Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Medium

Bloober Team XSX PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
318 odpowiedzi na ten temat

#181 Shinigami Napisany 19 lutego 2021 - 12:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

Szrot ma na pewno rację przynajmniej w jednym. Jesteś na forum dla korowców, więc tutaj większość z nas kupuje gry, by w nie grać, a nie oglądać jak się coś dzieje wokół sterowanej przez nas postaci. Osobiście nie kupiłem żadnej gry Blooper, bo wolę postrzelać do zombiaków w RE czy ponapierdalać typów mieczem po głowie w Devilu.


  • 0

#182 Schrodinger Napisany 19 lutego 2021 - 12:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Nie mam ostatnio na co się odpalać, to się odpalę na Bloopera, co nie wolno? No sorry z tego forum tylko Deb jest obecnie w takim stadium życia że gra w Fife i UFC, reszta raczej jest świadomymi graczami, czyli nie targetem dla Waszych gierek :reggie: 


  • 0

#183 Spuczan Napisany 19 lutego 2021 - 12:48

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 083 Postów:
Z CDP też śmieszkowali. Mówili gdzie wam do Capcomu, Ubisoftu czy Bioware :hihi: polaky. A teraz?
  • 0

#184 burnstein Napisany 19 lutego 2021 - 12:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

Fakt, z Bioware ida teraz łeb w łeb :hihi:


  • 0

#185 Kaxi Napisany 19 lutego 2021 - 12:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

No teraz to CDP najbliżej do EA :unsure:


  • 0

#186 xell Napisany 19 lutego 2021 - 12:51

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Szrot ma na pewno rację przynajmniej w jednym. Jesteś na forum dla korowców, więc tutaj większość z nas kupuje gry, by w nie grać, a nie oglądać jak się coś dzieje wokół sterowanej przez nas postaci. Osobiście nie kupiłem żadnej gry Blooper, bo wolę postrzelać do zombiaków w RE czy ponapierdalać typów mieczem po głowie w Devilu.

Postaci w Devilu poruszają się jakby miały kij od miotły zamiast kręgosłupa, podobnie jest w The Medium. Przynajmniej pod tym aspektem Bloober i Capcom są równoważni :tak:


Ten post był edytowany przez xell dnia: 19 lutego 2021 - 12:51

  • 0

#187 lukaszSA Napisany 19 lutego 2021 - 12:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:

Ja tylko przypomnę że na forum mamy temat o Sadness :cf: 

http://nikogoforum.p...ic/595-sadness/


  • 0

#188 Shinigami Napisany 19 lutego 2021 - 12:53

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

19.02.2021 Sadness dziś nie wyszło


  • 0

#189 Kaxi Napisany 19 lutego 2021 - 12:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Sadness jest w The Medium.


  • 0

#190 vagrant3 Napisany 19 lutego 2021 - 13:00

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

Matko, Schrotowi chyba Blair Witch zabił kota sądząc po emocjach :D


A propos kotów, to nie skonczylem blaira, bo mi kot smarowal łapą po oledzie jak tylko zauwazyl i uslyszal tego psa. Jak wywalilem za drzwi, to drapal w drzwi. Nie dalo się.

W observera gralem moze 2h i... wywalili z gamepassa. Layers kupilem i lezy. Medium ściągnięte, ale nie mam czasu. Czyli mam zerową prawie wiedze o waszych tytulach (recek nie czytam dla zasady), ale probowalem, będę próbował. Nie przeszkadza mi nawet brak gameplayu jak atmosfera i fabula sa dobre. To ostatnie pratycznie nie wystepuje w grach, wiec w kwestii historii spodziewam sie jedynie jakiegos meeeehh
  • 0

#191 xell Napisany 22 lutego 2021 - 19:33

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Jako że jesteśmy tutaj w zaufanym gronie hejterów, to wyjaśnijcie mi, czemu postrzeganie Bloobera jest tak wyraźnie gorsze od review i user scoreów ich gier?

 

W Polsce jeszcze rozumiem, bo Polak Polakowi wilkiem, ale to chyba nie tylko to, bo w anglojęzycznym necie jest podobnie.

Wiadomo, nikomu nie musi się wszystko podobać, sam nie przepadam za oryginalnym observerem, ale jak robiliśmy do Blair Witcha, System Redux i Medium accolades trailery, to tych ocen 8+ i cytatów ani nie wymyślaliśmy, ani nie braliśmy z małych blogów. A Medium to już w ogóle, user score na Steam powyżej 85%, wiele gier by pozazdrościło.

 

A mimo to w powszechnym postrzeganiu mówi się o Blooberze jak o tworcy crapów. Crapy rozumiem gry na 5/10, a nie 7/10.

Dostaliście od Microsoftu dwa razy miejsce na dużej scenie, więc macie na sobie więcej uwagi niż typowe małe studio i oczekiwania są większe. Takie gry AA, co są pokazywane na konferencjach, to często gęsto są technicznie bardzo dopracowano, a ponadto bardzo umiejętnie ukrywają niższy budżet w stosunku do gier AAA. Właśnie pograłem godzinkę w The Medium, nawet pod względem technicznym jest o wiele lepiej niż w Observer, ale pod tym drugim już nie jest najlepiej - ciągłe zbliżenia na martwą twarz bohaterki mocno psują immersję - albo zatrudnijcie kilku animatorów więcej, albo jakoś ukrywajcie, że nie macie możliwości animować.

 

Szkoda, że nie ma polskiej wersji językowej, granie Marianne i interakcja z Jackiem, Thomasem czy kim tam jeszcze, jak gra jest osadzona w Polsce, zostawia trochę niesmak.


  • 0

#192 Kazuo Napisany 22 lutego 2021 - 19:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kaxi, jesteś na forum hardkorowych, świadomych i dobrze zorientowanych graczy, którzy ponad wszystko cenią sobie dobry GAMEPLAY, a tego gry Bloobera akurat nie mają. Ja wiem, że story może się podobać, że klimat się liczy, że design potrafi przyciągnąć wzrok i tak dalej i tak dalej, ale bez wciągającej rozgrywki to wszystko nie ma żadnego znaczenia, przynajmniej dla większości z nas, stąd opinie że te gry to nawet nie średniaki, a zwykłe crapy. Pozostaje wam się cieszyć, że reszta świata patrzy na to przychylniejszym okiem i nie jest aż tak wymagająca. Co do tych informacji o  Silent Hill tworzonym przez Bloobera, to sam mam nadzieję, że to tylko zwykłe ploty bez pokrycia, no bo sorry, ale to za wysoka półka dla was, przynajmniej na tę chwilę. Co nie zmienia faktu, że macie potencjał i jakbyście dla odmiany spróbowali zrobić faktycznie coś w co się gra, a nie tylko tupta, rozwiązuje proste zagadki i podziwia widoki, to mogłoby z tego wyjść coś dobrego. Nikt nie mówi o horrorze kalibru RE:Village (raczej nie dysponujecie takim budżetem ani doświadczeniem) ale może chociaż coś w stylu pierwszego The Evil Within? Albo nawet jakiś klonik klasycznych Residentów? Na pewno jest sporo graczy, którzy chętnie przytuliliby taką giereczkę, tym bardziej że na rynku takich produkcji praktycznie nie ma. Może warto wyjść już ze swojej strefy komfortu? 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 22 lutego 2021 - 20:00

  • 0

#193 Hellmans Napisany 22 lutego 2021 - 20:06

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Ja już drugi raz gry nie odpaliłem, ale generalnie po The Division 2 teraz mam chwilową pogardę dla wszystkich gier które nie pozwalają mi przez 98% czasu gry kontrolować mojej postaci i mieć funu z gameplayu.


  • 1

#194 ACZ Napisany 22 lutego 2021 - 20:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 207 Postów:

Gra robiona przez Polaków i brak polskiej wersji.

