Skocz do zawartości

Zdjęcie

EPIC FAIL - podcast


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5336 odpowiedzi na ten temat

#61 117 Napisany 03 kwietnia 2009 - 17:32

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
w kafeterii microsoftu dodaja testosteron do kawy... :lukam:
  • 0

#62 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2009 - 20:57

Gość__*
  • Goście
Przesłuchałem. Parę uwag:

[*:2novvfcu] 40 minut nagrania to zdecydowanie za długo. O ile teraz w zasadzie mi ono nie przeszkadzało (to chyba efekt pierwszego odsłuchania, przy którym czas wydaje się płynąć szybciej), to myślę, że później, wraz z kolejnymi odcinkami podcastu może ten czas nagrania wydać się zwyczajnie przydługi;
[*:2novvfcu] Max na początku wydawał mi się trochę spięty. Na szczęście później już było coraz lepiej. Natomiast, jeśli miałbym - na podstawie tego nagrania - określić po jednym słowie dwóch pozostałych: Zer - luzak, Ryan – trala lala mądrala (o, wyszło więcej…);
[*:2novvfcu] jak już jestem przy Ryan'ie... prawdę mówiąc trochę zaskoczył mnie jego głos. Na nagraniach wideo umieszczonych na space.live.com brzmiał zupełnie inaczej. Albo chłopak od tamtego czasu przeszedł jakąś mutacje (głosu) albo fonia przechodząca przez Skype nadaje mu inną barwę (tylko w tedy, dlaczego Zer w 3xShow i podcaście brzmi tak samo?);
[*:2novvfcu] co do luźnej formuły nagrania, to jak wszystko, ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony nie wymaga ona od słuchacza dużego zaangażowania w odbiorze, dzięki czemu tolerancja na podzielność uwagi wzrasta. Z drugiej: sprawia to czasem wrażenie chaosu i dezorganizacji. Postronny odbiorca żeby dowiedzieć się jednej konkretnej rzeczy jest siłą rzeczy zmuszony za pierszym razem odsłuchać całości nagrania, bo przeskakujecie z tematu na temat na bazie improwizacji a nie metodycznego dzielenia wątków. Gdyby podcast tematycznie był z góry ustalony i uporządkowany to odszukanie danego fragmentu zajęłoby chwile, nawet wcześniej go nie odsłuchując;
[*:2novvfcu] jeśli zostalibyście przy tej samej długości nagrania (40 minut) w następnych podcastach to warto pomyśleć nad zrobieniem skrótu (do 5-10 minut) wydobywając z niego samą esencje, coś na wzór skrótu informacji telewizyjnych czy radiowych nadawanych w porach późno wieczornych. Dwie wersje (normalna i skrócona dla niecierpliwych) = wilk syty i owca cała;
[*:2novvfcu] co do przyszłościowego udziału użytkowników forum w podcascie to imo warto często do nagrań dobierać ludzi w taki sposób, których poglądy na dany temat umiejscowione są na dwóch przeciwległych biegunach (jak na przykład Xellossa i Grega na temat Okami), tylko to wiąże się z kolei z ustąpieniem z luźnej formuły o wszystkim i o niczym na rzecz ustalonego harmonogramu tematów;
[*:2novvfcu] początkowy dżingiel niczym nie zachwyca, warto popracować nad nowym - lepszym;
No, na razie to tyle.
  • 0

#63 117 Napisany 03 kwietnia 2009 - 21:22

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
- W sumie możemy Ryan pomyśleć o wrzuceniu fragmentu mojego show "Zeratul spiewa w showshowshowshow" na początek Epic Fail :)
- 40 minut raczej na bank zostaje, bo na 50 komentarzy jakie przeczytalem tylko dwie osoby narzekaly na dlugosc...
- nie 3xshow, a 4xshow
- dlaczego miałbym brzmieć inaczej?
- widzisz Ryan, jesteś jeszcze bardziej zarozumiały niż ja
  • 0

#64 Ryan Napisany 03 kwietnia 2009 - 21:30

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Z większością w/w uwag się zgadzam. Może poza skrótem. Jak to sobie wyobrażasz? Że siedzę i tnę nagranie tak, żeby zdania wciąż miały sens w formie przeznaczonej dla niecierpliwych? O_o Nie da się pod coś takiego zaplanować dyskusji (chyba, że będziemy "odgrywać" ze scenariusza, co w ogóle mi się nie widzi) a zatem nie ma możliwości zapewnienia, że takie cięcie będzie w ogóle możliwe. Ale pojawi się z kolejnym odcinkiem spis treści, spoko.

Kolejne nagranie już niebawem. :)

@Zeratul: Ty jesteś zarozumiały "in character" a ja zawsze. ;]
  • 0

#65 ACZ Napisany 03 kwietnia 2009 - 21:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
No, ale nie 40 minut, zetnijcie chociaz do 30.
  • 0

#66 117 Napisany 03 kwietnia 2009 - 21:57

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
będzie tyle ile potrzeba by omówić tematy... jak dla ciebie za dużo, albo za mało to odsłuchaj w dwóch podejściach, albo odsłuchaj dwa razy
  • 0

#67 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2009 - 22:12

Gość__*
  • Goście
A co to w radiu leci czy co? Rozumiem jakby nagranie miało 3 godziny z czego połowa to gadanie o dupie maryny, ale skracać z 40 na 30 minut kosztem kastracji nagrania z kwiatków które raz że jakoś specjalnie nie przeszkadzają a dwa że utrwalają słuchacza w poczuciu że to luźna rozmowa a nie skrót wydarzeń dnia? Kaman!
  • 0

#68 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2009 - 22:16

Gość__*
  • Goście

- 40 minut raczej na bank zostaje, bo na 50 komentarzy jakie przeczytalem tylko dwie osoby narzekaly na dlugosc...

Pozostałe 48 osób się myli...

- dlaczego miałbym brzmieć inaczej?

Moje pytanie (retoryczne) było tylko punktem odniesienia do Ryan'a, który w przeciwieństwie do Ciebie na filmikach wideo i na nagraniu przez Skype brzmi inaczej. Nie oczekiwałem odpowiedzi.
  • 0

#69 Ryan Napisany 03 kwietnia 2009 - 22:35

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Pozostałe 48 osób się myli...

Możliwe. Czas pokaże. :)

Moje pytanie (retoryczne) było tylko punktem odniesienia do Ryan'a, który w przeciwieństwie do Ciebie na filmikach wideo i na nagraniu przez Skype brzmi inaczej. Nie oczekiwałem odpowiedzi.

A to ja odpowiem: jakość mikrofonu + brak silnej kompresji w naszym nagraniu + podbicie basów. ;)
  • 0

#70 egonszef Napisany 03 kwietnia 2009 - 23:19

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:

Pozostałe 48 osób się myli...

Możliwe. Czas pokaże. :)

Następnym razem słuchacze się przekonają czy słucha się tego tak dobrze jak na początku, imo jeżeli kolejny podcast będzie mi się bardziej podobał to 40 minut zastaje na stałe. Póki co możecie jechać na spontanie a z czasem i tak pewnie dacie się zaszufladkować :lol:
  • 0

#71 117 Napisany 05 kwietnia 2009 - 04:21

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Zapraszamy do odsłuchania drugiego podcastu i skomentowania. Pliki i opis znajdują się w pierwszym poście.
  • 0

#72 Ryan Napisany 05 kwietnia 2009 - 08:15

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
A ja dla wygody niektórych i by nabić sobie posta, zacytuję. :^^: Dodam może, że jesteśmy świadomi trzasków. Na konto Zeratula można przesyłać pieniądze na nowy majk. ;) @Jedyn: specjalnie dla Ciebie duuużo więcej Maksa. :)

EPIC FAIL podcast 2 - część pierwsza
Epic Fail 2, część pierwsza (28:40)
0:55 - Obniżka ceny PS2
10:54 - Polscy producenci gier
13:13 - Call of Juarez
16:18 - Wizerunek
21:54 - Chodzi o kasę?
24:15 - Nibris28:22 - Onlive


EPIC FAIL podcast 2 część druga
Epic Fail 2, część druga (29:30)
00:29 - Onlive (c.d.)
11:02 - Trzy szybkie na klatę11:38 - Dlaczego jesteś fanbojem Halo?
13:50 - Najlepsza konsola w historii?
17:50 - Jak zabić Sonica?18:13 - O biedzie Sonica
20:57 - Gra, która Ci umknęła, ale wróciłeś do niej po czasie
22:15 - Project Sylpheed


Autorzy (o sobie):

Dodany obrazek
MaxVarEmreis – patriota, który w przeciwieństwie do swoich kolegów z podcast’u, nie zdradził ojczyzny i nie wyemigrował do kraju mlekiem i miodem płynącym. Długim, skomplikowanym i niemożliwym do wymówienia nickiem, próbuje zamaskować swoje niskie urodzenie. Miłośnik Sapkowskiego, hentai i Kristen Bell, niekoniecznie w takiej kolejności. Wybitny ekonomista i jedyna nadzieja ludzkości na zakończenie Kryzysu. Przyszły "dawca organów". W życiu nie przyświeca mu żaden cel i żadne motto.


Dodany obrazek
Ryan - Polak. Nerwus i frustrat przedłużający sobie... ego w Internecie. Myśliciel nurtu transhumanistycznego. Chciałby, żeby cały świat go rozumiał, ma w nosie czy cały świat się z nim zgadza. Pochłania książki o programowaniu i designie gier co czyni go niebezpiecznym fotelowym ekspertem. Miłośnik każdego żarcia zawierającego mięso. Skończył PWr, pracuje w korporacji jako klepiący kod odbyt. Dziewczyny mu się zwierzają, mało która chce z nim iść do łóżka (co potęguje frustrację i prowadzi do trollowania w sieci). Szerokie spektrum zainteresowań, Renaissance Man in the Digital Age, Human 2.0. Motto: exploring possibilities.


Dodany obrazek
Zeratul - nowojorsko-polski gracz (nie jest z Łomży i nie mieszka na Greenpoincie). Autor programu showshowshowshow w którym to prześmiewa i recenzuje wszystko związanego z grami. Pomysłodawca podcastu. Posiadacz wszystkich obecnych current-genów z pokaźną bazą gier. Uwielbia swoją dziewczynę Lisę i pizzę Buffalo Chicken. Na codzień pracuje w finansach i studiuje sobie. Jest typem człowieka który lubi się chwalić i wymądrzać. Lubi książki (z ketchupem i musztardą), mangi, ale przede wszystkim dobry seks (chociaż czasem zawodzi) i gry. Jego credo życiowe to "Desiderata" i motto "stolec z rana jak śmietana".
  • 0

#73 Razel Napisany 05 kwietnia 2009 - 11:46

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Przesłuchałem sobie pierwszą część i całkiem nieźle się słuchało. "Gamekast" był zajebisty :-D Zajebiście by było jakby wszyscy byli tak dobrze słyszalni jak Ryan, ale jak się trochę podgłośni to idzie dobrze. No i Max taki trochę cichy jakby stremowany, ale z nowymi odcinkami pewnie będzie lepiej. Dobrze, że jest to prowadzone w luźnej konwencji bo łatwiej się wczuć w klimat, można sobie na spokojnie posłuchać bez głębokiego skupiania się na rozmowie - good job :)
  • 0

#74 117 Napisany 05 kwietnia 2009 - 14:48

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
korwa ryan ja nie slyszalem zadnych trzaskow jak odsluchiwalem, za to slyszalem maksa dmuchanie do mica jak mowil
  • 0

#75 pumba132 Napisany 05 kwietnia 2009 - 14:49

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Na pewno jest lepiej niż w pierwszym odcinku, ten pomysł z podzieleniem na 2 częsci też może być :)
  • 0

#76 pawel_k Napisany 05 kwietnia 2009 - 16:13

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
moim zdaniem jest super :)
  • 0

#77 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2009 - 17:53

Gość__*
  • Goście
Połowa przesłuchana. Max łączy się z wami z Rapture?
  • 0

#78 Ryan Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:20

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Max taki trochę cichy jakby stremowany

Przeczytałem "skremowany" i nie mogłem oczom uwierzyć. :lol:

@Zeratul: :przytul: No już, nie nerwuj się.

Połowa przesłuchana. Max łączy się z wami z Rapture?

W sumie Max chyba ma sister. Nie wiem czy little czy big, ale ma... :hmmm:


Dzięki za komentarze. Wciąż mamy nadzieję, że ktoś napisze: hej, porozmawiajcie lepiej o... ;]
  • 0

#79 BeSOS Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Hej, porozmawiajcie lepiej o mnie.
;]
  • 0

#80 Ryan Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Rozmawiamy o Tobie "poza anteną". :oops:
  • 0

#81 pumba132 Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:43

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
hej, porozmawiajcie lepiej o: exach na każdą konsolkę(która gra jest konkurencją dla której i jaką) i troche więcej o nadchodzących tytułach (Halo3:ODST,Brutal Legend,Bioshock2,GoW3,Uncharted2) Tematów jest mnogość.
  • 0

#82 ACZ Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Akurat ci trzej degeneraci nie mają najmniejszych uprawnień do tego, aby dyskutować o GoW3 :^^:
  • 0

#83 wrog Napisany 05 kwietnia 2009 - 19:04

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Akurat ci trzej degeneraci nie mają najmniejszych uprawnień do tego, aby dyskutować o GoW3 :^^:

Zwłaszcza, że Gears of War 3 jeszcze nie zapowiedzieli.
  • 0

#84 MaxVarEmreis Napisany 05 kwietnia 2009 - 19:18

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Akurat ci trzej degeneraci nie mają najmniejszych uprawnień do tego, aby dyskutować o GoW3 :^^:

Zwłaszcza, że Gears of War 3 jeszcze nie zapowiedzieli.

:lol:

W sumie Max chyba ma sister. Nie wiem czy little czy big, ale ma...

Trochę little :)

Rozmawiamy o Tobie "poza anteną".

Wogóle, najlepsze rzeczy są poza anteną. Szczególnie te, ktore jakimś złosliwym przypadkiem się nie nagrały :ninja: :P
  • 0

#85 Ryan Napisany 05 kwietnia 2009 - 19:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

W sumie Max chyba ma sister. Nie wiem czy little czy big, ale ma...

Trochę little :)

PICS OR IT DIDN’T HAPPEN

Rozmawiamy o Tobie "poza anteną".

Wogóle, najlepsze rzeczy są poza anteną. Szczególnie te, ktore jakimś złosliwym przypadkiem się nie nagrały :ninja: :P

Dobrze, że nikt nie wie o tym jak straciliśmy jeden podcast bo nie wcisnąłem [record]. ;]
  • 0

#86 Wezyr Napisany 05 kwietnia 2009 - 19:43

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Wlasnie slucham na odtwarzaczu. Calkiem niezle. Ryan rzeczywiscie gada tyle, ze powinniscie nazwac to Epic Ryan ;) Ogolnie fajna rozmowa, wasze opinie na temat gier fajnie sie slucha. Robcie wiecej i zapraszajcie wiecej osob :) Tylko zastrzezenie, ze czasami zbijacie z tematu na spory czas.
  • 0

#87 Razel Napisany 05 kwietnia 2009 - 19:59

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Akurat ci trzej degeneraci nie mają najmniejszych uprawnień do tego, aby dyskutować o GoW3 :^^:

Zwłaszcza, że Gears of War 3 jeszcze nie zapowiedzieli.

WTF!? :pociesza:
  • 0

#88 egonszef Napisany 06 kwietnia 2009 - 10:36

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Gratulację za zrobienie drugiego podcastu, wczoraj go sobie przesłuchałem, już inaczej mi wszedł i musiałem się zastanowić dlaczego więc piszę dopiero dziś :) Poza tym dalej czekam na następny :wink:

Teraz uwagi z mojego punktu widzenia, może się wam do czegoś przydadzą :
Podstawa to jakość dźwięku, Max albo zwolnij tego kto jest odpowiedzialny za dźwięk albo zatrudnij, tym powinniście się zająć w pierwszej kolejności.

Drugie co mi przychodzi do głowy to podtytuł podcastu, samo Epic Fail jest bardzo dobre ale moim zdaniem powinniście sobie dobrać podtytuł typu: "cała prawda o świecie konsol", "luźnym okiem o rynku gier" czy na przykład "PR mamy w dupie". Taki podtytuł zbliżyłby więcej osób nie mających styczności z grami/rynkiem konsolowym/forum neoplus i oczywiście wami do tego podcastu. Poza tym nadałby wam jakiś konkretniejszy cel w tym projekcie. Można by pomyśleć o podtytule do każdego podcastu, wasza sprawa.

Następną rzeczą, która mi przeszkodziła w odsłuchu to długość nagrania. Sam pomysł na podzielenie podcastu na 2 części uważam za świetny. Tyle ze 28 minut na jeden odcinek to za dużo, już tłumaczę dlaczego. Otóż czas w jakim przeciętny człowiek może się skupić na jakiejś rzeczy wynosi mniej więcej 23 minuty, po tym zaczynają się problemy ze skupieniem uwagi ( dla przykładu sprawdźcie sobie długość odcinków jakiś seriali etc. ) Ja wczoraj przesłuchałem 25 minut i musiałem sobie zrobić przerwę na lolka, później wróciłem i w trakcie rozmowy o sonicu już byłem gdzie indziej, zupełnie jakbym wrócił do szkoły :wink:

Rzuca się w uszy obranie przez was kierunku "profesjonalnego" że się tak wyrażę :-D Dobrze że nie wchodzicie sobie z zdanie, to duży plus lecz bez przesady panowie, jak ktoś chce wyjechać ( jak Ryan ) z czymś ciekawym to niech się w następnych podcastach nie krępuje, takie rzeczy na spontanie są naturalne i dużo wnoszą do dyskusji a przez co słucha się uważniej i milej. Przez takie nie wpierdzielanie się sobie w temat można odnieść wrażenie że siedzicie w studiu TVP Kultura, jeżeli wam zależy na takim postrzeganiu przez odbiorców to niestety ale będziecie musieli się bardziej przygotowywać do całej audycji aby była profesjonalna, czego osobiście bym nie chciał a przynajmniej nie na razie.

Jeszcze na koniec bo nic innego nie przychodzi mi do głowy: z punktu widzenia fanboya sony: w pierwszym EF jechaliście po sterowaniu w killzone 2, w tym spuszczaliście się na temat Halo. Każdy fanboy już wyrobi sobie zdanie o was. Ja proponuję abyście rozmawiając o jakiejś grze skupili się też na drugiej stronie medalu, na przykład o Halo powinniście powiedzieć też coś innego, nie każe wam na siłę wyszukiwać i mówić o ich wadach lecz moglibyście choćby zamienić zdanie o tym co byście poprawili w tym tytule. Przez co nie będziecie odbierani skrajnie w jedną lub drugą stronę, a pewnie sami wiecie że są osoby które tyklo na takie potknięcia czekają. Inni też mogą was nie znać z innej strony niż podcast i zrazić się.
  • 0

#89 117 Napisany 06 kwietnia 2009 - 13:06

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
w halo nie ma bledow...
  • 0

#90 Gość__* Napisany 06 kwietnia 2009 - 13:26

Gość__*
  • Goście
Ja bym sugerował wziąć do składu Czycha albo Texza, fanboje Sony też mieliby reprezentantów wśród podcastowiczów i dyskusje byłyby ciekawsze, na kilka wątków można by spojrzeć z innej strony.
  • 0