Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii Fit


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#1 gruby Napisany 11 sierpnia 2007 - 13:50

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Dziwne, że nie ma topicu o najbardziej kontrowersyjnym projekcie na Wii ;) JA jestem za i mam nadzieję, że Nintendo się postara i dostarczy co najmniej tak dobrego pakietu gier jak WIi Sports.

Już zresztą pojawiają się spekulacje, że peryferium chcą wykorzystać jakieś firmy do jRPG (nie wiem jak) i może będzie z niego korzystał sequel 1080 Snowbaoarding (świetny pomysł IMHO). Jakie wasze zdanie?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 13:59

Gość__*
  • Goście
Jestem przeciwnikiem wszelakich tanecznych mat i innego badziewia, nie kreci mnie to, zreszta tylko zapper jest fajny z tego co pokazalo 'tendo, Wii Wheel i Fit, to Imo niewypaly, pierwsze poprzez badziewne wykonanie, a rozrywka jaka oferuje drugie mnie nie interesuje.
  • 0

#3 ACZ Napisany 11 sierpnia 2007 - 13:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Dla mnie to nie ma nic związanego z graniem. Jest to po prostu przyrząd do ćwiczeń.
  • 0

#4 Texz Napisany 11 sierpnia 2007 - 14:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Dla mnie to nie ma nic związanego z graniem. Jest to po prostu przyrząd do ćwiczeń.

Bez przesady. Są tam minigierki na miarę Wii Sports. Wierzę, że oprócz zwykłych ćwiczeń, będzie coś jeszcze. Ranking online, kto więcej zrzucił kalorii? LOL :hejka:
  • 0

#5 Arasz Napisany 11 sierpnia 2007 - 15:10

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Wyobraźcie sobie achivementy w stylu: zrzuć 10 kilo albo stój na jednej nodze 3 godziny ;)
  • 0

#6 Kaxi Napisany 11 sierpnia 2007 - 15:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Ja uważam że się to Nintendo opłaci i przycyzni się do poszerzenia rynku, ale osobiście mnie to nie grzeje, a 1080 to ja poproszę ale na wiilota/gruche/pada.
  • 0

#7 Danteusz Napisany 11 sierpnia 2007 - 16:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Mój stosunek to Wii Fit jest podobny jak w tej parodii:
http://www.gametrail... ... 84795.html
  • 0

#8 BeSOS Napisany 11 sierpnia 2007 - 16:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A dla mnie zajebista sprawa i jeśli faktycznie okaże się, ze te gierki w FIT zostały opracowane z pomocą ludzi, którzy się na tego typu ćwiczeniach znają, to łykam na bank. IMO świetna sprawa. Ile można siedzieć jak warzywo? Kręcicie nosem, ale nikt nie każe wam w to grać non-stop. Ale jako odskocznia od gier, czy sposób na relax? ja jestem na tak;)
  • 0

#9 Nexus Napisany 11 sierpnia 2007 - 17:30

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Mój stosunek to Wii Fit jest podobny jak w tej parodii:
http://www.gametrail... ... 84795.html

Heh, "Nic tak nie sprawia radości dzieciom jak dobry wykres czy tabelka"

Jedna z najlepszych parodii czegokolwiek... :^^:
Fakt, że Wii Fit to już jak na razie przeginka w kierunku casualu... nie chodzi o samo urządzenie - z pewnością jest sporo pomysłów do zastosowania w normalnych grach - niestety Nintendo robi wszystko żeby tradycyjni gracze nie mieli za dużego wyboru dla siebie.
  • 0

#10 Krill Napisany 11 sierpnia 2007 - 17:47

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

A dla mnie zajebista sprawa i jeśli faktycznie okaże się, ze te gierki w FIT zostały opracowane z pomocą ludzi, którzy się na tego typu ćwiczeniach znają, to łykam na bank. IMO świetna sprawa. Ile można siedzieć jak warzywo? Kręcicie nosem, ale nikt nie każe wam w to grać non-stop. Ale jako odskocznia od gier, czy sposób na relax? ja jestem na tak;)


Słusznie! Ja też w stu procentach pochwalam takie działania ze strony Big N- próba przełamywania stereotypów, zmuszenie wyciągniętych w najlepsze na sofie graczy do ruchu i taki Wii Balance Board to naturalne rozwinięcie idei 'Nintendo Revolution'. I chociaż faktycznie określenie "gra" pasować pewnie będzie już bardziej do i tak odpływającego od tego terminu w dużym stopniu Wii Sports, to Wii Fit jako program do ćwiczeń z pewnością będzie sprzedawać się jak szalony, i- co najistotniejsze dla graczy- ćwiczenie na desce może być całkiem ciekawe i zabawne... :^^:
  • 0

#11 Danteusz Napisany 11 sierpnia 2007 - 19:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Jakby nie patrzeć Sony już dawno temu wymyśliło Eyetoy Kinetic, na X360 też był program ćwiczeń. W Wii Fit oryginalny jest tylko sam fakt wykorzystania wagi, reszta to wzorowanie się na już wydanych grywalnych programach treningowych czy choćby Dance Dance Revolution (które swoją drogą jest milion razy lepsze i 10 razy szybciej spala kalorie niż takie powolne stepowanie na Wii Fit).
  • 0

#12 Texz Napisany 11 sierpnia 2007 - 20:14

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Jakby nie patrzeć Sony już dawno temu wymyśliło Eyetoy Kinetic, na X360 też był program ćwiczeń. W Wii Fit oryginalny jest tylko sam fakt wykorzystania wagi, reszta to wzorowanie się na już wydanych grywalnych programach treningowych czy choćby Dance Dance Revolution (które swoją drogą jest milion razy lepsze i 10 razy szybciej spala kalorie niż takie powolne stepowanie na Wii Fit).

No wiesz takie Guitar Hero też jedzie na pomyśle Guitar Freaks, które kiedyś to było i poruszało w podobny sposób temat grania na kontrolerze - gitarze.
Nie liczy się to kto był pierwszy, lecz komu udało się danym pomysłem trafić do jak największej publiki i osiągnąć sukces.
Wii Fit od początku swego żywota jest skazane na masowe wykupywanie ze sklepów. Czemu?
Rozwija pomysł deseczki do areobiku, która jest już dawno zakorzeniona na rynku, a dodatkowo odchodzi od formuły popierdołowatego akcesorium do konsoli, którego celem jest JEDYNIE dostarczenie rozrywki.

Przyszłość widzę w barwach Wii przy TV, WiiFit na podłodze, VibroAction na pupie i żelu z wyciągów Amazońskich roślin na twarzy. :ninja:
  • 0

#13 gruby Napisany 11 sierpnia 2007 - 20:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mi Wii Fit podoba się bardzo nie tylko z powodu zestawu minigierek, ale również odzewu od twórców gier. Tandem - waga + wiilot i nunchak niemalże przenosi cię w 3d. Pamiętacie ten lipny filmik Nintendo ON? No to teraz zerknijcie na możliwości. Np gra sportowa i rzut oszczepem - podbiegacie chwilę na wadze, a potem wykonujecie ruch rzutu wiilotem. W nowym tenisie np wychylenia ciałem mogą kierować postacią a odbijać piłkę można by nadal machając pilotem. Szczerze mówiąc bardzo bym się zdziwił, gdyby wagi właśnie w ten sposób nie wykorzystał Soni and Mario at the Olympics. Pomyślcie też o wadze jako na przykład pedałach do rajdówek - wiilot =kierownica, waga = gaz i hamulec.

A teraz przykład ekstremalny - nowy Resident, gdzie chodzi się wykonując kroki na wadze ;) Ucieczka przed zombie byłaby prawdziwym workoutem. Pomysłów może być mnóstwo, a w trójwymiar przenoszą się już nie tylko ruchy rąk, ale i nóg. Dla mnie, z całym szacunkiem dla Danteuszka, to "trochę" więcej niż Eye Toy Kinetic.

Wii powoli zamienia się w wielki, domowy salon gier. Pamiętam w salonach były symulatory samochodów z kierownicami, symulatorów narciarskich, videostrzelnic itd, wszystko z wykręconymi kontrolerami. Wii właśnie w tą stronę idzie. W interaktywność i peryferia. Me like it a lot.
  • 0

#14 Danteusz Napisany 11 sierpnia 2007 - 21:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

No wiesz takie Guitar Hero też jedzie na pomyśle Guitar Freaks, które kiedyś to było i poruszało w podobny sposób temat grania na kontrolerze - gitarze.
Nie liczy się to kto był pierwszy, lecz komu udało się danym pomysłem trafić do jak największej publiki i osiągnąć sukces.
Wii Fit od początku swego żywota jest skazane na masowe wykupywanie ze sklepów. Czemu?
Rozwija pomysł deseczki do areobiku, która jest już dawno zakorzeniona na rynku, a dodatkowo odchodzi od formuły popierdołowatego akcesorium do konsoli, którego celem jest JEDYNIE dostarczenie rozrywki.

Wszystko co piszesz można też powiedzieć o EyeToyu ;]
  • 0

#15 Texz Napisany 11 sierpnia 2007 - 21:40

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Wszystko co piszesz można też powiedzieć o EyeToyu ;]

Dokładnie. Tak samo, waląc kompletnie z innej beczki, przypominam sobie rewolucyjne wynalazki w postaci okularów VR zakładanych na głowę, dzięki któremu mieliśmy poczuć przestrzeń wirtualnej rzeczywistości. Były projekty, nawet Nintendo miało po części udział w tego rodzaju przedsięwzięciach, lecz wszystko spaliło się już w zalążku. Czemu o tym prawię? Otóż zapewne za 5-10 lat na rynek znowu powrócą wynalazki, które o dziwo dopiero wtedy zrewolucjonizują świat, a które to o dziwo parenaście lat temu kompletnie nie wypaliły.

Jak już pisałem, wszystko zależy od tego, czy dany konsument zaakceptuje dany produkt, czy też i nie.
W przypadku Wii Fit kampania marketingowa przygotowała podłoże pod edukacyjne przesłanie Wii, oraz całe to zamieszanie w postaci gier Edutaiment na DSie. Idealny grunt pod kolejne akcesorium dla spasionych tłuszczem hamburgerów, hehe.
  • 0

#16 BeSOS Napisany 12 sierpnia 2007 - 10:56

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Jakby nie patrzeć Sony już dawno temu wymyśliło Eyetoy Kinetic, na X360 też był program ćwiczeń. W Wii Fit oryginalny jest tylko sam fakt wykorzystania wagi, reszta to wzorowanie się na już wydanych grywalnych programach treningowych czy choćby Dance Dance Revolution (które swoją drogą jest milion razy lepsze i 10 razy szybciej spala kalorie niż takie powolne stepowanie na Wii Fit).


LOL

I co z tego z Fit powiela jakieś rozwiązania? Nie ma teraz chyba pojedynczej gry, która byłaby w 100% oryginalnym pomysłem, a piszesz tak, jakby to była największa wada Fita. I co z tego, że EyeToy był pierwszy (prócz tego, że był od Sony lol)? Mówimy tu o o grze N a ty zawsze musisz wyskakiwać ze swoimy bzdetnymi wnioskami.
  • 0

#17 Danteusz Napisany 12 sierpnia 2007 - 11:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Post wyżej Krill pisał o Nintendo Revolution, więc odpisałem że to żadna rewolucja nie jest.
  • 0

#18 Krill Napisany 12 sierpnia 2007 - 11:48

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

Post wyżej Krill pisał o Nintendo Revolution, więc odpisałem że to żadna rewolucja nie jest.


Czy jest rewolucją czy nie jest najlepiej oceniłbym jednak już samemu po jakimś krótkim, przeglądowym zapoznaniu się z Wii Balance Board. WBB ? Hm :^^:
Myślę, że należy dać tej desce szanse- możliwe, że zostanie później wykorzystana w jakiś bardziej złożonych grach stworzonych przez Nintnendo.

Na pewno jest to świetnie przemyślany marketingowo produkt, który świetnie korzysta z niektórych dostępnych patentów ale też jest czymś więcej, czymś "aboslutnie świeżym", jakby to ujął Mr. Shigeru ( który zdaje się miał ostatnio nie do końca jasne obawy co do zawartości Haze :hmmm:- mam tu na myśli artykuł 'Miyamoto Not Digging Haze's Drugs' http://kotaku.com/ga... ... 285738.php ... )
  • 0

#19 Texz Napisany 12 sierpnia 2007 - 15:07

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

możliwe, że zostanie później wykorzystana w jakiś bardziej złożonych grach stworzonych przez Nintnendo.

Nawet nie wyobrażam sobie jak z tej deseczki miała by wykorzystywać następna Zelda na Wii. Mieczyk w jednej łapie, tarcza w drugiej, deseczka pod nogami i zapewne jeszcze jakieś urządzenie pomiędzy... udami
  • 0

#20 Voo Napisany 24 października 2007 - 14:35

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
mówcie co chcecie ale patrzę na filmiki na youtube, chociażby ten i widzę, że będzie przebój. To się trzyma kupy, uderza zarówno w żeński, męski jak i dziecięcy target i prawdopodobnie skutecznie łączy zabawę z fitnessem. Mogą na tym ćwiczyć osoby do 135 kg masy ciała więc nie sądzę, żeby to był "badziew".

Poza tym takich yyy... programów potrzebują faceci uzasadniając przed kobietą zakup konsoli :D
  • 0

#21 gruby Napisany 24 października 2007 - 15:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Dla mnie Wii Fit to autentycznie jeden z najgorętszych tytułów dla Wii. Jestem casualem i nie boję się do tego przyznać. W Wii Sports pykam do dzisiaj uważam za arcygenialny tytuł. Tutaj może być jeszcze lepiej. Boję się tylko o cenę wagi, bo trzeba będzie mieć takie co najmniej 2. Chyba, że większość gier będzie "na zmianę". Pomysł jest genialny. Ja się już nie mogę doczekać. Dla mnie hicior. I kilka milionów Wii znowu sfrunie z półek. :ninja:
  • 0

#22 fingus Napisany 26 października 2007 - 19:23

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

patrzę na filmiki na youtube, chociażby ten

A co robi tam na końcu reklama Xboksa? :/
  • 0

#23 Kaxi Napisany 02 listopada 2007 - 11:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Chcecie zobaczyć jak Shigsy skacze a nartach? ;P

http://www.jeux-fran... ... amoto.html


Kurde, to może być mocne, fani Adama Małysza wykupią na pniu :D
  • 0

#24 Krill Napisany 02 listopada 2007 - 16:16

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Ooohohoho ! Skoczek Shigeru ! Kto by pomyślał :klaszcze:

Fajna prezentacja. Pełna optymizmu bijącego od oficjeli oraz od samego Miyamoto prezentującego deskę, która także będzie robić za narty. Już widzę podchmielonych znajomych próbujących powtórzyć ruchy Shigsego z filmiku, ale pewnie srogo by to wyglądało.
Tak czy inaczej- szykuje się kolejny sukces Nintendo, bo można przewidzieć że hordy Japończyków wykupią Wii Fit na pniu. Szatański plan.
  • 0

#25 Biopr Napisany 13 listopada 2007 - 16:52

Biopr

    Toad

  • Narybek
  • 4 Postów:
A tak a propos to kto wie kiedy i za ile mozna deseczke wyrwac? Ja jestem jak najbardziej na tak. Moglby powstac Drums Hero gdzie wiilot z grucha to palki no i stopy na desce. Mogloby byc fajnie. Zmiksowac to jeszcze z Guitar Hero i nocka zarwana. :zakochany:
  • 0

#26 Gość__* Napisany 13 listopada 2007 - 19:17

Gość__*
  • Goście
Czekam na premiera tego cuda, bo poprostu musze to miec :D Lubie tego typu "gry".
  • 0

#27 Mani Napisany 14 listopada 2007 - 02:48

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Te skoki narciarskie jakby tak nieźle w Polandzie zareklamować to byłby HIT roku ...taki "nextgen" deluxe ski jump. Mnie sie podoba.
  • 0

#28 Voo Napisany 14 listopada 2007 - 16:54

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
taaa... ale udział gracza jeszcze mniejszy niż w tenisie w Wii Sports
  • 0

#29 gruby Napisany 14 listopada 2007 - 16:58

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Ja jestem gigant fanem Wii Sports, więc prostota mi nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Cały urok takich gier potęguje ilość promili, a nie wyobrażam sobie, żeby moi znajomi chcieli wtedy zgłębiać meandry sterowania. Są symulacje i są gry pokroju Wii Fit, stworzone dla totalnie wszystkich. Im prościej tym lepiej. Mam tylko nadzieję, że mini gier sportowych będzie więcej, bo zespołowe robienie pompek mnie nie kręci.
  • 0

#30 Voo Napisany 14 listopada 2007 - 19:44

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Proste sterowanie to nie to samo co ograniczony do minimum wpływa gracza na wydarzenia na ekranie. W Wii Sports w baseballu albo tenisie sterowanie jest proste a wpływ na przebieg gry mały, w kręglach i golfie sterowanie jest równie proste a jednak ma się wrazenie, że więcej od nas zależy.
  • 0