Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sifu

Sloclap Switch PS4 PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
141 odpowiedzi na ten temat

#91 Pico Napisany 09 stycznia 2023 - 23:19

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Zacząłem. No i ja wiem, że mordobicia, beat'em upy czy slashery to nie moja bajka, na dodatek wszystko mi się wciąż wydaje zbyt trudne do opanowania i niemal jakbym mashował przyciski... ale coś tam bardzo mozolnie się uczę. Chyba.

Najważniejsze, że jest ciekawie i raz przechodziłem pierwszy poziom, nie dając rady go ukończyć, gdy boss dość szybko zamiótł mną podłogę. Za drugim zaś razem ukończyłem pierwszy poziom, pokonując bossa, mając 45 lat. Więc progres jest, chociaż sam bym moich wyczynów tak nie nazwał.

No cóż - jutro znów pierwszy poziom, by masterować go i odblokowywać na stałe umiejętności, bo z takim wiekiem nie ma co drugiego poziomu zaczynać.

No ale jest fajnie - jest bitka, dobre dźwięki, muza, fajna kreska i design świata gry. No i to, że tej gry trzeba się nauczyć, pokoronie trzeba zmywać swoim ryłem podłogi, by w końcu zaczęło coś wychodzić. Tak czuję to przynajmniej, bo na razie szczypta dosłownie nauki za mną.

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 10 stycznia 2023 - 09:35

  • 1

#92 burnstein Napisany 10 stycznia 2023 - 08:10

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Cześć Wredna, co tam u ciebie?


  • 2

#93 Pico Napisany 10 stycznia 2023 - 09:23

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Ona w Days Gone ciśnie, w takie szybkie giereczki też raczej nie grywa :P.
  • 0

#94 Woroq Napisany 10 stycznia 2023 - 09:31

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 793 Postów:

Zaczęłam. No i ja wiem, że mordobicia, beat'em upy czy slashery to nie moja bajka, na dodatek wszystko mi się wciąż wydaje zbyt trudne do opanowania i niemal jakbym mashował przyciski... ale coś tam bardzo mozolnie się uczę. Chyba.

(…)

  

Ona w Days Gone ciśnie, w takie szybkie giereczki też raczej nie grywa :P.


Gdzie leży prawda :hmmm:
  • 1

#95 burnstein Napisany 10 stycznia 2023 - 09:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

(...) Za drugim zaś razem ukończyłam pierwszy poziom (...)

 


  • 0

#96 Woroq Napisany 10 stycznia 2023 - 09:35

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 793 Postów:
Pico, tutaj same lewaki, dawaj, wychodź z szafy ;)
  • 0

#97 Pico Napisany 10 stycznia 2023 - 09:35

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Już lepiej nie będę pisał o tej godzinie postów ????.
  • 1

#98 burnstein Napisany 10 stycznia 2023 - 09:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Już lepiej nie będę pisała o tej godzinie postów ????.

fix


  • 2

#99 torq314 Napisany 10 stycznia 2023 - 10:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 500 Postów:
Czepiacie się

To już nie można mieć normalnie, jak człowiek, rozdwojenia jaźni?
  • 1

#100 Spuczan Napisany 10 stycznia 2023 - 10:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Pico to, że urodziłeś się facetem to nie twoja wina. Masz prawo pisać tak jak się czujesz.
  • 0

#101 Danteusz Napisany 10 stycznia 2023 - 13:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Napisałby „ukończyłx” jak człowiek i nie byłoby problemu, a tak to musimy zgadywać
  • 1

#102 Pico Napisany 11 stycznia 2023 - 20:46

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Dziś zaczynam mój trzeci wieczór grania na pierwszym poziomie. Już dwa razy na 4 razy docierałem do bossa, próbując w różny sposób grać, dwa razy wygrałem. No ale mój lamerski rekord to obecnie 45 lat po ukończeniu pierwszego poziomu - więc bez sensu zaczynać drugi w tym wieku.

Na razie 90% moich poczynań odczuwam jako chaos, nie czuję jedności z grą, mimo że naprawdę staram się robić zwyczajnie nieprzypadkowych wciśnięć na padzie. Zobaczymy jak będzie dalej :).



(już zaimkowo chyba skonkretyzowałem swoją płeć!)
  • 0

#103 Kazuo Napisany 11 stycznia 2023 - 23:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Polecam tryb treningowy i po prostu poćwiczenie w nim na przeciwnikach, którzy łoją Ci dupę (można też na bossach, o ile raz ich pokonałeś). Najbardziej tricky w tej grze są uniki, czasem ciężko ogarnąć czy trzeba się chylić, odskoczyć czy zrobić unik w bok, ale jak to opanujesz to będziesz ładnie leciał przez grę. No i koniecznie pamiętaj o odblokowywaniu skrótów, dzięki nim możesz ominąć większość walk w danym etapie. 


  • 0

#104 Pico Napisany 11 stycznia 2023 - 23:16

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Na razie mozolnie odblokowuje na stałe umiejętności, na tym się skupiam. Staram się robić uniki, bloki, odskoki i nie wiem czy też paruję chociaż momentami odpowienio - chyba podejrzę YT z jakimś instruktaż w tym kierunku.

W ogóle, nie używając skrótu, dzisiaj zrobiłem pierwszy poziom na moje rekordowe 39 lat. A później na 64 lata xD. Tylko trochę inaczej człowiek próbuje, stara się grać - a tu nagle baty xD.
  • 0

#105 Kazuo Napisany 11 stycznia 2023 - 23:36

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie polecam. Jest ryzyko, że przez ten ciągły grind giereczka Ci się znudzi albo zirytuje do takiego stopnia, że ją olejesz, poza tym te permanentnie odblokowane umiejętności nie są wcale aż tak przydatne (ja z większości nawet nie korzystałem). Powiedziałbym, że odblokowanie ich to może z 15% sukcesu, cała reszta to jak już wspomniałem: skróty i taktyki na poszczególnych przeciwników - tych nie ma wcale tak dużo, więc chwila w menu treningowym, nauczenie się uników i jazda ze szmatami :) 


  • 0

#106 Nyjacz Napisany 12 stycznia 2023 - 08:17

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:
U mnie game changerem było zrozumienie, że lepiej unikać niż parować, no i że uniki robi się tylko wychyleniem gałki w dół i górę, nie ma czegoś takiego jak na bok
  • 0

#107 Shinigami Napisany 12 stycznia 2023 - 09:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Uuu, uniki i parowanie, szczególnie parowanko, są drogą do sukcesu. Grinduj poziom, naucz się go na pamięć i walk. Wykup sobie na stałe odkopywanie leżących broni i rzucanie tymi, które masz w rękach.
  • 0

#108 Pico Napisany 12 stycznia 2023 - 09:41

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
@Kaz - ja odblokowuje nie dlatego, że ma mi to mocno pomóc w przechodzeniu gry, robić różnicę wielką - traktuje to na zasadzie znajdziek bądź pobocznych questów - jak jest, to to sobie spokojnie, mozolnie odblokuję.

Nigdzie się nie spieszę, każda próba pierwszego poziomu to też trening. W ogóle na ten moment się grą nie denerwowałem, po prostu jestem cały czas mocno zaciekawiony próbując grać raz tak a raz inaczej.

@Shini - wczoraj starałem się dużo w uniki i odskoki bawić i momentami czułem, że to faktycznie dobra droga. Chociaż z moją chaotyczną ofensywą, było i tak ciężko.
  • 0

#109 Pico Napisany 15 stycznia 2023 - 14:38

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Wyczuwam jakiś progres w grze, bo dalej sobie powtarzam pierwszy poziom (drugiego nie widziałem na oczy jeszcze) i mój rekord to ukończenie go w wieku 20 lat. W czasie tego trenowania odblokowałem już na stałe sporo umiejętności, więc czysty zysk - dużo treningu a i umiejętności bonusowo dochodzą.

Będę grał aż do skutku, którym będzie przejście pieszego poziomu w wieku 20 lat, bez śmierci - wtedy zacznę drugi.

Pytanie: Czemu - czasami - nad zwykłym przeciwnikiem pojawia się poświata/dymienie, że staje się on ze zwykłego przeciwnika jakby minibossem? Bo faktycznie staje się mocniejszym przeciwnikiem, no a pokonując go, kara śmierci obniża mi się o 1.
Takie coś wydarza się nawet na magazynie, przed pierwszym bossem.
  • 0

#110 Shinigami Napisany 15 stycznia 2023 - 14:49

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
No, czasem się tak po prostu zdarza. Z reguły/zawsze w tym samym miejscu któryś z mobków wstanie, jeżeli zabijesz go finiszerem.
  • 0

#111 Pico Napisany 17 stycznia 2023 - 23:08

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Wciąż nie zobaczyłem drugiego poziomu. Ale zrobiłem to co chciałem - przeszedłem pierwszy poziom w wieku startowym, 20. lat!

Kilkadziesiąt przejść poziomu, szlifowanie parowania, odskoków, mądra agresja w odpowiednich momentach - i szło jak po maśle. Tyle co boss sprawiał mi taki problem, że nie dawałem rady u niego przeżyć - niemal zawsze była to jedna śmierć. No ale w końcu to zrobiłem.

W ogóle mam obecnie cel - przejść całą grę w wieku 20 lat. Przy okazji by wpadła platyna zapewne, ale nie o trofea tu chodzi, tylko o szlifowanie. Z tym, że chciałbym, ale czy dam radę? Zobaczymy co będzie na kolejnych poziomach.

(no i z 24. dodatkowych umiejętności, mam już odblokowane na stałe 19 - a to wszystko dzięki ilości powtórzeń)

Gra to w ogóle takie skondensowane Soulsy, jeśli chodzi o powtarzanie lokacji/bossa - ten sam poziom satysfakcji. A jako jestem mocno doświadczony przez giereczki From, to nawet nie ma tu wielkich nerwów, tylko próby, próby, próby...

Super giereczka, chociaż na razie zobaczyłem 20% kontentu, spędzając w niej może i 10h xD.

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 17 stycznia 2023 - 23:19

  • 0

#112 Sylvan Wielki Napisany 18 stycznia 2023 - 00:06

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 619 Postów:

Dobrze jest prowadzić grę tak, by okolice dwudziestki mieć w ostatnim etapie. Jeżeli zna się wystarczająco mechanikę gry, ma się przyzwoitego skilla oraz rozgryzło się sposób na bossów, to 100% nie jest jakoś specjalnie wymagające, ale też nie jest to nic łatwego.

Niezwykle istotne są w Sifu umiejętności: zapas postawy, odzyskiwanie postawy i odzyskiwanie skupienia.

Pierwsza zwiększa maksymalna wartość postawy, druga zwiększa jej wartość po udanym uniku, natomiast trzecia zwiększa wartość skupienia po uniku/zbiciu ciosu wroga. Rekomenduje  także skuteczność parowania wpływającą na postawę oponenta.

3/3 skuteczności parowaniania powinieneś mieć, gdy rozpoczynasz 4 etap. Warto też zainteresować się bronią białą. :patyk:
Polecam wydać jeden punkt na opanowanie jej biegłości (możesz pomyśleć również o jej wzmocnieniu).
Będąc przy broni koniecznie wykup złapanie broni/mistrzowskie wykorzystanie otoczenia.
Pierwsza umiejętność jest szalenie istotna podczas potyczki z bossem #3 (i nie tylko), a to najcięższa walka w grze (nie licząc ostatniego starcia). Dzięki temu, możesz perfektem pokonać tego wymagającego przeciwnika. Natomiast mistrzowskie.... przyda się na wielu sub - bossów i większe paczki przeciwników.

Świetnie spisuje się w walce. Można jednym ciosem zabić wielu przeciwników, a bossom zadać poważne obrażenia. :hedszot:

Skupione silne podcięcie także wypada mieć. Cios zadajemy nisko, a następnie możemy przeciwnika dobijać.

Ogólnie to znakomita zabawa, czekam na kontynuację. :ninjadance:

Dasz radę i proszę pozdrowić Wredną. :kwiatek:


  • 0

#113 Pico Napisany 18 stycznia 2023 - 05:16

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Czytałem trochę poradników i to naprawdę tu jest jak z giereczkami From - niby fajnie w teorii, prosto... ale ostatecznie trzeba to przenieść w praktykę, po mozolnej często nauce.
  • 0

#114 Shinigami Napisany 18 stycznia 2023 - 10:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

W ogóle mam obecnie cel - przejść całą grę w wieku 20 lat. 

Ostatni boss wyjaśni ci, że możesz celować zbyt wysoko :olo:

 

Generalnie polecam pierwsze dwa etapy przejść bez straty ani jednego życia (bez problemu wykonalne, pierwszy boss ma jedynie groźny atak przy wyskakiwaniu z bambusów, drugi jest wyjątkowo banalny), by później mieć w zapasie po jednej śmierci na pozostałych i przy okazji jeszcze zebrać trofika za przejście w młodym wieku, bodaj maks. 24 lata. Ale grę do platyny trzeba skończyć w całości dwa razy, więc jak nie wyjdzie za pierwszym razem, to będziesz miał jeszcze jeden run.

 

Levele 3-5 są o tyle fajne, że przy boss rushu możesz łatwo ominąć większość przeciwników.


  • 0

#115 Pico Napisany 23 stycznia 2023 - 06:59

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Na drugim poziomie okazało się, że jestem maszerem przycisków ;s.

Dotarłem już nawet do bossa przed 30tką (jak to ogarnąć, to idzie tam dotrzeć bez śmierci), ale boss niby banalny, bo blok-unik-unik itd., ale jak dotarłem tam ostatnio przed 30tką, to i tak mnie finalnie uśmiercił w drugiej fazie, gdzie zabrałem mu odrobinkę paska życia, lol.
Maszer ze mnie straszny ;<.
  • 0

#116 Pico Napisany 28 stycznia 2023 - 22:47

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Wybrałem się do klasztoru Shaolin i już teraz wiem: Kung Fu to nie tylko walka - to zjednoczenie się z Chi.

I przynosi to efekty - drugi poziom zrobiłem właśnie z masą (moim zdaniem) błędów, w wieku 26 lat. Kwestia tylko czasu, by zrobić ten poziom w wieku 20. lat.

Nie gram codziennie, może i dobrze. Tu dużo robi spokój i pamięć mięśniowa. Oby się z grą wyrobić do premiery Zeldy.
  • 0

#117 Pico Napisany 01 lutego 2023 - 23:19

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Drugi poziom ukończony w wieku 20. lat!

Podchodząc spokojniej do gry, okazuje się, że to nie gra jest trudna, ale to ja jestem słaby :ok:.

Mam zamiar dalej szlifować poziomy, by kończyć je w wieku 20. lat - zobaczymy czy mi się uda czy gdzieś już będę czuł ścianę. Ale je*ać - jak coś na YouTube widzę, że ktoś robi, to ja też to mogę zrobić. Gra jest tak samo "łatwa" jak Soulsy - trzeba po prostu wiedzieć JAK.

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 01 lutego 2023 - 23:20

  • 1

#118 Kazuo Napisany 01 lutego 2023 - 23:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak ja nie lubię takiego pisania, że gra nie jest trudna tylko "trzeba się jej nauczyć", "to ja jestem kiepski", "wystarczy dużo grać i okazuje się easy". Skoro wymaga nauki, zrozumienia systemu, szlifowania skilla, spędzania przy niej wielu godzin i każdy kto w nią gra ma mniejsze lub większe problemy, to znaczy, że JEST trudna. Powielając takie głupoty można równie dobrze napisać, że Super Meat Boy też nie jest trudny, wystarczy przechodzić milion razy jeden level i w końcu staje się prosty. Robimy całą grę na jednym życiu!   :potter:  DMC5 na Dante Must Die też przecież jest łatwy, trzeba tylko grać setki godzin, a później S'ki + no damage same wpadają  :potter:  Wolfenstein: TNC na Mein Leben? EASY, za tysięcznym razem jak już znasz położenie każdego przeciwnika w grze, a pamięć mięśniowa robią swoje to ten poziom trudności pęka bez problemu  :potter:  i tak dalej, i tak dalej. A na samym końcu tej usłanej logicznym myśleniem ścieżki okaże się, że trudnych gier nie ma wcale, no bo w końcu każdej idzie się nauczyć.

 

Wprawdzie ciężko porównać poziom trudności Sifu do takiego Crypt of the NecroDancer czy jakichś oldschoolowych pojebizmów a'la Castlevania czy Ninja Gaiden, ale już nie róbmy sobie jaj i nie spłycajmy tak tej gry waląc jakieś puste, oklepane hasła w stylu "wystarczy git gud". Ja zawsze uważałem, że jestem dobry w bitkach, a kilka razy w Sifu srogo się męczyłem, a harda nawet nie miałem zamiaru masterować. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 lutego 2023 - 23:54

  • 2

#119 keogh Napisany 02 lutego 2023 - 00:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Niekoniecznie, czasem wystarczy miec ogarniete jako tako  mechaniki i obejrzeć yt żeby zamienić 2godziny w 10minut, a czasem jest tak, że mocno ogarnięte mechaniki i yt nie obdarują cię skillem.


  • 0

#120 Pico Napisany 02 lutego 2023 - 05:12

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Nie zgodzę się Kaz - SMB to jest już kwestia naprawdę umiejętności, by coś po kimś z YT powtórzyć. W SMB gram a dokładniej to "gram" i mam ścianę już w 5tym, alternatywnym świecie. Po prostu jest poziom, gdzie próbowałem setki razy i... no nie.

A to, że "gra nie jest trudna, to ja jestem słaby" to oczywiście półżart i parafrazowanie pamiętnej recenzji Dark Souls Edsona.

Sifu to gra trudna, wymagająca, ale tu trzeba skupienia, uwagi, treningu i opanuje się ten chaos. Przy (na tym standardowym poziomie trudności) SMB, NG czy DMC to raczej nie będzie stało.

Nie umniejszam bąbelku tej grze, poza tym widziałem jej na razie tylko 40% i naprawdę na razie czuję, że to ja jestem słabym masherem, gdy oglądam YT, gdzie ktoś - żaden mistrz - tłumaczy mechaniki i dość spokojnie daje rady a sam daje radę.

Możliwe, że po wszystkich poziomach moja opinia będzie inna. Tak czy siak - bawię się przednio. Lubię powtarzać kilka dni ten sam poziom jak kilka dni nieraz lubiłem podchodzić do tego samego bossa w Soulsach ????.

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 02 lutego 2023 - 09:33

  • 0



Inne z tagami: