Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Medium

Bloober Team XSX PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
318 odpowiedzi na ten temat

#211 Kazuo Napisany 23 lutego 2021 - 16:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

(...) jakbyście dla odmiany spróbowali zrobić faktycznie coś w co się gra, a nie tylko tupta, rozwiązuje proste zagadki i podziwia widoki, to mogłoby z tego wyjść coś dobrego. (...)

 

Już raz próbowali i chyba wystarczy.

 

 



Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 23 lutego 2021 - 16:26

  • 0

#212 xell Napisany 28 lutego 2021 - 16:42

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Przeszedłem. Jak ktoś lubi takie przygodówki podchodzące pod symulator chodzenia, to polecam. Z plusów to posępna i dobrze poprowadzona historia, momentami naprawdę dobre wizualia (grałem na PC na ustawieniach medium, pasuje do tytuły gry olo), dobry casting i dobra gra voice actorów. Z minusów - mocno się rzuca w oczy uboga animacja twarzy, też w kwestii audio nie jest za super, efektów dźwiękowych jest po prostu niewiele, brakuje jakiegoś skrzypienia, szelestów i innych tego typu hałasów, które budują atmosferę.

 

I tak jak mówiłem wcześniej, mimo dobrego angielskiego VO, wolałbym polską wersję językową z polskimi imionami postaci.


  • 0

#213 Kazuo Napisany 28 lutego 2021 - 19:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

https://polskigamede...racach-nad-gra/

 

Dlaczego nikt nie pisze jak wypadły nasze gwiazdy show-biznesu? :cf: 


  • 0

#214 Kurzy Napisany 07 kwietnia 2021 - 06:28

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Zacząłem grę i jestem pod wrażeniem grafiki. Dawno czegoś tak ładnego nie widziałem. Mieszkanie i zakład pogrzebowy z początku gry piękne. Tak samo świetny klimat i wykonanie lasu oraz roślinności w drugim etapie.

Taka ładna grafika a tak spieprzone animacje postaci, szczególnie mimika jak to wszędzie w recenzjach jest zaznaczone ale także ruch postaci to tez nie jest pierwsza liga - widać np. po poruszaniu się po schodach.

A tak na razie podoba mi się. Ja lubię takie chodzone gierki z klimatem. A opowieść nie tyle jest ciekawa na ten moment co zaciekawiła i chce się iść dalej i zwiedzać świat.

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 07 kwietnia 2021 - 06:29

  • 1

#215 nole Napisany 05 czerwca 2021 - 12:12

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Do dział!

 

https://www.gematsu....-medium-for-ps5


  • 0

#216 Nyjacz Napisany 05 czerwca 2021 - 13:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Ech, to byla najlepsza zaleta PS5, ze ekskluzywnie nie mieli tego crapa :(
  • 0

#217 burnstein Napisany 05 czerwca 2021 - 14:26

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Super nius, bardzo się cieszę, że nie zagram, bo nie chcę, a nie dlatego, że nie mogę.


  • 0

#218 Danteusz Napisany 15 czerwca 2021 - 18:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
3 września na PS5
https://youtu.be/9yHMfjBtDnk
  • 0

#219 Hellmans Napisany 15 czerwca 2021 - 18:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Współczujemy.


  • 1

#220 Danteusz Napisany 15 czerwca 2021 - 19:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Możemy w zamian dać Godfall
  • 1

#221 burnstein Napisany 16 czerwca 2021 - 10:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ej, a możemy przenieść to z powrotem do działu xboksa i udawać, że nie wyjdzie na Polystation?


  • 0

#222 Cudak Napisany 16 czerwca 2021 - 12:45

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Zapominacie o jednym, Medium na PS5 będzie korzystać z d o b r o d z i e j s t w Dual Sensa, więc nie skreślałbym gry jako potencjalnego kraszera. :cf:


  • 0

#223 burnstein Napisany 16 czerwca 2021 - 13:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Mam nadzieję, że można będzie go położyć na szyi, żeby triggerami udusił tych którzy zniżają sie do grania w te krapiszcze :cf:


  • 1

#224 Likensmart Napisany 06 sierpnia 2021 - 07:20

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:

Brawl na Switcha to jedyna gra w jaką grałem od bloobera... jako że lubię bombera to się skusiłem na jego klona, setting i klimat fajny, ale gameplay to nadal crap, który nie dorównuje nawet pierwszemu bombermenowi z nessa.

 

Chciałem sprawdzić Layers of Fear na switcha, ale oczywiście nie ma pudełkowego wydania oprócz Limited Run która idzie po 100$ od scalpów. Tak samo Layers of Fear 2 na switcha ostatnio wyczytałem, że pudełko ma być tylko na azjatycki grynek. Niech bloober przeniesie się od razu do azji skoro tak sobie podrywają z fanami pudełkowych wydań. Karny :boner: dla was, nawet jeszcze drugi :boner:


  • 0

#225 nole Napisany 06 sierpnia 2021 - 18:16

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

https://youtu.be/v-4S-aK98vc


  • 1

#226 Spuczan Napisany 07 sierpnia 2021 - 18:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Szok? Jak to? Przecież to niemożliwe! Spodziewaliście się tego?


  • 0

#227 Kaxi Napisany 27 sierpnia 2021 - 20:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

https://youtu.be/9VKG6FoGK-w

 

Jeszcze jeden utwór Mary Elizabeth do jakiegoś footage'u ;)


  • 0

#228 Pico Napisany 28 sierpnia 2021 - 06:12

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:
Mary Elizabeth McGlynn zawsze mega pasowała do Silent Hill i super ją tu usłyszeć :). W SH3 i 4 to była poezja dla uszu.
  • 1

#229 vagrant3 Napisany 09 lutego 2022 - 16:43

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

w związku z tym, że gierkę usuwają niebawem z gejpasa, to porzuciłem inne projekty i wreszcie przeszedłem (dosłownie) the medium w jakieś 12h.

 

żeby nie było - nie oglądałem żadnych materiałów promocyjnych, trailerów, dzienników itp, nie czytałem recek ani opinii, bo nie lubię takich rzeczy przed zagraniem. kojarzyłem, że kaxi, yamaoka i rosati zrobili grę :cf:

 

mniej więcej pierwsza połowa gry zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie - świetne lokacje i wnętrza, genialny podkład muzyczny (ale nie wiem czy to na pewno yamaoka, jeśli tak to szacun), bardzo dobra kamera i przygnębiający klimat. niby to tylko liniowe chodzenie, podnoszenie przedmiotów i proste zagadki, ale taka jest konwencja i w jej ramach trzyma się to kupy. atmosfera mnie kupiła i ciężko było mi przestać chodzić. oceniając stronę prezentacyjną i narracyjną, to przeszło mi kilka razy przez myśl, że bloober mogliby jednak zrobić tego silent hilla. musieliby trochę skomplikować eksplorację, wprowadzić walkę i gotowe :potter:

 

im bliżej końca tym bardziej mi się jednak dłużyło. 8h byłoby idealnie, a że zawsze gram obwąchując każdy kąt, to przejście mi się trochę rozwlekło. końcowe lokacje też nie były zbyt porywające, a tło muzyczne jakby ucichło... fabularnie sam nie wiem - jak na grę to ujdzie, ale nie urwało :( w moim odczuciu świetnie wykorzystano dostępne narzędzia narracyjne, tylko sam scenariusz jakoś mnie nie porwał.

 

z minusów to jeszcze:

- za mało krakowa (jakby dało się jeszcze kilka kamienic, uliczek, podwórek wcisnąć, to byłoby spoko)

- angielski vo (był najwyżej średni, a myślę że dorociński i rosati mogliby zrobić genialną robotę dla tej gry, bo bez ich głosów zostały tylko rysy twarzy i animacja chodzenia czy wdrapywania się gdzieś, a to mógł zrobić każdy...)

- piosenki yamaoki i mcglynn (weszły w dobrych miejscach, ale wszystkie trzy były słabe, a moje uszy zwiędły)

 

ogólnie bardzo przyzwoita gra, a jeśli (w co wątpię) bloober zdecyduje się nagrać polski vo i wykorzysta to w jakiejś ulepszonej wersji, to mogę przejść dla samej atmosfery jeszcze raz.

 

 

 

 

 

 


  • 1

#230 Kaxi Napisany 09 lutego 2022 - 16:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Z niektórymi swoimi domysłami trafiasz kulą w płot, ale to musielibyśmy kiedyś na nieoficjalnej wódce pogadać ;)
Fajnie, że całkiem ci podeszło!


  • 0

#231 gruby Napisany 09 lutego 2022 - 22:14

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Ej hola hola, ja mam rozgrzebane kiedy znika???
  • 0

#232 Nyjacz Napisany 09 lutego 2022 - 22:45

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
A ja chcialbym wiedziec jakie domysly sa rzekomo w poscie vagranta.
  • 0

#233 vagrant3 Napisany 09 lutego 2022 - 23:28

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Ej hola hola, ja mam rozgrzebane kiedy znika???

 

Zwykle jak ogłaszają na początku miesiąca, to gra jest do jego połowy mniej więcej

A ja chcialbym wiedziec jakie domysly sa rzekomo w poscie vagranta.


Sam nie wiem, moze to pobożne życzenie żeby blobery zrobili polski vo z dorocińskim (nqjlepiej pelne spolszczenie ze wszystkimi papierami itd) albo to, że yamaoka nie napisal ścieżki dźwiękowej do gry tylko podrzucil te trzy pioseneczki, swoje nazwisko i nara
  • 0

#234 ACZ Napisany 09 lutego 2022 - 23:43

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Już Bloober gadał, że przez pandemię nie ma dubbingu i już go na pewno NIE BĘDZIE.


  • 0

#235 Kazuo Napisany 03 kwietnia 2023 - 19:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tak sobie powoli pykam, ale nie wiem czy dam radę skończyć tę grę. Czuć w powietrzu Silent Hilla: muzyka Yamaoki, jakieś niepokojące odgłosy w tle, przechodzenie między zwykłym i piekielnym wymiarem za pomocą luster, zakrwawione wózki inwalidzkie w kącie, uczucie totalnego odizolowania i przygnębienia. To jest naprawdę fajne, a niektóre projekty miejscówek (zwłaszcza tych w zaświatach) to absolutny top lokacji w grach. Niestety, to co najważniejsze, czyli gameplay to jest tak obesrane gówno, że po godzinie człowiek ma dosyć. Mogę jeszcze zrozumieć, że zabrakło budżetu / pomysłu / ambicji, żeby zrobić z tego pełnoprawny horror w stylu SH lub RE, gdzie walczy się o przetrwanie szukając ammo po lokacjach i walcząc z potworami (chociaż jakaś mała grupka Mongołów odpowiedzialna za Tormented Souls pokazała, że jednak się da przy małym budżecie i znikomej mocy przerobowej stworzyć taki horror), natomiast absolutnie nic nie usprawiedliwia faktu, że Medium słabuje nawet jako prosta przygodówka oparta o eksplorację i zagadki. Jest zbyt liniowo i zbyt łatwo, a motyw poruszania się jednocześnie po dwóch wymiarach to zmarnowany potencjał. No, chyba że szczytem finezji według Bloobera jest zagadka polegająca na przeniesieniu się do piekielnego wymiaru, zdobyciu czarnego dildosa, powrocie do właściwego świata i wsadzeniu go sobie w dupę, aby odblokować drzwi na końcu korytarza. Nie wiem czy tak jest też później czy gra się bardziej rozwija, ale przez 3 godziny grania tak to właśnie dla mnie wygląda. Do tej pory nie trafiłem na żadną ciekawą łamigłówkę, wszystko sprowadza się do lizania ścian i szukania przedmiotów, które używa się dosłownie w pomieszczeniu obok. W skrócie: kolejny symulatorek chodzenia, tylko owinięty w ładniejszy papierek niż zazwyczaj. 

 

Może powoli doczłapię się do końca tej przygody, bo nie ukrywam, że przyciąga mnie klimat, ale z pewnością nie mogę powiedzieć, żebym się dobrze przy tej produkcji bawił. Nawet przygodówki point and click z lat 90 zjadają Medium na śniadanie. Teraz naprawdę zaczynam się bać o ten remake SH2 :infamous:


  • 1

#236 oranje Napisany 03 kwietnia 2023 - 19:47

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
To była chyba pierwsza gra jaką zacząłem na XSX i do tej pory nie skończyłem ????
  • 0

#237 Pawlik Napisany 03 kwietnia 2023 - 20:22

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ja doszedłem prawie do końca i olałem. 


  • 0

#238 burnstein Napisany 03 kwietnia 2023 - 21:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Jak zobaczycie gameplay, to sami ocenicie.

 

He he he.


  • 0

#239 keogh Napisany 03 kwietnia 2023 - 21:16

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

doszedłem do momentu pogłaskania kotka, mam na liście żeby skończyć


  • 0

#240 Kazuo Napisany 03 kwietnia 2023 - 21:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Doszedłem do połowy i giereczka zaliczyła elegancki wypad z dysku. Są gry dobre, są gry słabe i są też takie które obrażają inteligencję gracza oraz wykazują się brakiem szacunku dla jego wolnego czasu - możecie tylko zgadywać, do której kategorii należy The Medium. Sądzę, że gdyby Bloober się przebranżowił i zamiast klepać gry, zająłby się filmami, to byłoby to z pożytkiem dla wszystkich. No bo co by nie mówić, ale klimat potrafią budować naprawdę niezły, bardzo mi się podobały ujęcia kamer i udźwiękowienie, fabuła też nawet ciekawa. Niestety, w gierki nie umiejo. 


  • 0



Inne z tagami: