Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Mario Galaxy 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
469 odpowiedzi na ten temat

#391 Pious Napisany 26 października 2010 - 08:03

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Olewając Luigiego zamykasz sobie dostęp do finalnej, ukrytej galaktyki ;)


Co ma do tego Luigi? Ani razu nie trzeba go używać, żeby odkryć ostatnią galaktykę. Do tego potrzebne są zielone gwiazdki, które można w większości łatwo zdobyć MArio.

A daredevil w ostatniej galaktyce, pomimo, że strasznie ciężki to jednak jak się tylko opracuje drogę i jakiś swój sposób staje się łatwy.
  • 0

#392 Krill Napisany 01 listopada 2010 - 15:42

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Wymasterowanie gry drugim hydraulikiem powinno ułatwić sprawę, to miałem na myśli. Prawdziwi hardkorowcy zdobywają resztę gwiazdek Luigim ;)
  • 0

#393 ramzes64 Napisany 01 listopada 2010 - 21:08

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
pytanie mam, bo mam okolo 80 gwiazdek.

tu nie ma takiego podzialu jak w pierwszej czesci SMG, ze gre przejsc mozna bylo po 60 gwiazdkach, a zrobienie gry na 100%, czyli zebranie reszty, odblokowywalo Luigiego.

w SMG2 staram sie grac tak, ze jak odpalam jakis swiat, to robie wszystkie gwiazdki i szukam tej monety/medalionu(nie pamietam nazwy). Jak mi sie cos odblokowuje, to sie cofam, aby wszystko co w tyle - zeby bylo juz zrobione...

wiec teraz mam pytanie, czy moim sposobem dojde do tych 240 gwiazdek? czy bedzie jakis moment, ze ukonczylem gre (120 gwiazdek) i teraz moge jakies inne zdobywac trudniej, kolejne 120.

czy to wszytsko jest w jednej lini, w jednym ciagu mojego sposobu gry
  • 0

#394 Godot Napisany 01 listopada 2010 - 21:12

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie. Jak zdobędziesz 120 gwiazdek w każdej galaktyce będziesz miał do zdobycia 2-3 nowe poukrywane. Generalnie przygotuj się na lizanie ścian
  • 0

#395 Krill Napisany 01 listopada 2010 - 21:22

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Yup, zielone gwiazdki są nieraz całkiem nieźle poukrywane. Przyznam, że zdarzyło mi się zajrzeć na gamefaqs żeby dostać wskazówkę, a właściwie rozwiązanie. Najbardziej za to dały mi popalić galaktyki w World S, zwlaszcza Flipout Galaxy.
  • 0

#396 ramzes64 Napisany 01 listopada 2010 - 21:31

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
no to sie ciesze ;)

kurde lubie Mariana!

SM64 - ukonczylem tylko
SM64 DS - na 99% (jednej gwiazdki nie znalazlem)
SMS - na 100%
SMG - na 100%
SMG2 - tez musi byc na 100%

gorzej z tymi starszymi grami w 2D, (Super Mario Bros.) bo ich sie nie da ukonczyc na konkretny wynik. Tamte gry mozna przejsc, mozna przejsc z jakims wynikiem punktow, ale nigdy nie bedzie tak, ze wiem - ze zrobilem wszystko - tak mi sie wydaje.
  • 0

#397 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 15:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Hmm, wielu recenzentów zgodnie uważa, że SMG 2 jest lepszą grą niż SMG1. Jednak sprzedał tylko połowę tego co oryginał (wg szacunkowych danych 5mln vx 10mln). Jak myślicie, dlaczego? Premiera wiosną to nie zima? Ludzie przestali grać na Wii? Nie było już tej świeżości?
  • 0

#398 Texz Napisany 27 grudnia 2010 - 16:12

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Gdy grałem w SMG1 jakoś od począku byłem zafascynowany czymś co wykraczało poza współczesne ramy platformowe. W SMG2 mimo iż było wszystkiego więcej i lepiej już tego nie czułem, nawet pomimo tego że już ponad rok wcześniej przeszedłem jedynkę kilka razy i ten czas wydawał mi się odpowiednio długi, żeby na spokojnie podejść do tej gry. Myliłem się, jednak to już nie było to co w pierwszej części. To też pokazuje, że Ninty prezentuje dobry model wypuszczania raz na jakiś czas mega hitu i gdyby wzorem SMG2 zbyt szybko eksploatowali dany pomysł (czy górę niewykorzystanych z SMG1 jak w tym wypadku) nie udałoby im się osiągnąć w świadomości graczy tego co jest obecnie. W końcu jaka inna firma prezentuje bardzo dużą dozę szacunku dla klienta prezentując bardzo przemyślane i niemal że doskonale dopracowane produkty?

Apple?


  • 0

#399 Tadeg Napisany 29 grudnia 2010 - 21:56

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

Hmm, wielu recenzentów zgodnie uważa, że SMG 2 jest lepszą grą niż SMG1. Jednak sprzedał tylko połowę tego co oryginał (wg szacunkowych danych 5mln vx 10mln). Jak myślicie, dlaczego? Premiera wiosną to nie zima? Ludzie przestali grać na Wii? Nie było już tej świeżości?


To raz, premiery sprzed holiday season często dostają w łeb, poza tym....

gdyby SMG1 wyglądało jak SMG2 (wcześniej nie byłoby jedynki) to byłby dopiero kozak:>

Osobiście grając w SMG 2 odczuwałem na początku takie "eeee, to już było?".

Na pierwszego Mariana 3D na Wii było ciśnienie, nie było innych gier, a potem już Wii lepiej sobie radziło. To też mogło mieć wpływ :)
  • 0

#400 fingus Napisany 29 grudnia 2010 - 23:50

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Może ci, którzy nie skończyli jedynki, bali się kupować dwójkę. ;) Ale to zły sygnał dla Nintendo: "jeden Mario na generację wystarczy". Szkoda.
  • 0

#401 Godot Napisany 29 grudnia 2010 - 23:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Bzdura, przecież grę stworzyli o wiele mniejszymi nakładami niż SMG, o wiele mniejsza była kampania reklamowa. A i tak pchnęli 5 milionów. Wynik, o którym ogromna większośc gier może tylko pomarzyc.
  • 0

#402 fingus Napisany 30 grudnia 2010 - 00:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Tia? No to zobaczymy, czy przełoży się na to na rychłą premierę trójki.
  • 0

#403 Tadeg Napisany 31 grudnia 2010 - 18:24

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

Tia? No to zobaczymy, czy przełoży się na to na rychłą premierę trójki.


Jak wyjdzie Super Mario Galaxy 3... to się BARDZO zdziwię.
  • 0

#404 Krill Napisany 13 stycznia 2011 - 20:45

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Ostatnio poczucie obowiązku zmusiło mnie do dokończenia gry. Nie zliczę ile razy już zginąłem próbując zdobyć ostatnią, 242. gwiazdkę. Już samo odblokowanie ostatniej galaktyki uważam za całkiem niezły wyczyn, niemniej ukończenie The Perfect Run i tym samym wymaksowanie SMG2 to osobna liga w kategorii modne wyzwania. Hardcore!
  • 0

#405 ramzes64 Napisany 17 stycznia 2011 - 19:35

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Ostatnio poczucie obowiązku zmusiło mnie do dokończenia gry...

mnie to poczucie obowiązku chyba także będzie musiało zmusić.... pograłem troche w czerwcu i po 70 gwiazdkach odłożyłem ... skończyłem ostatnio Red Steel 2, teraz gram w NfS HP na X360, ale w między czasie bede sobie na krotkie sesyjki odpalał SMG2 - no nie można tej gry tak zostawić... zważywszy, że inne gry sie pojawiają, a ja zostawiam po trochu każdą ruszoną - ahh
  • 0

#406 fingus Napisany 17 stycznia 2011 - 22:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
A mnie brakuje jeszcze 4 gwiazdek do 120. :cry: Też będę musiał się w końcu z nimi zmierzyć.
  • 0

#407 fingus Napisany 06 lutego 2011 - 20:06

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Zawziąłem się i ustrzeliłem te ostatnie parę gwiazdek, nie było tak strasznie, choć trochę wysiłku (i utraconych "upów") mnie kosztowały. No, teraz pora na wyczesanie tych wszystkich zielonych. Na razie chapnąłem kilka pierwszych - nie wydają się trudne, ot, czasem gdzieś wyżej skoczyć, czasem gdzieś zajrzeć w jakiś zakamarek, choć domyślam się, że potem może nie być tak prosto. Ach, jaka ta gierka jest cudowna :^^: nie chcę "zużywać" jej za szybko, chyba będę sobie wydzielał po kilka gwiazdek tygodniowo. O ile wytrwam. :^^:
  • 0

#408 Krill Napisany 09 lutego 2011 - 22:53

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Good work, dude!

Zielone gwiazdki kolekcjonuje się zdecydowanie przyjemniej niż w poprzedniej części, choć to i tak całkiem czasochłonna sprawa. No i Luigi jest OK - widać, że bonusowe gwiazdki zostały umieszczone z myślą o zielonym koleżce w akcji.

mnie to poczucie obowiązku chyba także będzie musiało zmusić.... pograłem troche w czerwcu i po 70 gwiazdkach odłożyłem ... skończyłem ostatnio Red Steel 2, teraz gram w NfS HP na X360, ale w między czasie bede sobie na krotkie sesyjki odpalał SMG2 - no nie można tej gry tak zostawić... zważywszy, że inne gry sie pojawiają, a ja zostawiam po trochu każdą ruszoną - ahh


Naprawdę? Mnie gra nieco zbrzydła dopiero po zebraniu 120 gwiazdek. Z 242. Niektóre z pewnością są wymagające. Powodzenia :)
  • 0

#409 ramzes64 Napisany 12 lutego 2011 - 23:44

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
gre ukoncze - ale po jakims czasie / po prostu miesiac przed premierą, skonczylem Luigim pierwsza czesc SMG - moze mam tego za dużo... potrzebuje wiekszego odstepu czasu. Narazie gram na DSie w Mario vs. Donkey Kong Minis March Again (DSiWare), no i ostatnio odpalilem Mario Strikers Charged Football (Wii). SMG ukoncze na 100% - ale poźniej
  • 0

#410 ramzes64 Napisany 07 marca 2011 - 00:11

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
odpaliłem po dłuższym odłożeniu Super Mario Galaxy 2 (Wii). Jakoś ta gra nie może przyciągnąć mnie na dłużej ostatnio (może mam przesyt Mario). Na krótkie sesje jest w sam raz, odpalać można raz dziennie, dla jednej-4gwiazdek i można spokojnie wyłączyć. ... no ale pograłem w jakiś level i poważnie mówie - że ZACHWYCAM sie każdym levelem, sposobem prowadzenia rozgrywki. SMG był bardziej spójny, tu jest więcej mniejszych plansz, ale za to każda jest inna, ma inny rodzaj rozgrywki - widać KREATYWNOŚĆ twórców. Istny platformer - chyba już takich nie ma.

obracające się planesz - niby nic, a jednak zabawa jest.


powrót do czasów N64

kurde - powinni zrobić jakiś remake SM64 na stacjonarnej konsoli, bez żadnych dodatków (tak jak na Nintendo DS zrobili SM64DS). Skoro HALO i inne gry odnawiają do HD, to na Wii można by odświeżyć graficznie klasyka i każdy by to kupił / z nową fizyką, lepiej animowanym Mario, nową muzyką no i bomba. W SMG2 mamy plansze podobną, ale jednak nie identyczną. No ale chciałoby się więcej

grając w SMG2 i będąc gdzieś dopiero na początku, już marzy mi się część kolejna - SMG3. Po prostu więcej tego samego, tzn nowe kreatywne sposoby gry, zawirowań plansz, planet, sterowania itd... niech to się nie kończy.

od wczoraj zdobylem 19 gwiazdek, więc ruszyłem i już jestem około 100, wcześniej miałem 80. Zauwazylem dzis tez w Wii Message Board, że grałem dziś 3h, ale to czas całkowity. A ogolnie to mam 6x po 30min sesyjki. ... więc tak jak mówiłem. Nie moge przysiasc na dluzej, ale w sam raz na 30min grania, dla kilku gwiazdek - jest super. ... jedna, dwie, trzy i wylaczam, za kilka godzin, znow odpalam na 30min i tez 4gwiazdki wlecą. Świetnie.

ile jest swiatów? Jestem w 6, moge isc do bowsera, ale pomyslalem, ze pozbieram wszystko co jest we wczesniejszych levelach niezrobione. Czyli szukam pominiętych medalionów, ukryte gwiazdki, komety ... jak już niebede mial co robic - wtedy pojde do bowsera :)
  • 1

#411 ramzes64 Napisany 21 marca 2011 - 00:08

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
ukończyłem dziś gre, uratowałem Peach, zdobyłem 105 gwiazdek, zobaczyłem napisy końcowe ... odblokowałem World S ... bawimy sie dalej :)

P.S. o co chodzi z Luigim, że moge wybrać go z poziomu statku?
  • 0

#412 Pious Napisany 21 marca 2011 - 08:23

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
O nic, po prostu możesz nim grać i wtedy robisz ducha na czas w planszy. Zbędne to jest.
  • 0

#413 drAKul Napisany 31 marca 2011 - 14:36

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja po zdobyciu 50 gwiazdek po prostu leżę na ziemi i biję pokłony przed Miyamoto. W życiu bym się nie spodziewał że z SMG można tak wiele wyciągnąć. Szok po prostu. SMG 1 i 2 pożera bez popity wszystkie platformery konkurencji (i te duże jak i independent). 1 gra oparta na 1/10 patentów tu występujących miałaby ocenę rzędu 9/10. Brak mi superlatyw. FUN w czystej postaci :klaszcze: . Jedyne czego mi brakuje to historyjki na miarę SMG (żadnego MGS nie oczekuje, ale SMG jakoś bardzo mi podpasowało swoją prostą ale uroczą historią Rosaliny). Ale to pierdółka. Narazie nie wierzę że to mówię ale naprawdę wygląda na to żę SMG 2 może przerośnąć SMG.
  • 1

#414 mati2109 Napisany 02 kwietnia 2011 - 18:52

mati2109

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Dostałem na święta - jak dla mnie super. Trzeba znaleść więcej czasu żeby przejść ale niektóre misje czasowe mnie irytują ;)
  • 0

#415 Godot Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
241 gwiazdek na koncie. Zostal Perfect Run. Geez...
  • 0

#416 BeSOS Napisany 14 kwietnia 2011 - 13:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nikogo twoje nolifowskie dokonania :^^:
  • 0

#417 Godot Napisany 14 kwietnia 2011 - 16:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A jak tam Twoje 40 tysi gejskora i calaki w crapach gnido? :foch:
  • 0

#418 BeSOS Napisany 14 kwietnia 2011 - 17:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
OLO, chyba mnie z kimś pomyliłeś, nieaktualne od dobrych 3 lat :]
Ja poprostu gram w nowe gry a nie mecze po 10 razy tą samą. :rolleyes:
Proponuje skończyć SM64 w tej chwili o widzę ciśnienie skoczyło, a to niebezpieczne po przekroczeniu 40tki OLO :^^:
  • 0

#419 Godot Napisany 24 kwietnia 2011 - 15:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Anyway, 41 godzin i 242 gwiazdki na koncie. Wszyscy już wszystko o tej grze napisali, więc nie będę się powtarzał. Jedna z gier generacji, kto nie grał ten gamoń
  • 0

#420 BeSOS Napisany 24 kwietnia 2011 - 17:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Przejdę na Wii 2 :cf: Teraz tego trupa (Wii) nie opłaca się kupować.
  • 0