Skocz do zawartości

Zdjęcie

Returnal

Housemarque PS5

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
372 odpowiedzi na ten temat

#121 cybercotlet Napisany 07 maja 2021 - 19:15

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 614 Postów:

Kupując za full price na premierę dajesz chleb i premię managementowi. Kupując na promocji po miesiącu okradasz dyrekcje, doprowadzasz do niewypłacenia ogromnych premii oraz odbierasz ludziom marzenia na lepsze jutro.


Fixd
  • 3

#122 Woroq Napisany 08 maja 2021 - 10:03

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Te wszystkie porównania do innych giereczek to bardziej skojarzenia, ale na pewno pokazują choć trochę obraz Returnal. No i muszę trochę sprostować :P
Pierwszy biom to rzeczywiście taki Doom, gdzie musisz strzelać z obrzyna bezpośrednio w ryj obcym i wykańczać (coś na kształt finiszera) wykurwioną świetlną katana :zakochany:
Druga lokacja to wielkie przestrzenie i skupianie się na latających bestiach, siejesz zniszczenie bronią długodystansową. Dla mnie to trochę Destiny.
Jestem w trzecim biomie. I to już jest prawdziwy Mario, skakanie, przepaście, taniec pomiędzy laserami. Pięknie.
I to wszystko rougelike, gdzie ja nie lubiłem tego typu wyzwań. No może poza Dead Cells :cf:

Oby Housemarque przetrwało. Robią genialne gry, które się słabo sprzedają. Kurczę, oni działają od giereczek na Amigę, a po Next Machina prawie zniknęli. Trzymam kciuki
  • 1

#123 Woroq Napisany 15 maja 2021 - 09:56

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Trzeci świat -Cytadela, okazał się koszmarnie trudny, przez niepozorne drony kamikadze, które masowo niszczyły cały mój urobek.
Dopakowałem się wiec w najlepszy możliwy sposób, ruszyłem i zabiłem bossa za pierwszym razem. Nie musiałem nawet odpalać mojego planu awaryjnego (figurki astronauty i pasożyta, dających dodatkowe życie).
https://youtu.be/FjeArmunIJA
Po wszystkim fajny twist i zajebisty czwarty biom :sir:

Stwierdzam, że poziomy są znacznie trudniejsze niż bossowie, jedyny problem to czas potrzebny na dopakowanie Selene i dojście do bossa :)
  • 4

#124 Woroq Napisany 16 maja 2021 - 14:37

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Ale Hyperion jest odjechany, i ten bullet hell! :) nic tam wielkiego nie ma, ale daje w spoiler
Spoiler

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 16 maja 2021 - 14:37

  • 3

#125 Woroq Napisany 19 maja 2021 - 12:46

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Ostatni, szósty biom, pozamiatał mną. Zmiana move’mentu, skażona całość zbieranego lootu, stwory jak z piekła Cuthulu :uff:
Jest trudno, ale byłoby do przejścia, gdyby nie przegięty przeciwnik - nieziemsko szybki, stuogoniasty pies, niszczący mnie swoją diabelską łapą. Nawet jeśli go pokonam, na bossa idę tak osłabiony, że nie mam szans :cry: Walkę ze strzelającymi stworami mam opanowaną, problem to konfrontacja bezpośrednia. A walczących bezpośrednio przeciwników, jest w grze tylko dwóch. Obaj przegięci.

Zrobię sobie pare dni przerwy, wejdę w to na świeżo. Może to pomoże

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 19 maja 2021 - 13:05

  • 5

#126 Mateo Napisany 19 maja 2021 - 13:12

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Udało mi się właśnie teraz kupić Returnala w folii nówkę za 210 złotych. Oj będzie orando po Dziwnej Śmierci. Cierpliwość jednak popłaca. :banderas:
  • 3

#127 Spuczan Napisany 19 maja 2021 - 13:35

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 076 Postów:
210? Właśnie ktoś w Housemarque dostał wypowiedzenie.
  • 1

#128 Schrodinger Napisany 19 maja 2021 - 13:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

pięknie zabijasz naszą branżę! 


  • 1

#129 Daddy Napisany 19 maja 2021 - 13:48

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

Dziwnej Śmierci

Death Stranding, nie Stranging.


  • 2

#130 Woroq Napisany 19 maja 2021 - 13:55

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:


Dziwnej Śmierci

Death Stranding, nie Stranging.
:lol2:
  • 0

#131 Mateo Napisany 19 maja 2021 - 14:07

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Czuję w kościach że Returnal rozsadzi mi dyńkę swoją rajcownością. XD
  • 0

#132 burnstein Napisany 19 maja 2021 - 14:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Tyle dobrze, że nie Stojący Tata.


  • 1

#133 fingus Napisany 19 maja 2021 - 14:19

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
No, ja na razie pobiłem pierwszego bossa, zwiedziłem sobie drugi biom i tam uległem jakiemuś większemu mobkowi. Idzie wolno głównie przez to że grywam z doskoku, zamiast orać dzień w dzień jak człowiek kultury. :(

Tak ogólnie, to pierwsze wrażenie było megapozytywne i mocne skojarzenie z Duchem Metroida, bo taki właśnie jest początek: poczucie osamotnienia, obca planeta, skanowanie itemków, odkrywanie nagrań, pierwsi wrogowie będący bardziej przeszkadzajkami niż realnym zagrożeniem (choć przeszkadzajkami mogącymi zabić), no i wspaniała eksploracja. Potem to trochę znika, głównie przez eksplorację właśnie, która staje się łażeniem po tych samych roomach, tyle że ułożonych za każdym razem w innej kolejności. Spójność i trwałość świata przez to jest nieobecna. W grze dość szybko trafiłem na coś, czego w ogóle się w niej nie spodziewałem i co (o czym wiem z relacji) spowodować by mogło obesranie u co poniektórych (ale, dzięki ćwiczeniom oddechowym, udało mi się opanować kryzys i uniknąć niezręcznej sytuacji). Ciekawe ile tego jeszcze się w niej kryje. Wciąż jednak jestem na etapie poznawania (podobno do trzeciego bossa to ledwo tutorial).

Oczywiście muszę ponarzekać na kretyński zamysł z tym całym sejwowaniem - o ile jeszcze mogę przełknąć roguelikowość - niewiele się to różni od tego co oferował Hades, gdzie też zgon oznaczał start od samego początku - to uzasadnienia dla braku normalnego save nie widzę. Musiał na to wpaść podobnej proweniencji wstrętny, śmierdzący nerd, co koleś który wymyślił że w Wiedźminie każde spośród 120 gatunków ziół i każda głupia kartka papieru czy kluczyk do alkierza Yennefer będzie coś ważyć, bo przecież porządkowanie ekwipunku to taka frajda w erpegu i każdy chce w ten sposób spędzać swój czas - wywalając niepotrzebny syf w interfejsie będącym skrzyżowaniem Excella z Norton Commanderem. No bo co by szkodziło, gdybym mógł wyjść w trakcie runa, nawet odpalić inną grę, a potem wrócić, jak mogłem w Sekiro czy Bloodbornie? Pewnie bał się, że skopiuję sejwa i będę tak czizował, a wtedy okaże się, że gra wcale nie jest tak trudna ani wymagajaca, jak obiecywał sobie że będzie. Aż go pewnie trzęsło na myśl, że oszukam grając w jego giereczkę. WTF dude? Co za różnica? I tak już wziąłeś moje pieniądze. Jak tak cię to boli, zablokuj mi trofea za sejwowanie, i tak ich nie sprawdzam, bo interfejs PS5 jakoś je nieintuicyjnie dla mnie ukrył i nie chce mi się ich szukać. No ale jak przy Wiedźminie ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i któraś łatka przyniosła powiew rigczu, i świat się od tego nie zwalił, tak może i tutaj ktoś się opamięta i pozwoli wyłączyć grę bez szkody dla progresu. Albo Sony podpatrzy u X-bestii jak się robi quick resume.
  • 4

#134 Woroq Napisany 19 maja 2021 - 14:39

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
No tym save’em to jest słabe, ale nauczyłem się z tym żyć ;)
Drugi biom jest mega fajny, jest dość łatwo ze względu na olbrzymie przestrzenie, gdzie możesz unikać wrogów bez ograniczeń. I pojawia się pierwszy wymagający przeciwnik.

Napisz, co się pojawiło, czego się nie spodziewałeś? Domyślam się o co chodzi, wpisz w spoiler pls :)

No i cieszę się, że komuś jeszcze ta gra się podoba :)
  • 0

#135 vagrant3 Napisany 19 maja 2021 - 16:18

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

Czuję w kościach że Returnal rozsadzi mi dyńkę swoją rajcownością. XD

 

byłoby śmiesznie
 


  • 1

#136 Mateo Napisany 19 maja 2021 - 16:49

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Jak to śpiewał Gural :

"
Sens jest jasny i
Sens jest prosty,
Ty jesteś żałosny
Gdy jesteś zazdrosny "
  • 0

#137 fingus Napisany 19 maja 2021 - 17:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:

Napisz, co się pojawiło, czego się nie spodziewałeś? Domyślam się o co chodzi, wpisz w spoiler pls :)

Mowa o
Spoiler

  • 1

#138 Mateo Napisany 19 maja 2021 - 17:24

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
A jak ogólnie feeling gry fingus, jeśli chodzi o Dual Sense? Podobno poezja :)
  • 0

#139 ACZ Napisany 19 maja 2021 - 17:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 201 Postów:

Fingus, było już w trailerze.

https://screenrant.c...t-hills-kojima/


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 19 maja 2021 - 17:52

  • 0

#140 fingus Napisany 19 maja 2021 - 17:58

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Tak, wreszcie czuć że w padzie jest więcej niż jeden silniczek.
 
@ACZ - być może, przeważnie i tak nie oglądam trailerów.

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 19 maja 2021 - 18:08

  • 0

#141 Woroq Napisany 20 maja 2021 - 14:46

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Dzisiaj wszedł nowy patch i okazało się, że w grze jest shadow multiplayer.
W świecie można znaleźć ciała innych graczy, zobaczyć jak zginęli i rozpocząć jedną z przynajmniej trzech aktywności. Fajne, ale to raczej odłożę na endgaming, cześć tych wyzwań to walki wysokiego ryzyka :-)

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 20 maja 2021 - 14:57

  • 0

#142 Mateo Napisany 20 maja 2021 - 14:50

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Ależ mnie fingus podjarał tym że czuć w grze ducha Metroida. Zapowiada się tak że przepadnę jak w Demonsach. :tak:

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 20 maja 2021 - 15:28

  • 0

#143 fingus Napisany 20 maja 2021 - 14:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:

O, myślałem że z tymi ciałami to odblokował mi je progres i to jak jestem w nią dobry. A tu jednak patch. Póki co próbuję za każdym razem gdy jakiegoś znajdę (przy czym przynajmniej połowa prób kończy bieżące podejście, no cóż). A nie próbowałeś wyzwań odpalanych ze statku? Rozegrałem pierwsze, całkiem fajne, bo dało okazję pobawić się brońmi i powerupami, których jeszcze nie znalazłem. Codziennie są nowe i płacą eterem za granie. :D


Ten post był edytowany przez fingus dnia: 20 maja 2021 - 14:59

  • 0

#144 torq314 Napisany 20 maja 2021 - 15:07

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

hmm, w recenzji w PE jest o tym shadow multiplayer. więc jak to możliwe że wprowadził to patch?

 

brzmi jakby chłopcy z PE nie widzieli tego na oczy tylko o tym przeczytali w materiałach marketingowych.


  • 0

#145 Woroq Napisany 20 maja 2021 - 15:17

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:

O, myślałem że z tymi ciałami to odblokował mi je progres i to jak jestem w nią dobry. A tu jednak patch. Póki co próbuję za każdym razem gdy jakiegoś znajdę (przy czym przynajmniej połowa prób kończy bieżące podejście, no cóż). A nie próbowałeś wyzwań odpalanych ze statku? Rozegrałem pierwsze, całkiem fajne, bo dało okazję pobawić się brońmi i powerupami, których jeszcze nie znalazłem. Codziennie są nowe i płacą eterem za granie. :D

Skończyłem z dwa wyzwania ale odpuściłem. Te 5 eteru które możesz zarobić to jakaś jałmużną, do tego co zbierasz w ostatnich etapach.
W pierwszej części cały eter wydawałem na odblokowywanie itemkow w obelisku przy Heliosie, teraz już jest u mnie nieaktywny. Ale na koniec, eter jest niezbędny, bo prawie wszystko jest skażone. Moja gra to zarządzanie ryzykiem i maksymalizacja obolitu, który jest kluczowy do prawdziwego upgradeu.

A broń? Nie będę spoliowal, ale czeka cię dużo poznawania. Niektóre spluwy czy upgrade’y, wymagają samodzielnego rozkminiania co i jak, ale pod koniec będziesz czyli dreszcz emocji przed otwarciem skrzyni. Spluwy w tej grze to cud nad cuda, niektóre potrafią naprawdę zaskoczyć :king:
Spoiler

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 20 maja 2021 - 15:17

  • 0

#146 Mateo Napisany 20 maja 2021 - 15:42

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Ile masz godzin Woroq? Jest tam licznik gry? :)
  • 0

#147 Woroq Napisany 20 maja 2021 - 15:47

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:

Ile masz godzin Woroq? Jest tam licznik gry? :)

Duuuuużoooo !
  • 0

#148 fingus Napisany 20 maja 2021 - 22:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:

Ile masz godzin Woroq? Jest tam licznik gry? :)

Wszędzie jest. W głównym menu konsoli wchodzimy w swój profil (prawy górny narożnik), potem wybieramy zakładkę „games” i jest lista gier wraz z czasem gry (również tych pastgenowych, co znaczy że i wtedy zbierali na nas haki, a teraz zdecydowali się ujawnić co wiedzą).
  • 0

#149 Woroq Napisany 21 maja 2021 - 15:23

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Świetna rozmowa twórców Returnal, klimat i smaczki, kocham Housemarque.
Niby drobne spoilery, trochę o inspiracjach, ale w tym filmie chodzi o tych cudnych Finów i atmosferę, pokazująca, czym jest ta gra
https://youtu.be/ssgTUoCfBz0
  • 0

#150 Woroq Napisany 23 maja 2021 - 06:30

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 798 Postów:
Ostatni boss zabity. Jak zwykle, problemem było dojście do niego bez szwanku, sam boss już taki trudny nie był. Niektóre killroomy w 6tym biomie były trudniejsze niż cokolwiek w tej grze :uff: W trakcie takiej jatki, straciłem figurkę astronauty (dodatkowe życie), wiec na Ophiona szedłem bez polisy.
https://youtu.be/FPYM6uZyCYo

Fabularnie intrygujące, ale sporo tu niedowiedzeń. Ja to kupuje, fani narracji From Software mogą być zachwyceni.
Odpocznę i spróbuje wbić sekretne zakończenie. Mam zgliczowane pierwsze trofea, ale może podejdę do platyny :)

I bonus - najgorszy ch...j retrurnala

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 23 maja 2021 - 07:00

  • 5



Inne z tagami: