Skocz do zawartości

Chrono Trigger


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
123 odpowiedzi na ten temat

#31 Kyo Napisany 21 lutego 2006 - 22:21

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Najlepszy RPG na starusieńkiego SNES'a. Świetna fabuła i postacie (Magus rządzi :wink: ), do tego muzyka, która do tej pory wywołuje uśmiech i grywalność jakiej brakuje nawet wielu dzisiejszym RPG'om :P .

Chrono Trigger, to tytuł, jaki każdy porządny fan JRPG po prostu MUSI sprawdzić :mrgreen: !

Chciałbym jeszcze kiedyś pograć w jakąś grę jako crono.


Nie tylko Ty... Niestety, nic nie wskazuje na to, by wyszła jakaś następna cześć :( . Przynajmniej nie na tę generację konsol...
  • 0

#32 Gość__* Napisany 23 lutego 2006 - 08:41

Gość__*
  • Goście
Poprawka - CT byłoby najlepszym erpegiem na starusieńkiego SNESa, gdybby nie FFVI :>

Nie wiem, ale CT nie zrobił na mnie nawet w połowie tak dobre wrażenia, jak Chrono Cross. Może po prostu za dużo sobie wyobrażałem, w końcu Triggera spokojnie można już zaliczyć do oldschoola xD
A może po prostu zagrałem w obie te gry w niewłaściwej kolejności ;]
  • 0

#33 Gość_t0m3ek_* Napisany 23 lutego 2006 - 10:28

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Napewno zagrale w nieodpowiedniej kolejnosci. To tak jakbys obejrzal Ojca chrzestnego 3 bez obejrzenia 1 i 2. Co do samego CT to jak dla mnie jest gra doskonala i ponadczasowa. Nawet ta 2D grafika wyglada wysmienicie i nadaje grze niepowtarzalny klimat. Poza tym postacie rysowane przez tworce Dragon Balla jak kolwiek sie on nazywa.
  • 0

#34 walker Napisany 23 lutego 2006 - 10:35

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:

Poza tym postacie rysowane przez tworce Dragon Balla jak kolwiek sie on nazywa.


nazywa sie Akira Toryama, a ja bym chcial CT na handheldzie :D
  • 0

#35 Gość__* Napisany 26 lutego 2006 - 22:22

Gość__*
  • Goście
Po przejsciu FF VI popadlem w ogromnego dola ,gdyz mysalem ze wlasnie przeszedlem najwspanialsza gre jaka tylko moze powstac... i nigdy w nic lepszego nie bedzie mi dane zagrac.
Cale szczescie byly to niesluszne wnioski wyciagniete pod wplywem silnego, chwilowego impulsu i jakis czas pozniej grlem sobie juz beztrosko w Chrono Trigger.
Gdy gre przeszedlem to potem przez pol godziny w bezruchu gapilem sie w napis 'The End' , probujac jakos poukladac w glowie to co ta gra mi przekazala.
Z RPGami jest tak, ze kazdy z nich to inna przygoda... w ktora sie nie gra , a przezywa.
  • 0

#36 Gość__* Napisany 26 lutego 2006 - 22:30

Gość__*
  • Goście
swietna gra - na pewnoe nie tak dobra jak jej nastepczyni, czyli Chrono Cross (RD nie licze), ale jednak to wlasnie CT zapoczatkowal najwspanialsza serie RPG, ktora wciaz sprawia ze mam na twarzy szeroki usmiech, kiedy tylko zabieram sie za ktoras z gier z tej serii. Znakomita fabula, bardzo dobry klimat i gemialne wykreowane postacie - to glowne zalety, cechujace sage Chrono
  • 0

#37 vagrant3 Napisany 28 maja 2006 - 13:44

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Czy umiałby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie jak soft resetować Chrono Triggera w wersji na PSXa?? Nie działa bowiem L1+L2+R1+R2+start+select :/ Lubię sobie czasem pokombinować w RPGach więc robię zazwyczaj duzo sejwów i często resetuję powtarzając niektóre momenty gry postępująć np inaczej... Z tym, ze każdorazowe resetowanie PSXa jest strasznie męczące... No można niby jeszcze Game Over sobie sprawić :P Więc jak, wie ktoś? :niepewny:
  • 0

#38 Gość__* Napisany 28 maja 2006 - 14:47

Gość__*
  • Goście
ja resetowałem kombinacją R1+L1+start+select
  • 0

#39 vagrant3 Napisany 28 maja 2006 - 14:50

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
O kurde... DZIAAAAAŁA... Dzięki Pituś :jeee:
  • 0

#40 Gość__* Napisany 28 maja 2006 - 15:03

Gość__*
  • Goście
tylko nie Pituś Vagusiu :kocha: :zakochany:

aj graj, graj w Chrono Triggera gra powinna byc obowiązkiem i to jeszcze wiekszym niźli FFVII dla każdego gracza w RPGi (bo gry teamu od Vagrant Story są dla wybranców i smakoszy :pijak: )
  • 0

#41 cwany-lis Napisany 28 maja 2006 - 20:19

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
och, chyba jak zdam Kotora II to wrócę do tej magicznej gry poraz 3 :ninjadance:
tylko pada muszę sobie sprawić pod Emu :^^:
  • 0

#42 Rinoa Napisany 03 marca 2007 - 12:05

Rinoa

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 318 Postów:
A ja już jestem w połowie, nawet dalej, właśnie pokonałam Magusa w zamku. Musze się teraz zmotywować do grania żeby nie przerwać jak to zawsze robię ;/
  • 0

#43 Gość__* Napisany 02 lipca 2008 - 08:46

Gość__*
  • Goście
http://www.square-enix.co.jp/ctds/ nie wiem czy się bać czy cieszyć....
  • 0

#44 Uuk Napisany 02 lipca 2008 - 09:22

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ja się cieszę :) Jeżeli to będzie coś na miarę poprzedników, to chyba trzeba będzie skroić paru gimnazjalistów/sprzedać nereczkę i kupić ds'a. A jeżeli skaszanią - trudno. Ale jeżeli to faktycznie Chrono Trigger (a nie widzę innego rozwinięcia skrótu CT, zwłaszcza w tych okolicznościach :P ), to nie tak łatwo będzie o skaszanienie.
  • 0

#45 t0m3ek Napisany 02 lipca 2008 - 11:50

t0m3ek

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 536 Postów:
W sumie to mogliby wydać nową wersję starego CT z jakimiś bonusowymi questami, ładną oprawą i co tam jeszcze można dodać. Byle nie zaczęli się bawić fabułą :P
  • 0

#46 Gość__* Napisany 02 lipca 2008 - 13:16

Gość__*
  • Goście
http://www.skizo.org... ... ,3824.html
  • 0

#47 Arasz Napisany 02 lipca 2008 - 22:23

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Z dniem ogłoszenia CT na DS PSP oficjalnie umarł. (jak dobrze, że wy rozumiecie te skróty uff...). Dla miałkej obrony mogę powiedzieć, że na psp mogę sobie odpalić CT na emulatorze :foch:
  • 0

#48 Kyo Napisany 02 lipca 2008 - 22:40

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Z dniem ogłoszenia CT na DS PSP oficjalnie umarł. (jak dobrze, że wy rozumiecie te skróty uff...)


Ja wiem - albo port, więc nic takiego (i oby tak było) albo to spartolą i będzie Chrono Zazzy Trigger - gra przez którą to DS oficjalnie umrze :P .
  • 0

#49 cwany-lis Napisany 03 lipca 2008 - 21:56

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

Z dniem ogłoszenia CT na DS PSP oficjalnie umarł


A tam źle mówisz - pod względem jrpgów konsole wychodzą na czysto :tak: sam news ciekawy, jeszcze nowa Valkyria ma wyjść na DS'a dobijając finansowo fanów tej serii ;) Mimo sentymentu do Chrono Trigera liczę na jakieś solidne dodatki bo sama gra z perspektywy czasu wydaje mi się dosyć uboga i perfidnie krótka. Przeszedłem ją po raz trzeci dwa miesiące temu w kilka dni - sprawa maksymalnie na 18-20 godzin z dodatkowymi questami. A korzystając z game+ już przy drugim podejściu to kwestia 5-ciu gimnazjalnych jednostek lekcyjnych 8)

ps. szkoda, że póki co nie ma figurek "trading arts mini" z tej gry - byc może reedycja na DS'a coś zmieni w tej sprawie
  • 0

#50 Kyo Napisany 03 lipca 2008 - 22:21

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

jeszcze nowa Valkyria ma wyjść na DS'a dobijając finansowo fanów tej serii


pfeee! :P

Z dodatków do CT ma być ponoć tylko jakiś nowy uber-dungeon i tyle...
  • 0

#51 t0m3ek Napisany 04 lipca 2008 - 06:03

t0m3ek

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 536 Postów:
I może lepiej że tylko tyle ;) chętnie bym się przyjrzał temu uber-dungeon'owi.
  • 0

#52 Gość__* Napisany 12 lipca 2008 - 20:22

Gość__*
  • Goście
Kolejny wielki tytul na DSa. Z kazdym dnie coraz bardziej ciesze sie z zakupu konsoli Nintendo. Nie wiem czy bylo jak tak to przepraszam:
http://www.crunchgea... ... s-trailer/
Mam nadzieje, ze stylus pojdzie w ruch.
  • 0

#53 burnstein Napisany 13 maja 2009 - 01:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
O, tu też wrzucę.
Square zabiło właśnie świetnie zapowiadający się fanowski projekt Chrono Trigger: Crimson Echoes (szczerze się przyznam, ze dowiedziałem się o nim dopiero dzisiaj;). Gra robiona 5 lat miała wyjść jeszcze w tym miesiącu. Więcej info w linku. Naprawdę szkoda, ale mam nadzieję, że projekt jednak ocalał i gdzieś wycieknie.
http://kotaku.com/52...7/square-enix-p ... n-projects

...fuck you square-enix :[
  • 0

#54 cwany-lis Napisany 15 maja 2009 - 13:05

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
To czysty biznes, "faki" są nie na miejscu 8) A prawda jest taka, że kto zechce sprawdzić Crimson Echoes ten to zrobi bo jakoś nie wierzę, że projket nie wycieknie do internetu :^^: Ja najbardziej żałuję podobnej decyzji Square sprzed kilku lat, gdzie ofiarą zawieszenia prac padł projekt Chrono Trigera w pełnym 3D - obrazki ze zrobionych już lokacji były znakomite :tak:
  • 0

#55 Kyo Napisany 15 maja 2009 - 15:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Racja, Chrono Ressurection wyglądał fajnie :( . Na szczęście wciąż można legalnie z ich dawnej stronki ściągnąć ich wersje utworów z CT (są świetne!)

A fucki są jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza, że w tym wypadku wyskoczyli z cease and desist w ostatniej chwili ;P .
  • 0

#56 Godot Napisany 20 maja 2009 - 11:33

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Pogralem trzy godziny na DS. Kurczę, gra po prostu domaga się remake`u!! Lokacje wypadają genialnie, walki dynamiczne, podróże w czasie i zmiany klimatu rozgrywki (z sielanki a`la ad&d w klimat fallouta) idealnie się wpasowują w specyfikę dzisiejszych gier. Teraz dokadnie widac jak bardzo CT wyprzedzil swoją epokę.
Mimo wszystko jednak odpuszczam. Nie mogę się przekonac do starego 2d, wygląd gry jest zbyt odlskulowy. Nie mam doświadczenia w jrpgach, swoją przygodę z nimi zacząlem wlasciwie od FFVII i poza FF nie wyszedlem. Remake CT kupuję w preorderze, konwersję odpuszczam
  • 0

#57 cwany-lis Napisany 20 maja 2009 - 11:50

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Ja grałem na emulatorze SNES'a z włączonymi bajerami kosmicznie poprawiającymi jakość grafiki - gra wtedy wygląda fenomenalnie i port na NDS'a pod tym względem się nie umywa do zwykłego ROM-u.
  • 0

#58 Sogi Napisany 15 czerwca 2009 - 21:04

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Grałem w tą grę na Emu Snes'a 2-3 Lata temu.
Marzec- 2 tyg. wagarów... Gierka mnie w ciągła na maxa :-D


A/V na wysokim poziomie, kapitalne postacie, miło się grało. I nadal się miło gra :P
Obowiązkowy RPG do zaliczenia. Najbardziej w pamięć wpadła mi walka z
Spoiler

  • 0

#59 cwany-lis Napisany 17 czerwca 2009 - 21:54

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Ja uwielbiam początek - wake up Chrono... i ta festyniarska biesiada z mini grami :)
  • 0

#60 Kradziej Napisany 03 lipca 2009 - 23:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dla mnie pierwsze trzy godzinki gry to idealny wzorzec dla innych deweloperów, jak powinien wyglądać zachęcający do dalszej gry beginning. Podsumujmy:
Spoiler

W ciagu 3 godzin gry. ŁAŁ.
  • 0