Skocz do zawartości

Zdjęcie

RPGamer w Neo+ (propozycje)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
173 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 15 stycznia 2008 - 11:18

Gość__*
  • Goście

- napewno powinny zostac news'y... ciut troszke wiecej miejsca... uphcnac jakas ramke/wytluszczenie, cokolwiek zeby

Tu jestem na nie - newsy powinny być w newsach, a nie w RPGamerze, gdzie zabierają cenne miejsce. Sorry, ale to IMO jest piąte koło u wozu w tym dziale.
A samo przybliżanie mniej znanych w Polsce RPGów, jak właśnie Shin Megami Tensei to pomysł warty rozważenia. Sporo graczy w Polsce za synonim RPG przyjmuje Final Fantasy - czemu by nie pokazać im, na co jeszcze można zwrócić uwagę? Ja bym się nad tym poważnie zastanowił, Scorp :P
  • 0

#32 Cola Napisany 15 stycznia 2008 - 11:29

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

newsy powinny być w newsach, a nie w RPGamerze


Zgadzam się.

Chętnie zobaczyłbym w przyszłym numerze podsumowanie 2007r. No wiecie, jakie gry okazały się najlepsze i najgorsze, które rozczarowały a które sprawiły niespodziankę oraz które wniosły coś do gatunku. Coś w tym stylu.
  • 0

#33 Kyo Napisany 15 stycznia 2008 - 11:49

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Dlatego że ludzie chcą też czytać o tym co lubią, a nie tylko o tym czego nie znają i nie mówię o historii serii FF


Mhm, ale nazwa kącika to RPGamer, a nie FFGamer. Co więcej można o FFach napisać, skoro wszystko już było?

Chętnie zobaczyłbym w przyszłym numerze podsumowanie 2007r. No wiecie, jakie gry okazały się najlepsze i najgorsze, które rozczarowały a które sprawiły niespodziankę oraz które wniosły coś do gatunku. Coś w tym stylu.


Dobre. Jako najgorszego RPG dałbym Rouge Galaxy. Valkyrie Profile 2 i Final Fantasy XII jako największe rozczarowania.
  • 0

#34 Balth Napisany 15 stycznia 2008 - 12:16

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ta FFXII to zdecydowanie największe rozczarowanie. Jak już chcecie artykuł o FF to może właśnie o tym jakim rozczarowaniem jest 'dwunastka' i dlaczego, chociaż z tego pewnie by zrobiły się burdy na poziomie Sylvana a N+ zostało by oskarżone o herezje.
  • 0

#35 Scorpio Napisany 15 stycznia 2008 - 12:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
OK.

Dwie sprawy:
- sprawę z newsami dyskutowałem na samym początku, gdy znalazłem się w kąciku, z Mielem. Stanęło na tym, że newsów ma zawsze trochę być. A ponieważ jest to kącik o RPG, wtedy te newsy mają być bardziej plotkarskie i skoncentrowane na tym, co zadowala fanów RPG (np. o nowym projekcie YAZZa).
- propos rozczarowań - jest to bardzo subiektywny temat. Naprawdę. Ja np. lekko rozczarowałem się Odin Sphere (zwolnieniaaaaa, powtarzalność po pewnym czasie). Stąd pomysł - założyć taki temat, a następnie do RPGamer go skondensować i opracować w formie Waszych wypowiedzi. Bo jednostronnie, nawet dwustronnie, tego nie widzę. Za duże ryzyko :)

Co na to powiecie?
  • 0

#36 Gość__* Napisany 15 stycznia 2008 - 12:44

Gość__*
  • Goście

- napewno powinny zostac news'y... ciut troszke wiecej miejsca... uphcnac jakas ramke/wytluszczenie, cokolwiek zeby

Tu jestem na nie


Wola ludu ;) Swoja droga i tak news'y co do rpg'ow sa rozrzucone... Zle to troche ujalem, chodzilo mi o to, zeby bylo w jednym miejscu.

Dobre. Jako najgorszego RPG dałbym Rouge Galaxy, Valkyrie Profile 2 i Final Fantasy XII jako największe rozczarowania.


Jako fanowski artykul, cos takiego zapewne mogloby sie pojawic na lamach NEO+, ale jesli masz namysli jakies oficjalne zestawie.... To jest w ogole takie ?


Bo jednostronnie, nawet dwustronnie, tego nie widzę. Za duże ryzyko :)

Co na to powiecie?


Znaczy przyjmujac forme cos ala "Dogrywka" ?
  • 0

#37 Kyo Napisany 15 stycznia 2008 - 13:13

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Jako fanowski artykul, cos takiego zapewne mogloby sie pojawic na lamach NEO+, ale jesli masz namysli jakies oficjalne zestawie.... To jest w ogole takie ?


Oczywiście, że nie ma. Jeśli już, to raczej wyobrażałem sobie to tak, jak napisał o tym Scorpio.
  • 0

#38 Cola Napisany 15 stycznia 2008 - 13:35

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

- propos rozczarowań - jest to bardzo subiektywny temat. Naprawdę. Ja np. lekko rozczarowałem się Odin Sphere (zwolnieniaaaaa, powtarzalność po pewnym czasie). Stąd pomysł - założyć taki temat, a następnie do RPGamer go skondensować i opracować w formie Waszych wypowiedzi. Bo jednostronnie, nawet dwustronnie, tego nie widzę. Za duże ryzyko

Co na to powiecie?


Ja jestem za.
  • 0

#39 Scorpio Napisany 15 stycznia 2008 - 14:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To pod wieczór załóżę odpowiedni temat. Już teraz w myślach możecie przeanalizować tytuły z zeszłego roku. A właściwie te, które negatywnie odbiły się w pamięci :)
  • 0

#40 Gość__* Napisany 15 stycznia 2008 - 14:49

Gość__*
  • Goście

To pod wieczór załóżę odpowiedni temat. Już teraz w myślach możecie przeanalizować tytuły z zeszłego roku. A właściwie te, które negatywnie odbiły się w pamięci :)

a to tylko o tych co nas zawiodły mamy pisać?
  • 0

#41 Scorpio Napisany 15 stycznia 2008 - 14:54

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No tak. Bo o tych co pozytywnie zaskoczyły, będzie temat osobny :)

Jeśli temat ma końcowo trafić do Neo+, to nie może obejmować zbyt szerokiego zakresu, bo byłby pocięty/nie zmieścił się. Stąd takie zawężenie. Osobno można założyć temat do ogólnego pogadania podsumowującego to, co przyniósł rok 2007 w rynku RPG.
  • 0

#42 rikku100 Napisany 16 stycznia 2008 - 19:21

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Mhm, ale nazwa kącika to RPGamer, a nie FFGamer. Co więcej można o FFach napisać, skoro wszystko już było?


Nikt nikomu nie każe przeznaczac całej objetosci na fajnale. To jedno.
A po drugie, jesli opisanie początków serii i okazjonalne newsy to dla Ciebie wszystko to....to masz jakąs dziwną definicję słowa "wszystko"

Ta FFXII to zdecydowanie największe rozczarowanie. Jak już chcecie artykuł o FF to może właśnie o tym jakim rozczarowaniem jest 'dwunastka' i dlaczego, chociaż z tego pewnie by zrobiły się burdy na poziomie Sylvana a N+ zostało by oskarżone o herezje


Sorry, ale w Neo+ ukazało sie juz wystarczajaco duzo artykułów negatywnych w stosunku do Square/FF, FF XII nie jest słabe zeby robic taki artykuł. To by było po prostu...jak kolejne narzekanie antyfana, a tego troche w Neo ostatnio za dużo i to jeszcze chcielibyscie to do działu RPG wstawic? Lol, pępki świata :/

Ja tam mam lepszy pomysł na modernizację RPGamera, zmienic design i zeby nie było białego tła, tylko jakies kolorowe :P
  • 0

#43 Gość__* Napisany 16 stycznia 2008 - 20:19

Gość__*
  • Goście

orry, ale w Neo+ ukazało sie juz wystarczajaco duzo artykułów negatywnych w stosunku do Square/FF,

caly jeden reszta to bałwochwalcze peany pomijająć może recke DoC.
  • 0

#44 Kyo Napisany 16 stycznia 2008 - 21:39

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Nikt nikomu nie każe przeznaczac całej objetosci na fajnale. To jedno.


Whatever. Nie zmienia to faktu, że zamiast pisać o Finalach poraz n'ty, można napisać o czymś innym.

A po drugie, jesli opisanie początków serii i okazjonalne newsy to dla Ciebie wszystko to....to masz jakąs dziwną definicję słowa "wszystko"


Nie chodzi mi tylko o to, co było w RPGamerze. Czym nowym zaskoczyć, przynajmniej jeśli chodzi o stare fajnale (załóżmy, że "okazjonalne newsy" będą poza kącikiem)? Można by coś skrobnąć o FF12, jasne, ale o poprzednich?
  • 0

#45 Danteusz Napisany 16 stycznia 2008 - 21:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Nie zmienia to faktu, że zamiast pisać o Finalach, można napisać o czymś innym.

Ja bym proponował artykuł "Nie tylko Fajnal" przedstawiający krótką charakterystykę mniej znanych, ale dobrych serii.
  • 0

#46 Scorpio Napisany 16 stycznia 2008 - 21:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Nie no ... wtedy i tak jakoś byśmy do FF nawiązali. Chodzi o to, by przyjąć takie założenie: nie tylko na FF świat jRPG stoi. A dając tytuł, jaki Dante proponujesz jednak byśmy to potwierdzili :)
  • 0

#47 Danteusz Napisany 16 stycznia 2008 - 21:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Tak na dobrą sprawdę w świecie RPG jest tylko Final, bo tylko to ludzie kupują (no dobra, są też Dragon Questy). Ogólnie to właśnie mi o coś takiego chodzi, żeby pokazać w co oprócz FF można pograć.
  • 0

#48 Kyo Napisany 16 stycznia 2008 - 21:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Tak na dobrą sprawdę w świecie RPG jest tylko Final, bo tylko to ludzie kupują (no dobra, są też Dragon Questy). Ogólnie to właśnie mi o coś takiego chodzi, żeby pokazać w co oprócz FF można pograć.


Pomysł fajny, ale rzeczywiście, taki tytuł tematu brzmi niczym coś w stylu "Final Fantasy i jakieś tam inne jRPG". Aha, no i nie tylko poszczególne Finale i DQ sprzedały milion kopii....
  • 0

#49 Danteusz Napisany 16 stycznia 2008 - 22:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Pomysł fajny, ale rzeczywiście, taki temat brzmi niczym coś w stylu "Final Fantasy i te jakieś inne jRPG".

Wiele osób wie tylko o FF, możnaby pokazać że są jakieś inne jRPGi :)

Aha, no i nie tylko poszczególne Finale i DQ (DQ zresztą dopiero od niedawna wyszedł na "cały" świat) sprzedały milion kopii....

Szczegół, miałem na myśli to że tylko FF jest liczącą się, ogólnie rozpoznawalną marką.
  • 0

#50 Kyo Napisany 16 stycznia 2008 - 22:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Wiele osób wie tylko o FF, możnaby pokazać że są jakieś inne jRPGi


Mhm, sory, chodziło mi po prostu o zmianę tytułu tematu, tak żeby, kompletnie od dwóch literek "F" się oderwać :P .
  • 0

#51 Scorpio Napisany 16 stycznia 2008 - 22:06

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wiele osób wie tylko o FF, możnaby pokazać że są jakieś inne jRPGi :)

No właśnie o tym gadamy i to jest w planach. Ale wolałbym uniknąć takiego tytułowania. Bo tylko będziemy utwierdzali, że niby jest tylko FF i jakieś tam inne RPG.
  • 0

#52 Danteusz Napisany 16 stycznia 2008 - 22:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Możesz dać inny tytuł, to nie ja jestem szefem kącika ;)
  • 0

#53 rikku100 Napisany 17 stycznia 2008 - 00:37

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

caly jeden reszta to bałwochwalcze peany pomijająć może recke DoC.


2

Nie chodzi mi tylko o to, co było w RPGamerze. Czym nowym zaskoczyć, przynajmniej jeśli chodzi o stare fajnale (załóżmy, że "okazjonalne newsy" będą poza kącikiem)? Można by coś skrobnąć o FF12, jasne, ale o poprzednich?


Och, jest całe mnóstwo alternatyw :trup: I nie trzeba od razu pisac o historii powstawania czy systemie walki....
Zreszta to nie powinno byc tak ze jeden numer = jeden artykuł :hmmm:

Szczegół, miałem na myśli to że tylko FF jest liczącą się, ogólnie rozpoznawalną marką.


chyba Tales of... tez jest dosc znane, tak mi sie wydaje...choc racja, np. pecetowcy tacy nie siedzacy na okrągło w temacie zazwyczaj finala troche kojarza...
  • 0

#54 Kyo Napisany 17 stycznia 2008 - 01:09

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Och, jest całe mnóstwo alternatyw :trup:


Oczywiście.

I nie trzeba od razu pisac o historii powstawania czy systemie walki....


Oczywiście.

Jakieś propozycje :skacze: ?

Zreszta to nie powinno byc tak ze jeden numer = jeden artykuł


Oczywiście.

Jest dużo innych tytułów, które równie bardzo, jeśli nie bardziej zasługują na rozpisywanie się na ich temat. Lepiej wreszcie zacząć je w jakiś sposób promować. Dlatego odrzucić to przeklęte Final Fantasy na jakiś czas byłoby dobrym posunięciem.

zczegół, miałem na myśli to że tylko FF jest liczącą się, ogólnie rozpoznawalną marką.


Właściwie najbardziej znaną i najlepiej sprzedającą się, czyli tym samym najbardziej "liczącą się" marką, jeśli o jRPG chodzi, jest... Pokemon :rower:
  • 0

#55 Gość__* Napisany 17 stycznia 2008 - 06:50

Gość__*
  • Goście

2

kiedy był drugi bo nie zawsze kupuje neo?
  • 0

#56 rikku100 Napisany 17 stycznia 2008 - 15:58

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

kiedy był drugi bo nie zawsze kupuje neo?


Nie wiem, dawno, Dagon go chyba napisał....

Jakieś propozycje ?


I tak Ci sie nie spodoba...

Jest dużo innych tytułów, które równie bardzo, jeśli nie bardziej zasługują na rozpisywanie się na ich temat. Lepiej wreszcie zacząć je w jakiś sposób promować. Dlatego odrzucić to przeklęte Final Fantasy na jakiś czas byłoby dobrym posunięciem.


To taka sama seria jak kazda inna, a to ze sie komus nie podoba to...no cóż...
  • 0

#57 Gość__* Napisany 17 stycznia 2008 - 16:04

Gość__*
  • Goście

Nie wiem, dawno, Dagon go chyba napisał....

dzieki anyway i tak FF jest imo zbyt eksplatowany rzucajać cień na inne gry moze teraz akurat w dobie pzrestoju bo szum zwiazany z FFXII zanikł a szum o FFXIII jeszcze sie nie zaczął ale to tym lepsza okazja by narazie skupic sie na czymś innym zanim znów wszystko utonie w Finalowym hype'i.
  • 0

#58 Lady Luck Napisany 17 stycznia 2008 - 16:51

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 748 Postów:

Kyo napisał/a:
Jakieś propozycje ?


I tak Ci sie nie spodoba...


O, przekonałas mnie :lol:

Też uważam, że odstawienie Finali na choćby numer- dwa dobrze zrobi. Przede wszystkim odświeży. Sama chętnie poczytałabym sobie jakieś rzeczy o takim SMT (mogę poczytać wątek na forum, jasne, ale a) pewnie wszystko sobie pospoiluję przed graniem, a nie chcę i b) nie będę miała wielkiego pojęcia o czym chłopaki tam ejaku.... elaboratują :P ). Finale, Finale, Finale, sami sobie nakręcamy ten zakichany wątek.
Chcę poczytac cos nowego, o czymś, czego nie znam i przede wszystkim- coś, co zachęci mnie do nowego tytułu.
Nowego.
I nie koniecznie FFa.
  • 0

#59 Kyo Napisany 17 stycznia 2008 - 16:53

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

I tak Ci sie nie spodoba...


No, ale wcale mi się spodobać nie musi. Po to jest chyba ten temat, żeby takie propozycje wypisywać. No chyba, że masz na myśli tematy w stylu "Czy Tifa była prostytutką? Głęboka analiza ubioru bohaterki", jakie można było kiedyś podpatrzeć na forum Gamespotu choćby, to rzeczywiście lepiej sobie darować, choć wątpię by o coś takiego Tobie chodziło.

To taka sama seria jak kazda inna, a to ze sie komus nie podoba to...no cóż...


Oczywiście. Dlatego tak jak nie pisze się w ogóle o np. Suikodenach, czy Tales of... , tak można przez jakiś czas przestać pisać o Final Fantasy.
  • 0

#60 rikku100 Napisany 17 stycznia 2008 - 18:54

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Oczywiście. Dlatego tak jak nie pisze się w ogóle o np. Suikodenach, czy Tales of... , tak można przez jakiś czas przestać pisać o Final Fantasy.


Zawsze można pisac i o tym i o tym, no chyba ze RPGamer nadal ma miec pól strony...

No, ale wcale mi się spodobać nie musi. Po to jest chyba ten temat, żeby takie propozycje wypisywać. No chyba, że masz na myśli tematy w stylu "Czy Tifa była prostytutką? Głęboka analiza ubioru bohaterki", jakie można było kiedyś podpatrzeć na forum Gamespotu choćby, to rzeczywiście lepiej sobie darować, choć wątpię by o coś takiego Tobie chodziło.


Nie wiem, zestawienie i ocena OST'ów z opisem jak je zdobyc xD Pierwsze co mi przyszło na mysl...
  • 0