Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hades

Supergiant Games Switch XONE PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#31 gruby Napisany 09 listopada 2020 - 14:38

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Pisząc o szczęśliwym buildzie to mi chodzi, że miałem taki pod mój styl gry. Bo ogólnie mam wrażenie, że gra jest super uczciwa - podejrzewam że wszystko się da zrobić nawet bez przyjęcia hita, na dowolej broni. Zawsze czuję że to ja ssę gałę, nigdy nie czułem że to wina buildu.

 

Po prostu ja najlepiej się czuję odbijając strzały, dashując jak popieprzony i mashując atak specjalny :) Jak ktoś jest bardziej cierpliwy do podejrzewam, że i gra zupełnie inaczej.


  • 0

#32 Tawotnica Napisany 26 grudnia 2020 - 14:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Jednak się złamałem i wleciał Hadesik na święta. Wczoraj jak przysiadłem to się oderwać nie mogłem :uff: 

Najdalej doszedłem do Minotaura. Mieczyk i rękawice mi najbardziej podpasiły, resztą broni tylko sobie jeden testowy run zrobiłem na razie. 

 

Świetnie czuć progres jak się powoli dozbraja Zagreusa w podwójnego dasha, więcej żyć, więcej tych kryształków do rzucania. 

Właśnie na przykładzie cast dobrze widać rozwój postaci: z początku całkowicie olewałem, bo wydawało się dość słabą opcją, a po podpakowaniu do 40% nawet nie potrzebuję boonów, bo używam cast do podbijania dmg. 

 

Oprawa też jest w punkt. Oprócz oczywiście tego, że otoczka pasuje idealnie do gatunku gry to głosy postaci, portrety i ogólny klimacik Hadesu mi się bardzo podobają. Muza w odpowiednich momentach też wjeżdzą taka, że podnosi adrenalinę do poziomu odpowiedniego, aby jak pojeb dashować (pzdr gruby, też tak lubię grać, żeby zaorać wrogów jak najszybciej. Walić wyczekiwanie :P).

 

Zmiana stylu gry w zależności od broni i boonów to jest Nex-Machina-level-good :good: Zobaczymy czy będzie mnie nudzić równie szybko co inne rogaliki, ale wstępne wrażenie sprawia świetne. 

 

Aha, jeden drobiazg odnośnie sterowania - Hades to kolejna gra po Cupheadzie, gdzie twórcy z jakiegoś powodu nie umieścili dasha domyślnie na łopatkowych przyciskach. Szacun, jeśli nie zmienialiście tego :ftopa: 

 

 

 


  • 2

#33 gruby Napisany 26 grudnia 2020 - 16:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Oprócz tego co napisałeś, to moim zdaniem warto podkreślić mega voice acting i writing.
  • 0

#34 kowal Napisany 22 stycznia 2021 - 13:08

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

wróciłem do gry po sporej przerwie. udało się ubić starego mieczem. jestem z siebie dumny :kratos:


  • 1

#35 Tawotnica Napisany 22 stycznia 2021 - 19:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

ja właśnie starego utłukłem pierwszy raz łukiem, ale na jaki ja trafiłem boon :banderas:

Duo Athena + Demeter jest TAK bardzo OP 

 

Spoiler

 

chciałbym to na stałe, wtedy gra zyskuje -600 do poziomu trudności :olo:


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 22 stycznia 2021 - 19:37

  • 1

#36 xell Napisany 24 stycznia 2021 - 10:48

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 371 Postów:

Duo Athena + Demeter jest TAK bardzo OP


Meh. Dash od Ateny, wszystkie inne boony od Hermesa i Artemis i gra przechodzi się sama.
  • 0

#37 kowal Napisany 24 stycznia 2021 - 23:46

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
Dobry zwyczaj nie pożyczaj. A przynajmniej nie od Charona...
  • 1

#38 Sylvan Wielki Napisany 21 lutego 2021 - 09:39

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 630 Postów:

Tawot szykuj Kazimierze. Premiera dziewiętnastego marca. :ninjadance:

tGaekBv.jpg


  • 1

#39 kowal Napisany 22 lutego 2021 - 10:35

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

fajnie ale każdy szanujący się gracz już ma Hadesa. story mode skończyłem jakiś czas temu i trochę dałem Zagrreusowi odpocząć ale to jest jedna z tych gier, do których się często wraca gdy masz wolną godzinkę... a potem się okazuje, że jednak miałeś 3h wolnego


  • 0

#40 Tawotnica Napisany 22 lutego 2021 - 10:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

fajnie ale każdy szanujący się gracz już ma Hadesa. 

 

No cóż, jak kolekcjonujesz fizyki to trend "jak cyfra się dobrze sprzeda zrobimy (limitowane) pudło" trochę wjeżdża na portfel :ftopa: Gdzie rogaliki to akurat jeden z tych gatunków, że posiadanie gry cyfrowo, czyli zawsze w pełnej gotowości jest sporą zaletą.


  • 0

#41 Woroq Napisany 13 czerwca 2021 - 18:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 800 Postów:
Przenieść do multi :)

Premiera na wszystkim 5 sierpnia :zakochany:

https://youtu.be/tlvEVPSFuYk
  • 1

#42 Schrodinger Napisany 13 czerwca 2021 - 19:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:
Ale w gamepass za darmo :cf:
  • 1

#43 kostek Napisany 13 czerwca 2021 - 19:50

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Żeniaal.


  • 0

#44 Woroq Napisany 13 czerwca 2021 - 20:07

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 800 Postów:

Ale w gamepass za darmo :cf:

Gejmpas jest za darmo? Kupuje xboxa! :cf:
  • 0

#45 Spuczan Napisany 14 sierpnia 2021 - 06:51

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 077 Postów:
Screenshot-20210814-074910-You-Tube.jpg
  • 0

#46 Woroq Napisany 14 sierpnia 2021 - 13:06

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 800 Postów:
Chwilę pograłem, super giereczka ale już wiem, że walka na pewno nie przebije mesjasza Dead Cells. Tam była taka… mięsista, czułem broń prawie jak w Soulsach. Postacie, humor, muzyka, grafika w Hades to pierwsza liga, zobaczymy jak gierka rozwinie się dalej :)

Pytanko, jak tam wyglada poziom trudności? Bo do Meduzy było jakoś łatwo :hmmm:
  • 0

#47 fingus Napisany 15 sierpnia 2021 - 09:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Zależy kogo spytać. Ja na Switchu przez 25 godzin (i ponad 30 prób) ledwo dowlokłem się do trzeciego bossa, w końcu go ubiłem dzięki włączeniu godmode, ale osiągnąłem niewiele ponadto (bo zaraz zginąłem i później już nie udało mi się tego wyczynu powtórzyć), a tak ogólnie to gra strasznie mną zamiotła. Z kolei Ney wczoraj mi opowiadał, że na pierwszym runie padł dopiero na drugim bossie, na piątym był już na ostatnim, a ubił go bodaj w trzeciej próbie. Takwięc.
  • 2

#48 BeSOS Napisany 15 sierpnia 2021 - 12:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ma mam 80 prob i z czasem gra jest coraz łatwiejsza bo można na stałe postać pakować. Około pola z tych prób to zabicie ostatniego bossa.

Jest trudno i trzeba być skupionym ale jak się ogarnie mechaniki to imo DC nawet wymięka
  • 2

#49 Schrodinger Napisany 20 sierpnia 2021 - 11:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Grałem na Switchu po premierze, gdzieś ponad 30 prób i chuja olałem bo za trudne, teraz wyszło na Xboxa, 18 prób i prawie doszedłem do bossa. Odpaliłem na Switchu, drugi raz doszedłem do ostatniego bossa i padło :banderas: oczywiście się zabrałem za gierkę bo pewna grupa osób mi siadła na ambicje

 

jSMS8qL.jpg


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 20 sierpnia 2021 - 11:21

  • 2

#50 burnstein Napisany 20 sierpnia 2021 - 11:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Grupa osób? Rodzina narzeczonej?


  • 0

#51 Schrodinger Napisany 20 sierpnia 2021 - 11:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Twoja stara jak mi robiła przysiady na mordzie

 

Tak nie powiem bo to byłoby niemiłe! Nie, inna grupa osób 


  • 0

#52 Spuczan Napisany 20 sierpnia 2021 - 12:19

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 077 Postów:
Kim są te osoby które podnoszą rękę na moderatora? Chcemy wiedzieć! Powinniśmy wiedzieć! Jak mamy czuć się bezpiecznie? Co mamy powiedzieć naszym dzieciom!?
  • 0

#53 nole Napisany 20 sierpnia 2021 - 18:59

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 734 Postów:

Taka ciekawostka, Hades jest w tej chwili najwyżej ocenioną gierką na Metacritic na oba nextgeny.

 

https://www.playstat...-xbox-series-x/


  • 0

#54 Woroq Napisany 01 września 2021 - 22:04

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 800 Postów:

Hades pokonany po raz drugi, zaczynam zabawę z utrudnieniami. Gra jest super, ale nie jest to dla mnie GOTY. Nie czuję do końca walki, pomimo losowości, kolejne roomy i biomy wydają się takie same w kolejnych podejściach.
Pytanie. Co robić, żeby odblokować kolejne zakończenia? Jak otworzyć sekretne drzwi, w pomieszczeniu za Achillesem?

Edit
Moja broń to Adamant Rail, special +300 obrażeń i wchodzę w Hadesa jak w masło ;)

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 02 września 2021 - 06:21

  • 2

#55 Nyjacz Napisany 25 stycznia 2022 - 00:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

(Ostatniemu) skurwielowi zabrakło kilka milimetrów paska, żebym ubił za pierwszym razem :(

 

Świetna gierka, wszystko już zostało powiedziane.


  • 0

#56 Sylvan Wielki Napisany 25 stycznia 2022 - 20:40

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 630 Postów:

I ślicznie przy tym wygląda. Cieszy mnie to, że ukazała się w pudełku. Szczególnie wersja na X bąka, bo tam to różnie z indykami bywa - Darkest Dungeon, Dead Cells takowych nie posiadają. Nic to pozostaje czekać na kontynuację.


  • 0

#57 Nyjacz Napisany 27 stycznia 2022 - 16:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

Raz byłem przy Hadesie, było blisko, a od tamtej pory ze trzy próby i każda zakończona w 2 albo 3 świecie. Gierka dorzuciła sporo nowości, między innymi nowe wersje bossów i trudniejsze starcia. Widzę, że gierka jest srogo rozbudowana, bo jest coraz więcej rzeczy do odblokowania czy kupienia.

 

8 prób, jedziemy wieczorem z 9.


  • 0

#58 Nyjacz Napisany 30 stycznia 2022 - 21:12

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

TsReDkH.png

 

14 próba i udało się ubić starego.

 

W 13-stej próbie miałem dość, bo miałem postać mocną jak nigdy i zginąłem na mobach, a do tej pory padałem tylko na bossach. W końcu wziąłem łuk i stwierdziłem, że ten run poświęcę na zbieranie kluczy (dla karabinu) i ciemności, żeby jeszcze podbić postać i... po pierwszym bossie odechciało mi się grać, bo ten łuk był tak gówniany.

 

Ale stwierdziłem "a co mi tam" i grałem dalej, aż podpakowałem łuk tak, że podczas jednego naładowanego strzału zadawał ~290 obrażeń. Stary padł.

 

Ciekawe, czy będzie mi się chciało dalej grać  :olo:


  • 1

#59 Rudolf Napisany 30 stycznia 2022 - 23:44

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 745 Postów:
Weź sobie tarczę w kombo z Zeusem/Posejdonem to się zachce :olo:
  • 1

#60 Nyjacz Napisany 01 lutego 2022 - 14:35

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

Od pierwszej próby Hades rozwalony 4 razy z rzędu, za każdym razem inną bronią. Fajnie się w to pyka, 8/10 jak nic, pewnie przejdę 10 razy do true endingu, pobawienia się wszystkim i odpuszczę, bo nie dla mnie setki runów i maksowanie tych relacji.


  • 1



Inne z tagami: