Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monster Hunter Rise

Capcom Switch XSX XONE PS5 PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#31 Tynio Napisany 30 marca 2021 - 06:44

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

 

 

 

 

 

Dam znać, jednak jestem takim noobem, że szkoda pisać o tym i muszę na liczniku nabić przynajmniej 60-70h bym mógł się pokazać. 

 

 

a nie przejmuj sie, uczę się nowej broni, więc też nie grzeszę skillem. Na jakiegoś Barrotha czy dwa powinno wystarczyć. :ftopa:

 

Porób sobie arenę różnym eq, może któraś broń ci bardziej przypasi niż Dual Sword. Kulu-Ya-Ku to placek i można sobie na nim dobrze poćwiczyć. Nauczyłem się tam nie zapominać używania kablobakowych umiejętności broni. :tak:

 

 

Ja wczoraj przetestowałem następną broń i jest dużo lepsza niż longsword , byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak się pięknie zabija "trąbą" 

Co do areny to już wcześniej byłem tam dwa razy, wczoraj rekord w ubijaniu potworka, zszedłem poniżej 8 minut  :pijak:

 

kusicie panowie... (chociaż ja chyba najpierw będę starał się skończyć Bravely zanim utonę w kolejnym MoHunie)

 

jak tłumaczenie? ogrywacie to po polsku czy jednak angielskie napisy?

 

oraz pytanie techniczne: gra ktoś lancą? wrócili do starego dobrego raz-dwa-trzy, czy dalej udziwniają jak w Generations?

 

Ja chyba bardziej na MHR czekałem niż na BD2 wiec ta gra przynamniej przez 100h będzie godzić przez najbliższy tydzień.

Gram po polsku i ja bardzo zadowolony, jedna zdarzy się jakaś literówka, co do samego tłumaczenia niestety nie powiem Ci jak to wygląda.

Lancą nie gram i jakoś na dziś nie przekonuje mnie ten rodzaj broni. 

 

Wczoraj pękło następne 5h i weszły questy z 3 gwiazdkami, skończyłem wszystkie z 1 gwiazdą i zostały tylko 2 z 2 gwiazdkami.

Rozwinąłem dwa rodzaje zbroi i jestem w trakcie tworzenia trzeciej, 3 rodzaje broni też już na 3 poziomie i muszę zmierzyć się z mocniejszymi wrogami i popchać rozwój oręża bo brak mi odpowiednich materiałów. 

 

Wczoraj nawet udało się dosyć szybko załatwić Aknosoma i zostało sporo fiolek w sakwie więc jest progres.

 

Z tego co zauważyłem to jak rozwija się postać i broń to przeciwnicy nie skalują się do mojej postaci, wiec postanowiłem więcej ćwiczyć na monsterach którzy są bardziej ruchliwi. 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 30 marca 2021 - 06:52

  • 0

#32 Tawotnica Napisany 31 marca 2021 - 22:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Rampage questy mi się nie podobają. Takie niby tower defense, ale bardzo chaotyczne. Niby w pierwszych dwóch miałem rank A, ale zupełnie nie czułem żebym sobie jakoś dobrze radził.


  • 0

#33 Tawotnica Napisany 03 kwietnia 2021 - 23:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

 

Based CAPGOD :bowdown: Magnamalo zsolowany, VR5 osiągnięty i teraz dopiero się zaczyna zabawa. 

 

Ależ to jest uzależniające gówno. Już MH World był przezajebisty, ale możliwość grania przenośnie sprawia, że to jeszcze większy pożeracz czasu. Może w Personę pyknę? Lodoss dokończę? Spoko, tylko najpierw jednego potwora ubiję i nagle nabite 5 godzin w ciągu dnia, nie wiadomo kiedy. :yao:  

 

Uwielbiam wszystkich w tej malutkiej osadzie, od sklepikarza który mi daje nieprzydatne śmieci za amiibo, przez bliżniaczki Minoto i Hinoa, po Kekashi Utsushi i wesołą Yomogi. 

 

Poza tym, że ta gra nie ma prawa tak dobrze wyglądać na Switchu to jeszcze brzmi jak złoto! Intra potworów to :banderas:

Pierwszy mocny wykrzyknik w 2021, a myślałem że po Bravely będę długo czekał na drugą tak absorbującą giereczkę. 


  • 2

#34 Tynio Napisany 08 kwietnia 2021 - 01:12

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ja dopiero 40h na liczniku i zbieram na lepsze zbroje oraz bronie, jednak widzę że mój poziom skila podniósł się od 1, a może i nawet 2 levele.

 

Wcześniej musiałem kontrolować ilość życia w trakcie walki, dziś jak walczyłem z Ludroth Królewski to zapomniałem uzupełniać życie i tylko uniki i udało się bez żadnej flaszki zabić :lol: 

Tak wiem to poziom trudności 3/10 , ale mój ekwipunek jest słaby i za pierwszym razem jak źle dobrałem broń to zostałem wywieziony na taczce do obozu. 

 


  • 0

#35 Tawotnica Napisany 10 kwietnia 2021 - 11:21

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

zacząłem HR5 wczoraj. Czuć różnicę na high rank - bez zeżarcia Dango już nie wyruszam na wyprawy, no i o dziwo hajsu mi zaczyna brakować. Może powinienem przestać wesoło craftować każdą broń z wishlisty jak zaczynają kosztować po 18030z, skoro większość używam raz czy dwa :ftopa: 

 

Przejrzystość tego co się da zrobić i jakie w ogóle ma się surowce cały czas pozostawia wiele do życzenia. Niewygodne i zawiłe do sprawdzenia. Podobnie online lobby z którym na początku się chwilę męczyłem zanim olałem i wszelkie questy z randomami zaczynam/akceptuję poprzez Hub Quest Board.

 

A propos online, to nie ma już (albo nie mogę znaleźć :yao:) flary sygnałowej z World. Działało to tak, że jak dostawało się wpierdol od potwora w sesji offline można było wysłać SOS i skorzystać z pomocy graczy online bez potrzeby tworzenia sesji.

Na Switchu nie ma takiej opcji albo zaczyna się w sesji online i w każdej chwili ktoś może dołączyć albo solujesz potwora i giniesz w samotności. Pewnie ma to związek z kaszaniastym online Switcha albo tym, że sleep mode wywala z sieci.

 


  • 0

#36 Tynio Napisany 16 kwietnia 2021 - 17:34

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Dobra mogę coś napisać na temat MH R 

Na liczniku mam ponad 70h z czego przy 55h widziałem napisy końcowe, czyli zabicie Magnamalo 

Na polowanie wybieram się 2 razy dziennie oraz 2 w nocy.

Ekwipunek to standardowo trzeba mieć z 4-5 alternatywnych ubranek  wyjściowych (na każdą okazję - zależy czy będzie padać, a może ktoś gromami będzie walić z nieba) 

Niestety tylko mam 2 poziom bo szkoda mi kasy na wszystko (w sakiewce ponad 150 tyś i nie chcę popełnić błędu Tawota by zabrakło na Dango) 

Broni mam jak głupi czapek, czyli jakieś ze 40 i uwielbiam mieć w ręce dwa mieczyki. które sieją spustoszenie i jedynie wspomniany Magnamalo mnie potrafi załatwić. 

 

Potwory z poziomy 5 rozwalane są "od ręki" poziom 6 oraz 7 trzeba trochę się nabiegać.

 

W przyszłym tygodniu planuję zakończyć polowanie na potwory z poziomów 3 oraz 4 bo już mam sporo elementów składowych na odpowiednie zbroje i bronie. 

 

Trochę Hordy mnie denerwują bo jak daje radę z poziomem 3 oraz 4 to już na 5 wymiękam i trochę mnie to wpienia, bo to nie chodzi tylko o to że umiejętności jakie nabyłem w trakcie walki są niskie tylko to bieganie od jednego działka do drugiego jest wnerwiające. 

Do tego dochodzi pewien element chaosu, nagle wysypuje się kilka potworów i jak ja jestem w stanie zabić 1 max 2 to pozostałe jednostki po prosu się opieprzają. 

 

Polecam gierkę da tych co uwielbiają się katować i czerpią z tego przyjemność. 

Początek to jak wiadomo zgody, po jakimś czasie wystarczy odpowiednio planować i leci się z potwora na potwora jak przecinak. 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 16 kwietnia 2021 - 17:36

  • 1

#37 Tawotnica Napisany 20 kwietnia 2021 - 08:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
a ja sobie na secik Mizutsune nafarmiłem:

ezzhc2cvgaaui2x.jpegb7j9h.jpg

bardzo ładny
  • 0

#38 Tynio Napisany 22 kwietnia 2021 - 08:37

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Dobra pykło już 80h i stoczyłem walkę z największym "monsterem" w grze. 

 

https://monsterhunte...fe.com/Rathalos

 

Zabijanie poszło chwilowo w odstawkę i skupiłem się na łapaniu ty razem.

 

Przekroczyłem kwotę 300 tyś na koncie i pewnie to nie koniec.

 

Zbroja non stop ta sama (w sumie to mam 3 takie mocne, na różne okazje, reszta bardziej do łowienia płotek) 

Weszły mi lepsze uzbrojenia więc już mam dostępny 3 poziom i można powalczyć z jakiś mocarzami z 7 poziomu.

 

Rozwalenie potwora w tej wersji jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż we wcześniejszych grach wydanych na konsole Nintendo. 

 

Myślę że dziś już warto rozważyć zakup gierki jak ktoś ma switcha 

 

Poniżej dwa linki do recenzji

 

 

a poniżej jak ktoś nie lubi komercji i woli posłuchać prostego gracza opowiadającego o grze przy koncerniaczku.

 

 

ja od siebie mogę powiedzieć że jak u mnie będzie wszystko OK  to w ten weekend będę gotowy do gry online.

 

Pyknie 90h i będę farmił na nową zbroję oraz lepsze bronie, polecam i nie żałuję zakupu na premierę. 

 

 

 

 


  • 1

#39 Tawotnica Napisany 22 kwietnia 2021 - 11:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Przekroczyłem kwotę 300 tyś na koncie i pewnie to nie koniec.

 

Bardzo fajnie się farmi kasę na ekspedycjach w lava caverns. Eq boostujące geologist i można nazbierać w 20min >100k w kamieniach. 

 

 

Wskoczyłem wczoraj na Hunter Rank 7. Walka z Rakna-Kadaki :bowdown:

 

K8fctZg.jpg

 

nie mam lepszego screena, bo nie ma czasu na pstrykanie fotek. Akurat Rathalos wjechał, więc skorzystałem z okazji żeby naostrzyć miecz. 

 

Co rangę myślę "ok, będzie powtórka z rozrywki, już pewnie mnie niczym gra nie zaskoczy", a MonHun co rangę dostarcza coraz to bardziej epickich starć. Rampage w środku HR6 też był mocny :uff: 


  • 0

#40 Tynio Napisany 22 kwietnia 2021 - 12:03

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

 

Przekroczyłem kwotę 300 tyś na koncie i pewnie to nie koniec.

 

Bardzo fajnie się farmi kasę na ekspedycjach w lava caverns. Eq boostujące geologist i można nazbierać w 20min >100k w kamieniach. 

 

 

Wskoczyłem wczoraj na Hunter Rank 7. Walka z Rakna-Kadaki :bowdown: Rampage w środku HR6 też był mocny :uff:

 

 

Tak wiem i też właśnie robiłem runa w Lava Caverns, dwa razy co prawda, ale prawie 80 tyś wpadło.

 

No mi jakoś ten Rampage nie podszedł i muszę kiedyś zagrać kilka razy by nadrobić zaległe misje w tym wyzwaniu. 


  • 0

#41 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2021 - 06:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

wleciał mięsisty update: 

 

 

i przy okazji żółto-niebiescy się pochwalili, że pykło 6 milionów sprzedanych egzemplarzy. 

 


  • 2

#42 burnstein Napisany 11 maja 2021 - 13:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Pan Yoko Taro zrobiłby to inaczej
 

 

As I play MHRise, here is a story I thought up

- After the tutorial there is a rampage and the buff old man acts as a shield to save everyone but dies. In fact, he dies due to a mistake made by the player.

- Either the dango girl or the buddy plaza kid dies. The one who doesn’t falls into darkness and sets fire to Kamura village. The chorus from the buddy plaza BGM no longer plays.

- The last boss arrives but nothing you can do will harm it, but you can sacrifice one of the twins and make a weapon out of her that will damage it. You the player has to the choose which of the girls. After creating the weapon, there is no longer singing in the village BGM.

- As main characters die out, they are replaced by the store generic NPCs, and they start to come to the conclusion that the player is a danger to the village. They start restricting items and weapons, making the game more difficult.

- During a super hard quest, the target monster is able to talk. They tell you the “true meaning” behind the monsters and Kamura village, and we learn the reason why our hunter has a voice in this game.

- After clearing all the village quests, the village is left asunder. You can only play online multiplayer. The players, who have lost everything, can only go on killing monsters in this cold and barren world.

(Title of the game is shown)


  • 0

#43 Danteusz Napisany 11 maja 2021 - 13:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Grałbym
  • 0

#44 Schrodinger Napisany 10 stycznia 2022 - 11:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

i jak tam z perspektywy czasu? warto w krapa się pchać? coś pod grind musza na switcha bo się udusza 


  • 0

#45 Tawotnica Napisany 10 stycznia 2022 - 13:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

warto. Jak się dobrze bawiłeś z World to Rise też podpasi.
 

coś pod grind musza na switcha bo się udusza


może Dungeon Encounters?  :spoko:


  • 0

#46 Tynio Napisany 10 stycznia 2022 - 13:11

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

i jak tam z perspektywy czasu? warto w krapa się pchać? coś pod grind musza na switcha bo się udusza 

 

Wiem że moje opinie nikogo, ale MHR to na Switchu genialna gra.

 

Warto się pchać bo graficznie to istne cudo, do tego game play nie jest tu jakiś natarczywy, jak podobał Ci się MHW na PS4 to ten tym bardziej.


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 10 stycznia 2022 - 15:11

  • 0

#47 Tynio Napisany 18 stycznia 2022 - 10:28

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ocena na PC - https://www.metacrit...ter-hunter-rise

 

Jest dobrze 87


  • 0

#48 Tawotnica Napisany 15 marca 2022 - 17:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:


Sunbreak wychodzi 30.06.
  • 0

#49 lukaszSA Napisany 17 marca 2022 - 13:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Gram sobie troszkę w triala i podoba mi się to, ale jednocześnie jestem przerażony. Miliard samouczków i innych bzdet, a i tak trzeba to wszystko organicznie skumać bo tona tekstu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pełna wersja trafiła na moją listę, ale patrząc na ogrom tej gry to będę ją kończył już na next genie :olo: 


  • 0

#50 Tynio Napisany 17 marca 2022 - 14:08

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Gram sobie troszkę w triala i podoba mi się to, ale jednocześnie jestem przerażony. Miliard samouczków i innych bzdet, a i tak trzeba to wszystko organicznie skumać bo tona tekstu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pełna wersja trafiła na moją listę, ale patrząc na ogrom tej gry to będę ją kończył już na next genie :olo:

 

To Twój pierwszy kontakt z MH ?

 

Ja po ograniu w MH3 na WiiU oraz 3DS-e szybko skumałem i wciągnąłem się.

 

Gra przyjemna i szybo wciąga, do tego chęć rozbudowy pancerza czy broni to genialna sprawa. 


  • 0

#51 lukaszSA Napisany 17 marca 2022 - 14:12

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Grałem wcześniej w demo chyba na 3DSie i w demo Rise


  • 0

#52 Tynio Napisany 17 marca 2022 - 14:25

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Grałem wcześniej w demo chyba na 3DSie i w demo Rise

 

No mnie ta seria ciekawiła bo to był taki Demon's Souls lat 90 i początku 2000 

Początkowo miałem problem z wejściem, ale potem to już tylko sama przyjemność.


  • 0

#53 Aki Napisany 18 marca 2022 - 13:58

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

MH Rise to akurat chyba dość przyjemny punkt wejścia w serię, jasne tona samouczków w formie ścian tekstu nie zachęta ale potem jest już z górki. 

W alternatywie chyba Gajin Hunter ma tonę filmów instruktarzowych na yt z każdego Monster Huntera, + do Rise chyba nagrał nawet jakiś godzinny czy nieco dłuższy tutorial "jak się przebić przez tutorial i nie zwariować" :P

 

Sama rozgrywka to miodzio (wiem, bo spaliłem w tej grze ponad 500h - choć wale tego nie widać w moim skillu czy ilości godzin na save :P )

 

 

 

W sumie jaram się na DLC, ale to też znak, że muszę ruszyć dupę i dokończyć Gathering Hall by móc go odblokować ;p 


  • 0

#54 Tawotnica Napisany 19 marca 2022 - 15:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

W sumie jaram się na DLC, ale to też znak, że muszę ruszyć dupę i dokończyć Gathering Hall by móc go odblokować ;p


ja wczoraj "na chwilę" włączyłem, żeby zobaczyć czy mam jeszcze coś do wyczyszczenia, a tu ze 4 strony nowych eventów do zrobienia odkąd ostatni raz grałem :banderas:

Musiałem sobie sterownie przypomnieć, bo MonHuny pod tym względem są dziwne (np. to przewijanie itemków L+YA albo akcje typu schowanie miecza ZR+B podczase kombosów. Że o kablobaku nie wspomnę :yao:), ale po dwóch/trzech sesyjkach wróciło wszystko.

Już pisałem wiele razy, ale MH World i MH Rise to inny level pod względem przystępności. Wszystkie odsłony przed to jak granie w Personę przed P3, Fire Emblem przed Awakening itd.
  • 0

#55 Aki Napisany 19 marca 2022 - 22:47

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

niestety boję się tego, że w Sunbreak dostaniemy powtórkę z "defender-kiddies"...

znów będzie strach grać online albo masa ludzi będzie płakać, że im nagle przestało iść, bo przez podstawkę przebiegli w Defenderze i "press A to win" przestało działać :/


  • 0

#56 Tawotnica Napisany 04 kwietnia 2022 - 19:22

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Gathering hub wyczyszczony z misji, HR79 i mam wreszcie longsword z Nargacugi, który bije aż miło. Sunbreak może nadchodzić :tak: 

 

Jeśli hunty Apexów z eventowych misji to przedsmak tego, co mnie będzie czekało na G-Rank (czy jakkolwiek to się będzie tutaj nazywało) to :uff: 

 

Pograłem trochę więcej online niż na launch i mam wrażenie, że większość randomów już dość dobrze ogarnia jak grać. Jasne, zdarza się że komuś taki Rajang czy Teostra zrobią akuku, ale ogólnie rzadko miałem sytuacje, żeby wbił ktoś i ginął 3x, psując cały hunt (a pewnie jakieś dobre 20h ostatnio spędziłem z MHR). Najczęściej u mnie ludzie ginęli na fabularnej Narwie. 

 

 


  • 0

#57 Tawotnica Napisany 01 grudnia 2022 - 09:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Wg. plotek Rise pojawi się na początku przyszłego roku na next-geny:

 

https://insider-gami...rise-game-pass/

 

i wpadnie do pasika.  


  • 0

#58 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2022 - 17:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

pyknę bo na swtichu to coś nie miałem ochoty


  • 0

#59 Tawotnica Napisany 01 grudnia 2022 - 23:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

oficjalnie:

 

 

---> dział

 


  • 0

#60 Shinigami Napisany 01 grudnia 2022 - 23:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Brzmi dobrze.
  • 0



Inne z tagami: