Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xbox Live (Pomoc, porady, itp.)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
760 odpowiedzi na ten temat

#691 Century Child Napisany 26 lipca 2009 - 21:36

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
marbel - nvm, bo to i tak nie tyczy się Polski. Pod koniec Sierpnia/we Wrześniu BYĆ MOŻE poruszy się ten wątek i u nas. Ale jak Cię to intryguje i tak to myślę że Zer albo Ryan rozwieją Twoje wątpliwości.
  • 0

#692 tomekd Napisany 27 października 2009 - 13:26

tomekd

    Blanka

  • Narybek
  • 234 Postów:
Mam problem. Nie moge przywrócić sobie licencji na gierki z Arcade. Po ostatniej wizycie w serwisie, dostałem nową konsolę i na moim głównym profilu gierki mają status triala. Na drugim koncie, z którego te gry zakupiłem wszystko jest ok. Robiłem już transfer licencji drm ze strony Xbox, ale nic nie pomogło. Da się coś z tym zrobić, czy tak poprostu jest?
  • 0

#693 vagrant3 Napisany 28 października 2009 - 14:21

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Po wymianie konsoli to chyba tak właśnie jest - rzeczy kupowane z Marketplace'a działają tylko na tym profilu, z którego zostały faktycznie zakupione. Albo o czymś nie wiem.
  • 0

#694 Matrox Napisany 28 października 2009 - 14:52

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

Mam problem. Nie moge przywrócić sobie licencji na gierki z Arcade. Po ostatniej wizycie w serwisie, dostałem nową konsolę i na moim głównym profilu gierki mają status triala. Na drugim koncie, z którego te gry zakupiłem wszystko jest ok. Robiłem już transfer licencji drm ze strony Xbox, ale nic nie pomogło. Da się coś z tym zrobić, czy tak poprostu jest?


Robiłeś dokładnie tak jak piszą na stornie podczas transferu licencji? Jeżeli tak to nie powinno być problemu i po pobraniu gier po raz kolejny (poprzez historię pobrań) powinny być dostępne na każdym koncie. Sam robiłem to dwa razy i wszystko działało jak trzeba.
  • 0

#695 tomekd Napisany 28 października 2009 - 19:45

tomekd

    Blanka

  • Narybek
  • 234 Postów:
No raczej pewny jestem, że tak. Zrobiłem tak jak napisałeś i nic. Powtórzyć i tak już chyba nie moge, bo co ile można robić ten transfer licencji, raz na rok? Kto to wymyślił żeby licencje były przypisywane konsoli :x
  • 0

#696 Kurzy Napisany 28 października 2009 - 19:48

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Co to za ługa aktualizacja?? (Dawno na live nei wchodziłem)
  • 0

#697 Marbel Napisany 28 października 2009 - 20:38

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Jakieś usprawnienia dla Wi-fi. Wprowadzenie WEP2 czy coś. I jeszcze podobno odcięci zostali użytkownicy nieoryginalnych kart pamięci. Troche długo to trwało, mimo tek małych zmian.
  • 0

#698 Gość__* Napisany 04 listopada 2009 - 02:30

Gość__*
  • Goście

Po wymianie konsoli to chyba tak właśnie jest - rzeczy kupowane z Marketplace'a działają tylko na tym profilu, z którego zostały faktycznie zakupione. Albo o czymś nie wiem.

Powrócę do tematu licencji bo właśnie się z tym bawiłem. Dostałem rroda wysłałem konsole do naprawy i otrzymałem całkiem nowiutki sprzęt.

Licencje są przypisywane do KONSOLi na której pobierało się content a nie do DYSKU. Gdy ściągniemy powiedzmy gre arcade na konsole X możemy ją odpalić na konsoli Y przenosząc dysk ale pod jednym warunkiem: musimy być zalogowani do XBLA.
Jeśli chcemy odpalać content offline musimy zrobić transfer licencji. Niestety taki transfer można zrobić raz na rok więc trzeba być ostrożnym.
  • 0

#699 Groomi Napisany 22 listopada 2009 - 18:43

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:
Mam pytanie. Chcę założyć konto na xbox live ale nie wiem czy założyć na amerykański adres czy na UK . Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy kontami US a UK ? Które konto bardziej opłaca się założyć ?
  • 0

#700 Marbel Napisany 22 listopada 2009 - 19:15

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
W zawartości nie ma praktycznie żadnej. Czasem pojawi się coś szybciej w jednym miejscu niż w drugim. Problem pojawia się przy zdrapkach. Co do przedłużenia abonamentu golda to nie ma znaczenia, bo w 90% przypadków, są one uniwersalne (choć chyba kiedyś pojawiały się na Allegro zdrapki od Czecha, które były bodajże tylko na Europę). Sprawa pojawia się jeśli będziesz chciał się zaopatrywać w zdrapki z MSP na Allegro (czy gdziekolwiek). Przeważnie te z USA są tańsze, ale o mniejszych nominałach niż na EU. A więc nie zawsze się kalkuluje być na USA. Wejdź na Allegro i zobacz. Druga sprawa, że może kiedyś Polska zostanie w końcu włączona do usługi Live! i będzie można cywilizowanie kupić owe zdrapki np. w Empiku lub w kiosku ;) A one zapewne będą na Europę tylko.

Z drugiej strony możesz sobie założyć drugie konto na konsoli, tak by mieć jedno na EU a drugie na US. Gry zakupione na jednym profilu będą działały i na drugim. Pewnie Ci nie pomogłem, bo tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Ja mam na USA i zdarzało mi się żałować. Ale i zdarzyło mi się być z tego powodu bardzo zadowolonym.
  • 0

#701 Gość__* Napisany 22 listopada 2009 - 20:48

Gość__*
  • Goście
USA jest bardziej bigger, badass, faster. Coś się na tym koncie dzieje. W UK to jakaś posucha.
Jeśli chodzi o zdrapki i inne duperele to wszystko jest tak samo. Ja to nie wiem czego marbel mogłeś żałować?!
  • 0

#702 cybercotlet Napisany 22 listopada 2009 - 20:55

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Kotlet(to do tego wyżej żeby nie było, że gadam do siebie ;]) a co na US jest takiego czego nie ma na ojropie?
  • 0

#703 Gość__* Napisany 22 listopada 2009 - 23:38

Gość__*
  • Goście
Dużo więcej darmowego contentu jak tapetki czy gamerpicture. Ale też dużo więcej reklam itp.
Ja mam główne konto USA, mam też UK....na Uk zaglądam 2razy w tygodniu i tam Live wygląda jakby był przyciszony, mniej reklam, mniej zmian itp.
  • 0

#704 Groomi Napisany 23 listopada 2009 - 18:47

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:
Jest coś takiego jak na ps3 ,że DLC z US działają tylko z grami NTSC ?
  • 0

#705 lukaszSA Napisany 23 listopada 2009 - 20:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Nie. Ja mam GTA IV NTSC i DLC z UK działają :wink:
  • 0

#706 Gość_Yabol_* Napisany 14 stycznia 2010 - 16:17

Gość_Yabol_*
  • Goście
Jest jakiś sposób, by połączyć się z live używając neostradowego modemu? Sieciówka mi padła, a routera nie posiadam.
  • 0

#707 Gość_jachu2_* Napisany 15 stycznia 2010 - 00:31

Gość_jachu2_*
  • Goście
Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo i bardzo prawdopodobne, że takiej możliwości zwyczajnie nie ma, bo konsola nie rozpozna modemu wpiętego przez USB. Zaopatrz się w router, dla wygody i uniknięcia konieczności włączonego kompa.
  • 0

#708 Groomi Napisany 24 stycznia 2010 - 18:35

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:
Jeżeli mam konto założone na USA a kupie jakąś grę np. w UK i znajdę w niej kod na jakiś dodatkowy content(nie mówię o zdrapkach na golda) to będzie on działać z moim kontem ? Zna ktoś odpowiedź na to pytanie ? Z góry dzięki.
  • 0

#709 Marbel Napisany 24 stycznia 2010 - 21:50

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Jeżeli mam konto założone na USA a kupie jakąś grę np. w UK i znajdę w niej kod na jakiś dodatkowy content(nie mówię o zdrapkach na golda) to będzie on działać z moim kontem ? Zna ktoś odpowiedź na to pytanie ? Z góry dzięki.

Ja mam konto na USA i kupiłem Forzę 3 z UK ze zdrapką na darmowy DLC. Działa. Chyba udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie twierdząco :)
  • 0

#710 Gość_KAI09_* Napisany 05 lutego 2010 - 22:55

Gość_KAI09_*
  • Goście
Yo
Miałem zamiar włączyć wreszcie LIVE na swoim X360, po wpisaniu e-maila i wprowadzeniu hasła wyskakuje mi komunikat ze LIVE jest obecnie niedostępny, proszę spróbować później.
Czy wie ktoś o co może chodzić??
  • 0

#711 MonsieurWoland Napisany 05 lutego 2010 - 22:59

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
komunikat wyskakuje Ci na x360 czy przegladarce internetowej?
  • 0

#712 Gość_KAI09_* Napisany 05 lutego 2010 - 23:03

Gość_KAI09_*
  • Goście
Na X360
  • 0

#713 MonsieurWoland Napisany 05 lutego 2010 - 23:10

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Na X360


W sumie najłatwiej podlaczyc sie dzieki:
zalozeniu konta na stronie www.xbox.com/en-gb (konto na UK) lub xbox.com/en-us Wstukujesz dane dla jakiegos miasta (sprawdzaja jedynie kod pocztowy). Na x360 potem korzystasz z opcji odzyskiwania hasła.

Jezeli robisz to w ten sposob to moze rzeczywiscie wystarczy poczekac. Mi chyba tez wyskoczyl ten komunikat. Pare minut pozniej udalo mi sie zalozyc konto.
  • 0

#714 piterekd Napisany 06 lutego 2010 - 01:01

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

wyskakuje mi komunikat ze LIVE jest obecnie niedostępny, proszę spróbować później.


Może się zarejestrował na pl :rolleyes:

cóż w takim razie musi poczekać tak z roczek zanim sobie pogra online :tak:
  • 0

#715 cybercotlet Napisany 06 lutego 2010 - 01:59

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Yo
Miałem zamiar włączyć wreszcie LIVE na swoim X360, po wpisaniu e-maila i wprowadzeniu hasła wyskakuje mi komunikat ze LIVE jest obecnie niedostępny, proszę spróbować później.
Czy wie ktoś o co może chodzić??

Pokombinuj z ustawieniami, ustaw region np na UK i powinno dzialac
  • 0

#716 Gość_Comte_* Napisany 12 lutego 2010 - 17:48

Gość_Comte_*
  • Goście
Teraz ja.
Problem srogi.
Przez 2 lata grałem bez problemów na Live.

Nagle, z rana - brak możliwości połączenia! Wywala standardowy błąd IP - że nie może konsola pobrać z modemu adresu.
WTF? Jak włączę 360, to komputer widzi (w pasku), natomiast konsola połączenia z komputerem nie...

Reinstalacja systemu, wymiana kabla - połączyło na kilkanaście sekund, po czym komp się zawiesił.

Mija 4 godzina walki z konfiguracją. Próbowałem już chyba wszystkich trików (w tym wedle poradnika z XoCenter), ustawień automatycznych, manualnych - nic z tego...o co chodzi?

Może facet sprzedał mi zły kabel (nieskrosowany? W sumie to połączyło na kilka sekund...Może dzisiaj coś z Live a ja o tym nic nie wiem...
WTF? Pomóżcie


Edit: podłączyłem innego XO (wersja Arcade) - pali od kopa...Rozumiem, że wniosek jest jeden - tamta konsola ma uszkodzoną kartę sieciową?
  • 0

#717 Wezyr Napisany 14 marca 2010 - 13:31

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Mam wrazenie, ze podlaczasz konsole do komputera i dzielisz siec. Jesli to jest to, to mozna znam odpowiedz.

Za to ja mam naprawde ciezki problem... Otoz, chcialem zarejestrowac sie na MyGamerCard.net. Oczywiscie wpisalem dane itp. i dostalem polecenie, by sprawdzic maila. Sprawdzam maila i otwieram link. Tu zaczynaja sie schody, bo musze sprawdzic teraz poczte na Xbox.com. Tragedia... Nie wiem co robic, bo za kazdym razem jak proboje wpisac dane do konta (mail i pass ten sam ktory uzywam na Xboxie do podlaczenia sie do Live) dostaje przeniesienie do strony z rejestracja. Co dalej robic? Jakbym nie mial swojego konta na Xbox.com (ID Live to samo).
  • 0

#718 piterekd Napisany 14 marca 2010 - 15:05

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Czy ze wszystkimi hasłami w życiu masz problem? :P
  • 0

#719 Wezyr Napisany 14 marca 2010 - 16:15

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Pass jest na 100% pewny. Poprostu mimo, ze jestem czloniek Live, wyglada jakbym nie mial konta na Xbox.com.
  • 0

#720 Marbel Napisany 21 marca 2010 - 08:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ale się zdenerwowałem. Na konkurencyjnym forum wyczaiłem, że na tej stronie można było wyczaić darmowy kod na miesiąc golda. Ale już dawno nie działa strona. No ale się nie załapałem :cry: Jeszcze jak czytam, że niektórzy po 30 kodów zgarnęli to mnie krew zalewa. A na Allegro pojawili się "przedsiębiorcy" którzy nastukali sobie tych kodów i je teraz sprzedają za dychę. Gdybym o tym nie wiedział, to może bym kupił, ale tak nie będę wspierał szemranych praktyk.

Jest teraz inna promocja i można zdobyć kody na 48h triala tutaj. Ale kod MAPATHY już nie działa :( Jak pech to pech. Dobrze, że chociaż mam kilka kodów z bety Blura, co linka dał Burnstein bodajże w topie o promocjach.

EDIT: Teraz mi kod MAPATHY zadziałał. Więc polecam :)

EDIT2: Ale tylko jeden kod na osobę, znaczy IP. Choć raz posiadanie Neostrady się przydało ;)
  • 0