Co ciekawe Vampire: The Masquarade - Shadows of New York oraz Coteries of New York robione przez Miela, czyli Draw Distance też nie mają polskiej wersji, a to przecież tylko visual nowelki, gdzie są statyczne obrazki i wybiera się dialogi.

Może Kaxi wyjaśni te absurdy. To wydawca decyduje jakie mają być wersje językowe? Ale to i tak się kupy nie trzyma.


  • 0

#195 lukaszSA Napisany 22 lutego 2021 - 21:07

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:
Od początku krytykuję te angielskie napisy w polskich mieszkaniach.

Możemy się śmiać z bolski ale tutaj to faktycznie wygląda jakbyście się czegoś wstydzili lub bali
  • 0

#196 Kaxi Napisany 22 lutego 2021 - 21:17

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:
Sesje VO w trakcie pandemii były wystarczająco pracochłonne i czasochłonne dla jednego języka a co dopiero dla kolejnych. Wersja z podpisami oczywiście jest, chyba Czychu mieszasz zrównując z Coteries które dopiero teraz dostanie pisaną polską wersję. Nie wiem jak u innych z wydawcą bo my sami Medium wydaliśmy.

Generalnie jednak jeszcze nie jesteśmy AAA żeby robić 8 czy 12 wersji dubbingu. Żadna nasza gra jeszcze nie miała innych głosów niż angielskie. A gdybyśmy zrobili polską to byśmy musieli zrobić też FGIS żeby nie mieć bomby PRowej.

Łukasz, Nie rozumiem czego byśmy się mieli bać ale to tylko próba, może nie do końca udana, wyposrodkowania między oddaniem klimatu czasów a jednak niewyalienowaniem zagranicznego odbiorcy. I w sumie nikt poza Polską nie narzekał że jest niekonsekwentnie. Jedynie niektórzy żałowali że aktorzy głosowi nie udają wschodniego akcentu.
  • 0

#197 Kaxi Napisany 22 lutego 2021 - 21:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:
Ogólnie Acz chyba nie kumasz za bardzo realiów develoomentu bo to ma mało praktycznego znaczenia że grę zrobili Polacy to powinna być polska wersja dubbingu. W sensie jakbyśmy robili pełna lokalizację na wszystkie języki to na pewno bysmy zrobili i polską ale nie ma nic absurdalnego w tym że skoro VO jest tylko angielskie to nagle bokiem gdzieś nie weszła też wersja polska ale bez niemieckiej czy hiszpańskiej.
  • 0

#198 lukaszSA Napisany 22 lutego 2021 - 21:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:
Ja rozumiem że amerykanie mogli by nie przeżyć tego szoku jakby się dowiedzieli że są miejsca na świecie w których napisy są w jakimś języku kosmitów ale w sumie dlaczego by do tego nie doprowadzić?

Jesteśmy z europy, jebać hamburgerów
  • 0

#199 ACZ Napisany 22 lutego 2021 - 21:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 207 Postów:

Kaxi, OK, myślałem, że Medium nie ma po polskich napisów. Bardziej mniej zastanawiają te Wampirki od Miela, dlaczego nie ma polskich napisów.


  • 0

#200 Kaxi Napisany 22 lutego 2021 - 21:31

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:
To by było nieprofesjonalne.
  • 1

#201 xell Napisany 22 lutego 2021 - 21:35

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Ja rozumiem że amerykanie mogli by nie przeżyć tego szoku jakby się dowiedzieli że są miejsca na świecie w których napisy są w jakimś języku kosmitów ale w sumie dlaczego by do tego nie doprowadzić?

Jesteśmy z europy, jebać hamburgerów

Observer miał wszystkie plakaty, dokumenty, grafitti po polsku, bez wyświetlania się tłumaczenia na angielski jak się najeżdżało na nie kursorem - bez znajomości polskiego dużo się traciło na zrozumieniu fabuły czy świata gry, bo były często dość istotne informacje. Najfajniejsza by była opcja, jakby dali w The Medium polski VO i polskie teksty w świecie gry z ich tłumaczeniem po najechaniu kursorem, ale nie było jak widać budżetu.


  • 0

#202 lukaszSA Napisany 22 lutego 2021 - 21:37

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:
No właśnie. Jeśli można zrobić angielskie tekstury i polskie tłumaczenie to można polskie tekstury i angielskie tłumaczenie.
  • 0

#203 Kaxi Napisany 22 lutego 2021 - 21:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:
Oczywiście że by było fajnie. Jak ani budżet ani czas developomentu nie są problemem to można robić takie fajne rzeczy jak accessibility options w TLOU 2 dla roznych upośledzeń. No ale mało kto może sobie pozwolić. Czasami takie inicjatywy w mniejszych grach rodzą się oddolnie jak jest jakieś zaangażowane i aktywne community ale to raczej inne typy gry. Z większym replayability.
  • 0

#204 xell Napisany 22 lutego 2021 - 22:05

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Czasami takie inicjatywy w mniejszych grach rodzą się oddolnie jak jest jakieś zaangażowane i aktywne community ale to raczej inne typy gry. Z większym replayability.

Oddolnie w sensie że modderzy to robią (a nie że deweloperzy mimo braku nakazu od kierownictwa)? Mimo wszystko można to było jakoś bardziej elegancko rozwiązać, jak już Bloober z taką zaciętością umieszcza kolejne gry w Krakowie, to można by się jakoś o większą autentyczność postarać... Z drugiej strony nie musicie latać pół świata, żeby zrobić rozeznanie w terenie OLO.


  • 0

#205 Tawotnica Napisany 23 lutego 2021 - 01:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 138 Postów:

Poczytałem ostatnie parę stron tematu i trochę mi trąci fanbojstwem, że osoby które się jarały takimi crapami jak Until Dawn czy grami dawida klatki krytykują The Medium za brak rozgrywki.  :lukam:


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 23 lutego 2021 - 01:50

  • 2

#206 lukaszSA Napisany 23 lutego 2021 - 06:48

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:
O, znowu ktoś się Goofiego czepia!
  • 0

#207 xell Napisany 23 lutego 2021 - 07:32

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 375 Postów:

Poczytałem ostatnie parę stron tematu i trochę mi trąci fanbojstwem, że osoby które się jarały takimi crapami jak Until Dawn czy grami dawida klatki krytykują The Medium za brak rozgrywki.  :lukam:

Wszedłem do tematów o Until Dawn i Detroit i faktycznie beka. Kazuo tutaj się na hardkorowca promuje, a tam wychodzi jego każualowa natura.


  • 0

#208 Kazuo Napisany 23 lutego 2021 - 11:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ot, chwile słabości. Kto nie ma pokus? :infamous:

 

 

A tak na serio to spisując wrażenia z Detroit pisałem, że ja tej produkcji nie traktuję nawet jako gry, tylko jako film interaktywny i to samo zdanie mam o Until Dawn. Jako gry to byłyby jeszcze większe fekalia niż tytuły Bloobera, za to fabularnie dają radę i przynajmniej oferują sporą swobodę w kreowaniu swojej historii, dlatego w swojej kategorii (powtórzę: w kategorii FILMÓW interaktywnych, nie GIER) rządzą. Opisywane tu Medium to inny typ produkcji. 


  • 0

#209 Juras Napisany 23 lutego 2021 - 15:55

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Poczytałem ostatnie parę stron tematu i trochę mi trąci fanbojstwem, że osoby które się jarały takimi crapami jak Until Dawn czy grami dawida klatki krytykują The Medium za brak rozgrywki.  :lukam:

 

To tak trochę jak nazywanie UD czy szczególnie HR krapami z pozycji obiegywacza dandzónsów z ery ps2 i innych muso. ;-)


  • 0

#210 burnstein Napisany 23 lutego 2021 - 16:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

(...) jakbyście dla odmiany spróbowali zrobić faktycznie coś w co się gra, a nie tylko tupta, rozwiązuje proste zagadki i podziwia widoki, to mogłoby z tego wyjść coś dobrego. (...)

 

Już raz próbowali i chyba wystarczy.


  • 0



Inne z tagami: