Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet & Clank: A Crack in Time


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
237 odpowiedzi na ten temat

#121 olfeusz Napisany 08 grudnia 2009 - 22:41

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
No to mnie uspokoiłeś. Mimo wszystko poczekam na patch bo ToD przeszedłem gdzieś 4/5x i nie potrzebowałem do tego trofeów. Dzięki za odpowiedź.

Co się tyczy patchy itd. to już dawno ten problem zauważyłem. Niestety za usługi sieciowe przyszło nam zapłacić dosyć sporą cenę.
  • 0

#122 Danteusz Napisany 09 grudnia 2009 - 03:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 890 Postów:

W czasach PS2 nie do pomyślenia była gra, która blokowała Cię w pewnym miejscu i pokazywała środkowy palec.

Oj nieprawda. Pamiętam dwa przykłady: POP:WW - gra miała błąd przy którejś walce z Dahaką. Jak 2 - istniał błąd który blokował przejście gry. Soul Calibur 3 - psuł się save czy jakoś tak. Wtedy rzadziej były przypadki gier nie do przejścia z powodu buga, ale jak się już zdarzyły to kaplica, nic się na to nie poradzi. Teraz starczy poczekać na patch i nie ma o co się martwić.

Nowego Ratcheta kupię jak stanieje, tak jak było z ToD. Ostatnio wyszło za dużo świetnych gier żeby brać fajną, ale nie rewelacyjną za pełną cenę.
  • 0

#123 Kradziej Napisany 09 grudnia 2009 - 06:39

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

W czasach PS2 nie do pomyślenia była gra, która blokowała Cię w pewnym miejscu i pokazywała środkowy palec.

Oj nieprawda. Pamiętam dwa przykłady: POP:WW - gra miała błąd przy którejś walce z Dahaką.

Dla ścisłości - nie podczas walki z Dahaką, ale w wielu momentach gry (nie jestem pewien, czy KIEDYKOLWIEK). Wiem, bo mi się to zdarzyło - zmieniła się skórka na Księciu, życie zaczęło spadać i ważny otwór w ścianie zniknął :bash: No i gry nie ukończyłem. Chwała patchom, serio.
  • 0

#124 Matt Napisany 09 grudnia 2009 - 08:43

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Dobra, my tu o Ratchecie. Z tego co piszecie, gra bez patchów w necie, to jak samochód bez warsztatu i serwisu. Musi się psuć i musi być naprawiana. Właśnie zacząłem grę od nowa na poziomie hardcore. HC odblokowuje się po przejściu ratcheta w trybie challenge. Tym razem splatynuję to zanim save zdąży się popsuć. Gra się równie fajnie, jak za pierwszym razem - a nawet fajniej, bo sterowanie jest już maksymalnie przyswojone. Różnica między hard i hc jest taka, że bossowie biją dotkliwiej. Trzy liście i ratchet rozpada się po ziemi. Trudne, ale cieszące. Ktoś w to w ogóle gra na tym forum? Ja zaraz dostanę przesyłkę z GOW: Collection i ratchet poleci pod stół.
  • 0

#125 Matt Napisany 18 grudnia 2009 - 08:59

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Da się zrobić platynę na zabugowanym Ratchecie. Żal, że Insomniac nie wydało patcha w eUROPIE.
  • 0

#126 Gość__* Napisany 05 stycznia 2010 - 11:16

Gość__*
  • Goście
Heja, wie ktoś może, czy wypuścili już Patcha w Europie? Pewnie niebawem się zaopatrzę w nowego Ratcheta i nie chciałbym mieć żadnych problemów.
  • 0

#127 Ney Napisany 05 stycznia 2010 - 14:30

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Ja skonczylem kilka dni temu i nie mialem zadnych problemow... Jakis update mi sie sciagal wczesniej ale nie wiem co poprawial...
Tak wogole to moj pierwszy styk z ta seria ( za wyjatkiem dema tools of destruction) i musze przyznac ze nie spodziewalem sie az tak dobrej gry... W tym Ratchecie rzadzi tyle roznych rzeczy ze ciezko wszystkie wymienic - mechanizm strzelania jest wiecej niz ok, zagadki czasowe z clankiem roxuja, eksploracja mini planet to kapitalna sprawa, to samo bronie i ich rozwoj, gadzety... Nawet fabula mi sie spodobala:) . Grania i zbieractwa jest cale mnostwo. IMO to jedna z najlepszych gier zeszlego roku a przeszla jakos tak po cichu i chyba nie zaszalala sprzedaza... Szkoda :(
  • 0

#128 Gość_Zero_* Napisany 05 stycznia 2010 - 18:25

Gość_Zero_*
  • Goście
bo nauczeni doświadczeniem posiadacze ToD wiedzieli że nextgenowemu raczetowi czegoś zaczynało brakować w połowie gry i wiało nudą ... tutaj też tak jest ?
  • 0

#129 keogh Napisany 05 stycznia 2010 - 18:59

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
jestem gdzieś w ponad połowie, i jak na razie się w ogóle nie nudziłem, wręcz gierka wciągała by jeszcze i jeszcze i żeby sekrety maskować, też.
Musze wrócić do tytułu i go skończyć w końcu, bo to naprawdę dobry platformem - tak, w tej grze można skakać po platformach i całkiem sporo tego skakania jest ;]
  • 0

#130 Ney Napisany 05 stycznia 2010 - 19:23

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
IMO z każdą chwilą gierka coraz bardziej się rozkręca...Przez te ponad 11h gry (nie zebrałem nawet 50% "zbieractw") ani razu nie czułem znużenia.
  • 0

#131 MonsieurWoland Napisany 05 stycznia 2010 - 21:31

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

IMO to jedna z najlepszych gier zeszlego roku a przeszla jakos tak po cichu i chyba nie zaszalala sprzedaza... Szkoda :(


To już 9ta , (10ta, jezeli liczyc port na komorke) gra z tej serii. Kiedys pomysl musial sie w koncu wypalic.
  • 0

#132 Matt Napisany 05 stycznia 2010 - 21:57

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Moim zdaniem nic się nie wypaliło. To moja druga platynka zrobiona z czystą miłością, jakkolwiek to nie brzmi :) Patcha w Europie nie było i nie ma - Ney najwyraźniej siedzi w USA, gdzie patch się pojawił i automatycznie zassał. Co naprawia patch? Cóż - sprawia, że po przejściu gry na poziomie CHALLENGE MODE, ratchet nie zacina się i można spokojnie zająć się zbieractwem.

Gra do samego końca wymiata, a po ukończeniu zabawy zaprasza do grania ponownie, dając megamotywację w postaci dopasionych broni. Po prostu trzeba odpalić OMEGA RYNO V i zobaczyć, co dzieje się na planszy! Ratchet mógłby w pojedynkę, spokojnie zaatakować tę wyświechtaną, drugowojenną plażę :) Dobra gra, bardzo uczciwie wydane pieniądze. A po oddaniu jej do sklepu dostałem zwrot 15 funciszy, które przeznaczyłem na nowe Lego. Też rządzi.
  • 0

#133 Gość_Zero_* Napisany 05 stycznia 2010 - 22:02

Gość_Zero_*
  • Goście
Matt, a przykład jakiejś gry z ostatnich miesięcy co dla Ciebie nie rządzi ? :) Bo gdzie na forum nie wejdę to widzę same pozytywne opinie o grach, które maksujesz :)

wracając do Raczeta, to przy natłoku gier (i obowiązków) pod koniec roku - jakoś o nim zapomniałem ... może bym sobie zamówił na allegro - platynka trudna jest ?
  • 0

#134 Kradziej Napisany 05 stycznia 2010 - 22:14

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A shinian wciąż nie ma PS3 i nie moze sobie zagrać - i nie ma, że "a teraz to mi się nie chce" :^^:
  • 0

#135 Matt Napisany 05 stycznia 2010 - 22:31

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Cóż, Taikun, Twój avatarek też rządzi, podobnie jak cała Żmuda-Trzebiatowska :) Natomiast co do gier, których fenomenu do końca nie kumam - wrzuciłbym tu Batmana i Uncharted 2. Ale nie miejsce i czas na to :) Wracając do maksowania Ratcheta. Gdyby tę grę robił Itagaki (nie wiem jakim cudem, ale powiedzmy, że gdyby), to pewnie nie poszłoby tak łatwo z platyną. Pewnikiem trzeba by było zrobić wszystkie skille, a poziom trudności Hardcore ten ziom nazwałby Very Easy :) A ponieważ Itagaki tej gry nie robił - wyrzeźbienie wszystkich pucharów to kwestia dwóch podejść. Przy podejściu numer 3 - przypominam - europejska wersja gry zachowuje się dziwnie. NAGLE save potrafi zmienić nazwę na UNKNOWN SAVE, a gra zaczyna się od nowa. I NAGLE okazuje się, że gra zawiesza się w pierwszym lesie, który eksplorujemy - a dokładnie w miejscu, gdzie Qwark rozwala ścianę uciekając przed zgrają grzybo-potworów. Strasznie słabe to jest - zwłaszcza, kiedy po osiemnastu godzinach uświadamiasz sobie, że trzeba w to zacząć grać od nowa. No, ale tak jak mówiłem - grę można skończyć SPOKOJNIE przy podejściu numer dwa.
  • 0

#136 keogh Napisany 05 stycznia 2010 - 22:39

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
wiecie co dla Matta nie rządzi? ja dla niego nie rządze, olo
co do raczeta, growego oscara za trzeciplanową rolę powinien dostać mr Zerkov !!! RZĄDZI TOTALNIE !
  • 0

#137 Gość_Zero_* Napisany 05 stycznia 2010 - 22:41

Gość_Zero_*
  • Goście
Ja i tak bym pewnie max 2 razy przechodził więc to nie jest dla mnie problem :) muszę jakąś recke z GT ściągnąć czy coś i może kupie sobie jeszcze w tym miechu

edit. a za to że U2 nie rządzi powinieneś z miejsca dostać bana na IP ;)
  • 0

#138 keogh Napisany 05 stycznia 2010 - 22:45

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
no u2 rządzi, ale z minusem :]
  • 0

#139 Matt Napisany 05 stycznia 2010 - 22:48

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Zgodzę się, że Mr Zerkov wymiata - normalnie co mu się stalowa gęba otwierała, to śmiałem się sam do siebie. Taikun - ściąganie recki z GT raczej się nie nagrzeje - ja tak zrobiłem i w ogóle się nie zapaliłem. Powtarzam, żona musiała mi to na urodziny kupić, bo w życiu nie wyłożyłbym kasy na coś, co nie kręci ani jako demo, ani jako video-review. Zgodzę się też, że fabuła fajna. Zbyt poważne się to powoli robi, ale całkiem ciekawie Insomniac opowiedziało tę historyjkę.
  • 0

#140 Gość_Zero_* Napisany 05 stycznia 2010 - 22:50

Gość_Zero_*
  • Goście
Cholera ... muszę się ożenić ;)
  • 0

#141 Kradziej Napisany 05 stycznia 2010 - 23:03

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Panowie, w poprzednich częściach (części?) gostek zwał się Mr Zurkon - co się stało? ;)
  • 0

#142 Matt Napisany 05 stycznia 2010 - 23:17

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Źle napisalim pewno :cooo:
  • 0

#143 Kradziej Napisany 05 stycznia 2010 - 23:26

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Łeee, a już liczyłem na kozackiego upgrade'a :(
  • 0

#144 Gość_didu_* Napisany 18 stycznia 2010 - 18:21

Gość_didu_*
  • Goście
mam pytanie do osób które zdobyły złoty puchar za przejście gry na hard. Zaliczyłem już jeden raz gre na normal i teraz zabieram się za challenge mode, jeżeli na samym początku zmienie poziom na hard to dostane puchar czy musze wybrać new game i dopiero przechodzić na hard?
  • 0

#145 Matt Napisany 19 stycznia 2010 - 00:31

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Nie grałem w Ratcheta na normalu, więc raczej się nie wypowiem. Challenge traktowany jest jako oddzielny tryb i nie wydaje mi się, abyś po przestawieniu poziomu trudności na HARD i odpaleniu jednocześnie CHALLENGE MODE otrzymał dwa puchary w finale. Jeśli się mylę - popraw mnie ;-) Napiszę teraz coś w stylu wronisho-konsolowiska. Czy wiedziałeś drogi czytelniku, że puchary dostajesz w nowym ratchecie za przejście gry na poziomie hard i challenge, ale nie na hardcore? I co o tym myślisz czytelniku? Co myślisz o informacji, którą dla Ciebie przygotowałem? :)

Sorry, tak bardzo irytuje mnie ten styl, że musiałem :)
  • 0

#146 Kradziej Napisany 25 marca 2010 - 17:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
OK, gruba rura: jak jest z kolekcjonerką tej gieruni? Wiem, że miała być, potem widziałem gdzieś na jakimś filmiku, ale nigdzie znaleźć nie mogę. Shinian, liczę na ciebie :!:
  • 0

#147 olfeusz Napisany 25 marca 2010 - 23:12

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
No i się pojawiła z jakąś tam oryginalną okładką.
  • 0

#148 Kradziej Napisany 26 marca 2010 - 08:58

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ale można to gdzieś w ogóle kupić? :(
  • 0

#149 Gość_Hellmans_* Napisany 26 marca 2010 - 09:00

Gość_Hellmans_*
  • Goście
Ja widziałem limitkę w empiku, okładka jest taka w stylu "trójwymiarowych tazosów w czitosach".
  • 0

#150 Sylvan Wielki Napisany 30 sierpnia 2010 - 18:45

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

mam pytanie do osób które zdobyły złoty puchar za przejście gry na hard. Zaliczyłem już jeden raz gre na normal i teraz zabieram się za challenge mode, jeżeli na samym początku zmienie poziom na hard to dostane puchar czy musze wybrać new game i dopiero przechodzić na hard?

Mogłeś od razu wybrać poziom "hard". Gra jest łatwa na nim. Wracając do pytania, które zadałeś - tak, musisz przejść raz jeszcze grę, wybierając "new game" i wyższy poziom trudności.
I taka dobra rada. Postaraj się w miarę sprawnie ulepszyć, jak najszybciej statek, o ile przeciwnicy zwykli, jak i bossowie na hard wymagający nie są, tak Walkirie mogą napsuć krwi.

Sam Raczet i Klank, trzyma formę nadal. I dobrze.

Niezwykle lubię ową serię. Przeszedłem wszystkie kolejne części i z każda bawiłem się wprost znakomicie. Trzecia odsłona (Up Your Arsenal) na PS2, jest jedną z moich ulubionych gier. Z ToD na PS3 bawiłem się przednio, więc nie było przesłanek, by nowy Raczet i Klank zawiedli. I tego nie zrobili.

Kto grał w inne części i mu się spodobały przy tym, powinien w ciemno kupować tę odsłonę. Znakomita grafika, dobrze znany i lubiany przy tym, humor, no i rozwałka, jak się patrzy - ach, ten dźwięk podczas strzelania z R.Y.N.O.

Zurkon jest niczego sobie, choć wolałem te sympatyczne, robbo pieski.
Nowe bronie przypadły mi do gustu - tylko zauważyłem, że niektóre znacznie wolniej zdobywają podczas NG+ poziom doświadczenia.
Platynowy dzban to była tylko kwestia czasu, jak i obowiązkowy punkt każdego pasjonata serii.
  • 0