Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Motorsport

Turn 10 Microsoft Studios XSX PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
101 odpowiedzi na ten temat

#61 tomasz Napisany 05 października 2023 - 17:49

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Vag, Hellmans, a pyli się brać pakiet dodatków czy poczekać do premiery w panu gempasie? Bo w sumie mi się nie spieszy, akurat ogram lies of p przed.

Jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało na pc w URTRA
  • 0

#62 vagrant3 Napisany 05 października 2023 - 18:10

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Vag, Hellmans, a pyli się brać pakiet dodatków czy poczekać do premiery w panu gempasie?


jak nie masz ciśnienia, to spokojnie olej, bo poza vip i car passem nic tam szczególnego nie ma. w analogicznej paczce do fh5 były jeszcze dwa duże dlc, a tu ciężko powiedzieć, ale w opisie o żadnym dlc nie wspominają.

wczoraj jeszcze sądziłem, że też sobie pogram w inne rzeczy i poczekam do 10.10, ale jest już tak:

vsGjWDs.jpg


  • 2

#63 J3rzman Napisany 05 października 2023 - 18:26

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Ja tam się dość pozytywnie rozczarowałem. Po materiałach na YT spodziewałem się czegoś znacznie gorszego w warstwie wizualnej ale jest naprawdę ok. Graficznie jest w porządku bo w sumie to nawet nie wiem czego miałbym się więcej spodziewać ?

Też nie wytrzymałem i będę musiał dzielić czas na dokończenie kolejne cyberpunka i forze ale kij tam. 

Bardzo mi odpowiada powrót do motywów muzycznych bliższych FM6 bo to co było w FM7 zwyczajnie nie trafiało w moje gusta.

System kar nadal wymaga badania ale już mi odpowiada fakt, że nie ma sekcji sztucznie zwalniających jak to ma miejsce w gt7, przynajmniej w singleplayer bo multi nie sprawdzałem jeszcze.

Model jazdy, kamery to stara, dobra forza czyli inplus pełną gębą.

 


  • 1

#64 vagrant3 Napisany 05 października 2023 - 18:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Z muzyką totalna zgoda, bo motywy w fm6 były świetne, a to rzępolenie w fm7 tragiczne
  • 0

#65 Freeman Napisany 05 października 2023 - 23:02

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Multi względem poprzednich FM jest mega poprawione i jest nadzieja, że odsieją zjebów psujących rozgrywkę innym. Podobnie jak w GT Sport/7 zapisujemy się na sesje, które co jakiś czas startują - jest trening, 3 kółka kwalifikacyjne i wyścig. Można ustalić opony i ilość paliwa.

Są zarówno tryby otwarte jak i spec gdzie są ustalone auta i ich osiągi.

Jak na razie jest bardzo przyjemnie i kulturalnie, ale zdaję sobie sprawę z tego że na razie grają ci, którzy byli gotowi zapłacić ekstra za to. Mam nadzieję, że utrzyma się to dalej. Jest system ratingu jak i oceny kultury jazdy.


  • 1

#66 Mauro Napisany 08 października 2023 - 20:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:


  • 1

#67 tomasz Napisany 10 października 2023 - 23:00

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
To ja już wolę tego drajwklaba. W pierwsze 1,5h gra zaliczyła 4 crashe, bez żadnego raportu, co było przyczyną. Najpierw nie mogłem wejsc do practice buidlers cupu, a teraz po każdym wyścigu na ekranie przyznawania nagród gra się wypierdala do windowsa i tylko sterownik AMD coś mówi, że nie odpowiada program. Hatfu na morde turn 10. Na dzisiaj koniec tego szmaciarstwa. Dobrze, że nie zainwestowałem w żadne dodatki.
  • 0

#68 krak2610 Napisany 11 października 2023 - 00:14

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Na xboxie też mi się gra wyłączyła chwile po wyścigu.  :kidding:

W ogóle zapomniałem o pobraniu przed premierą także dopiero wieczorem odpaliłem. Na początek spoko wrażenie, tryb dla jednego gracza zapowiada się na przyjemną podróż po różnych klasach pojazdów. Graficznie sztos, chociaż wiadomo, że pierwsze wrażenie realizmu graficznego Drive Club miał lepsze.  :cf:


  • 0

#69 vagrant3 Napisany 11 października 2023 - 00:48

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

To ja już wolę tego drajwklaba. W pierwsze 1,5h gra zaliczyła 4 crashe, bez żadnego raportu, co było przyczyną. Najpierw nie mogłem wejsc do practice buidlers cupu, a teraz po każdym wyścigu na ekranie przyznawania nagród gra się wypierdala do windowsa i tylko sterownik AMD coś mówi, że nie odpowiada program. Hatfu na morde turn 10. Na dzisiaj koniec tego szmaciarstwa. Dobrze, że nie zainwestowałem w żadne dodatki.


U mnie dziala. Póki co najgorsze co mi się przytrafiło to dwie wyjebki z multiplayera akurat jak miałem w dwóch przypadkach pewne p1 blisko końca wyścigów. Raz też wywalilo mnie do dasha, ale nie pamiętam okoliczności, a gram już blisko 30h. Znając turn10 zaraz będa łatki dla xboxa lecieć
  • 0

#70 lukaszSA Napisany 11 października 2023 - 08:26

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Pierwszy raz widzę żeby na konsoli można było pobrać grę i osobno pakiet z teksturami w wyższej rozdzielczości 


  • 0

#71 lukaszSA Napisany 11 października 2023 - 14:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Jejciu, te pretensjonalne intra

"Jesteśmy zjednoczeni w pasji, życie jest po to żeby je przeżyć"

Dobrze że na razie wszyscy mają komplet kończyn
  • 0

#72 Wezyr Napisany 11 października 2023 - 14:54

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

To też dodaje jakiegoś ludzkiego pierwiastka grze która z założenia ma polegać na żyłowaniu własnych wyników w akompaniamencie ryku silnika.


  • 0

#73 Wezyr Napisany 11 października 2023 - 15:18

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Ja mam za sobą obecnie 4.5h gry jeśli wierzyć zegarowi konsoli, w międzyczasie zaliczyłem wstępny puchar na srebro i pierwszy puchar kampanii na złoto. Gram na padzie, na zasadach eksperckich, poziom rywali 4/10.

 

To co sie od razu rzuca w oczy to fantastyczne wyczucie masy pojazdów, to jak płynnie poruszają się w trakcie jazdy, jak przy hamowaniu widać, że cięzar auta przesuwa się na przednią oś. W dodatku, w przeciwieństwie do Horizona, nie zostajemy zasypani autami przez co przebijąc sie przez kolejne serie wyścigów tym samym autem uczymy się jak nim operować na różnej nawierzchni (naprawdę czuć jest zmianę sterowności auta przy deszczu).

 

Równie powoli rozwija się też szata graficzna, bo po pierwszym uruchomieniu było dość rozczarowująco (XSX, performance RT), bez opadu szczęki aby w kilku następnych wyścigach zachwycić strugami deszczu porywanymi falami wiatru i wprowadzić w autentyczny zachwyt gdy zaczynając pierwsze okrążenia wieczorem kończymy wyścig pod pełnym gwiazd niebem. FAN-TA-STY-CZNE.

 

aha, warto zaznaczyć, że HDR jest wręcz wzorcowy, na OLEDzie nie raz mrużyłem się gdy wirtualne słońce efektem flary dawało mi po oczach :P  Do tego żadna gra nie dawała mi takiego poczucia pędu, bo nawet zbliżając się do tych 200km/h autentycznie czuć, że za*ierdalamy.

 

Jestem racerowym laikiem, nie spodziewam się, że będe żyłował tę grę, ale nowa Forza zdaje się być dobrze rokujacą platformą do której MS z czasem dodawał będzie kolejne klocki, szlifując przy okazji to co już robią dobrze. Ja jestem na tak.

 


  • 3

#74 lukaszSA Napisany 11 października 2023 - 16:53

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Już dwa razy mi się wyjebało do menu konsoli :yao:
  • 0

#75 Wezyr Napisany 11 października 2023 - 17:00

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Widać kto nie szanował marki.


  • 0

#76 Hellmans Napisany 12 października 2023 - 17:29

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Póki co ogólne wrażenia mam takie, że to najbardziej niedorobiona na premierę odsłona. Pomijam już, że save najwyraźniej leży na serwerach MSu i zwyczajnie gra czasem zapomina 2-3 ostatnie wyścigi jakie przeszedłem, kurwa lol, to wnerwia mnie dużo małych dupereli:

 

- practice skip odkryłem po dobrych kilku godzinach, niektórzy recenzenci nie odkryli tego do teraz :yao:

- przy kupnie furek nie można wybrać custom designów, tylko trzeba wejść do osobnego menu, wtf

- kariera to jakiś dramat, krok wstecz przy i tak już mizernej FM7, ale brak jakichś osobnych eventów, wyzwań, endurance'ów czy blokowanie tiera serią wyścigów z mazdą miata, ja pierdole

- paleta kolorów jest jakaś wyjątkowo sprana, szara jak moje życie

- nie wiem na jakiej zasadzie działa losowanie pogody, ale mam wrażenie że 70% wyścigów losuje mi się mgła/deszcz, no rewelka uewielbiam silent hill

- wycieraczki i deszcz dalej za driveclubem, mamy 2023 rok

- replaye tragedia

- ogólna surowość gry, nawet oglądanie autka jakieś ułomne, gt7 ma w garażu piękne ujęcia z różnych kamer, to wygląda jak platforma pod gierke na kolejne 10 lat a nie gotowy produkt

- przerywniki w 30fps przeskakujące w gameplay 60fps, lol ja jebe

 

żeby nie było że tylko krzyczę na chmury:

- model jazdy (nie kolizji) dla mnie absolutny simcade ideał

- chłopki w pitlane są (ale gorsze niż w gt7 lol)

- drzewa 5d

- kamery oprócz tej z maski dużo lepsze niż gt7, no i fov wreszcie można sobie ustawić (gram z far chase 47fov i jest fpytke)

 

Ogólnie zawód ogromny, ale pykam bo co mam lepszego do roboty.

 

Pozdrawiam matylda damiencka


  • 9

#77 lukaszSA Napisany 12 października 2023 - 18:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
No właśnie oglądanie fur ssie totalnie (o ile się nie wyjebie do menu). Ciemno i kamerą nie można sensownie kamerą ruszać.
  • 0

#78 J3rzman Napisany 12 października 2023 - 18:11

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Część waszych uwag przyznaje, że jest dla mnie zaskoczeniem bo albo nie miałem okazji spotkać albo przegapiłem. Replaye za to uważam, że poprawili. Prawda, iż nieczęsto je oglądam ale mam wrażenie, że względem 7 jest lepiej. (GT nadal jednak robi to lepiej, to fakt).


Ten post był edytowany przez J3rzman dnia: 12 października 2023 - 21:26

  • 0

#79 Wezyr Napisany 12 października 2023 - 18:55

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Opinia Hellmansa jest o tyle istotna, że gość zjadł zęby na serii. Ja, z perspektywy laika, oceniam ją fantastycznie, ale ostatnim Motorsportem w jaki grałem była Forza 5, a po tym Gran Turismo Sport, które okazało się kompletnym zawodem. Po tych doświadczeniach (i wsparciu MSu) reboot Motorsporta jawi mi się jako mesjasz.


  • 0

#80 Danteusz Napisany 12 października 2023 - 20:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Hell, ustaw sobie gameplay 30fps to nie będziesz miał rozjazdu :cf:
  • 0

#81 krak2610 Napisany 12 października 2023 - 21:24

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Opinia Hellmansa jest o tyle istotna, że gość zjadł zęby na serii. Ja, z perspektywy laika, oceniam ją fantastycznie, ale ostatnim Motorsportem w jaki grałem była Forza 5, a po tym Gran Turismo Sport, które okazało się kompletnym zawodem. Po tych doświadczeniach (i wsparciu MSu) reboot Motorsporta jawi mi się jako mesjasz.

Ja mam podobnie. W FM7 grałem dawno temu jeden wyścig. W czasie jak miałem jeszcze PS4 to nie interesowały mnie simracery, a Forza Horizon to nie mój klimat. 

 

Poziom 'czucia' samochodu mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Na prawdę czuć na padzie co się dzieje z autem. Ja mam ustawione na minimalne asysty, w sumie tylko ABS jest włączony na tym ustawieniu. Z tym, że ja gram na pełnej sugerowanej linii toru jazdy. Pełne kary i przyspieszam przeciwników o dwa cyknięcia w prawo i jakoś daje radę. 


  • 0

#82 vagrant3 Napisany 13 października 2023 - 12:01

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Póki co ogólne wrażenia mam takie, że to najbardziej niedorobiona na premierę odsłona. Pomijam już, że save najwyraźniej leży na serwerach MSu i zwyczajnie gra czasem zapomina 2-3 ostatnie wyścigi jakie przeszedłem, kurwa lol, to wnerwia mnie dużo małych dupereli:


u mnie 32h z gierką i choć z sejwem nie miałem żadnego problemu, to niedoróbek (techniczych i projektowych) rzeczywiście jest o wiele za dużo jak na 6 lat przerwy i fakt, że to jeden z flagowych tytułów ms.
 

- practice skip odkryłem po dobrych kilku godzinach, niektórzy recenzenci nie odkryli tego do teraz :yao:


idiotyczne jest chowanie tego w opcjach 'exit' (szczególnie, że casuale pewnie piany dostają, że muszą to jeździć), ale ja akurat nie skipuje, bo wyścigi i tak są króciutkie. natomiast jeśli już sesje treningowe są elementem gry, to przydałoby się więcej rzeczy do robienia przy ich okazji - jak w f1 czy motogp (mini gierki z oszczędzaniem paliwa, opon, speed trapy itp.)
 

- przy kupnie furek nie można wybrać custom designów, tylko trzeba wejść do osobnego menu, wtf


na designy mam wywalone, ale tu mnie wkurwia że nawet jak kolor lakieru sobie wybieram, to nie mogę zobaczyć jak samochód wygląda, bo kamera robi jakieś z dupy najazdy (nigdy nie było z tym problemów więc uznali, ze zrobią krok w tył...)
 

czy blokowanie tiera serią wyścigów z mazdą miata, ja pierdole


blokowanie zawodów to dziwny pomysł, ale nawet gdyby tego nie było, to robiłbym je po kolei, od lewej do prawej - nie umiem inaczej niż skrupulatnie
 

- paleta kolorów jest jakaś wyjątkowo sprana, szara jak moje życie


do tego juz się przyzwyczaiłem i może dobrze, bo zycie to nie gran turismo!
 

- wycieraczki i deszcz dalej za driveclubem, mamy 2023 rok


kopiuj wklej z fm5, nawet kropelki na kamerze chase wyglądają identycznie jak w horizonie :/
 

- replaye tragedia


daleko za gt, ale wydaje mi się że coś starali się poprawić, bo jeden czy dwa jakie sobie puściłem nie były aż takie tragiczne
 

- ogólna surowość gry, nawet oglądanie autka jakieś ułomne

 
forzavista działa tak jak zawsze, ale przydałoby się lepiej oświetlone miejsce (a najlepiej możliwość zmieniania backgroundu)
 

- drzewa 5d


nie wiem czy to plus, bo hindusi jeszcze miesiącami będą modelować listki zanim turn10 wrzuci do gierki nordschleife
 

Opinia Hellmansa jest o tyle istotna, że gość zjadł zęby na serii.


przypomnę tylko, że hellmans zaczął od fm4, a wcześniej opluwał forze w pierwszym rzędzie z resztą forumowych sonybojków :reggie:
  • 1

#83 Hellmans Napisany 13 października 2023 - 20:20

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

comment_1587470165mKvfUhhrzDZVXQtieQCwXw


  • 0

#84 oranje Napisany 14 października 2023 - 01:52

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Aby pościgać się online forumowo to trzeba co singla grać, a by samochody odblokować? Bo nie wiem czy ściągać na dysk.


  • 0

#85 vagrant3 Napisany 14 października 2023 - 11:02

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Można furki wypożyczać za free
  • 0

#86 oranje Napisany 14 października 2023 - 20:09

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
To jestem chętny, aby kiedyś dostać po dupie i jechać dwa kółka za wami.
  • 0

#87 Hellmans Napisany 17 października 2023 - 19:20

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Pykam i pykam, z fajen rzeczy - różnice w oponach dużo bardziej czuć niż w FM7, zwłaszcza sport na slicki, AI to prawie jak online - chamskie zagrania, divebomby, coś się dzieje, muzyka taniec. Polecam zmienić deadzone'y od 0 do 100 z tych domyślnych, prędkość zerowania kierki na maxa, dużo responsywniejsze sterowanko. Dobra giereczka, choć niedorobiona.


  • 0

#88 vagrant3 Napisany 18 października 2023 - 11:44

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Zjebane bylo to domyślne ustawienie deadzone'ow, od razu to zmieniłem
  • 0

#89 krak2610 Napisany 18 października 2023 - 16:18

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Pykam i pykam, z fajen rzeczy - różnice w oponach dużo bardziej czuć niż w FM7, zwłaszcza sport na slicki, AI to prawie jak online - chamskie zagrania, divebomby, coś się dzieje, muzyka taniec. Polecam zmienić deadzone'y od 0 do 100 z tych domyślnych, prędkość zerowania kierki na maxa, dużo responsywniejsze sterowanko. Dobra giereczka, choć niedorobiona.

A o co chodzi z tymi deadzonami? I czy sugerujesz zmieniać jak gram na padzie? 

Ja też chetnie pogram online forumowo. Można coś pośmigać. 


  • 0

#90 Hellmans Napisany 19 października 2023 - 08:03

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

To procentowe martwe pole gdzie ruszanie gałką nie jest odczytywane. Domyślne od wnętrza jest bardzo wysoko, chyba 24 czy 27, więc jak na prostej chcesz lekko skorygować tor jazdy to delikatne ruszanie gałą nic nie daje. Przy sprawnym padzie można ustawić pełny zakres od 0 do 100 zamiast np 24-95 jak to robi z jakiegoś niezrozumiałego mi powodu większość ścigałek.


  • 1



Inne z tagami: