Skocz do zawartości

Muzyka w RPG i jRPG


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Muzyka w jRPG... (86 użytkowników głosowało)

Muzyka w jRPG...

  1. Głosowanie ...potrafi być niewiarygodna! Słucham namiętnie! :D (53 głosów [56.38%])

    Procent głosów: 56.38%

  2. ...to po prostu zwyczajne tło dla właściwych zadań. (6 głosów [6.38%])

    Procent głosów: 6.38%

  3. ...nie kręci mnie wogole. (3 głosów [3.19%])

    Procent głosów: 3.19%

  4. ...a co to jRPG? XD (5 głosów [5.32%])

    Procent głosów: 5.32%

  5. Głosowanie ...najlepsza jest od Uematsu - FF OSTy wymiatają :DD (27 głosów [28.72%])

    Procent głosów: 28.72%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2004 - 18:48

Gość__*
  • Goście
Jak wiadomo, jRPG słyną z niewiarygodnej wprost jakości muzyki. Nobuo Uematsu, Hitoshi Sakamoto... Ci panowie tworzą te niewiarygodne symfonie. OSTy uważane są za obowiązek każdego fanatyka. Jak jest z wami? Słuchacie tej muzy? A może po prostu uważacie ją za "tło"? Mała dyskusja + top 3 utwory od każdego=)

My favorites:
1. "Eyes on Me" Faye Wong [FF8] - Geez... słyszeliście wersję symfoniczną? mnie szczęka opadła...
2. "You`re not alone" [FF9] - Oł maj gat... Ten feeling... Jaaa... Tylko iść i skopać kogoś :D słuchałem ze 25 razy z rzędu i sie nie nudzi.
3. Otherworld [FF10] - Jedyny naprawdę hardowy kawałek Uematsu. I mogę powiedzieć jedno - jest zaj**isty. W grze go nie doceniamy tak, jak na słuchawkach/kinie domowym. W grze skupiamy się na intrze. A tu nawet słowa są świetne...

Top paściny:
1. What Can I do for you? [FFX-2] - Geez... dyskotekowa melodia, text na miarę Wiśniewskiego... No comments.
2. Pozostałe utwory z FFX-2 za wyjątkiem "1000 words", "Shuyin`s Theme" i "Farplane".

Top remixy:
1. Final Fantasy 4 Main Theme Enya Remix - Enya [FF4] - Yeaaah! Enya - jeden z moich ulubionych twórców... Ten remix bije wszystko! M-U-S-I-S-Z Go mieć! :D

Do dyskusji sie nie wtrącam, bo w niedzielę wyjeżdżam na urlop. Yumetun, Duo, Slave - czuwajcie, bo nie wykonam za was czarnej roboty :D Spamerzy: Korzystajcie, póki możecie, po 20 i tak oberwiecie :twisted:
  • 0

#2 cappo Napisany 06 sierpnia 2004 - 19:23

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
moje top 3 to w 2/3 utwory z FFVII: "Aeris Theme" i "Chasing black caped men". Zaszczytne miejsce w "wielkiej trójcy" 8) znalazł też motyw z menu głównego w FFIX, czyli "Place I return someday" (czy jakoś tak :wink: ) często nucę sobie tą melodię...a jak ktoś lubi posłuchać sobie OST'ow z jRPG i przy okazji umie grać na jakimś instrumencie to polecam stronkę http://www.nobuouematsu.com naprawdę warto tam zajżeć :arrow:
  • 0

#3 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2004 - 22:09

Gość__*
  • Goście
Az sam sie sobie dziwie, co moj post robi w dziale, co do ktorego myslalem, ze nigdy nie napisze...ale jednak, niezbadane sa wyroki losu ( i forumowiczow N+).
A w sprawie kawałkow, to kumpel zapodal mi kiedys CD z muzyka z FF X. Byl tam taki utwor- " Theme of Love" - sliczny. Tylko nie mam pojecia, z jakiej sceny (zapewne jakiejs nastrojowej) i wogole. Ale gdybym mial PS 2, to jestem pewien, ze gra ta( FFX ofkoz) bylaby jednym z moich pierwszych zakupów.
  • 0

#4 cwany-lis Napisany 07 sierpnia 2004 - 13:09

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
... wole techno i rap :wink: ale muzyka w jrpg głownie squaresoftu jest zrobiona profesionalnie, zawsze pasuje do akcji i pozwala się "wczuć" w wir walki :twisted:
  • 0

#5 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2004 - 13:22

Gość__*
  • Goście

1. What Can I do for you? [FFX-2] - Geez... dyskotekowa melodia, text na miarę Wiśniewskiego... No comments.


Zgadzam sie ale tylko jesli chodzi o wersje angielską tej piosenki. Mam ten kawałek w oryginalnej japońskiej wersji i prezentuje sie znacznie lepiej. Muza co prawda ta sama, ale japoński wokal nie nieszczy tak uszu i sprawia że całość może sie spodobać zwolennikom J-Pop. Przynajmniej sprawdźcie tą wersje:

http://www.eyesonff.... ... 20Mix-.mp3
  • 0

#6 Gość__* Napisany 10 sierpnia 2004 - 23:49

Gość__*
  • Goście
Gdy miałem PSXa to namiętnie gralem w Suikodeny. Teraz słucham sobie muzyki z wszystkich trzech części: Genso Suikoden Ongakushu - Produced by Kentaro Haneda. I muszę powiedziec że miło mi się wraca do tamtych utworów. Pomimo czasu, który upłynal w ogóle mi się nie znudziły. Wręcz przeciwnie. Mam wielka ochote na słuchanie. Polecam na poprawienie humoru: Beautiful Morning. Wersję MIDI jak i tą z podanej przezemnie składanki.
  • 0

#7 phunckY Napisany 12 sierpnia 2004 - 02:49

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
Nie jestem zbyt "obegrany" w jrpgach (z wolna - ech, te nowe tytuły - przechodzę FF VIII, a chcę zaliczyć i ósemkę, i dziewiątkę przed dziesiątką), ale niektóre tematy z pierwszego Suikodena rządziły, a co dopiero tracki z Finala Siódemki... Dzisiaj mogą wydać się komuś prymitywne, ale zapadają w pamięć, oj, zapadają... Mój ulubiony kawałek to ten z reaktorów - ma w sobie coś genialnego...
  • 0

#8 Lord Gumiś Napisany 14 sierpnia 2004 - 09:46

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Kiedy wychodziły pierwsze jrpg na snesa itp pierwsze konsole..nie można było nazwać tamtejsze utwory muzyką..lecz jakimś brzędkami strzępkammi dźwięku...do czasu kiedy w akcje wkroczył pan o zacnym imieniu Nabuo..kiedy został zaproszony do stworzenia muzyki do pierwszego finala na snesa nikt sie nie spodziewał ,że jego muzyka albo raczej dźwięki spowoduja u fanów jrpg ciarki rozkoszy..lecz jednak przwdziwy szoł zaczoł się gdy szarak ujrzał światło dzienne a wraz znim Final Fantasy VII nie doś,że gra odniosła wielki sukces to muzykę Nabuy została okrzyknięta wielkim posunięciem w dziedzinie muzyki do gier.Na tamte czasy czyli lata 90 a dokładnie 1997 muzyka komponowana na panelu i komputerze była bardzo popularna..teraz słuchając owy utwór Crazy Motorcycle z VII może komus się nie spodobać i nawet nie będzie przypuszczał ,że to z gry.Cieszę sie z powstania takiego tematu gdyż..muzyka z jrpg jak najabrzdiej należy do moich klimatuw no i chobby...^_^...Lecz Nabuo nie jest osamotniony,gdyz wielu utalentowanych kompozytorów stąpa po Japońskiej ziemi..jak np..Yusunari Mitsuda gościu odpowiedzialny za muzykę do Xenogears oraz Xenosagi Episode I...Hitoshi Sakimoto stwurca muzyki do Finala Tacticsa oraz Vagrant Story i za niedługo współtwurca muzyki do XII wraz z Nabuo..jest wiele więcje takich osób lecz dla mnie ta Trójca jest najważniejsza....



A oto moje małe top ten soundtracków z gier nie tylko z jrpg..czasmi się zmienia bo co jakiś czas cos lepszego mi wejdzie w ucho lecz pierwsza trojka nigdy się nie zmienia...oto one


1.Vagrant Story ost ...utwory są tu tak mroczne i klimatyczne ,że pochłaniaja w całości oczywiście ja tak to odczuwam..

2.Xenogears ost ...muzyka zawarta na tym soundtacka jest bardzo melodyjna i łagdnie wchodzi do ucha..

3.Final Fantasy VII ost nie trzeba chyba przedstawiać tego zawodnika mistrz w swoim klasie...żywa legenda..

4.Ico ost...ten ost zajoł specjalne miejsce w moim sercu bez wątpienia najlepsza muzyka z przygodówek itp..gier...

5.Final Fantasy X ost...Nabuo nigdy nie spada poniżej średniej krajowej hhhee i właśnie pokazał tu w tym ost..mistrz wcale się nie starzeje ale raczej eksperementuje czego dowodem jest Otherworld...

6.The Black Mages...o wyjątkowy album jedna z najlepszych aranżacji i to w jakim wydaniu..

7.Project Majestic Gold..tylko dla ludzi którzy lubią słuchac eksperymenty.

8.Final Fantasy Vocall Colection Pray...wielojezyczny album..

9.Final Fantasy, 20020220, Music from Final fantasy...lubisz słuchac orkiestry..masz tu przykład..

10.Legend Of Mana baśniowe klimaty....


Jest tego więcej ale nie oto chodzi żebym się rozpisywał i recenzował...jeżeli jesteście zainteresowani tymi albumi niektóra część tych soundtracków jest zrecenzowana an stronie konwentu a zaniedługo będzie ich o wiele więcej ...więc zainteresowanych posyłam do działu artykuły...


Mam nadzieję ,że nikogo nie uraziłem..jasli tak to wybacz.....

Fani Final Fantasy Łączmy sią...!!!!!!!!
  • 0

#9 Zeus-Nelson Napisany 14 sierpnia 2004 - 19:12

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Dla mnie jak narazie najlepsza muzyczka mzoe pochwalic sie seria Final Fantasy...soundtrack jets poprostu genialny...niektore kawalki potrafia tak czlowieka nastroic ze łooo.....Ja jak kiedys sobie zalczylem sountracka z Finala8 to od poczulem jakis dziwny impuls ktoyy natchniol mnei do napsiania jednego z moich lamerskich opowiadan...Naprawde nieiwele piosenek potrafi wprowadzic czlowieka w taki nastroj...niebede pisal jakie najbardziej...bo praktycznie wszytkie piosenki z Finali sa bardzo dobre :)
  • 0

#10 phunckY Napisany 22 sierpnia 2004 - 14:42

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:

Dla mnie jak narazie najlepsza muzyczka mzoe pochwalic sie seria Final Fantasy...soundtrack jets poprostu genialny...niektore kawalki potrafia tak czlowieka nastroic ze łooo.....Ja jak kiedys sobie zalczylem sountracka z Finala8 to od poczulem jakis dziwny impuls ktoyy natchniol mnei do napsiania jednego z moich lamerskich opowiadan...Naprawde nieiwele piosenek potrafi wprowadzic czlowieka w taki nastroj...niebede pisal jakie najbardziej...bo praktycznie wszytkie piosenki z Finali sa bardzo dobre :)


O! I to lubimy - kreatywność to podstawa, ziomuś (i Ty, dziewczynko) :mrgreen: Jak chcesz to rzuć się tym, co tam wypociłeś - ciekawym, co wyprodukowała Twoja wyobraźnia pod wpływem muzy z takiego Finala... A niektórzy mówią, że gry video to jałowa, odmóżdżająca rozrywka (chociaż tu chodzi o muzykę... ale jednak z gry!)... Powtarzam - jakbyś miał ochotę, to podziel się z nami swoim talentem 8) - chyba, że piszesz tylko z myślą o szufladzie :mrgreen:
  • 0

#11 slave Napisany 22 sierpnia 2004 - 15:36

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:
mnie jak do tej pory oczarowalo niewiele piosenek z jrpg'ow, ale te, ktore warto bylo blizej poznac, poznalem. najbardziej do gustu przypadly mi cale sciezki dzwiekowe z 'ff7' i 'ff10' - po prostu poezja [szczegolnie 'one winged angel'*, 'suteki da ne'* i 'otherworld'* - chociaz pozostale prezentuja rownie wysoki poziom]. poza tym 'eyes on me' i '1000 words'. i tyle jesli o 'fajnale' chodzi. spoza serii warto wymienic bardzo fajne i mile dla ucha mid'y z 'golden sun' [!], ktore wypadaja naprawde wspaniale jak na tak mala konsolke.

natomiast co do tych gorszych, zgadzam sie z ged'em - wiekszosc utworow z 'ffx - 2' [choc 'real emotion' wcale takie zle jednak nie jest - to po prostu inne klimaty]. brakuje jednak nobuo...

*bold - moje top 3.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 16:22

Gość__*
  • Goście
PiiiiiiiisK! Uematsu rządzi! Muzyka z Chrono Triggera... Mniam... FF 7 jest też niczego sobie... Słucham namiętnie jego muzyki!
  • 0

#13 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 18:37

Gość__*
  • Goście

PiiiiiiiisK! Uematsu rządzi! Muzyka z Chrono Triggera... Mniam... FF 7 jest też niczego sobie... Słucham namiętnie jego muzyki!

Heh...popieram co do Chrono Triggera i FF7. W ogole lubie muze z jrpg'ów :]
  • 0

#14 Sotaku Napisany 01 września 2004 - 17:40

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Uematsu rządzi, nie ma go w FF X-2 i mimo wysokiej oceny muzyki dla tej gry w NEO+ uważam, że jest mocno poniżej FF X i FF 7 :cry:
  • 0

#15 Gość__* Napisany 06 października 2004 - 12:34

Gość__*
  • Goście

Top remixy:
1. Final Fantasy 4 Main Theme Enya Remix - Enya [FF4] - Yeaaah! Enya - jeden z moich ulubionych twórców... Ten remix bije wszystko! M-U-S-I-S-Z Go mieć! :D

Przedwczoraj go zassałem i faktycznie jest rewelacyjny.

Co do reszty to:

Z Finali:
"One winged angel" (FF7)
"Aeris theme" (FF7)
walka z Bossem w FF7 (chyba się to zwie "Those who will fight further")
"City of the Ancients" (FF7)
"J-E-N-O-V-A" (FF7)
"Birth of god" (FF7)
"Eyes on Me" (FF8)
muza z walki z Grieverem (zapomniałem tytułu :roll: )
"~Liberi Fatali~" (FF8)
"Force your way" (FF8)
"The Dark Messenger" (FF9)
"Kuja Theme" (FF9)
"Otherworld" (FF10)
"Chalenge" (FF10)
"Fight with Seymour" (FF10)
"1000 words" (FF10-2)
"Melodies of life" (FF9)
"KUON-melodies of waves and sound" (FF10-2)

Z Chrono Crossa:
"Chrono cross ~time's scar~"
"Garden of God"
Utwór z pierwszej walki z Time Devourer'em

Z serii Xeno:
"Melkaba" (Xenogears)
"Id's theme" (Xenogears)
"I am Alpha and Omega" (Xenogears)
"Awakening" (Xenogears)
"Final Battle" ( Xenosaga)
"Opening" (Xenosaga)
"Pain" (Xenosaga)
"Kokaro" (Xenosaga)

Jeszcze podobają mi się OST z Parasite Eve i z Vagrant story, ale nie chce mi się ich wypisywać 8) .

Natomiast co do remixów to:
Cosmo Canyon- piano
Aeris Theme -orchestrated
FF "Black Mages" - ten album rządzi na maxa, przerobiona J-E-N-O-V-A, "Those who will fight further" i kilka innych po prostu rozwalają.

Pozdrawiam
  • 0

#16 Uuk Napisany 09 października 2004 - 11:04

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Nie jestem specjalnie ograny w jRPGi, ale parę kawałków znam i niektóre masakrują... Przewspaniała jest moim zdaniem muzyka z intra do Chrono Crossa... Jak ją pierwszy raz słyszałem (na game one leciało intro) to się rozpłakałem ze szczęścia. Bardzo lubię też boss theme (nie znam oryginalnej nazwy) z ffVI... Po prostu cudo. Ogólnie muza w jRPGach wymiata i oby tak dalej.
  • 0

#17 Sotaku Napisany 10 października 2004 - 12:58

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Tak muzyka z Chrono Crossa była wybitna i do dzisiaj mi się zdarza jej posłuchać mimo że psx-a nie mam już od 1,5 roku :P
  • 0

#18 kendzik Napisany 11 października 2004 - 20:26

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Najczesciej slucham muzyczki z FFX i z Chrono Crossa,w ogole muza z Chrono C wyrywa uszy przez paznokcie :shock:
  • 0

#19 Lord Gumiś Napisany 24 października 2004 - 19:07

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
kendzik jeśli spodobały sie tobie klimaty Yusari Mitsudy polecam Xenogears Creid oraz Selling In The World...Tsugunai OST..jak byś czegoś nie wiedział pytaj smiało :D
  • 0

#20 Gość__* Napisany 25 października 2004 - 18:55

Gość__*
  • Goście
de best soundtrack ever jeśli chodzi o jrpg to wg mnie muza z Chrono Crossa autorstwa Yasunori Mitsudy, te utwory podobają się ludziom którzy nie odróżniają konsoli od tostera.

Jeśli chodzi o OSTy z serii FF to uważam że dobrze się stało, że Nobuo został odsunięty od FFX-2, gość się już wypalił, a jazzowo-rockowy charakter muzy w FFX-2 świetnie pasuje do klimatu. ;]
  • 0

#21 Gość__* Napisany 26 października 2004 - 19:34

Gość__*
  • Goście
No tak! Trzeba napisać swoją listę!

Chrono Cross:

Dragon God
Dream of the Shore Bordering Another World
Etude (wszystkie)
Gale
Magical Dreamers
Scars of Time
Spring's Gift
The Brink of Death

Chrono Trigger:

At the Bottom of Night
1000 A.D.
Ayla's Theme
Battle With Magus
Chrono's Theme
Frog's Theme
New Zeal
Wings that Cross Time
Lucca's Theme


Final Fantasy 7:

Prelude
Weapon Ride
High Wind Takes to the Skies
Off the Edge of Despair
Fighting
Fanfare
Turk's Theme
J-E-N-O-V-A
A One-Winged Angel
Still More Fighting



"No i to sistko i do gablotu powtusz. Dopsie dopsie?". To wszystko się znaczy.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 27 października 2004 - 09:48

Gość__*
  • Goście
Ostatnio do mojego top 10 OSTow (nie tylko RPG) dolaczyl OST z Fable. Na prawde rzadzi, kto nie mial stycznosci niech poszuka i da mu szanse bo na prawde jest tego wart!
Soundtrack z ToS ma kilka dobrych kawalkow ale raczej przypomina midi z wczesniejszych finali niz epickie i symfoniczne kawalki, ktore teraz powinny byc standardem.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 31 października 2004 - 20:45

Gość__*
  • Goście
Ciekawostka muzyczna: Nobuo Uematsu odchodzi ze Square-Enix i zakłada własną firmę - "Smile Please". Nie lubi nazywania tego "zwolnieniem" czy nawet "odchodzeniem", preferuje określenie "wyrastania", tak jak kończy się szkołę i wyrasta niej. Decyzję motywuje tym, że chce pracować w swoim własnym tempie. Założenie własnej firmy nie oznacza zakończenia komponowania muzyki do gier, Nobuo nie wyklucza też, że mógłby dalej pisać muzykę dla SE. Tylko, czy SE nie poczuje się obrażone i będzie chciało muzyki Pana Uematsu? Wprawdzie brak jego nazwisko na liście płac serii FF nie sprawiłby, że przestałabym kupować Finale, ale jakoś nie wyobrażam sobie Final Fantasy bez Nobuo Uematsu; a Wy?

http://squarenet.gam... ... ws&id=1383
  • 0

#24 Gość__* Napisany 31 października 2004 - 21:19

Gość__*
  • Goście
Taaak... news z jednej strony smutny... ale z drugiej nie aż tak bardzo. Dlaczego? Bo Nobuo zwyczajnie... trochę się wypalił :wink: Oczywiście nie mówię, że nie nadaje się już na to stanowisko, ale nie sądzicie, że przyda mu się trochę odmiany? ostatnio wyraźnie był coraz bardziej odsuwany od komponowania muzyki w FFach, a w FFX-2 zniknął całkiem. Owszem, FFX-2 miało tragiczny OST, ale zawsze to było coś nowego. Innymi słowy - rozwijaj się, Uematsu-san, odpoczywaj, a potem twórz dla nas dalej=)
  • 0

#25 slave Napisany 31 października 2004 - 22:24

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] rozwijaj sie, uematsu - san [...]


o tak, rozwijaj... byle w dobrym kierunku.

final'owa muzyka, ktora nie wyszla spod reki pana uematsu to... nie final'owa muzyka. porownajcie tylko [ged juz o tym wspominal] ost'y z ffx - 2 i poprzednich czesci. jest roznica? jest... inny poziom, panie i panowie.

[...] nobuo zwyczajnie... troche sie wypalil [...]


wypalil to sie square pod naciskiem enix'u... uematsu w pore to zauwazyl, spakowal sie i jak byl, tak juz go nie ma.

zle sie dzieje...
  • 0

#26 Squall Napisany 01 listopada 2004 - 08:04

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Co zrobił? Kto się wypalił? Że jak? :? Jakie odsuwanie go od pracy? Nie skomponował muzy do FFX-2, bo to shit. Olał ten tytuł i tyle. Nobuo Uematsu siedział w SQUARE od zawsze i zawsze był genialny. Teraz jest co najmniej tak dobry, jak kiedyś, ale nie ma już SQUARE, więc po co chłopak ma siedzieć w tym całym SQUAREenix? Pewnie doznał szoku, gdy zobaczył CC... Nie powie oczywiście, że SE to cyrk, a nie firma, bo to by było lamerskie - po prostu odchodzi z fasonem, bo nie może już tam wytrzymać.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 10 grudnia 2004 - 18:15

Gość__*
  • Goście
Ten utwór przy Bossach w FF7 i w FF8. Achhhh...... :)
  • 0

#28 Scorpio Napisany 11 grudnia 2004 - 10:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
FF7 to czyste mistrzostwo.
Ale 1 miejsce należy się utworowi J-E-N-O-V-A, a 2 całej 1 płycie traktującej o kawałkach z Midgar. Cud, mniut i paluszki :P
  • 0

#29 vagrant3 Napisany 19 maja 2005 - 10:55

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
No cóż, do najlepszych soundtracków z RPG przede wszystkim zaliczyłbym Vagrant Story, Chrono Cross i Final Fantasy 8. Z tym, że na dobrą sprawę z tego ostatniego możnaby wyszczególnić pojedyńcze utwory, bo jako czteropłytowej całości słucha się tego fatalnie (najgorsze są strasznie osluchane kawałki z walk i poszczególnych lokacji). Poza tym niezły jest The Black Mages, choć momentami zbyt melodyjny.
  • 0

#30 Bruce Napisany 08 września 2005 - 20:01

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Według mnie najlepsze soundtracki mają :FFVIII i Chrono Cross.
Moje ulubione kawałki to :
Time's Scar - intro CC
Still More Fighting -FF VII
Ride On - FFVIII
Balamb Garden-FVIII
Fragments of Memories- FFVIII
Ami-FFVIII
Jest jeszcze jedna melodia z Chrono Crossa ale nie moge przypomnieć sobie tytułu (związana jest chyba z postacią Kid)
  • 0