Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shin Megami Tensei: Persona 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
125 odpowiedzi na ten temat

#61 Kyo Napisany 21 stycznia 2009 - 23:09

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Z tego co można wyczytać na amerykańskich forach, Atlus USA bardzo dbają o swoich klientów. Są świetni po prostu. A, i my na pewno żadnych dodatków nie dostaniemy :( .
  • 0

#62 Gość__* Napisany 21 stycznia 2009 - 23:17

Gość__*
  • Goście
W sumie, co im sie dziwic? Ich wydania sa dostepne w kilku krajach UE, tak na dobre w nakladzie pre-order'ow...
To chyba mowi samo za siebie, jaka popularnoscia ciesza sie produkcje Atlus'a na starym kontynencie ;[

Gdyby chociaz PS3 60GB mialo zdjeta blokade regionow PS2... Ehhhh

EDIT

Hmm... 500k sprzedanych egzemplarzy wedlug vg chartz.. Hmm...
  • 0

#63 Kyo Napisany 23 stycznia 2009 - 12:21

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
może się więcej dystrybutorów zdecyduje na wydanie tego w EU skoro taki wynik ;) .

w sumie cool, że SMT udało się przebić wraz z Personą 3... co boli jednak, to że megateny się zaczęły robić politycznie poprawne :cry: . Oby w przyszłości nie tknęło to SMT4 czy innych spin-offów :P
  • 0

#64 Gość__* Napisany 23 stycznia 2009 - 15:56

Gość__*
  • Goście

może się więcej dystrybutorów zdecyduje na wydanie tego w EU skoro taki wynik ;) .

w sumie cool, że SMT udało się przebić wraz z Personą 3... co boli jednak, to że megateny się zaczęły robić politycznie poprawne :cry: . Oby w przyszłości nie tknęło to SMT4 czy innych spin-offów :P


Sadze, ze watpie :? Wystarczy spojrzec po lepszych polskich sklepach.

Nie dosc, ze brak jakiejkolwiek mozliwosc zlozenia pre-order'a na P4, to z oferty znikaja starsze pozycje SMT...
Z tego co sprawdzalem swego czasu, to nawet P3FES nie bylo mozliwosci kupna w jakims polskim sklepie..

Dlatego pre-order przyleci z UK ;]
  • 0

#65 f5k Napisany 13 lutego 2009 - 17:06

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Persona 4 oficjalnie 13.03.2009 w Europie. :)
http://www.electroni... ... -04130209/
  • 0

#66 Gość__* Napisany 18 marca 2009 - 10:42

Gość__*
  • Goście
A jednak P4 nie trafilo do nas gole.. Razem z gra otrzymujemy rowniez soundtrack:)
  • 0

#67 Kyo Napisany 18 marca 2009 - 16:11

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
wow, soundtrack dorzucają? Jak... miło. Square-Enix się postarali tym razem, muszę przyznać. O ile to dzięki nim :P .
  • 0

#68 Gość__* Napisany 20 marca 2009 - 20:21

Gość__*
  • Goście
Sadze, ze watpie ;)

Raczej pozostalosci po wersjach USA... Podobnie jak to mialo miejsce w przypadku SMT:P3...
  • 0

#69 Kyo Napisany 25 marca 2009 - 20:20

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
OST rzeczywiście jest :-D . A gra? Cóż, jest fakin EPIC :mrgreen: ! Tam w samym wprowadzeniu (długim jak diabli zresztą) się dzieją takie rzeczy, jakie w Personie 3 dzieją się jakoś tak od połowy. Gameplay znacznie usprawniony w stosunku do P3, soundtrack rządzi, designy stworów i Person czasem prze-elo-wione, ale to ostatecznie nie boli, zwłaszcza że większość rozwala (drugi boss :o ), po prostu gra jest zajebista lece grac pa
  • 0

#70 Scorpio Napisany 25 marca 2009 - 21:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kyo, przedstaw bliżej jak przedstawiona jest wiejska strona życia (znaczy, na wsi) w Persona 4? Bo to dość mnie ciekawi. Jak dla mnie doskonale wybrali miejsce akcji.
  • 0

#71 Kyo Napisany 26 marca 2009 - 00:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Cóż, są tam pola uprawne.... ale jest też supermarket (gdzie sprzedają LCDki ;P ), a także dość sławny ryokan, więc nie taka wiocha :P . Z punktu widzenia miastowego to taka dziura, przypomina trochę podwarszawskie miasteczka tylko jest naprawdę mała i zdecydowanie ładniejsza :P .

Na razie nie mogę wiele napisać (właściwie nie skończyłem jeszcze wprowadzenia), ale był wątek ala tradycja VS nowoczesność (tradycyjne sklepy VS wspomniany supermarket ;P), bohaterowi (miastowemu ;P ) zdarza się być dyskryminowanym przez rówieśników i nauczycieli, szkoła tam to wielki żal w porównaniu z prestiżowym liceum z P3, a także ogółem jest więcej zieleni, tradycyjnych domków i takich tam ;P . A, i każdy ma komórkę.
  • 0

#72 f5k Napisany 27 marca 2009 - 09:15

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

A, i każdy ma komórkę.

Trudno żeby w 2011 roku na wsi czy małym miasteczku nie było komórki u każdego ucznia w kieszeni. Szkoda że swoją drogą jeden save żre aż ok.230kb.
  • 0

#73 Gość__* Napisany 27 marca 2009 - 10:08

Gość__*
  • Goście
Dodalbym do tego co napisal Kyo:
-schemat miejscowek nie ulegl jakiejs rewolucyjnej zmianie[moze i lepiej], dalej mamy: szkole, domek, skwer handlowy, jakies miejsce na uboczu, hipermarket
-co do przedstawienia wiochy, jest jeszcze zajazd [duma wsi]
-pewnie o czyms tam zapomnialem
Ogolnie masa usprawnien. Poczawszy od rozbudowania social link'ow(teraz nasze staty oraz poczynania maja wplyw na dalszy rozwoj znajomosci - rzekomo), ewolucji systemu walk i dc'ingu, tworzenia/wytwarzania ekwipunku, itd
Sa tez wady, wieksze czy mniejsze. Chociaz z drugiej strony to kwestia gustu..
Mi np nie lezy ost, gromne w stosunku do P3 modele postaci, utrudnione i zamotane trafianie w shadow'y, nie do konca pasujace mi konsekwencje zamiany Dark Hour na mgle, wywalenie kalendarza...
  • 0

#74 Gość__* Napisany 27 marca 2009 - 10:42

Gość__*
  • Goście
Soundtrack? OLO. Selection soundtrack, czyli FAIL, a poza tym gÓpie SE dowaliło na okładce obrzydliwie czerwony pasek z info o tym dodatku. Okładka sama w sobie jest średnia, a przez ten pasek staje się po prostu makabryczna. Na domiar złego nie chcieli szarpnąć się na pudełko z dwoma przegródkami (jak np. w Shadow Hearts 2) - w folii to można bułki rozprowadzać, a nie płyty.

Co do samej gry - jest zdecydowanie zbyt "przeelowiona". Ratują ją: humor i nawiązania do oryginalnych Person. No, ale i tak 99% ludzi podniecających się teraz P4 nie ma pojęcia o poprzedniczkach.
  • 0

#75 Kyo Napisany 27 marca 2009 - 10:56

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Trudno żeby w 2011 roku na wsi czy małym miasteczku nie było komórki u każdego ucznia w kieszeni.


Hm, racja ;P .

Miło, że ktoś jeszcze w to gra :mrgreen: .

Save zajmuje zdecydowanie za dużo, zwłaszcza w porównaniu z tymi ~80kb z Persony 3. Kalendarza rzeczywiście nie ma (szkoda)tak, jak i glosariusza. Nie widzę też nigdzie listy Fusion Spells... + wygląda na to, że bohater może używać tylko jeden rodzaj broni, w przeciwieństwie do emo-boy'a z P3.

soul_auctioneer -> fuckt, to wydanie by square-enix to żal i lolchopper
  • 0

#76 f5k Napisany 27 marca 2009 - 12:30

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
He? Co jest nie tak z OST dołączonym do gry? że nie ma utworów wszystkich? Bo sam prawde mówią nie odpalałem jeszcze OSTa bo jakoś wiem że jakbym zaczął słuchać to bym cały dzień się nie oderwał od tego OSTa, wiec wole nie robić tego.
  • 0

#77 Kyo Napisany 27 marca 2009 - 12:38

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Wszystko jest z nim w porządku. Jak na selection soundtrack nie jest źle, są 24 utwory bodajże, a zwykle w takich jest od 5 do 10 raczej ;P . Pełnego soundtracka by nie dali, zresztą na ilu on jest płytach?
  • 0

#78 Gość__* Napisany 27 marca 2009 - 16:19

Gość__*
  • Goście
Wszystko jest z nim nie w porządku, f5k. Nie słuchaj Kyo, to wieczny idealista.

Po pierwsze, nie ma co chwalić SE za to OST, gdyż - jak już zresztą ktoś tam zauważył - to pozostałość po edycji amerykańskiej. Ba! - ściągnijcie sobie info na temat tej płyty audio CD, a zobaczycie, że jej nazwa to Persona4[US]. Jeśli więc kogoś chwalić, to ATLUS USA. Po drugie, oryginalny soundtrack ma 52 utwory, składa się z dwóch wypełnionych po brzegi płytek, cudnie zresztą wydanych. Ten wymysł w postaci "selection soundtrack" to mniej niż połowa, a na dodatek owa selekcja jest siłą rzeczy subiektywna i np. IMO nie zawiera wielu świetnych kompozycji. Po trzecie w końcu - SE dodało to w barbarzyński sposób, mianowicie w folii umieszczonej luzem w pudełku. Równie dobrze można sobie kupić/wypalić pirata. ;/

EDIT: Niestety, winą za wstrętny czerwony pasek nie można obarczyć SE, gdyż to samo jest w wersji US. Można za to - i trzeba - powiedzieć, iż SE postąpiło nieprofesjonalnie kopiując okładkę wersji amerykańskiej.
  • 0

#79 Danteusz Napisany 27 marca 2009 - 17:27

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Baud, darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy....
  • 0

#80 Gość__* Napisany 27 marca 2009 - 18:29

Gość__*
  • Goście
Koniowi nie. Na szczęście nie mówimy o koniu. :P No, ale dość tych Twoich idiotyzmów.

Jeśli nie można niczego wymagać od SE, to niby od kogo można? Od biednego KOEI (które i tak wydawało MegaTeny lepiej, bo chociaż okładki mieli inne, niż Jankesi)?
  • 0

#81 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2009 - 11:46

Gość__*
  • Goście
dostalem wczoraj, gram, slinie sie, wyjebana rzecz ;(
  • 0

#82 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2009 - 21:15

Gość__*
  • Goście
dobra, gra doszła, zaczynam rozgrywkę... zapowiada się interesująco
  • 0

#83 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2009 - 19:36

Gość__*
  • Goście
krótko ujmując - Persona IV jest stworzona z świetnych lochów, doskonałej simsowatości i czystej zajebistości
  • 0

#84 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2009 - 19:38

Gość__*
  • Goście
I domieszki FAIL, niestety. Kaneko, wróć!
  • 0

#85 Kyo Napisany 17 kwietnia 2009 - 19:43

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

krótko ujmując - Persona IV jest stworzona z świetnych lochów, doskonałej simsowatości i czystej zajebistości


Oj tak :mrgreen: ,

heh, na tej okładce P4 zamiast napisu tam na dole, że bonus cd blebleble powinno być napisane PURE AWSOMENESS INCLUDED!
  • 0

#86 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2009 - 20:28

Gość__*
  • Goście
Właśnie na tym polegam problem tej gry - jest tak zajebiaszcza, że aż 4chan dzwoni i krzyczy, że chce swój lulz.

Dodany obrazek
  • 0

#87 f5k Napisany 22 maja 2009 - 10:47

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Cholera przeszedłem gre i jedyny minus tej gry to to że nie ma pełnego vioce actingu ale kto mam mnie we friensach widział opis z moją oceną tej gry.
Persona 4 i teraz Persona 3 FES to mają takie coś że chociaż nienawidze czytać tekstu w grze i tak długo nie wytrzymuje i sie nudze i savuje by wyłączyć, zagrać w co innego to jednak jest coś takiego w tych grach że wracam jeszcze tego samego dnia i gram dalej bo mnie ciągnie do grania w te gry dzięki całej reszcie gry która nie nudzi jak czytanie tekstu po dłuższym czasie.
  • 0

#88 Raikoh Napisany 23 maja 2009 - 13:29

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
W poniedziałek zamierzam kupić gierkę na Ps2. Jest ona w europie (Anglia) ogólnie dostępna ?
  • 0

#89 Gość_Zero_* Napisany 23 maja 2009 - 13:48

Gość_Zero_*
  • Goście
Persona 4 i FES chyba tak. P3 chyba nie wyszła w Europie ...

a pytanie do tych co przeszli grę ... warto dla mnie kupować PS2 ?
  • 0

#90 Kyo Napisany 23 maja 2009 - 14:16

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Zwykła P3 również wyszła.

A odpowiedź na pytanie brzmi : oczywiście, że warto :^^: . Pewnie jak ci przypadną Persony do gustu to będziesz chciał skolekcjonować całą serię.
  • 0