Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#211 Gość__* Napisany 25 lutego 2005 - 19:01

Gość__*
  • Goście
Wielkie dzieni za informacje :D . Teraz moge spokojnie przerabiać sobie pleja. I za to właśnie kocham internet :) , możesz się dowiedzieć dosłownie wszystkiego.
  • 0

#212 AVErsiv Napisany 25 lutego 2005 - 19:14

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
No to juz zalezy gdzie szukasz :P

ale tak to fakt internet jest wspanialy :D

a to tylko taki maly oftop byl hahaha
  • 0

#213 wong_fei_hung Napisany 04 marca 2005 - 23:35

wong_fei_hung

    Pikachu

  • Narybek
  • 58 Postów:
Problem: PS2 30004 nieprzerobiona, laser nowy, oryginalny Sony, profesjonalnie zamontowany. Klopot w tym, ze na prawo od glowicy tegoz lasera (patrzac od przodu konsoli) jest taka dluga "sruba"(?) ktora strasznie glosno chodzi. Wszystkie plyty (CD, audio, DVD, PSX) wczytuja sie bez problemu, ale gdy juz potrzeba zaladowac glowne dane to zaczyna strasznie "chrobotac" i dalej nie wczytuje. Wydaje sie ze to moze cos z prowadnica ale jak sie przyjrzalem to chyba jednak chodzi o ta srube.
Wie ktos o co biega?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • 0

#214 AVErsiv Napisany 05 marca 2005 - 12:39

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
A czy czysciles caly mechanizm tak jak opisaem wczesniej ??
najlepiej zdejmij glowice ( nalezy odkrecic srubke aby odblokowac takie druciki ( prowadniczki ) i zdiac glowice ) wtedy masz na widoku odsloniety slimak ( czyli ta dluga jakby sruba ) i taki plastyk ktory lezy na tej srubie . Proponuje wyczyscic wszystko dokladnie ze smaru ktury tam jest najlepiej uzyc do tego celu jakijs szczoteczki i szmatki ( chustewczki ) dokladnie tez wyczyscic ten plastik przy gowicy .
zwroc uwage na fakt iz na nim sa dwie wytpustki (ukosne kreseczki) powinnyone byc rowne jesli sa z polokraglymi wcieciami to jest problem znaczy sie ze juz sie wyrobily . w takim wypadku proponuje nasmarowac slimak smarem silikonowym delikatnie i wyczysczona prowadniczke nalozyc na srobe musisz sprawdzic cze gdy ja pociagasz delikatnie sruba sie obraca czy poprostu przeskakuje jesli to droge to proponuje rozejzec sie za takim plasticzkiem ( widzialem na allegro po 20 zl ) i wymienic ten ze element na nowy .

oczywiscie moze byc tez tak ze poprostu jest nie dokrecona srobka ktora dociska wspomniane juz prowadniczki i poprostu glowica jest za wysoko i plastik ( ten przy glowicyu ) nie ma pelnej stycznosci ze slimakiem.

jesli chodzi zas o sam slimak i silniczek to sprawdz czy jest on poprawnie zamontowany moze komus sie chcialo go wyjmowac albo co ?


( rysunek z boku jak sie patrzy na prowadniczke z silniczkiem :P )
((((| |
((((|``````````````````````| <----- w tym miejscu jest taka mala kulka
((((|______________________| moze przy probie rozebrania
ona wypadla 9 moga byc 3 kuleczki )

mam nadzieje ze cos pomoglem ;p
  • 0

#215 Gość__* Napisany 06 marca 2005 - 19:14

Gość__*
  • Goście
Cześć. Czy jest jakiś soft, do kopiowania stanów gier z memorki na twardziela i w drugą stronę? Czy koliduje to z grami które juś są na dysku (HD Advance)? Czy jeśli będe miał jakies gry na dysku i użyje tego softu, to nic im sie nie stanie (może używać innego filesystemu i nie widzieć plików z innych programów). Ogólnie, czy poszczególne programy, a zwaszcza ten soft do memorki i HD Advance widzą swoje pliki i zostawiają je w spokoju?

Mam kilkanaście gier na dysku i nie chciałbym ich stracic przez nieopatrzne użycie programu innego niż HD Advance.

PS2 mam nieprzerobioną, HD Advance 2.1 oryginalny.
  • 0

#216 AVErsiv Napisany 06 marca 2005 - 20:12

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
W momecie gdy masz nie przerobiona PS2 zapomnij o programikach .
jesli hodzi o HDadvance czy HD loader ( to to samo ) to nie robia one partycji na dysku co jest dosc klopotliwe z pewnych wzgledow a mianowicie :
nie wolno podlaczac takiego HDD do np PC bo w momecie gdy system np windows bedzie chcial sobie zamontowac nowy dysk wszystkie dane widziane przez PS2 a raczej HD loader zostana utracone .
to samo sie tyczy np instalacji linuxa poprostu albo to albo to
jesli chodzi o program do kopiowania saveow na dysk to slyszalem kiedys o programie dzieki ktoremu mozna kopiowac savey na hdd pc po lanie ale nie szukalem go bo jakos nie bardzo widze sens w przechowywaniu stanow gier ktore juz skonczyelm ( choc mam pare z np R&C 1 i 2 ) trzymam te stany ktore sa potrzebne czyli do moich bijatyk VF4 rulez !! czy staty z burnouta 2 i3 a ogolnie raczej niegram w 2 gry na raz wiedz mi to nie przeszkadzalo :P

rozejze sie za tego typu oprogramowaniem i jesli znajde cos ciekawego to oczywiscie postaram sie pomoc.
  • 0

#217 Gość__* Napisany 06 marca 2005 - 21:29

Gość__*
  • Goście

W momecie gdy masz nie przerobiona PS2 zapomnij o programikach .

Mam też zestaw Swap Magic :)

jesli hodzi o HDadvance czy HD loader ( to to samo )


No, prawie. Jest conajmniej jeden powód, dla którego nie było mi obojętne który z tych dwóch programów kupię.

to nie robia one partycji na dysku co jest dosc klopotliwe z pewnych wzgledow a mianowicie :
nie wolno podlaczac takiego HDD do np PC bo w momecie gdy system np windows bedzie chcial sobie zamontowac nowy dysk wszystkie dane widziane przez PS2 a raczej HD loader zostana utracone .


Widziałem i zassałem program, który tworzy w Windowsie sterownik do dysku z filesystemem rodem z HDAdvance. Ma taki dysk być widziany razem ze swoimi plikami po podłączeniu. Ale nie sprawdzałem, bo nie potrzebuję tego akurat teraz a poza tym moja płyta główna i tak pewnie nie obsłuży dysku powyżej 40 GB.
Pozostaje mieć nadzieję, że programiści amigowi opracuję jakiś handler dla tego filesystemu i będę mógł dysk pdłączać do Amigi, Tam nie ma możliwości, żeby system tak sobie bez uprzedzenia coś z dysku skasował, a zwłaszcza RDB.
Mimo wszystko przeglądanie dysku od PS2 na komputerze jest mi teraz akurat najmniej potrzebne :)

to samo sie tyczy np instalacji linuxa poprostu albo to albo to


Gdzieś na sieci widziałem tutorial "Linux and HD Advance coexistence on one HDD", więc chyba jest to jednak możliwe. Zresztą, w przypadku kwesti programowych, nie ma rzaczy niemożliwych :)
Nawet w dziedzinie sprzętowej to co jest niemożliwe dzisiaj, jutro może się okazać możliwe dokładnie na tym samym sprzęcie, tylko wczoraj nikt tego po prostu nie zauważył :)

jesli chodzi o program do kopiowania saveow na dysk to slyszalem kiedys o programie dzieki ktoremu mozna kopiowac savey na hdd pc po lanie


Ostatecznie nawet takie rozwiązanie byłoby OK. Co prawda nie zawsze mam peceta tam gdzie aktualnie jestem ze swoją konsolą (w tygodniu siedzę w mieszkaniu służbowym), ale za to prawdopodobieństwo kolidowania HDAdvance z save'ami znika.

ale nie szukalem go bo jakos nie bardzo widze sens w przechowywaniu stanow gier ktore juz skonczyelm


Cóż. W przypadku Tekkenów, Burnouta, GTA, PESa, Kilzone i kilku innych gier posiadanie save'a z ukończenia gry, wiele daje przy np. zabawie dla dwóch graczy. W Burnoucie masz więcej tras do wyboru, w Tekkenie wszystkie postaci, w Killzone wiele poziomów itp.
A w GTA nawet po przejściu każdy chętnie siada i włuczy się po miastach (zwłaszca w San Andreas, choć tylko gdybam, bo jeszcze nie ukończyłem) i woli mieć je dostępne wszystkie.

( choc mam pare z np R&C 1 i 2 ) trzymam te stany ktore sa potrzebne czyli do moich bijatyk VF4 rulez !! czy staty z burnouta 2 i3


Sam widzisz :)

a ogolnie raczej niegram w 2 gry na raz wiedz mi to nie przeszkadzalo :P


A mi się czasem zdarza w nawet więcej niż dwie.
Poza tym mam w sobie żyłjkę kolekcjonera i nie lubię pozbywać się niczego, choć może mi się nawet nie przydać.
Memorkę z PSXa podłączałem (i nadal to robię bo PSXa się nie pozbyłem - pewnie znowu się kolekcjonerska żyłka we mnie odezwała :)) do Amigi i mam na dysku wszystkie sejwy jakie kiedykolwiek mój PSX stworzył.

rozejze sie za tego typu oprogramowaniem i jesli znajde cos ciekawego to oczywiscie postaram sie pomoc


Będę bardzo wdzięczny. Myślę, że coś takiego jest, bo skoro można czymś zgrywać obrazy DVD z peceta prosto na dysk w PS2 (po LANie), to i coś do sejwów powinno się znaleźć.
  • 0

#218 AVErsiv Napisany 07 marca 2005 - 08:16

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
gunboy :

Cytat:
jesli hodzi o HDadvance czy HD loader ( to to samo )


No, prawie. Jest conajmniej jeden powód, dla którego nie było mi obojętne który z tych dwóch programów kupię.



to nie bylopytanie tylko stwierdzenie faktu :P oczywiscie sa malutenkie ruznice ale dotycza tylko posiadaczy oryginalnych ww programow .
  • 0

#219 wong_fei_hung Napisany 07 marca 2005 - 11:11

wong_fei_hung

    Pikachu

  • Narybek
  • 58 Postów:

mam nadzieje ze cos pomoglem ;p



Rzeczywiscie chyba chodzilo o ten plastik. Nie odkrecalem glowicy, tylko przycisnalem ten plastik mocniej do slimaka i wszystko sie wgrywa bez problemu. Pozostal jednak problem z filmikami, np w Burnout 3 czy MGS3 - troche sie przycinaja. W poczatkowym filmiku z samolotem w MGS pojawia sie znak ? i po chwili w ogole juz go nie wczytuje. Wszystkie scenki liczone i wlasciwa gra chodzi bez problemow (zadnego chrobotania itp).
  • 0

#220 Gość__* Napisany 07 marca 2005 - 11:12

Gość__*
  • Goście

gunboy :


Cytat:
jesli hodzi o HDadvance czy HD loader ( to to samo )


No, prawie. Jest conajmniej jeden powód, dla którego nie było mi obojętne który z tych dwóch programów kupię.



to nie bylopytanie tylko stwierdzenie faktu :P


A ja nie udzielałem odpowiedzi, tylko sprostowanie napisałem :P

oczywiscie sa malutenkie ruznice ale dotycza tylko posiadaczy oryginalnych ww programow .


Znaczy się piracki HD Loader obsługuje większe dyski, większą ilość gier i ma maksymalny TOC od razu nagrany, skoro w przypadku pirata nie różni się on od HD Advance niczym?
  • 0

#221 mleko2099 Napisany 08 marca 2005 - 20:36

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Kurde poraz pierwszy w jakies grze potrzebuje pomocy , mianowicie w The suffering - nie wiem jak pokonać tego gazowego gościa , zakręcam wszystkie kurki itp ( tylko nie zamukam pieca) a on nie ginie. Prosze o pomoc!
  • 0

#222 Gość__* Napisany 08 marca 2005 - 21:15

Gość__*
  • Goście
@Mleko- do tego jest topic "Pomoc w grach" :wink:

Ale polecam obczaić tu=> http://www.gamefaqs.com :)
  • 0

#223 AVErsiv Napisany 11 marca 2005 - 10:34

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
A wiec tak jesli chodzi o sufferinga to zeczywiscie jest temat pomoc w grach ale co tam moge ci powiedziec ze trzeba kolesa wpychac do tego pieca ktorego nie mozesz zamknac . A jak to zrobic to pomysl sam :P ( ja gre skonczylem bez zajakniecia to i ty sobie poradzisz dlatego wszystkiego nie bede mowil )
  • 0

#224 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2005 - 20:46

Gość__*
  • Goście

Mam ważne pytanie do Was :wink:
Czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić grę Monster Rancher 4 na PlayStation 2 :?: Bo ja nigdzie nie mogę zlaleźć tej gry :cry:
Proszę Was o pomoc :oops:

Ewentualnie mozesz subskryptowac kategorie PS2 na allegro i wpisac tam Monster Rancher i czekac na okazje.
  • 0

#225 AVErsiv Napisany 07 kwietnia 2005 - 21:42

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Sorki ale nie mam pojecie .
O ile pamietam to byl taki topic " gdzie kupujecie oryginalne gry " czy cos .....
  • 0

#226 mleko2099 Napisany 08 kwietnia 2005 - 16:22

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
AVe dziex serdeczne!
Faktycznie sory za tą karygodną pomyłke.....
  • 0

#227 AVErsiv Napisany 08 kwietnia 2005 - 17:34

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Niema sprawy . zaden problem i amm nadziej ze pomoglem wtedy cholera dawno to juz bylo shit :P
Ups tak jakby maly offftopic :P
  • 0

#228 kubicz Napisany 16 kwietnia 2005 - 12:22

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Ja mam problem i proszę o pomoc. Kupiłem sobie film na DVD (region 2) i nie wiem czemu jak go odtwarzam na konsoli to jest on czarno-biały ? Na jednym kompie (gdzie jest windows 98, wogóle nie chce mi się on odtwarzyć w Power DVD) a na drugim (Windows XP) otwiera się on bez problemu i w kolorze. Mogłby mi to ktoś wytłumaczyć, dlaczego tak jest ? Co mam zrobić z konsolą (od razu mówię że jest ona nie przerobiona) żeby film oglądać w kolorze. Dziękuje za każdą pomoc.
  • 0

#229 vagrant3 Napisany 16 kwietnia 2005 - 14:31

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Pewnie musisz kupić kabel RGB, kosztuje z 15zł, poprawia znacznie ostrość obrazu w grach.
  • 0

#230 AVErsiv Napisany 16 kwietnia 2005 - 15:40

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
nie
wlasnie dlatego masz czarnobiale bo albo masz kabel rgb albo podlaczasz konsole przez magnetowid lub inny sprzet tego typu.
na zwyklym kablu chinch powinien byc kolor bez problemow.
  • 0

#231 vagrant3 Napisany 16 kwietnia 2005 - 16:30

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
No cóż ja mam bez problemów i przez RGB, i przez chich, przez video też podłączam i jest git. A w swoim RGB mam przełącznik - Game/DVD i film oglądany na Game jest czarno biały.
  • 0

#232 AVErsiv Napisany 16 kwietnia 2005 - 17:06

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
wlasnie otym mowie
na GAME masz RGB
a na DVD masz zwykly CHINCH :D
niestety tak to juz wyglada
  • 0

#233 Gość__* Napisany 19 kwietnia 2005 - 15:42

Gość__*
  • Goście
Czy gra pt.
:arrow: STUNT MAN
Jest fajna :?: Może ktoś z Was grał w ten tytuł.... :roll:
Z góry dzięki za odpowiedzi.... :lol:
  • 0

#234 Gość__* Napisany 19 kwietnia 2005 - 15:47

Gość__*
  • Goście

Czy gra pt.
:arrow: STUNT MAN
Jest fajna :?: Może ktoś z Was grał w ten tytuł.... :roll:
Z góry dzięki za odpowiedzi.... :lol:

Jest na pewno dobra/bardzo dobra.. jeśli podobał ci się Driver/Driver 2 to świetna... tyle, że dla nie dla nOObów, leszczy, czy jak tam chcesz to nazywać... dla mnie nie była specjalnie hardkorowa...
  • 0

#235 vagrant3 Napisany 19 kwietnia 2005 - 16:36

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Zakładam, że coś o tej grze wiesz... Każdą scenę możesz zaliczyc tylko w jeden sposób (nie możesz wymyslic nic swojego, musisz robić wszystko jak po sznurku), więc cała gra ogranicza się do ciągłego powtarzania scen i poprawiania ogólnego wyniku za scenę aż uzyskasz minimalny wymagany do kolejnej sceny. I tak w kółko. Przyznam, że mnie ta forma nie przypadła do gustu, bo i nagrody za wymasterowanie scen na 100% były marne i po 4 filmach na 100% grę wymieniłem, choć zawsze konczę gry chocby na siłę. Twój wybór...
  • 0

#236 AVErsiv Napisany 19 kwietnia 2005 - 19:03

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
A mi sie stuntman podobal BARDZO !! ale nie polecam tej gry dla kogos kto chce sobie tylko pojezdzic bo tu czeka ciezka praca a nie rozrywka !! :D oczywiscie ta ciezka praca daje cholerna satysfakcje ale to juz chyba zalezy od harakteu.
a tak pozatym to w tym topicu raczej rozmawiamy o problemach ze sprzetem :P
  • 0

#237 Gość__* Napisany 26 kwietnia 2005 - 14:13

Gość__*
  • Goście
Mam "mały" problem...mianowicie..stałem sie posiadaczem kierwonicy Driving Force Logitecha i w Burnoutcie i WRC4 kierownica dziwnie sie zachowuje...tzn strasznie cięzko chodzi...czasami sama sie "przekeca"... czy to oznacza ze kierownica jest wadliwa? czy tylko nie gierki nie sa z nią kompatybilne? (nie prubowałem grac w inne wyscigi, bo nie mam :oops: ale zamuwiłem juz Gran Turismo 4)
  • 0

#238 AVErsiv Napisany 26 kwietnia 2005 - 16:48

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no niewiem ale o ile sie nei myle to ta kierownica powinna sie sama przekrecac :P
a tak na powaznie to moze powedz naczym to polega dokladnie ? czy sama skreca ni z tego ni zowego czy poprostu jak juz jedziesz to ci szarpie ? hehe no i poczekaj na GT4 :]
  • 0

#239 Gość__* Napisany 26 kwietnia 2005 - 18:12

Gość__*
  • Goście
podczas jazdy szarpie i co jakis czas cięzej skreca...podczas hamowania kierwnica sie blokuje...(nie wiem czy to ukłon w strone realistycznosci)
  • 0

#240 AVErsiv Napisany 26 kwietnia 2005 - 19:33

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no ja tez niewiem :P gralem taka w WRC 4 i bylo moim zdaniem srednio realistycznie :/ ale moze to dlatego ze ja sie nieznam :D
  • 0