Skocz do zawartości

Zdjęcie

RPGamer w Neo+ (propozycje)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
173 odpowiedzi na ten temat

#1 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 15:59

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Temat powinien sugerować wystarczająco wiele :)

Piszcie tutaj o czym takim chcielibyście poczytać, co takiego zobaczyć w kąciku w Neo Plus. Może konkursy? Albo jakiś większy tekst na temat serii gier (np. o sadze MegaTen)? O zdarzeniach (historia złączenia Square i Enix), plotkach? A może jakieś dialogi/dyskusje?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 13 stycznia 2008 - 16:06

Gość__*
  • Goście

Piszcie tutaj o czym takim chcielibyście poczytać, co takiego zobaczyć w kąciku w Neo Plus. Może konkursy? Albo jakiś większy tekst na temat serii gier (np. o sadze MegaTen)? O zdarzeniach (historia złączenia Square i Enix), plotkach? A może jakieś dialogi/dyskusje?

Na dobrą sprawę wszystko po kolei, na każdy miesiąc coś innego. Konkrusów mi nie potrzeba, ale cała reszta jest pozytywna. No i raz na rok można by zrobić podsumowanie pod kątem erpegów - co spełniło oczekiwania, co nie, a co niespodziewanie okazało się dobrą pozycją, godną polecenia.
  • 0

#3 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 16:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

raz na rok można by zrobić podsumowanie pod kątem erpegów - co spełniło oczekiwania, co nie, a co niespodziewanie okazało się dobrą pozycją, godną polecenia.

O, to jest ciekawe. Faktycznie, podsumowanie roku pod kątem RPG i jRPG jest pomysłem ciekawym :)
  • 0

#4 Lady Luck Napisany 13 stycznia 2008 - 18:54

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:
A na początek roku co zapowiada się ciekawie, a co nie z zapowiadanych tytułów :P
  • 0

#5 rikku100 Napisany 13 stycznia 2008 - 19:07

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

A na początek roku co zapowiada się ciekawie, a co nie z zapowiadanych tytułów


Popieram :!:

Mi tam sie pomysł z konkursami podoba, i jeśli o mnie chodzi, to lubie czytac jak ludzie na swój sposób interpretują fabuły gier, symbolike i te rzeczy :)
  • 0

#6 Gość__* Napisany 13 stycznia 2008 - 19:59

Gość__*
  • Goście
no jakaś szersza historia mniej znanych gier moze (bo sorry ale nie ma chyba człowieka co by nie znał przynajmniej pobieznie historii FF) lub jakiś szerszy opis jak powstawały znaczace tytuły (Vagrant, Chrono Cross cos w ten deseń) jeżeli idzie sie dogrzebać do takich informacji.
  • 0

#7 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 20:02

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

no jakaś szersza historia mniej znanych gier moze (bo sorry ale nie ma chyba człowieka co by nie znał przynajmniej pobieznie historii FF) lub jakiś szerszy opis jak powstawały znaczace tytuły (Vagrant, Chrono Cross cos w ten deseń) jeżeli idzie sie dogrzebać do takich informacji.

Akurat taki projekt jest właśnie dyskutowany :)
  • 0

#8 Gość__* Napisany 13 stycznia 2008 - 20:27

Gość__*
  • Goście

A może jakieś dialogi/dyskusje?

to mi sie jeszcze podoba można by jakieś około rpegowe problemy omawiać w formach felietonów znaczy sie artukuł i riposta ale to wymaga dwóch ludzi na poziomie ktorzy wiedzą co mówią XD
  • 0

#9 Arasz Napisany 13 stycznia 2008 - 20:34

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

bo sorry ale nie ma chyba człowieka co by nie znał przynajmniej pobieznie historii FF


:hejka:
  • 0

#10 Gość__* Napisany 13 stycznia 2008 - 20:35

Gość__*
  • Goście

:hejka:

a grasz w rpg?

artykułów o FF było juz tyle ze można sobie nimi tapetować pokój wiec nie wiedzę sensu zwałszcza ze przy okazji niemal każdej cześci robi sie jakieś tam szybkie przypominienie.
  • 0

#11 Arasz Napisany 13 stycznia 2008 - 20:38

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

a grasz w rpg?


przez całą moją karierę RPG były na pierwszym miejscu, nie wiedzieć tylko czemu nie miałem jakoś ochoty Do FF gdzie np. Chrono Cross czy nawet Golden Sun bawiły mnie bardzo.
  • 0

#12 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 20:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

to mi sie jeszcze podoba można by jakieś około rpegowe problemy omawiać w formach felietonów znaczy sie artukuł i riposta ale to wymaga dwóch ludzi na poziomie ktorzy wiedzą co mówią XD

Jedna taka dyskusja już leży w Neo+ od kilku miechów. Druga właśnie wkroczyła w proces tworzenia ...

Pragnę także powiedzieć - historia serii Final Fantasy, przez to właśnie że było o niej jużwystarczająco dużo gadane, nie będzie poruszana. Zwłaszcza, że dużo jest serii mało reklamowanych/nieznanych, a wartych omówienia.

Dzięki wszystkim za podjętą dyskusję przy okazji :^^:
  • 0

#13 rikku100 Napisany 13 stycznia 2008 - 21:00

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Pragnę także powiedzieć - historia serii Final Fantasy, przez to właśnie że było o niej jużwystarczająco dużo gadane, nie będzie poruszana. Zwłaszcza, że dużo jest serii mało reklamowanych/nieznanych, a wartych omówienia.


Ok, ale nie zapominaj o niej całkowicie :ninja:
  • 0

#14 Kyo Napisany 13 stycznia 2008 - 21:03

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Ok, ale nie zapominaj o niej całkowicie


Właśnie dobrze by było się od niej CAŁKOWICIE odciąć na jakiś czas. Tak sądzę :ninja: ....
  • 0

#15 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 21:07

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A propos historii serii FF. Tym bardziej nie chcę jej poruszać, gdy w ciągu ostatnich kilku miesięcy Gametrailers wydało 13-częściowy, długi i pełny informacji (oraz dźwięków i obrazów) cykl Retrospective o tej serii: http://www.gametrail...ti ... Fantasy
Stąd też pomysł na taki artykuł utonął kompletnie.

Ale jak zawsze - gdy wypłynie coś ciekawego, nadejdzie odpowiedni moment lub też pomysł na wykorzystanie owej serii - wrócimy do niej.
  • 0

#16 Balth Napisany 13 stycznia 2008 - 21:53

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ja sądzę, że dobrym pomysłem było by przybliżenie polskim graczom megatenów. Również jakiś artykuł np. o historii serii Tales of.... Sądzę, że można by również zrobić artykuł o 'zapomnianych' pozycjach z PSXa, SNESa itp... jakieś Arc The Lad, Koudelka, Saga Frointer itp. Również ogólnie twórczość Tri Ace [serie VP, SO ostatnio ES]. Tematów jest naprawdę sporo i znajdą się osoby które coś napiszą i z chęcią podyskutują. [Kyo, Baud, Shadov...]
Konkursy mi zupełnie zwisają - ani nie mam wielkich osiągnięć, ani ja uzdolniony, szczęścia również zbytnio nie mam.
  • 0

#17 Scorpio Napisany 13 stycznia 2008 - 22:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Ja sądzę, że dobrym pomysłem było by przybliżenie polskim graczom megatenów.

Dobry pomysł ... dzisiaj akurat o nim gadaliśmy :)

można by również zrobić artykuł o 'zapomnianych' pozycjach z PSXa, SNESa itp... jakieś Arc The Lad, Koudelka, Saga Frointer

O tym także były myśli przy okazji ewolucji formy artykułów o Historii jRPG :)

Tematów jest naprawdę sporo i znajdą się osoby które coś napiszą i z chęcią podyskutują. [Kyo, Baud, Shadov...]

Uwierz mi, że głównym problemem jest miejsce - jedna/dwie strony (i jeszcze ze screenami) to cholernie mało, jeśli tekst ma być czymś więcej niż notką encyklopedyczną (czyt. suchy, suchy, nieciekawy). Już i tak niekiedy cięcia są w artykułach spore i bolesne :/
O więcej miejsca naciskamy od dawna (w razie ponaciskajcie także i Wy o to Miela :P).
  • 0

#18 rikku100 Napisany 14 stycznia 2008 - 14:57

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Właśnie dobrze by było się od niej CAŁKOWICIE odciąć na jakiś czas. Tak sądzę ....


A ja sądzę że nie...

O tym także były myśli przy okazji ewolucji formy artykułów o Historii jRPG


Wiesz? Mysle ze jak jest tak mało miejsca, to lepiej sie zajac czyms innym niz historią, bo to nie zawsze jest najciekawsze rozwiązanie.... To moze ograniczcie się juz do tego Tales of..., SMT i czyms jeszcze co moze choc mały % ludzi zaciekawic i zostawcie juz tą historie :blah: A poza tym na konsole wychodzą nie tylko jRPG...
  • 0

#19 Gość__* Napisany 14 stycznia 2008 - 15:04

Gość__*
  • Goście

A poza tym na konsole wychodzą nie tylko jRPG...

no niby ale kto by sie tam przejmował tymi śmiesznymi grami typu konsolowy Fallout czy Baldur? Teraz jest ich nieco wiecej ael to dalej margines. W sumie historię jakieś serii można by do Reto wrzucić dla wygospodarowanie nieco miejsca.
  • 0

#20 Gość__* Napisany 14 stycznia 2008 - 18:18

Gość__*
  • Goście

Albo jakiś większy tekst na temat serii gier (np. o sadze MegaTen)?


Wyjales mi to z ust ;)

Popieram ten projekt... Bo niewiele brakowalo, a ta seria moglaby mnie ominac.... Wiadomo, ze patrze ze swojego pkt'u widzenia, jednak z drugiej strony, jako osoba raczej nei wychowana na serii FF, ale jako tako ja znajaca, ciagle wpadam na news'y na jej temat, a o konkurencji zawsze sie krotko i malo mowi, a bylo nie bylo, istnieje ona i ma sie calkeim dobrze...

Zeby bylo jasne... Megaten'ami jak narazie doswiadczenia nie mialem, ale wlasnie glownie dzieki inicjatywie ludzi z forum [chyba nie musze po nick'ach wymieniac ;) ] i recce Persony, ta sprawa na dniach zacznie ulegac zmianie...

Wiadomo, kazdy na wlasna reke sobie poszuka - tylko zwrocie uwage jaki jest naklad Neo+'sa czy konkurencji, a jednak na forum tlumow takich np jak w temacie FF'ow, w temacie Megaten'ow nie uswiadczysz... [co swoja droga ma swoje + i -]

Z drugiej strony nawet nie wiem jaki % czytelnikow pisma tworza, nie tyle zapalency, ale zwolennicy rpg'ow... Wiec odrazu nasuwa sie pytanie, czy nie bedzie to glownie tworzone z mysla/dla kilku zapalencow z forum... Chociaz jesli nawet, to zawsze ma to jakas szanse przyczynic sie do popularyzacji serii... [jak i kazdej innej, o ktorej ludzie w blogiej niewiedzy nie maja pojecia...]
  • 0

#21 Scorpio Napisany 14 stycznia 2008 - 18:27

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wiec odrazu nasuwa sie pytanie, czy nie bedzie to glownie tworzone z mysla/dla kilku zapalencow z forum...

Celem jest jak najjaśniejsze przekazanie informacji i wiedzy o danej serii. A ponieważ tak mało jest o owych seriach mówione, wtedy "najjaśniejsze" oznacza "podstawowe". I, oczywiście, końcowo taki tekst jest pisany z myślą o Czytelnikach nie znających owych serii. Czemu?
- by popularyzować owe gry
- bo takich Czytelników jest więcej niż zatwardziałych jRPGowców
- bardziej wnikliwe teksty już na sam początek mogłyby odstraszyć ludzi, którzy nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi
  • 0

#22 rikku100 Napisany 14 stycznia 2008 - 21:48

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

no niby ale kto by sie tam przejmował tymi śmiesznymi grami typu konsolowy Fallout czy Baldur?


Fallout 3? Oblivion? Mass Effect? Fable 2? Elveon? Troche tego jest...
  • 0

#23 Gość__* Napisany 14 stycznia 2008 - 22:05

Gość__*
  • Goście
jakiś konkurs by sie przydał a dobrym tematem jest np. fallout albo final fantasy
  • 0

#24 Kyo Napisany 14 stycznia 2008 - 22:10

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

A ja sądzę że nie...


Czemu nie?
  • 0

#25 Gość__* Napisany 14 stycznia 2008 - 22:18

Gość__*
  • Goście
Rikku olanie FF dobrze wszystkim zrobi ta seria i tak już reklamuje sie sama nie potrzebuje by o niej jeszcze pisać (zwłaszcza ze nie ma o czym zbytnio).

Fallout 3? Oblivion? Mass Effect? Fable 2? Elveon? Troche tego jest...

ale kogo one obchodzą XDD nie no żartuje fakt że można cos tam o nich skrobnać tylko że pomieszczenie wszystkiego to faktycznie problem...
  • 0

#26 rikku100 Napisany 14 stycznia 2008 - 22:30

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Czemu nie?


Dlatego że ludzie chcą też czytać o tym co lubią, a nie tylko o tym czego nie znają i nie mówię o historii serii FF

Rikku olanie FF dobrze wszystkim zrobi ta seria i tak już reklamuje sie sama nie potrzebuje by o niej jeszcze pisać (zwłaszcza ze nie ma o czym zbytnio).


Nie mów "wszystkim". Ja wiem, że na tym forum akurat te pare osób które udziela sie w temacie ma negatywne nastawienie do tej serii, ale w stosunku do wszystkich fanów jRPG chociażby w Polsce to mniejszosc...

nie no żartuje fakt że można cos tam o nich skrobnać tylko że pomieszczenie wszystkiego to faktycznie problem...


jakby to były normalne dwie strony to by nie było zadnego problemu....
  • 0

#27 Scorpio Napisany 14 stycznia 2008 - 23:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat do FF można podejść w sposób ciekawy. Ale nic nie wygaduję zawczasu :P

Na razie wolę w RPGamerze koncentrować się wokół jRPG. Wiem o Mass Effect, Fallout 3, etc. Ale na razie sporawo tematów dają właśnie jRPG. Zwłaszcza, że teraz za niejaki cel postawiliśmy sobie przedstawienie szersze tych mniej znanych serii i zachęcenie do ich poznania.
A miejsce ograniczone ... (męczcie serio o to Miela, to może powiększy XD)
  • 0

#28 Gość__* Napisany 14 stycznia 2008 - 23:42

Gość__*
  • Goście

Mr.Shadov napisał/a:
Rikku olanie FF dobrze wszystkim zrobi ta seria i tak już reklamuje sie sama nie potrzebuje by o niej jeszcze pisać (zwłaszcza ze nie ma o czym zbytnio).


Nie mów "wszystkim". Ja wiem, że na tym forum akurat te pare osób które udziela sie w temacie ma negatywne nastawienie do tej serii, ale w stosunku do wszystkich fanów jRPG chociażby w Polsce to mniejszosc...


Ja mam do Was swoista prosbe... Nie zaczynajmy tematu od przepychanek co do pierwszenstwa, wyzszosci gier | serii... To nie miejsce i czas na to...
Swoja droga wszystko jest kwestia gustu...

Moim zdaniem najpierw przydalo by sie podjac jakas decyzje | uscislic, w ktorym kierunku ma pojsc RPGamer, a ewentualnie pozniej dyskutowac nad wyborem kolejnosci, czy zawartosci [jesli w ogole bedziemy mieli[u] cos do powiedzenia].


A wracaj do tematu...

Mimo, ze nie jestem przeciwnikiem serii FF, dalej uparcie bede obstawal przy poruszeniu tematu SMT, chociazby z powodu pozornych bliskosci serii do serii FF oraz masy roznic ktore to chyba glownie cenia sobie zwolennicy|fani Megatenow.

Wykorzystajmy chociazby fakt, ze ludzie ktorym naswietli sie chociaz pobieznie zalety|mozliwosci tej serii, beda wstanie sami to sprawdzic jako, ze jeszcze bez wiekszych problemow da sie wiekszosc jak nie wszystko co sie ukazlo na PSX | PS2 znalezc czy to na aukcjach, czy co lepszych sklepach [e-sklepach].
  • 0

#29 Scorpio Napisany 15 stycznia 2008 - 00:05

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Seria MegaTen ogólnie potrzebuje prezentacji. Założenia do gry, gameplayu, kreacja świata i rzeczywistości, postacie bohaterów, jak fabuła jest prezentowana ... to wszystko zwykle jest obce graczom, którzy na spokojnie o tym wszystkim wiedzą w serii FF. A że Megateny są i dobre i dość znane w świecie stąd ...

FF nie idzie na bok, bo czemu. Popularna gra, ludzie lubią o niej czytać - stąd zostaje. Ale temat ten może być poruszany na inne, bardziej kreatywne sposoby.

Gdzie idzie kącik? Dobre pytanie. Sam sobie zadaję. Na razie staramy się pisać o różnych rzeczach, poruszać różne problemy i kwestie. By czymś zawsze zaskoczyć i przy okazji sobie granic nie nadawać. Przynajmniej na razie.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 15 stycznia 2008 - 00:37

Gość__*
  • Goście
Hmmm, to jesli propozycje konkretnych, a zarazem ogolonych zmian to raczej org nie bede:
- MINIMUM 2 strony [gdyby, ktory kolwiek z watkow ruszyl, to i tak bylo by to malo]
- napewno powinny zostac news'y... ciut troszke wiecej miejsca... uphcnac jakas ramke/wytluszczenie, cokolwiek zeby interesujace nas informacje rzucaly sie w oczy, a nie bylo trzeba ich szukac...
- moze troche o zapomnianych / nieznanych importach
- cos na wzor retrospekcji / historii - utrzymac [chilli to co od jakiegos czasu juz mozemy czytac]

BTW... Odzywa sie lenistwo, ale i tak zaryzykuje :P
Momentalnie powracajac do SMT, a konkretnie P3, jesli w Lutowym numerze nie zostanie napokniete o premierze EU, to mi osobiscie bedzie wstyd... a na ta jedna linijke miejsca chyba starczy.. [z innej beczki, bedzie to chyba 3 miech z rzedu "zmasowanego ataku" Atlus'a] :ninjadance:
  • 0