Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#271 Gość__* Napisany 01 listopada 2005 - 15:00

Gość__*
  • Goście
o_O Po to masz w PSTwo NA wbudowany żeby nie podłączać żadnego modemu przez usb O_o (i tak żadna gra oprócz THPS 4 i Socom 1 już nie działają z modemami USB - tylko NA).

Możesz udostępnić połączenie przez komputer lub podłączyć konsolkę do routera/switcha (jeżeli masz taki w domu).

Z takimi pytaniami następnym razem do Online World :)
  • 0

#272 xell Napisany 01 listopada 2005 - 18:01

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 378 Postów:
To slim ma modem radiowy(WiFi właśnie)?o_O
  • 0

#273 AVErsiv Napisany 01 listopada 2005 - 21:17

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
niema wifi i niestety jezeli niemasz mozliwosci podlaczenia normalnei kabelka lanika to nici z grania online :D
  • 0

#274 xell Napisany 02 listopada 2005 - 16:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 378 Postów:
@#$%^&^ SOny, jak oni mogli projektować konsolę wydaną w końcówce 2004 bez możliwości podłączenia WiFi? Niestety nie mogę ciągnąć kabli po domu
  • 0

#275 AVErsiv Napisany 02 listopada 2005 - 18:57

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
haha :D no to niema grania :P

ja sobie wykulem rovek w podlodze i w nim idzie 4 kable :mrgreen:
  • 0

#276 Gość__* Napisany 06 listopada 2005 - 22:36

Gość__*
  • Goście
Witam, mam problem....mam tylko 2 gry na CD i dawno w nie nie grałem, pomykam tylko na DVD i pewnego razu - dzisiaj zachciało mi się Flatouta na CD....i za kazdym razem "error.....", tak samo z inną grą na CD. Na DVD chodzą bez problemu.
Konsola przerobiona, ciągnie 2,5 roku. Czy wystarczy przeczyuścić laser na razie??
  • 0

#277 Godot Napisany 06 listopada 2005 - 22:40

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
przestan grac na piratach, a jezeli juz grasz to sie nie chwal, EOT
  • 0

#278 AVErsiv Napisany 07 listopada 2005 - 00:28

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

przestan grac na piratach, a jezeli juz grasz to sie nie chwal, EOT


tez mi pomoc :|

tak serio to obadaj na jakich to plytkach i sprubuj je sobie zdublowac jescio raz
i przeczyscic czytnik koniecznie
!!
  • 0

#279 Gość__* Napisany 14 grudnia 2005 - 10:31

Gość__*
  • Goście
Pytanie o Audio
Czy jeśli podłączam konsolę PS2 za pomocą kabli chinche ( biały i czerwony ) do odtwarzacza dvd przez wejście AUX to otrzymam dźwięk Dolby Pro Logic 2 ? Odtwarzacz dvd ma wbudowany ten dekoder. Czy trzeba użyć kabla optycznego ? ( ale to odpada bo moje dvd nie ma takie wejścia )
Bo róznie ludzie mówią i już nie wiem co o tym sądzic.....
  • 0

#280 Gość__* Napisany 14 grudnia 2005 - 11:55

Gość__*
  • Goście

Pytanie o Audio
Czy jeśli podłączam konsolę PS2 za pomocą kabli chinche ( biały i czerwony ) do odtwarzacza dvd przez wejście AUX to otrzymam dźwięk Dolby Pro Logic 2 ? Odtwarzacz dvd ma wbudowany ten dekoder. Czy trzeba użyć kabla optycznego ? ( ale to odpada bo moje dvd nie ma takie wejścia )
Bo róznie ludzie mówią i już nie wiem co o tym sądzic.....


no to zonk :]

Jezeli Podlaczysz Przez Chinche do sprzetu który ma dekoder Dolby Pro Logic 2 i wlaczysz gre ktora tak owy dzwiek posiada to bedziesz miec dzwiek o tej jakosci :)

a co do optycznego to jest to samo tylko ze lacze cyfrowe a nie anologowe(chinche)
  • 0

#281 Gość__* Napisany 14 grudnia 2005 - 13:02

Gość__*
  • Goście

Jezeli Podlaczysz Przez Chinche do sprzetu który ma dekoder Dolby Pro Logic 2 i wlaczysz gre ktora tak owy dzwiek posiada to bedziesz miec dzwiek o tej jakosci :)

a co do optycznego to jest to samo tylko ze lacze cyfrowe a nie anologowe(chinche)


No właśnie, ale czy przez chinche to nie bedzie takie zdublowane stereo ( tył gra to samo co przód ) ? Bo na chłopski rozum to dwa kabelki = kanał lewy i prawy. Niby DPL2 leci analogowo, ale nie wiem na jakiej zasadzie dziala cyfrowy optyk :?
Jak mówie nie znam się dobrze na tych połączeniach więc licze na dobrą rade :wink:
Zalezy mi na tym dźwięku ale szkoda mi kupować specjalnie dekoder z głośnikami do konsoli
  • 0

#282 AVErsiv Napisany 14 grudnia 2005 - 13:52

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
nienie bedzie to zdublowane stereo !

szczeze mowiac na zwyklych chinchach niekiedy dziala lepiej niz na optyku ale to zalezu juz od wzmacniacza i jakosci kabli .
  • 0

#283 Gość__* Napisany 28 grudnia 2005 - 16:26

Gość__*
  • Goście
mam pytanie które bardzo pomoże mi w sprawach pokojowych pomiędzy mną i moją konsolą Vs. mama i tata 8) .Mianowicie chodzi mi o to że u mnie jest komp(monitor LCD) i 1 telewizor i praktycznie zawsze kiedy pod wieczór mam ochotę zagrać moi rodzice oglądają sobie coś i mówią żebym sobie dał spokój i jutro sobie zagram...... :?
Więc ja w swojej głowie zrodziłem ideę o dwóch wariantach:
1: kupic nowy telewizorek jakiś ze 14”
2: podpiąć konsolę do monitora...
wybrałem wariant 2 i nie wiem jak to zrobić pomóżcie........
  • 0

#284 AVErsiv Napisany 28 grudnia 2005 - 18:19

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
kupujesz sobie VGA BOX na allegro za 150 zł i mozesz czuc sie jak pececiaz grajac na monitorku :P :lol:
  • 0

#285 Gość__* Napisany 28 grudnia 2005 - 18:52

Gość__*
  • Goście
A ja mam zwykly monitor i jakbym chcial podpiac obraz bylby lepszy niz na starym kilkunastoletnim tv ?
  • 0

#286 TomisH Napisany 28 grudnia 2005 - 19:15

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
jajko, jak masz Xboxa to obczaj także >>TEN<< temat.
  • 0

#287 AVErsiv Napisany 28 grudnia 2005 - 19:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
to zalezy jaki masz TV ja mam kilkuletni a obraz jest zyleta :D to zalezy od kinekopu !

na allegro VGA BOXY sa do wszystkich konsol a raczej jeden VGA BOX do trzech rodzajow konsolek !!
  • 0

#288 syon Napisany 29 grudnia 2005 - 17:48

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Czy karta pamięci tego typu -> http://www.allegro.p...p?item=78738950 będzie działać z PStwo? Z tego co wiem memory booster nie działa z PStwo, a to także nie jest firmowana karta, więc wole się wcześniej upewnić. Może ktoś z was miał styczność z czymś takim.
  • 0

#289 Gość__* Napisany 29 grudnia 2005 - 19:20

Gość__*
  • Goście
Ja to chcilem kupic ale sie wstrzymalem bo tez niebylem pewny, z PStwo niedziala a z zwylym PS2 dziala ? Dziwne ...
  • 0

#290 Gość__* Napisany 19 stycznia 2006 - 23:31

Gość__*
  • Goście
Jaki kabel jest potrzebny do połączenia dwóch konsol PStwo (slim) w celu pogrania w Gran Turismo 4? :?:
  • 0

#291 Gość__* Napisany 20 stycznia 2006 - 13:15

Gość__*
  • Goście

Czy karta pamięci tego typu -> http://www.allegro.p...p?item=78738950 będzie działać z PStwo? Z tego co wiem memory booster nie działa z PStwo, a to także nie jest firmowana karta, więc wole się wcześniej upewnić. Może ktoś z was miał styczność z czymś takim.

wogóle z urządzeniami mającymi w nazwie MAX radziłbym uważać bo ja sobie kupiłem pamięć usb MAXDRIVE i musze powiedzieć że nie jest to takie dobre jak trzeba nie dość że jak skopiuję z karty na to urządzonku to sejwy się same kompresują to jeszcze dwa razy jak kopiowałem sejwy na kartę pamięci to pojawiło się kilka sejwów co miały po 0kb i nie dało się ich usunąć i musiałem całą kartę formatować bo nawet działających sejwów się nie dało ruszyć :x :x
  • 0

#292 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 16:52

Gość__*
  • Goście
PS2 przestała mi odpalać giery. tylko menu działa a jak wchodzę w Browser to poci się czytnik i wyskakuje "disc read error". to dość popularny w śród długo eksploatowanych konsol problem z tego co wiem i dlatego mam pytanie:
ile powinna kosztować naprawa tego typu usterki :?: bo niechce żeby mi wcisnął kit że trzeba naprzykłąd cały laser wymienić podczas gdy pewno wystarczy go tylko zkalibrować. ale w sumie ja to niewiem co jest przyczyną i dlatego się zwracam do was o pomoc. z góry dzięki :D

  • 0

#293 Yoori Napisany 22 stycznia 2006 - 18:38

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ada$ko spróbuj pokręcić tą białą zębatką co jest przy laserze, miałem kiedyś taki problem jak ty, zaryzykowałem i sam naprawiałem ale udało się :klaszcze: konsola chodzi (jakieś dwa lata temu ją naprawiałem).
W którymś poradniku PE było opisane jak się za to zabrać.
  • 0

#294 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 19:04

Gość__*
  • Goście
polecam przeczyszczenie lasera sprężonym powietrzem. A samemu do konsolki bym się nie dobierał, chyba że się dobrze na tym znasz, bo strasznie łatwo można coś popsuć co wiem z własnego doświadczenia :(
A jak laser jest powiedzmy porysowany to cały trzeba będzie wymieniać i nic na to nie poradzisz
  • 0

#295 Yoori Napisany 22 stycznia 2006 - 19:31

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

A samemu do konsolki bym się nie dobierał, chyba że się dobrze na tym znasz, bo strasznie łatwo można coś popsuć co wiem z własnego doświadczenia :(

A co ma do stracenia :?: konsola i tak nie chodzi, odda do naprawy jakiemuś "serwisantowi" który pokręci zębatką i skasuje go na dwie stówy, zresztą wybór należy do Ada$ko.
  • 0

#296 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 20:16

Gość__*
  • Goście
ale to muszę rozkręcić obudowę tak :?: i w jaki sposób dokładnie trzeba kręcić tą zębatką :?:
stealthassasin twój sposób też mnie zainteresował, mógłbyś opisać go dokładnie :?:
ps
a w którym konkretnie poradniku extreme było to opisane :?: to może go spróbuje zdobyć

  • 0

#297 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 20:30

Gość__*
  • Goście
kupujesz w sklepie np. komputerowym sprężone powietrze no i musisz nim dokładnie ze wszystkich stron przedmuckać :lol: laser, jak nie będzie działać to mówi się trudno, w ostateczności możesz przeczyścić laser wacikiem namoczonym w alkoholu (czego nie polecam)
Jeżeli nie posiadasz PS2 slim, to uważaj przy zdejmowaniu górnej części obudowy żeby nie uszkodzić, lub też odpiąć takiej srebrnej taśmy (jak uszkodzisz to nie będzie działać, jak odepniesz niechcący nieźle się trzeba będzie namęczyć żeby ją spowrotem podpiąć)
  • 0

#298 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 20:37

Gość__*
  • Goście
okej, czyli jakbym kupił takie powietrze i naprzykład wysunął szufladkę na płyty (mam dużą plejke) i w tą szpare podmuchał to bybyło loox :?:
  • 0

#299 AVErsiv Napisany 22 stycznia 2006 - 20:48

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

okej, czyli jakbym kupił takie powietrze i naprzykład wysunął szufladkę na płyty (mam dużą plejke) i w tą szpare podmuchał to bybyło loox


hehe no nie bardzo , narobil bys tylko jeszcze wiekszego zamieszania w srodku :P

lepiej rozbierz konsole i wyczysc wtedy dokladnie caly naped z kuzu.

gdy bedziesz dmuchal laser pamietaj aby przytrzymac oczko lasera tak aby nie skakalo .
a tak wogole to sie zastanow czy napewno jestes w stanie sam sobie podreperowac konsole !
bo jak to powiedzial kolega z przekasem o serwisantach ze nic nie robia i dra kase to bym zbytnio w to nie wierzyl.
wiem naczym polega praca serwisanta i nie ma czegos takiego jak okradanie biednych graczy( przynajmniej nie w moim przypadku ) , a najczesciej wyglada to tak ze nieumiejetne proby napraw koncza sie ztrzykrotnionymi kosztami u serwisanta !

tak wiedz zycze powodzenia a w razioe pytan wal jak w dym
  • 0

#300 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 20:58

Gość__*
  • Goście
A ja mam taki problem ze moja konsola chyba rysuje mi plytki - obchodze sie z nimi bardzo ostrozne a jednak sa cale w roznego ksztaltu rysach poki wszytskie gry odpalaja jest ok ale to sie moze skonczyc jak dvd'ki beda zbyt porysowane :? Moze to wina tego ze moj kot kiedys pociagnal za kabel i konsola spadla z szafki na ziemie (niewysoko z 50cm) :?:
  • 0