Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okami


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
382 odpowiedzi na ten temat

#331 Godot Napisany 24 kwietnia 2009 - 11:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No cóż, trzy osoby niezależnie od siebie zrozumiały tak samo wypowiedź torqa. Ale pewnie wszyscy się mylimy :lol:
  • 0

#332 Razel Napisany 24 kwietnia 2009 - 11:39

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 413 Postów:
Też z tego co pisał wysnułem wnioski, że zrobili TYLKO! jedną dobrą grę. No ale cóż, pewnie jak pozostała trójka jestem w błędzie i się mylę :(
  • 0

#333 torq314 Napisany 24 kwietnia 2009 - 14:15

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

No cóż, trzy osoby niezależnie od siebie zrozumiały tak samo wypowiedź torqa. Ale pewnie wszyscy się mylimy :lol:


ejże, o tych "artystach jednego przeboju" to oczywiście opinia subiektywna! oczywiście że dobrze ją zrozumieliście!
i oczywiście mam prawo takie opinie wygłaszać, podobnie jak wszyscy na tym forum.

obiektywnie nie wiem czy VJ i pozostałe to fajne gry, natomiast subiektywnie dla mnie - nie na tyle, żeby je zestawiać z Okami jako "przeboje".

ach, jak ktoś zaraz zacznie dopytywać czy chociaż grałem żeby wygłaszać opinie, to oczywiście nie we wszystkie, ale przynajmniej w VJ 1 i 2 - tak.
czy ukończyłem - oczywiście nie. nie miewam parcia na kończenie gier, które mi nie podchodzą.
  • 0

#334 me&myself Napisany 24 kwietnia 2009 - 17:36

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Ja pierwszego VJ stawiam na równi z Okami, obie gry to geniusz :)

O co do "twórcy jednego przeboju" to tak naprawde Clover/Platinium nie maja na końce żadnego przeboju. Przebój to coś cieszacego się popularnością i komercyjnym sukcesem, czego raczej nie można powiedzieć o niszowych tutułach cloverów, ich gry są "jedynie" genialne :wink:
  • 0

#335 cybercotlet Napisany 24 kwietnia 2009 - 18:17

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:
To tak jak gry sudy :-D
  • 0

#336 Shinigami Napisany 24 kwietnia 2009 - 19:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

Ja pierwszego VJ stawiam na równi z Okami, obie gry to geniusz :)

E tam Jurek, sprawdź God Hand, oto gra mająca prawo stać na równi z Okami.
  • 0

#337 me&myself Napisany 25 kwietnia 2009 - 11:58

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Nie żartuj, to coś co wygląda jak Gun dla ubogich, miałoby sie równac z Okami. Nawet gdybym dostał za darmo nie chciałbym w to zagrać (nie mówiąc już o tym, że nie miałbym na czym). A Jurek jest nie do podrobienia.

To tak jak gry sudy :-D


+1 8)
  • 0

#338 Shinigami Napisany 25 kwietnia 2009 - 13:27

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

Nie żartuj, to coś co wygląda jak Gun dla ubogich, miałoby sie równac z Okami. Nawet gdybym dostał za darmo nie chciałbym w to zagrać

No to ja już dziękuję za rozmowę, skoro wiesz, że gra jest do dupy mimo tego, że w nią nie grałeś.
  • 0

#339 me&myself Napisany 25 kwietnia 2009 - 21:23

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Nigdzie nie napisałem, że jest do dupy.
  • 0

#340 Shinigami Napisany 25 kwietnia 2009 - 21:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:
Z tego, co napisałeś można tak wywnioskować. I raczej dużo się przy tym nie pomyliłem.
  • 0

#341 me&myself Napisany 25 kwietnia 2009 - 22:14

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Można wywnioskować, że to gra nie dla mnie oraz, że stawianie ją na równi z Okami czy VJ to IMO nieporozumienie, no ale skoro wiesz lepeij...
  • 0

#342 gruby Napisany 27 kwietnia 2009 - 15:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wczoraj znowu odpłynąłem kompletnie. Doszedłem do pałaców w mieście i po prostu całkowity opad szczęki. Dżizas zapomniałęm totalnie jak fenomenalna jest ta gra i muszę powiedzieć, że na Wii gra mi się sporo lepiej niż na PS2. Może to kwestia fanbojoswa [to na pewno :] ) może sterowania, może grafiki, która jest bardziej kolorowa i żywa. Nie wiem. Ale w mordę jeża nie mogę się oderwać. Super mi się podoba jak świat reaguje na wydarzenia, których jest sie prowodyrem. Czegos takiego zabrakło w Zeldzie:TP. Tu każdy sukces ma odbicie w postaciach żyjących w Nipponlandzie. A grafika olśniewa do dzisiaj i robi na mnie mega wrażenie. Nie widać zupełnie że to przestarzała technologia. MIstrzostwo. A najlepsze jeszcze przede mną. :D
  • 0

#343 Lady Luck Napisany 28 kwietnia 2009 - 15:17

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
Dzisiaj pieląc grządki pomyślałam o momentach w Okami, kiedy śmigamy sobie w trawie jako kurdupelki :^^:
Ta gra coś robi z człowiekiem nawet, kiedy się ją skończy dawno temu :)
  • 0

#344 gruby Napisany 29 kwietnia 2009 - 12:47

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Zabawne, że o tym piszesz, bo ja własnie dzisiaj w nocy zaliczyłem ten fragment gry... I nadal jestem zmasakrowany. Nie chcę kończyć tej ślicznotki, ale nie mogę przestać grać ... :cry:
  • 0

#345 Lady Luck Napisany 22 września 2009 - 20:52

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
Wiecie, gdzie mogłabym dorwać OSTa z Okami? Na Allegro nie słyszeli :(
  • 0

#346 Danteusz Napisany 22 września 2009 - 20:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 897 Postów:
Jest na ebay:
http://shop.ebay.com... ... &_osacat=0
  • 0

#347 Pico Napisany 22 września 2009 - 21:00

Pico

  • Forumowicze
  • 10 689 Postów:
LL: Na play-asia.com -> http://www.play-asia... ... -1bno.html
  • 0

#348 Lady Luck Napisany 22 września 2009 - 22:25

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
Wiedziałam, że w tym kraju nie da rady... -_-"
Ciekawe ile za dostawe musiałabym doliczyć :hmmm:
  • 0

#349 torq314 Napisany 22 września 2009 - 22:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
z play-asia jakieś grosze typu 5$. zamawiałem tam kilka razy i zawsze wszystko było ok poza tym, że przesyłki szły od 2 dni do 4 tygodni.
  • 0

#350 Razel Napisany 22 września 2009 - 23:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 413 Postów:
To fakt, muza z Okami jest genialna i mieć w swojej kolekcji oryginalnego OSTeka to zajebista sprawa :tak:
Jako, że aktualnie mam na swojej playliście i słucham właśnie to nie mogę nie wrzucić chociaż ze trzech genialnych kawałków:
Dragon Palace -
Okami Image Song Prototype II -
Tribe of the heavenly gods -

Bezapelacyjnie jedna z lepszych ścieżek dźwiękowych w historii gier (obok CC i CT :^^: )
  • 0

#351 Scorpio Napisany 23 września 2009 - 09:05

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

z play-asia jakieś grosze typu 5$. zamawiałem tam kilka razy i zawsze wszystko było ok poza tym, że przesyłki szły od 2 dni do 4 tygodni.

Jakieś 15 złotych opłaty przy zakupie 1 CD to raczej grosze nie są ... Chyba że dla Ciebie, a wtedy przelej kilka takich groszy na moje konto :P
  • 0

#352 ACZ Napisany 23 września 2009 - 12:27

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 206 Postów:
Eee, przecież wysyłki na terenie stanów wynosi 7 dolców, wiec wątpie aby do europy bylo taniej, lol.
  • 0

#353 Lady Luck Napisany 23 września 2009 - 15:15

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:

z play-asia jakieś grosze typu 5$. zamawiałem tam kilka razy i zawsze wszystko było ok poza tym, że przesyłki szły od 2 dni do 4 tygodni.

Jakieś 15 złotych opłaty przy zakupie 1 CD to raczej grosze nie są ... Chyba że dla Ciebie, a wtedy przelej kilka takich groszy na moje konto :P


Rzutnij lukiem jak wygląda OST i ile kosztuje, a potem mów, że 5 dolców więcej to dużo :P
  • 0

#354 torq314 Napisany 23 września 2009 - 19:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

z play-asia jakieś grosze typu 5$. zamawiałem tam kilka razy i zawsze wszystko było ok poza tym, że przesyłki szły od 2 dni do 4 tygodni.

Jakieś 15 złotych opłaty przy zakupie 1 CD to raczej grosze nie są ... Chyba że dla Ciebie, a wtedy przelej kilka takich groszy na moje konto :P


chodzi o coś innego - o względność tej opłaty przesyłkowej w stosunku do odległości. 15 złotych to płacisz za przesyłkę z Polski do Polski. poza tym i tak dowalają cło, 22%.
od kiedy waluty poszły w górę - nie zamawiam. zamawiałem w złotych czasach, kiedy $ był po 2zł, a € po 3.
  • 0

#355 Lady Luck Napisany 23 września 2009 - 19:59

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
Dlatego poczekam... może do nast. wakacji...
Ja cem OSTa!!! :cry:
  • 0

#356 Danteusz Napisany 23 września 2009 - 20:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 897 Postów:
Trzeba było w Juesej zakupić....
  • 0

#357 drAKul Napisany 09 października 2009 - 13:15

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Kurde jak ja tęsknię za taką przygodą jak w Okami. Gdzie po końcówce czuć ten smutek że gra skończona i że chce się więcej. Naprawdę nie brakuje znakomitych (a czasami i przełomowych) gier na next-geny (GTA IV, Mass Effect, inFamous, MGS 4), ale im brakuje tej "nintendowskiej" (ja to rozumiem jako taki pierwotny fun płynnący z gry) magii. Z Okami ta magia aż wylewa się z ekranu. Oprócz tej nieszczęsnej trzykrotnej walki z pewnym bossem, wszystko w niej zachwyca i urzeka. W niektórych grach zdarzają się "momenty" (MGS 4 - powrót
Spoiler
, początek LBP), ale nie udaje im się utrzymać tego poziomu prze calusienką grę. A Clover się to udało. Gry pokroju Okami zdarzają się raz na rok-2. Z perspektywy czasu to dycha jak nic. Dla mnie staje w jednym szeregu z ICO, Shadow of the Colossus, Deus Ex, Sanatorium, Planscape: Torment, Mario 64 i resztą gier, które uważam za tzw. "Biblię gier".

Może jakaś taka gra wyszła ostatno i tylko ją przeoczyłem? Niech ktoś coś poleci :-D .
  • 0

#358 Godot Napisany 09 października 2009 - 13:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Chyba nic od tej pory nie wyszło aż tak dobrego. Ale może spróbuj zagrac w Brutal Legend
  • 0

#359 Lady Luck Napisany 10 października 2009 - 20:36

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
Lalalilo- rozumiem twoją tęsknotę :cry: Nie raz aż szukałam w czasie grania wokół siebie tryskającej z podłogi trawy i bujnie kwitnących kwiatów...
I tęsknię za tym. Ja chcę growe schizy! :cry:
  • 0

#360 Godot Napisany 10 października 2009 - 20:45

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No to jeszcze jakiś roczek i gramy w sequel na DSie :twisted: A jeżeli ktoś chce tej magii to polecam LostWinds. Gra inna, ale wrażenia podobne. Jeżeli ktoś nie ma Wii proponuję zobaczyc jakiś filmik z gry
  • 0