Skocz do zawartości

Zdjęcie

Demon's Souls


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1527 odpowiedzi na ten temat

#1351 burnstein Napisany 17 czerwca 2013 - 20:39

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

skończyłem, trochę sie męczyłem w 1-4, ale w końcu kupiłem spory zapas strzał i wyszczelałem smoka, potem na szefa (na którym wcześniej kilka razy padłem, a raz mi nawet level dziad zakosił :( ) pierwszy raz w grze wziąłem w łapę swój pachnący nowością dragon knight sword +4 (czy jakoś tak) i poszło elegancko

 

trochę przedtem pobiegałem, ale już nie chciało mi się ganiać po lokacjach farmić chunki i shardy, szukać jaszczurek i takich tam

 

może jeszcze kiedyś przysiądę do gierki, na razie mi się nie chce


  • 0

#1352 Scorpio Napisany 18 czerwca 2013 - 07:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wczoraj poszedł 4-2. Tyle dusz, tyle wygrać O_O Zapłąciłem po tym za wszystkie dostępne cuda i ... ... cóż, zainwestowałem w MP, by było ponad 100. Pierwszy raz w życiu mam bowiem Second Chance (czyli gram jeszcze bardziej "lekko"). Za to 4-3 zrobiłem nieco "fabularnie". Zamiast łuku pobiegłem po miecz (głośniki z głośnością ostro do góry, to spadające z płaszczek pociski zajebiaszczo grzmiały), potem do ruin chałupki i z mieczem wytłukłem wszystko :smile:

 

Po wszystkim zrobiłem pierwsze PWWT - czyli zdobyłem Makoto. Potem zabiłem Satsukiego. Dzięki czemu świat się znormalizował. Teraz, gdy odzyskam życie będę wskakiwał do 4-1 i tam spadał z klifu, by dojść do PBWT.

 

Obecny plan: pozwiedzać 1-3, nachapać się przy tym zielsk na przyszłość. Potem 2-2 - z ogniowym mieczem. I Flamelurkerem. By zrobić Lava Bow!

 

Ech, naprawdę lubię tą grę :-D

 

P.S. Fabularnie rzecz biorąc - by przejść jako kompletnie dobra postać nie należy użyć na sobie ŻADNEJ duszy demona. Bo ona korumpuje. Pytanie - jak na to wpływa wykup czarów (wiadomo, że miracles to jednak sztuka wywodzaca się z demonów) i broni ulepszanych w ten sposób?


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 18 czerwca 2013 - 07:59

  • 0

#1353 Scorpio Napisany 18 czerwca 2013 - 21:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No i plan wyrobiony: 1-3 zrobione, zielska zebrane w dużej ilości. Przy okazji dowiedziałem się o potędze skrywanej w gizarmie/halabardzie. Bierzemy 2-hand. I naciskamy R1 ... najlepiej by staminy było na tak 4 ciosy. Zwykle już pierwszy cios rozwala obronę przeciwnika ... Red Eye nawet odpada po 1-2 ciosach. A reszta wchodzi jak w masło. Przełamuję obronę, rozwala wszystko. 1-3 jak zabawa była. Gdy zwykle bawiłem się w polowania na dystans, czy (czasem zabójcze) parry. Np. dobrze znany Red Eye w przejściu prowadzącym do barona z Bloody Iron Key. Normlanie było trochę kombinacji. Tu idę na wprost, puszczam serię. Pada. Miałem tak dzisiaj: O___O Gra znów mnie zaskoczyła.

 

A że Crushing nie jest magiczne, to można do tego użyć np. Sticky White Stuff, które hurtem wypada z ślimaków w jaskini przy archstone od Old Hero :-) I jeszcze większe obrażenia!!!

 

burn - i tak właśnie wygląda ta gra, jest idealna, gdy chcesz się nią bawić. Jak nie masz tego, faktycznie zostaw i najwyżej wrócisz, gdy znów w krwi swej zew poczujesz :-)


  • 0

#1354 burnstein Napisany 18 czerwca 2013 - 22:19

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

zrobiłem dziś 1-1 i kawałek 4-1 na niu gejm plusie :cf:


  • 0

#1355 Scorpio Napisany 19 czerwca 2013 - 12:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

zrobiłem dziś 1-1 i kawałek 4-1 na niu gejm plusie :cf:

I widzisz :D I czemu akurat 4-1? I czy na kościki próbowałeś broń obuchową? :-)


  • 0

#1356 burnstein Napisany 19 czerwca 2013 - 12:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

bo jest blisko punktu do farmienia :cf: a tak serio to zassałem sobie jakiś poradnik krok po kroku jak przejść gierę z tendencjami i akurat taka jest kolejność. pocisnę trochę, a najwyżej jak mnie znuży to oleję


  • 0

#1357 Scorpio Napisany 19 czerwca 2013 - 13:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

To pamiętasz, by grać OFFLINE by mieć pewne tendencje??

 

I teraz, autentycznie - spróbuj obić kościki na początku 4-1 zwykłą, gołą pięścią :D


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 19 czerwca 2013 - 13:25

  • 0

#1358 burnstein Napisany 19 czerwca 2013 - 13:28

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

pamiętam, pamiętam. a obijanie łapskami może być zabawne, bo siłę mam na poziomie chyba 17, te okolice w każdym razie


  • 0

#1359 Scorpio Napisany 19 czerwca 2013 - 20:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No, do PWWT i PBWT dokładam tendencję na postać - najpierw Pure White (pierścień), potem Pure Black (Mefisto i stąd kolejny pierścień). W tej chwili to już jest gra puzzle :D

 

Autentycznie, nie wyobrażam sobie manipulacji bez umierania w Nexus i offline. Za dużo możliwej śmierci znikąd :/


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 19 czerwca 2013 - 20:51

  • 0

#1360 Scorpio Napisany 28 czerwca 2013 - 11:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Najpierw chciało mi się śmiać, ale po chwili stwierdzilem ze Sony nic lepszego nie mogło zrobić. Według krótkiego opisu gry na gamekyo, to jets klon Monster Hunter, które wywędrował z platformy Sony, więc było trzeba czymś zapsokoić popyt i nieco zdyskredytowac pokaz MH3 na TGS. Dla japońskiego rynku to ważne.

Fajnie po latach wrócić na początek wątku i poczytać takie rzeczy :D


  • 0

#1361 torq314 Napisany 28 czerwca 2013 - 15:47

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 499 Postów:

mam inny fajny cytat

 

Serio, ktoś jeszcze gra w tego niegrywalnego krapiszona?

 

jego autor pewnie się teraz uśmiecha :)


  • 0

#1362 Scorpio Napisany 30 czerwca 2013 - 10:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wczoraj zrobiłem głupotę. Farmię Bladestone na PBWT w 4-2. Lecę od razu do przodu, zlewam widma i w lewo, w ukryte przejście. Crescent Falchion +5 na podorężu. Biegnę na Red Eye, lekki sidestep, on skacze, ja cios w plecy, jak pada seria ciosów, jak wstaje rzucam Soul Remains, znowu ciosy, zbieram łup, ginę i powtarzam. A co wczoraj zrobiłem? Poleciałem za jaszczurką i przez przypadek ubiłem Primeval Demon. I świat poszedł ku neutralowi i kilka SoEY muszę stracić na powrót do PBWT :-(

 

Firelurker poszedł łatwo. Bez zabawy w glitche. Manewry wokół słupów, a na sobie tylko Purple Shield oraz Crescent Falchion +5. Czysta zabawa :-)

Przy okazji - w 4-3 już od początku miałem udostępniony miecz, a zatem PWWT da się zrobić przed ubiciem Dragon God :-)


  • 0

#1363 Scorpio Napisany 01 lipca 2013 - 08:04

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Nasycenie materiału.

 

To o mnie w tym momencie. Wczoraj, po nastym zabiciu Red Eye Knight z podwójną kataną w 4-2 stwierdziłem, że po prostu jednak wolę spędzić ten czas w inny sposób. Np. grając w jakąś pozycję, którą mam w kolejce do ogrania. Czy też nadganiając odcinki anime bądź książki. Zatem pewny przełącznik w mym mózgu przeskoczył z stanu 'grind' na 'progress'. W tej chwili zakończyłem 5-1. Świat 4 mam zamknięty za sobą, w pozostałych do zrobienia zdarzenia związane z PBWT.

Koniec z farmieniem, ot idę po pierścienie od Mefisto i od Monument. Potem odkładam grę ... a do farmienia i NG+ wrócę zapewne za kilka miechów. Jak znów głód złapie :-)

 

Co do świata 5. Niesamowite, jak wspaniale działa w nim Crescent Falchion +5 i takie małe bronie jak Lava Bow i Dragon Sword :-)

 

No, ale dopiero przede mną 5-2. Cholerne 5-2. Dziś zrobię. W tle pewnie jakiś serial puszczę, bo to jednak jest dość dłuuuga plansza, gdy chce się ją całą zwiedzić.


  • 0

#1364 Scorpio Napisany 02 lipca 2013 - 08:13

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wczoraj ogarnąłem 5-2. Nawet gdy się wie co i jak i gdzie to nadal jest wielce upierdliwa plansza :/ No, tym razem jednak poszedłem w combo <30% zdrowia (łatwo uzyskać kontrolując zatrucie), pierścień szczura i Lava Bow. Takie połączenie dało radę :-)

 

Teraz tylko 5-3 i uzupełnienie wydarzeń dla PWWT i PBWT :-)


  • 0

#1365 Scorpio Napisany 03 lipca 2013 - 10:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

5-3 poszło. Vinland poszedł najpierw jako ciało, potem jako upiór z PWWT ... Crushing Helberd +3 starczyło. Pięknie wchodziło i przerywało mu ataki. Raz naciąłem się, byłem zbyt zachłanny, i otrzymałem ripostę. Bolało. Second Chance uratowało skórę.

 

Co powiedzieć: zostało PWWT, PBWT, PWCT i PBCT.


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 03 lipca 2013 - 12:29

  • 0

#1366 burnstein Napisany 08 lipca 2013 - 09:10

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

Koniec końców chyba nie chce mi się tego drugi raz przechodzić. Nie wiem jakim cudem Rajkoch mógł w to ponad tysiunc godzin przegrać  :ftopa:


  • 0

#1367 Schrodinger Napisany 08 lipca 2013 - 10:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Ja tam wbilem platyne :reggie:
  • 0

#1368 burnstein Napisany 08 lipca 2013 - 10:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 132 Postów:

I teraz masz srajka w fejsbukowych fumflikach  :don2:  


  • 0

#1369 Hellmans Napisany 08 lipca 2013 - 10:14

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Zapłacił najwyższą z cen :olo:


  • 0

#1370 Scorpio Napisany 08 lipca 2013 - 10:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Koniec końców chyba nie chce mi się tego drugi raz przechodzić. Nie wiem jakim cudem Rajkoch mógł w to ponad tysiunc godzin przegrać  :ftopa:

 

Bo to taka gra, że jednak wymęcza Gracza. Stopień trudności, ogólny dość dołujący klimat samej pozycji, skomplikowanie związane z zdobywaniem/ulepszaniem konkretnych przedmiotów. Sporo tego.

 

Odłóż Demonsy na jakiś czas. Ochota sama powróci. Albo nie. Obstawiam, że najdzie Cię chęć grania. I to taka sama z siebie, bez potrzeby przełamywania się.  Nie ma co na siłę, w końcu granie to ma być przyjemność! :kwiatek:


  • 0

#1371 plp78 Napisany 08 lipca 2013 - 12:37

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:
Na pewno nie muszę przejść Demon's zanim zacznę Dark?
  • 0

#1372 Scorpio Napisany 08 lipca 2013 - 12:44

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Na pewno.

 

Co Ci da przejście DS przed DkS:

- poznasz mechanikę

- znajdziesz kilka nawiązań światów do siebie (tak fabularno-mechanicznych jak podział na Miracles/Spells i różnice dzielące ich wyznawców, jak i smaczki typu podobne bronie czy postacie NPC (Patches the Hyena i jego uwielbienie do prób zabić Gracza))

 

 

Ogółem, gra będzie dla Ciebie nieco łatwiejsza i bardziej przystępna :smile: W żaden jednak sposób nie będziesz fabularnie upośledzony.


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 08 lipca 2013 - 12:45

  • 0

#1373 plp78 Napisany 08 lipca 2013 - 13:12

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:
Dobra, to nie kupuję Demon's. A Dark Prepare to die to jest Dark z jakimś dodatkiem, tak?

Ten post był edytowany przez plp78 dnia: 08 lipca 2013 - 13:13

  • 0

#1374 twilitekid Napisany 08 lipca 2013 - 14:19

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

A jeśli mam na półce Demonów i jeszcze w to nie grałem, ale mnie ciągnie, to czy w ogóle jest sens brac się za to, czy od razu Dark Souls?


  • 0

#1375 torq314 Napisany 08 lipca 2013 - 14:36

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 499 Postów:

nie ma znaczenia, obie są fajne. Dark jest spójniejszy i chyba jednak przystępniejszy.

 

ja jakoś w zeszłym tygodniu włączyłem na moment chcąc 4-2 zrobić i ten wąski upłaz ze szkieletorami doprowadził mnie do rozpaczy. fajny jest początek, ciach-prach i slendermanów nie ma, a potem zonk, najzabawniejsze jest jak się nawet tych żółtych dwóch OMINIE i wejdzie tam wgłąb to oni gonią.

 

po jakichś 5 czy 6 próbach odpuściłem.


  • 0

#1376 oranje Napisany 08 lipca 2013 - 15:38

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Na pewno nie muszę przejść Demon's zanim zacznę Dark?

Nie musisz, ja zacząłem przygodę od Dark souls i jakoś żyję.


  • 0

#1377 Scorpio Napisany 08 lipca 2013 - 15:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

@plp - tak, zawiera dodatek :-) To quest poboczny, ale by do niego trafić najpewniej zasięgniesz do poradnika. Tak czy inaczej ten fragment gry staje się dostępny dość późno w rozgrywce.

 

@twilitekid - Demonsy są surowsze. Chodzi o samo wykonanie i ogólne odczucie gameplayu. Surowsze, w sensie: czystsze, bardziej pierwotne, unikające jakichkolwiek wodotrysków. Są też trudniejsze. Na razie zrób tak: zagraj Dark Souls (przystępniejsze), jak Ci się spodoba zagraj w Demonsy.

 

Tak czy inaczej warto odpalić Demonsy dla pierwszej planszy po tutorialu - Boletaria Castle. Takiej pięknoty brakuje w Dark :-)


  • 0

#1378 oranje Napisany 08 lipca 2013 - 15:47

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Ja nie odczyłem specjalnie, aby demony były trudniejsze. Nawet wydaje mi się, że Bossowie są łatwiejsi niż w Dark souls. Ale może jest to spowodowane znajomością mechaniki gry.


  • 0

#1379 Scorpio Napisany 09 lipca 2013 - 08:09

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wczoraj doprowadziłem ostatni świat, Latrię, na Pure Black. Zanim pójdę zabić ostatniego Black Phantoma - Lorda Rydella, pozostaje mi jeszcze dwa razy skoczyć po jaszczurkę w 3-2. Cel: Pure Moonlight Stone. Jaszczur w 3-3 tego nie wyrzucił :-( Po ubiciu Lorda idę po pierścień do Monumental. A potem ... potem ... cóż. Dokupić strzał do łuku i iść na zabójstwa NPC. Cel: quest Mephisto!

 

A potem zakończenie gry ...

 

Na razie walczę Claymore dopakowany Faintstone'ami na +5. Potężna, potężna broń! Zwłaszcza na mój faith/strenght/luck build :-)


  • 0

#1380 Pico Napisany 09 lipca 2013 - 13:23

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:

A jeśli mam na półce Demonów i jeszcze w to nie grałem, ale mnie ciągnie, to czy w ogóle jest sens brac się za to, czy od razu Dark Souls?

Ja zacząłem chronologicznie i nie żałuję. DsS jest super, poznasz mechanikę gry i będziesz wiedział co jak i z czym. Poza tym to abslolutnie satysfakcjonująca gra. A później zagraj w DkS, które jest jeszcze lepsze. Bo jak najpierw zagrasz w DkS to nie wiem czy będzie Ci się chciało grać w DsS.


  • 0