikt nic nie wie, nie kojarzy, biega się w kółko bezsensownie kombinując, a dni mijają. udałem się do wróżki i na szczęście nawet sensownie mnie naprowadziła :lol2:

jeśli nie pamięta się do kogo konkretnie zagadać albo nie trafi się przypadkiem w odpowiednie miejsce o odpowiedniej godzinie, to frustracja murowana. niby spoko, bo to odmiana od załatwiania spraw w innych grach gapiąc się tylko na mapkę i gps, ale coś tu moim zdaniem od projektowej strony zassało. no chyba ze ta wróżka zawsze działa...

 

kolejna sprawa - praca w porcie. to dopiero w końcówce gry, ale tak jak kiedyś nie było to dla mnie w ogóle męczące, to teraz po trzech dniach mam kurwa serdecznie dość. jeszcze chyba ze dwa dni i załatwię co trzeba, żeby wątek fabularny popchnąć.

 

shenmue 2 zawsze pamiętałem jako gierkę fajniejszą, większą, ładniejszą, z ciekawszymi lokacjami, fabułą, fajniejszymi walkami, bardziej widowiskowymi i trudniejszymi qte, lepszą muzyką. jakby ktoś zniechęcił się do s1, to i tak zachęcam do s2 :)


  • 3

#63 Kazuo Napisany 27 sierpnia 2018 - 13:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Wózek w dokach to jeden z najbardziej popieprzonych i niegrywalnych motywów w grach wideo. Nie ma to jak po pracy odpalić sobie konsolę i... jeszcze trochę popracować.
  • 1

#64 Kazuo Napisany 27 sierpnia 2018 - 19:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Jedyneczka wyjaśniona. 


  • 0

#65 Hellmans Napisany 27 sierpnia 2018 - 19:35

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Obejrzałem i mam wrażenie że ograłem już najlepszą część szenmu - Yakuze 0 


  • 3

#66 Otacon Napisany 27 sierpnia 2018 - 20:15

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Jakieś przygłupy nabijają się z 20 letniej giereczki?okkkkkk
  • 0

#67 Kazuo Napisany 27 sierpnia 2018 - 20:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Niestety, ale tutaj usprawiedliwienie, że "gierka stara i już archaiczna" nie przejdzie ziomuś. Ten wózek, to była chujnia już w dniu premiery, tylko wtedy ludzie mieli tak wyprane mózgi przez grafikę i swobodę jaką gra oferowała, że udawali iż im to nie przeszkadzało. 


  • 0

#68 cwany-lis Napisany 27 sierpnia 2018 - 20:24

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

przecież wiadomo, że to tylko dla nostalgicznych dewiantów


  • 0

#69 Eldarion Napisany 27 sierpnia 2018 - 22:22

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

pograłem na pc. Dodatkowo jest supersampling, rozdzielczości do 4k a reszta trochę niedzisiejsza. Zablokowane 30 k/s, dziwne sterowanie no i dzwięk jak z tasmy magnetofonowej... Ale i tak mi się super grało i na pewno skończę :)


  • 0

#70 Otacon Napisany 27 sierpnia 2018 - 22:49

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

Też żem z godzinę pograł. Przymykam oko na wszystkie stare rozwiązania bo te 19 lat temu jarałem się grą jak taikun chudym cyckiem. 

Pamiętam, że sterowanie wydawało mi się wtedy superwygodne i precyzyjne w porównaniu z tomb raider 4 z PSOne hmmm. Jedyne co mnie irytuje to te dłużyzny we wszystkim, dialogach, czynnościach itp.

Da się na kompie grać na padzie?


  • 0

#71 Eldarion Napisany 27 sierpnia 2018 - 23:35

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

tak, bezproblemowo


  • 0

#72 Pawlik Napisany 28 sierpnia 2018 - 07:26

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

gra się super bo sentyment czy gra się super bo to i dziś fajna gra? Zawsze chciałem zagrać, ale boje się, że odbije się od niej jak od ściany, bo mam duże oczekiwania a zero sentymentów. 


  • 0

#73 Eldarion Napisany 28 sierpnia 2018 - 07:41

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

ciężko powiedzieć, ja skończyłem na dc więc u mnie dużo robi sentyment. Początek to chodzenie po mieście i rozmowy z mieszkańcami, jak się nie odbijesz powinno być ok. Sterowanie kiedyś mi nie przeszkadzało, pewnie uważałem je za genialne a teraz trochę chodzę po ścianach. Dla nowego w temacie może być ciężko


  • 0

#74 Kazuo Napisany 28 sierpnia 2018 - 12:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Dużo zależy od tego czego oczekujesz. Musisz mieć świadomość, że Shenmue to nie jest gra akcji, walk jest stosunkowo mało, to bardziej przygodówka z mocnym naciskiem na eksploracje, prowadzenie gadek z npc'ami oraz zajmowaniem się pobocznymi aktywnościami. Dwójka ma trochę więcej elementów zręcznościowych i poprawia kilka wad poprzedniczki. Obie jednak są dzisiaj strasznie archaiczne i pewnie będziesz musiał mieć sporo samozaparcia, żeby je skończyć.
  • 0

#75 vagrant3 Napisany 28 sierpnia 2018 - 12:58

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

gra się super bo sentyment czy gra się super bo to i dziś fajna gra? Zawsze chciałem zagrać, ale boje się, że odbije się od niej jak od ściany, bo mam duże oczekiwania a zero sentymentów. 

 

zależy jak dużą masz tolerancję dla retro rozwiazań. ostatnio coś tam szukałeś psxa i ps2. grałeś ostatecznie w coś starego?

 

mnie takie rzeczy nie robią problemów - mogę odpalić pierwszego mgsa i w kilka minut się przyzwyczaję. to od nowych gier wymagam wygody i przemyślanych dobrze działających rozwiązań.

 

moim zdaniem gra się w shenmue dość wygodnie, o sporych wadach jedynki pisałem powyżej - jest w niej mało akcji i sporo dłużyzn. teraz zaczynam dwójkę i to jest moim zdaniem sedno tej 'kolekcji'. s1 zawsze traktowałem tylko jako wstęp.


  • 0

#76 Holden Napisany 01 września 2018 - 16:38

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

  • 3

#77 Otacon Napisany 01 września 2018 - 17:08

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Dla klocucha zawsze plusik :tak:
  • 0

#78 Holden Napisany 02 września 2018 - 16:25

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
w ile godzin sie przechodzi te gry?
  • 0

#79 Chewie Napisany 02 września 2018 - 16:26

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Nie wiem ale w ktoryms shenmue byla wycieczka gorska gdzie idziesz 2h zeby gdzies dotrzec, jak znajde ten filmik gdzie to widzialem to wrzuce

 

w 3:50 o tym mowia


Ten post był edytowany przez Chewie dnia: 02 września 2018 - 16:31

  • 0

#80 Otacon Napisany 02 września 2018 - 16:54

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

w ile godzin sie przechodzi te gry?

nie wiem, grałem tylko w 1 na premierze. Teraz sobie odświeżam, chcę przejść obie ale jedynka jest ŚLAMAZARNA i powolna. Wszędzie trzeba łazić, każdemu męczyć bułę aby popchać fabułę. Można się odbić :-)


  • 0

#81 Holden Napisany 02 września 2018 - 17:15

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
no np ta kamera dziwnie wyglada. Postac w srodku ekranu i obraca sie wraz z postacia. Dawno czegos takiego nie widzialem

Ten post był edytowany przez Holden dnia: 02 września 2018 - 17:16

  • 0

#82 Otacon Napisany 02 września 2018 - 18:16

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Prawą gałą kręcisz kamerą a pod lewym spustem jest widok z oczu
  • 0

#83 ACZ Napisany 02 września 2018 - 18:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Ogółem ten remaster to na kolanie robiony i po taniości (dla Segi robiło to studio D3T),  np. bugi w scenkach przerywnikowych, gdzie czasami kamera gdzieś odlatuje i zamiast postaci widzi się teksturę. No i słaba jakość dźwięku w czasie gadek, ponoć lepiej wypada, gdy się przełączy na japoński dźwięk.


  • 0

#84 burnstein Napisany 02 września 2018 - 18:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Zrobione na odpierdol i po kosztach bo to bardziej miły gest w stronę Suzukiego i jego Shenmue 3 niż chęć zarobienia na gierce.


  • 0

#85 Chewie Napisany 02 września 2018 - 20:18

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Raczej chęć zarobienia niskimi kosztami.


  • 0

#86 Otacon Napisany 04 września 2018 - 15:34

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Chyba ze 20 dni w grze zajęła mi nocna robota w porcie Olo
  • 0

#87 vagrant3 Napisany 04 września 2018 - 16:39

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
ta skradanka? jeśli tak, to chociaż dobrze ze dali skipa całej doby :olo:

kilka dni temu zacząłem dwójkę i powoli przypominam sobie czemu w erze ps2/dc/xbox/gcn uważałem tę gierkę za najlepszą. pracę można po pierwszym dniu olać. jest żałosna, ale pisałem w poradniku jak szybko zrobić kasę. za to walki i qte wreszcie dają taką frajdę jak powinny. jedynka jest przeraźliwie sztywna przy tym co się dzieje w s2.

Ten post był edytowany przez vagrant3 dnia: 04 września 2018 - 16:48

  • 2

#88 Kazuo Napisany 04 września 2018 - 16:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W dwójkę grałem na emulatorze. Łapanie tych cholernych liści na klawiaturze to była prawdziwa męczarnia :olo: 


  • 0

#89 cwany-lis Napisany 04 września 2018 - 18:36

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

Pamiętam jak nosiłem książki w świątyni :uff: czy tam można dojść do perfekcji i mnich mówi "o kierva stary, ale nosisz książki, na dziś starczy!" czy też qte robi się z czasem nie do przejścia?


  • 1

#90 Otacon Napisany 09 września 2018 - 21:28

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

jak na razie wysiadam przy 70 man battle. Tak to jest jak się człowiek opierdala z treningami :sadfrog:


  • 1



Inne z tagami: