Skocz do zawartości

Zdjęcie

CurrentGen - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7640 odpowiedzi na ten temat

#1 Ryan Napisany 05 lutego 2008 - 19:38

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To NIE są wojny!

To tylko miejsce do komentowania multiplatformowych newsów, moderowane jak reszta forum. :kocha:
  • 0

#2 Ryan Napisany 05 lutego 2008 - 19:41

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Kolejny redaktor GameSpota - Ryan Davis, odchodzi.
http://kotaku.com/35...one-more-editor

Wygląda na to, że GameSpot is no more. Chodzą słuchy, że Gerstmann ma otworzyć własny portal o grach. Ktoś ma wątpliwości, czy Navaro i Davis do niego dołączą? ;)
  • 0

#3 oranje Napisany 05 lutego 2008 - 22:53

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Słyszeliście o wydaniu Ksiego rekordow Guinessa - Edycja graczy? Tutaj kilka rekordow jakie ma na swoim koncie seria TR :)

- Gra sprzedała się w liczbie 27 milionów egzemplarzy.

- Za najbardziej rozpoznawalne modelki uznano aktorkę Rhonę Mitrę oraz Nell McAndrew.

- Najlepszym filmem opartym na grze komputerowej okrzyknięto Tomb Raider Movie. Produkcja zarobiła $274,703,340. Film sprzedał się w liczbie 5 milionów egzemplarzy, zarówno na DVD jak i na VHS.

- Za najbardziej rozpoznawalną postać gier komputerowych uznano Larę Croft.

- Najszybciej sprzedająca się gra serii: Tomb Raider Legend - w pierwsze pięć tygodni sprzedała się w liczbie 2.5 miliona kopii.

- Najwyżej oceniana gra serii: Tomb Raider I; średnia ocen 91%.

- Największy przeciwnik w serii: wąż morski w Tomb Raider Legend; Lara stawiła mu czoła podczas eksploracji grobowca króla Artura.

Książkę będzie można kupić już w tym roku.


  • 0

#4 kamionek Napisany 05 lutego 2008 - 23:06

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Będzie też u nas w Polandzie dostępna? Bo z chęcią bym zakupił :^^:
  • 0

#5 Nexus Napisany 05 lutego 2008 - 23:16

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Chodzą słuchy, że Gerstmann ma otworzyć własny portal o grach. Ktoś ma wątpliwości, czy Navaro i Davis do niego dołączą?

Chyba nikt nie ma wątpliwości... w sumie wymarzona sytuacja - kolesie mają odpowiedni PR idealnie ustawiony.

Co do TR - Rhona Mitra faktycznie mi osobiście bardzo pasowała do image'u Lary. Chociaż ta najnowsza też całkiem khm... kształtami daje radę.
  • 0

#6 ACZ Napisany 05 lutego 2008 - 23:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Tak sobie myślę, że gdy wyjdzie GTAIV to Wii będzie przez jakiś tam okres czasu ostro dostawało po dupsku od PS3 i X360, jeśli chodzi o sprzedaż konsol.
  • 0

#7 Danteusz Napisany 05 lutego 2008 - 23:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Zastanów się lepiej jak Wii skopie tyłki innym konsolom gdy w USA ukaże się SSBB ;]
  • 0

#8 Nexus Napisany 05 lutego 2008 - 23:39

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Tak sobie myślę, że gdy wyjdzie GTAIV to Wii będzie przez jakiś tam okres czasu ostro dostawało po dupsku od PS3 i X360, jeśli chodzi o sprzedaż konsol.

Wii Fit... :^^:
  • 0

#9 ACZ Napisany 05 lutego 2008 - 23:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
No ja właśnie się boję co się będzie działo, gdy uderzy ten cały Brawl, Mario Kart i Wii Fit. W Japonii dwa z tych trzech tytułów już się ukazały, jakiegoś pogromu nie było, ale domyślam się co będzie w Stanach ;]
  • 0

#10 Ryan Napisany 05 lutego 2008 - 23:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Rhona Mitra faktycznie mi osobiście bardzo pasował

Uważam, że Karima jest o niebo lepsza. Choć zgadzam się, że ze "starej gwardii" była najlepsza. :)

W Japonii dwa z tych trzech tytułów już się ukazały, jakiegoś pogromu nie było

SSBB sprzedało się z miejsca w milionie sztuk. To nie jest Twoim zdaniem pogrom? :hmmm:
  • 0

#11 ACZ Napisany 06 lutego 2008 - 00:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

SSBB sprzedało się z miejsca w milionie sztuk. To nie jest Twoim zdaniem pogrom?

Myślałem o pogromie, jeśli chodzi o sprzedaż Wii.

BTW Lost Planet Colonies powinien się znaleźć w dziale currentgen. Ta gra będzie także na PS3. No chyba, że znowu mi nie wierzycie? ;]
  • 0

#12 Godot Napisany 06 lutego 2008 - 00:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
dobrze ze czychu podal wyniki z europy, w koncu mieszkamy w europie i te wyniki powinny sie liczyc dla nas najbardziej
  • 0

#13 rikku100 Napisany 06 lutego 2008 - 02:10

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Chociaż ta najnowsza też całkiem


Karima Adebibe jest ekstra ;]
  • 0

#14 xell Napisany 06 lutego 2008 - 09:34

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Mnie tylko dziwi, że ta cała Karima jest w tym biznesie tak dłuuugo. Większość lasek traktowało rolę Lary jedynie jako szybką odskocznię do showbusinessu, a ta już dwa lata stołek okupuje. :)
  • 0

#15 MonsieurWoland Napisany 06 lutego 2008 - 09:48

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Kolejny redaktor GameSpota - Ryan Davis, odchodzi.
http://kotaku.com/35...one-more-editor

Wygląda na to, że GameSpot is no more. Chodzą słuchy, że Gerstmann ma otworzyć własny portal o grach. Ktoś ma wątpliwości, czy Navaro i Davis do niego dołączą? ;)


Alex Navaro odszedł jeszcze przed Davisem. Wymówił kontrakt bodajże 25 stycznia. To już agonia gamespot. Ostatnie 2 osoby które trzymają jeszcze tam poziom to JodyR i Brad Shoemaker. Pewnie to jednak tylko kwestia czasu, trzymali się z Gertsmanem więc i oni przejdą do nowego portalu. Szlag by to trafił już taki ładny lvl i tyle pięknych emblematów tam miałem:P
  • 0

#16 Ryan Napisany 06 lutego 2008 - 10:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

a ta już dwa lata stołek okupuje

Z wywiadów na Game Tap wynika, że umowy z poprzednimi "Larami" były zawsze na rok, żeby nie przyzwyczaić za bardzo fanów. Może chcą mieć teraz jedną stałą? Żeby nie było tak jak z JP2 - poprzednicy piastowali urząd krótko, to i problemów nie było, a papież Polak stał się prawie obiektem kultu. Same z tym kłopoty.

Alex Navaro odszedł jeszcze przed Davisem.

Nie pytałem, czy dołączą z odejściem (bo to zrobili) tylko czy dołączą do Gerstmanna, jeśli ten rozpocznie własny biznes.
  • 0

#17 fingus Napisany 06 lutego 2008 - 11:08

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

Myślałem o pogromie, jeśli chodzi o sprzedaż Wii.

Sprzedaż Wii jest w tej chwili, jeśli się nie mylę, ograniczana głównie przez moce przerobowe wytwarzających je fabryk. Jeśli więc Nintendo nie otworzy paru dodatkowych, to sprzedaż nie wzrośnie, bo niby czego? Zresztą z tego właśnie powodu, Nintendo nie musi podejmować (i nie podejmuje) żadnych kroków wzmagających popyt, bo skoro ledwo nadąża z podażą, to nic na tym nie zyska. I dlatego nie musi manipulować ceną, przyśpieszać premier swych hitów, nakręcać hypu na odległe produkcje. A nagłej zapaści po SSBB i Mario Kart bym się nie obawiał, bo ma jeszcze parę asów w rękawie. Animal Crossing zrobi wielką furorę wśród casuali, zwłaszcza że większość posiadaczy Wii nie miała zapewne okazji wypróbować go na innej konsoli. Jest jeszcze zapowiadana jakaś muzyczna popierdułka z Miisami. Parę bardziej corowych gier. I na pewno pichcą też coś niezapowiedzianego. Ostatnio przesunęli nieco mocy twórczych z DSa na Wii, więc można spodziewać się wkrótce nowych zapowiedzi. :^^:
  • 0

#18 Aras Napisany 06 lutego 2008 - 20:09

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Słyszeliście o wydaniu Ksiego rekordow Guinessa - Edycja graczy? Tutaj kilka rekordow jakie ma na swoim koncie seria TR

wow! masz jakiekolwiek info, nt ebooka? :P bo na wydanie tego w Polsce nie liczę :/ (choć jesli by anglik trafił na allegro, to biorę to z miejsca)
  • 0

#19 Ney Napisany 06 lutego 2008 - 20:12

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Tą książke pokażą dopiero w kwietniu. Tu masz wymienioną całą zawartość:
http://www.gamesindu...e.php?aid=24113
  • 0

#20 hacker Napisany 07 lutego 2008 - 14:30

hacker

    Mokujin

  • Narybek
  • 34 Postów:
Mam problem, który nurtuje mnie od dawna. Otóż prawdopodobnie w sobotę stanę się posiadaczem nowej długo wyczekiwanej przeze mnie konsoli. Ale problem pojawia się tu gdyż waham się praktycznie między wszystkimi 3 opcjami. Może zacznę od początku. Gram praktycznie od 3 roku życia, kiedy to moje siostry miały Comodore. Potem była przerwa w konsolach aż w końcu z odłożonych pieniędzy zakupiłem Psx. Pamiętam do dziś jak te gry (z Comodore a później z PSX) na mnie działały, pamietam też,że wtedy po prostu grałem i cieszyłem się samą grą nie koniecznie musiałem grę przejśc. Nastał czas kiedy stałem się posiadaczem ps2, długie wyczekiwanie, szał, radośc. Ale w pewnym momencie doszło do tego, iż przestałem odczuc radośc z gier. Jak wiele bym dał, aby nowe konsole przywróciły te pamiętne czasy Psx. Kiedy pisze te słowa łza kręci się w oku. W dzisiejszych czasach w grach prym wiedzie grafika, która z dnia na dzień zbliża się do realistycznego odzwierciedlania. A mnie wydaje się ,że poniekąt właśnie ona zabija radośc z grania. Kiedyś skakały 2 pixele po ekranie i wszyscy się świetnie bawili. Teraz gry są niesamowicie szczegółowe, a w momencie gdy jakaś produkcja postawi wysoko poprzeczkę, a inne nowe gry są choc troszke gorsze graficznie zaraz ma to na przyjemnośc czerpaną z gdy jakieś chocby w małym stopniu negatywne odbicie
Teraz stoję przed momentem wyboru. Wyboru, który mam nadzieje, na nowo przywróci te lata czerpania wielkiej, beztroskiej ,radości jaką przynosiły mi gry.
Kiedyś jak wcześniej wspominałem byłem posiadaczem obu konsolek sony, pozostał sentyment. X0 jak ma zatrzęsienie tytułów, którym żyje cały świat, a zarówno na konsolke sony jak i microsoftu wydawane są gry bez których nie mógł bym się obejśc (chocby GTA IV). Natomiast Wii, może przywrócic utraconą radośc czerpaną przezemnie niegdyś z gier konsolowych. Proszę o radę i pomoc co wybrac.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 07 lutego 2008 - 14:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie powinieneś o takie rzeczy pytać na naszym forum, bo to doprowadza do wojen :D

Z perspektywy posiadacza PS3 powiem Tobie, że musisz sprawdzić czy wolisz exy z Xa czy maszynki Sony. Na razie nie ma ich wiele, nie oszukujmy się. Uncharted jest super, Ratchet zainteresuje Cię chyba tylko jeśli grałeś w poprzednie części, HS według graczy nie jest tak wspaniałe jak być miało. Mogą Cię jednak przyciągnąć zapowiedzi, na mnie podziałały i właśnie dzięki kontynuacjom moich ulubionych serii zainwestowałem w GrajStację. No i oczywiście są jakiś sentyment i przywiązanie do Sony ;)
X0 jest maszyną z bardzo fajną biblioteką gier, więc bierz jeśli Ci one odpowiadają. Choć problemem może być awaryjność. O tym jednak się nie wypowiadam, bo tej konsoli nie mam.
Wii natomiast powinieneś wziąć jeśli grafika naprawdę nie znaczy dla Ciebie za dużo i chcesz odzyskać tę radość grania. Choć przygotuj się na to, że będziesz dostawał więcej popierdółek niż pełnoprawnych pozycji.
  • 0

#22 xell Napisany 07 lutego 2008 - 15:16

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Teraz gry są lepsze niż kiedyś. Gadanie o tym, jak to kiedyś stawiało się na grywalność, a teraz na grafikę to sranie w banie. Spora część hitów z poprzednich generacji jest totalnie niegrywalna i to bynajmniej nie z powodu archaicznej grafiki.
  • 1

#23 Lady Luck Napisany 07 lutego 2008 - 15:46

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Teraz gry są lepsze niż kiedyś. Gadanie o tym, jak to kiedyś stawiało się na grywalność, a teraz na grafikę to sranie w banie. Spora część hitów z poprzednich generacji jest totalnie niegrywalna i to bynajmniej nie z powodu archaicznej grafiki.


Ale cos w tym jest, że w gry z poprzednich generacji łykam i bardzo dobrze smakują, gdzie current geny, które to ponoć są nową generacją, nie ciągną mnie wcale, ba!, w ogóle mnie nie interesują.
Nie odmawiam im pięknej grafiki, animacji i możliwości, jakie dają graczom. Problem w tym, że nie widzę w nich magii. Popykałabym sobvie na próbę w DMC4, czekam na SCIV, chętnie pożyczyłabym od kogoś X`a żeby pochodzić sobie w świecie Eternal Sonaty, czy zobaczyć, dlaczego LO jest niby takie słabe- ale tylko po to, by popatrzeć. Nie czuję parcia, jakie było przy wydaniu PS2 (nie, to NIE JEST tekst wojnowy), gdzie chciało mi się płakać, kiedy widziałam to, co się na czarnulę wydaje, a myślałam co dzień "Brakuje mi jeszcze tyle-a-tyle kasy, żeby kupić. Muszę kupić. Muszę zagrać!"
Nie twierdzę, że gdybym już miała tę (te) konsolę(e), to bym się nie zagrywała, bo poczułabym to "coś". Ale nie chcę kupować. Jeśli kiedyś wygram/ dostanę, spoko, ucieszę się, nawet bardzo. Ale płacić, póki co, nie mam zamiaru.

Krótko mówiąc- 360, PS3, Wii... wiisi mi to ;)
  • 0

#24 xell Napisany 07 lutego 2008 - 16:06

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Ale to, że kiedyś sikałaś w portki na widok gier na PS2, a teraz nie robisz tego na widok gier współczesnych świadczy raczej o Tobie, a nie o ówczesnych i obecnych grach, zwłaszcza jak nie grasz w te ostatnie. Uważam, że gry obecnie ogólnie są lepsze, bo większą uwagę przywiązuje się do tego, aby były zróżnicowane, dąży do raczej ciągłego poziomu trudności itp. itd. Też czasem mi szkoda typów gier, których już się nie robi (chciałbym ujrzeć nową grę na miarę Baldur's Gate 2 czy Deus Ex), niemniej jednak ogólne tendencje uważam za pozytywne.

No i zdaje się, że grasz głównie w gry japońskie, które żadnego progresu nie wykazują.
  • 1

#25 Gość__* Napisany 07 lutego 2008 - 16:37

Gość__*
  • Goście
Nextgeny, obiektywnie mowiac prezentuja, wyzszy poziom ogolny gier od PS2, PSX, Mega Drive itd. itd.

Nie czuję parcia, jakie było przy wydaniu PS2 (nie, to NIE JEST tekst wojnowy), gdzie chciało mi się płakać, kiedy widziałam to, co się na czarnulę wydaje, a myślałam co dzień "Brakuje mi jeszcze tyle-a-tyle kasy, żeby kupić. Muszę kupić. Muszę zagrać!"

Ale to temu, ze prawdopodobnie Ty, jak i Ja i wiele osob na tym forum wychowalismy sie na PSX. I to nie obiektywnosc spowodowala, ze kazdy chcial PS2 (bo tytuly startowe byly zbrodnia na gatunku ludzkim), a sentyment do PSXa. Jesli urodzilibysmy sie za 20 lat to wiedz, ze poprostu gralabys na konsolach na ktore psioczysz teraz i bys czekala na PS6, Xbox 1080, WII4, mowiac, ze jaki to klimat itd. itp.
  • 0

#26 Lady Luck Napisany 07 lutego 2008 - 16:46

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Mogę powiedzieć tyle: co to, to nie, Pablo Makaroniarzu ;)
Sentyment? Może. Ale skoro tak, to dlaczego nie chcę kupować PS3?
To chyba nie do końca tak działa. Póki co wystarczą mi gry z PSXa i PS2, a od jakiegos czasu myslę o pierwszym Xboxie, na którego też powychodziły przecież dobre tytuły, w które warto zagrać. I być może własnie o to chodzi: jest jeszcze masa rzeczy z poprzedniej generacji, które chcę obadać i nie widzę powodów na wydawanie kupy kasy na jakieś "nojki" :) Obserwuję, poczytuję, zapisuję w pamięci, co kiedyś sobie sprawię, ale jeszcze nie teraz i jeszcze nie za rok (a może i dwa O_O ) :ninja:
  • 0

#27 hacker Napisany 07 lutego 2008 - 16:47

hacker

    Mokujin

  • Narybek
  • 34 Postów:
Przypominam,że oczekuje rady, którą konsole wybrac.
  • 0

#28 Gość__* Napisany 07 lutego 2008 - 16:48

Gość__*
  • Goście
Wybieraj XO. Gry, multimedia i bedzie sie dobrze bawil.
  • 0

#29 xell Napisany 07 lutego 2008 - 16:52

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Przypominam,że oczekuje rady, którą konsole wybrac.

Rzuć monetą - orzeł to 360, reszka to Wii a kant to PS3. :tak:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 07 lutego 2008 - 16:56

Gość__*
  • Goście
Na serio mowiac to ktoregos dnia sam sie naklonisz do jakiejs konsoli. Nim nie mialem hajsu na rzadna, to sie rozkminialem, ktora kupic itd. Gdy wkoncu zdobylem pieniadze, doszlo do mnie, ze Wii jest za drogie, PS3 za drogie i gier brak, a funkcjonalnosc i ilosc gier na XO poprostu mi pasuja :) I tak stalem sie posiadaczem konsoli M$.
  • 0