Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shin Megami Tensei: Persona 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
125 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 18 marca 2008 - 18:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Pierwsze skany z Persony 4, która ukaże się na... PS2. Aż żal pytać, czy doczekamy się wersji anglojęzycznej przed premierą Playstation 4.

http://www.jeux-fran... ... infos.html
  • 0

#2 Raikoh Napisany 18 marca 2008 - 20:29

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Fajnie. Ps2 dostanie super rpg, a młodsza siostra czeka na FF13. Widać starsza ma leprze chody :^^: .
  • 0

#3 Kaxi Napisany 18 marca 2008 - 20:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Trochę wieści z Famitsu:

July 10th release
- 85% Complete
- Looks like Persona 3 but better
- 180+ Personas
- Hashino is directing, Soejima is art director and character designer, Meguro is composing

- Takes place in the countryside, a more nostalgic environment
- The theme is murder mystery/suspense, it's a mystery thriller with twists and turns
- Multiple endings
- 1.5x the size of P3
- 60-70 hours
- There is a weather forecast system, and whenever there is a fog, a murder occurs
  • 0

#4 Raikoh Napisany 18 marca 2008 - 21:21

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Szkoda,że nie zagram w Persone 4 z braku Ps2, żałuję.
Jednak cieszę się twoim szczęściem Kaxi,bo wiem że nerkę byś za nią oddał :hejka:
  • 0

#5 Gość__* Napisany 19 marca 2008 - 08:40

Gość__*
  • Goście
Fajnie, mam rok, jak nie dłużej na naprawienie lasera w moim PS2 =) Może w wakacje "naumiem" się japońskiego, jeśli znajdę dobrego korepetytora (czekanie dwa lata na premierę w USA w ogóle mi się nie uśmiecha).
  • 0

#6 Balth Napisany 19 marca 2008 - 09:49

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Premiera w USA pewnie po roku - w Europie przy wspaniałym wietrze po duch latach [chociaż raczej nigdy]. No cóż, będzie trzeba przerobić konsolę i kupić importa :ninjadance:
A tymczasem muszę się w trójkę zaopatrzyć bo mnie nosi z braku tej gry.
  • 0

#7 Scorpio Napisany 19 marca 2008 - 09:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

w Europie przy wspaniałym wietrze po duch latach [chociaż raczej nigdy]

Jeśli Atlus zobaczy, że na koncie ma więcej pieniążków po premierze Persona 3 w Euro, może skalkuluje, że opłaca się wydawać tam gry. Może ...
  • 0

#8 Kaxi Napisany 18 marca 2008 - 18:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Pierwsze skany z Persony 4, która ukaże się na... PS2. Aż żal pytać, czy doczekamy się wersji anglojęzycznej przed premierą Playstation 4.

http://www.jeux-fran... ... infos.html
  • 0

#9 Raikoh Napisany 18 marca 2008 - 20:29

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Fajnie. Ps2 dostanie super rpg, a młodsza siostra czeka na FF13. Widać starsza ma leprze chody :^^: .
  • 0

#10 Kaxi Napisany 18 marca 2008 - 20:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Trochę wieści z Famitsu:

July 10th release
- 85% Complete
- Looks like Persona 3 but better
- 180+ Personas
- Hashino is directing, Soejima is art director and character designer, Meguro is composing

- Takes place in the countryside, a more nostalgic environment
- The theme is murder mystery/suspense, it's a mystery thriller with twists and turns
- Multiple endings
- 1.5x the size of P3
- 60-70 hours
- There is a weather forecast system, and whenever there is a fog, a murder occurs
  • 0

#11 Raikoh Napisany 18 marca 2008 - 21:21

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Szkoda,że nie zagram w Persone 4 z braku Ps2, żałuję.
Jednak cieszę się twoim szczęściem Kaxi,bo wiem że nerkę byś za nią oddał :hejka:
  • 0

#12 Gość__* Napisany 19 marca 2008 - 08:40

Gość__*
  • Goście
Fajnie, mam rok, jak nie dłużej na naprawienie lasera w moim PS2 =) Może w wakacje "naumiem" się japońskiego, jeśli znajdę dobrego korepetytora (czekanie dwa lata na premierę w USA w ogóle mi się nie uśmiecha).
  • 0

#13 Balth Napisany 19 marca 2008 - 09:49

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Premiera w USA pewnie po roku - w Europie przy wspaniałym wietrze po duch latach [chociaż raczej nigdy]. No cóż, będzie trzeba przerobić konsolę i kupić importa :ninjadance:
A tymczasem muszę się w trójkę zaopatrzyć bo mnie nosi z braku tej gry.
  • 0

#14 Scorpio Napisany 19 marca 2008 - 09:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

w Europie przy wspaniałym wietrze po duch latach [chociaż raczej nigdy]

Jeśli Atlus zobaczy, że na koncie ma więcej pieniążków po premierze Persona 3 w Euro, może skalkuluje, że opłaca się wydawać tam gry. Może ...
  • 0

#15 PERSONA 4 Napisany 19 marca 2008 - 22:50

PERSONA 4

    Toad

  • Narybek
  • 1 Postów:
dokladnie, Kax - wojna konsol rozstrzygnieta. choc mam wiele zastrzezen co do kieurnku, w jakim ATLUS zdecydowal sie z ta seria pojsc, nie moge nie slinic sie na widok TEGO trailera. DOSKONALY przyklad na to, ze next-geny to sciema. daruje sobie omawianie teorie spiskowych na temat wielkich koncernow nakrecajacych sztucznie hype na nowinki techniczne... powiem tylko, ze prezentacja PERSONA 4 zrobila na mnie 100 razy wieksze wrazenie, niz tytulow takich jak Bioshock czy CoD 4.

FF XIII? MUAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHHAHHAHAH!!!!
  • 0

#16 Balth Napisany 20 marca 2008 - 10:13

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
http://kotaku.com/36...s-hit-the-tubes

ok 17 minut Persony 4 :ninja:
Jak tylko wrócę ze świąt i w sklepie konkurencji będzie dostawa to zamawiam P3 - muszę!
  • 0

#17 howling howl Napisany 20 marca 2008 - 15:29

howling howl

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
najważniejsze rzeczy, które już znamy:

:arrow: evokery odeszły w cień, jednak bohaterowie noszą w czasie walki specjalne okulary - szczegóły na temat ich działania nie są znane;
:arrow: Dark Hour zostało zastąpione przez 'weather watch system' - ponownie, nie znamy szczegółów, ale wiadomo już, że w świecie P4 mgła sprowadza śmierć;
:arrow: protagonista, zgodnie z tradycjami serii, jest bezimienny i wygląda jak Akihiko, który podpadł fryzjerowi;
:arrow: przenosi się on do liceum Yasogami (80 Bóstw, odniesienie do japońskiej mitologii) w miejscowości Yasoinaba;
:arrow: jego rodzice wyjechali za granicę w celach służbowych, wysyłając go do wspomnianej Yasoinaby z myślą o oddaniu go pod opiekę mieszkającej tam rodziny ze strony jego matki - rodziny Dōjima;
:arrow: rodzina ta jest niepełna - składa się tylko z pracującego w policji Ryōtarō i jego córeczki, Nanako;
:arrow: przystojniak lubiący nosić na szyi słuchawki to Yōsuke Hanamura, archetypowy cool gość;
:arrow: dziewucha w zielonym z fryzurą 'na pazia' to Chie Satonaka, archetypowa pogodna nastolatka;
:arrow: startowe Persony: Izanagi (wiadomo, główne bóstwo shintō, prarojciec wraz z Izanami tworzący parę bóstw-demiurgów) dla protagonisty, Jaraya dla Yōsuke i Tomoe dla Chie;
:arrow: Igor powraca, tym razem jednak u boku niejakiej Margarety, a sam Velvet Room stał się limuzyną;
:arrow: "Midnight TV" - fenomen polegający mniej więcej na tym, że odbicie twarzy danej osoby w ekranie telewizora przemienia się w twarz osoby jej przeznaczonej (w oryginale jest to bardzo zawiłe i tlumacze mają problem ze zrozumieniem, o co dokładnie chodzi).
  • 0

#18 etro Napisany 23 marca 2008 - 22:36

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
shoty ze strony Famitsu:

Dodany obrazekDodany obrazek Dodany obrazekDodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazek Dodany obrazek
  • 0

#19 Raikoh Napisany 23 marca 2008 - 22:42

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Fajnie sie to prezentuje
  • 0

#20 Kaxi Napisany 23 marca 2008 - 23:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Oby tylko nie okazało się zbyt podobne do trójki. Bo nowi bohaterowie, wiejskie klimaty i weather system zamiast dark hour to moze byc malo, jesli nie zajda zadne zmiany w systemie wlaki czy rozowju postaci. Ale jestem dobrje mysli. :D
  • 0

#21 etro Napisany 23 marca 2008 - 23:39

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:

jesli nie zajda zadne zmiany w systemie wlaki czy rozowju postaci.

przecież już widać, że żadne znaczące zmiany nie zaszły. piszę 'zaszły', ponieważ gra jest, praktycznie rzecz biorąc, skończona. nie przeszkadza mi to jednak ani trochę. przeszkadzają mi inne rzeczy, z pociągnięciem popartowego stylu P3 na czele, ale trudno się dziwić, że to zrobili.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 24 marca 2008 - 13:01

Gość__*
  • Goście
Dżizaz - czemu moje PS2 juz ledwie zipie i na 100% nie dozyje premiery tej gry w jakimkolwiek inny niz japonski jezyku? Juz nawet w P3 zapewne nie zagram, a co dopiero czworeczke :(

Swoja droga, nie mam zielonego pojecia czemu, ale strasznie, STRASZNIE podoba mi sie pomysl z mgłą sprowadzajaca smierc. To takie...hmm...kliamtyczne, tajemnicze, tylko te screeny...zbyt kolorowe to wszystko IMO, jak na
"- Takes place in the countryside, a more nostalgic environment
- The theme is murder mystery/suspense, it's a mystery thriller with twists and turns"
  • 0

#23 etro Napisany 24 marca 2008 - 13:41

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
no, no - ta japońska wiocha robi po stokroć lepsze wrażenie, niż polskie metropolie, lol. inna sprawa, że w Japonii naprawdę są takie wiochy...
  • 0

#24 Balth Napisany 24 marca 2008 - 14:12

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Siergiej na Twoim miejscu inwestowałbym w drugie PS2 :P
Ja przyznam, że mi się wszystko na screenach podoba :D Kolorowa wiocha nadaje bardziej anime klimatu co mi osobiście pasuje w pełni.
  • 0

#25 etro Napisany 24 marca 2008 - 14:28

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
Balth, zagrasz w prawdziwą Personę - Personę 2 - i będziesz inaczej śpiewał... ;)

jak już gdzieś pisałem - gdyby to było nowe IP, byłym zachwycony i nie miałbym żadnych 'ale', ale to Persona. seria w czasach PSXa była zupełnie inna i o ile, oczywiście, rozumiem, dlaczego tak się zmieniła, to jednak moje serca mówi NIE. chciałbym zamiast tego new age pop anime stuffu prawdziwe mroczny tytuł z całą masą przegięć, jak np. Satomi Tadashi Pharmacy Song, miłość homoseksualna, cudem ocalała córka cara i wielka artystka w jednej osobie, która prowadzi na starość podrzędny bar itp., itd. - tego, co w P2 najlepsze, a więc, krótko mówiąc, ORYGINALNOŚĆ I ANTYMAINSTREAMOWOŚCI.

nie powiem jednak, to też może być... :P co by nie mówić, Soejima dał popalić po raz drugi jako art designer - w tej konwencji lepiej się już nie da.
  • 0

#26 Kyo Napisany 24 marca 2008 - 15:02

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Satomi Tadashi Pharmacy Song, miłość homoseksualna, cudem ocalała córka cara i wielka artystka w jednej osobie, która prowadzi na starość podrzędny bar itp., itd. - tego, co w P2 najlepsze, a więc, krótko mówiąc, ORYGINALNOŚĆ I ANTYMAINSTREAMOWOŚCI.


Zapomniałeś o zmartwychwstaniu Hitlera i zarzynaniu wrednych nauczycieli :P .

Mi się w sumie też podoba ta nowa Persona, ale w części przed trójką nigdy na serio nie grałem...
  • 0

#27 Balth Napisany 24 marca 2008 - 15:41

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Jak tylko wyjdzie tłumaczenie do IS to rzucę wszystko i obadam Personę 2 :D
Cięgle czekam z niecierpliwością na tą chwilę która się pomału zbliża.
  • 0

#28 etro Napisany 24 marca 2008 - 15:58

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:

Zapomniałeś o zmartwychwstaniu Hitlera i zarzynaniu wrednych nauczycieli

przecież to lajcik w porównaniu z resztą... sam zresztą zobaczysz, gdy zaczniesz grać w P2 na serio... ;)

Cięgle czekam z niecierpliwością na tą chwilę która się pomału zbliża.

Gemini ma problemy z głównym tłumaczem. znowu... ;/

anyway, P2 (IS i EP traktowane jako całość) to jRPG mojego życia. P 3-4 to dla mnie po prostu miłe gierki - P2 to arcydzieło, o którym nigdy nie zapomnę. a postaci z IS to już czysty geniusz...

BTW - wbrew temu, co się często mówi, P1 jest bezpośrednio powiązane z P2. swoją drogą, momentami szczena opada, gdy w P2 widzi się, jak bardzo zmieniły się postaci z P1 (przede wszystkim Brad/Hidehiko i Chris/Reiji).
  • 0

#29 Balth Napisany 24 marca 2008 - 16:22

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Jak grałeś w IS? Skrypt z Oracle of Maya czy znasz japoński?
  • 0

#30 etro Napisany 24 marca 2008 - 16:33

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
oczywiście, że skrypt (gdybym znał japoński, nie byłoby mnie w tym kraju). skrypt plus kilka fanowskich stronek pełnych info z oficjalnych poradników. nie polecam jednak tego sposobu - poczekaj na patch (który na pewno powstanie - po prostu nie wiadomo, kiedy).
  • 0