Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#10141 Kazuo Napisany 06 marca 2023 - 15:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wiadomo, do gier Blooberka nie ma nawet startu  :u2:


  • 0

#10142 burnstein Napisany 06 marca 2023 - 15:30

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

A, właśnie, skończyłem wczoraj DMCV, ale chyba nie będę się rozpisywał, żeby się Kazułowi przykro nie zrobiło.


  • 0

#10143 Kazuo Napisany 06 marca 2023 - 15:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wiem, że masz kiepski gust, więc możesz się nie krępować i śmiało wylać swoje żale. 


  • 0

#10144 xell Napisany 06 marca 2023 - 15:32

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Dla mnie końcówka Signalis kapitalna, równie mocna jak otwarcie gry.

 

 

 


  • 0

#10145 Nyjacz Napisany 06 marca 2023 - 16:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Jedno przejście DMC5 to jak przejście tutorial w Cupheadzie. Eksperci forumowi stwierdzają, że w dupie byłeś i gówno widziałeś.
  • 1

#10146 burnstein Napisany 06 marca 2023 - 17:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Cóż, tak już zostanie bo zagrałem jeszcze prolog Vergilem i wyjebałem z dysku.


  • 0

#10147 keogh Napisany 06 marca 2023 - 17:17

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

po co ty sie w ogole bierzesz za skilowe gierki?


  • 0

#10148 xell Napisany 06 marca 2023 - 17:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Jedno przejście DMC5 to jak przejście tutorial w Cupheadzie. Eksperci forumowi stwierdzają, że w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Jak widział gówno to nic dziwnego, że się go nie tykał. Rozważna decyzja :tak:


  • 0

#10149 burnstein Napisany 06 marca 2023 - 18:35

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

po co ty sie w ogole bierzesz za skilowe gierki?

 

No właśnie nie wiem, chyba dla odmiany pogram w farkraja.


  • 1

#10150 Wezyr Napisany 06 marca 2023 - 19:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Rozumiem sentyment do DMC, ale z perspektywy czasu lepszym slasherem jest Bayonetta. Chociażby przez to, że nie jest tak ślamazany jak piąty diaboł może zaryczeć ne.


  • 0

#10151 Nyjacz Napisany 06 marca 2023 - 19:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Sorki, ale nie ma szans. Archaiczna kierunkowość w DMC to największa zaleta, bo system jest precyzyjny, techniczny, punktacja też działa sensowniej. Bayo jest efekciarskie i dopaminopedne, ale to "tania" rozrywka w porównaniu do DMC, który się odpłaca za masterowanie dużo fajniej.

Bayo punktuje powtarzalnosc jeśli pozwala na łatwe unikanie, DMC za to karze.

I tak Cię nie przekonam, tak tylko reaguje na bzdurki xd
  • 2

#10152 Kazuo Napisany 06 marca 2023 - 20:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Uwielbiam obie serie, ale jest tak jak pisze Nyjacz. Porównywanie Bayonetty do DMC, to jak stawianie w jednym rzędzie warcaby i szachy. Jak ktoś ma ochotę na bardziej techniczną i skillową walkę, która nagradza wysiłek włożony w uczenie się combosów i zakuwanie patternu przeciwników, to wybierze Devila. W Bayo spektakl destrukcji dzieje się sam, można przez większość gry mashować, a i tak dzieją się cuda na kiju, w dodatku Witch Time mocno spłyca rozgrywkę. Niemniej jest szansa, że czwarta część to zmieni, kto grał w B3 i sterował Violą, ten wie o co kaman. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 06 marca 2023 - 21:11

  • 0

#10153 keogh Napisany 06 marca 2023 - 21:12

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

 

po co ty sie w ogole bierzesz za skilowe gierki?

 

No właśnie nie wiem, chyba dla odmiany pogram w farkraja.

 

 

czekam :*


  • 0

#10154 Woroq Napisany 11 marca 2023 - 12:19

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
The Quarry
Skończone, Until Dawn na sterydach, super film. Połowa postaci zginęła, nie chce mi się jednak grać drugi raz dla lepszego endingu - chociaż bawiłem się dobrze

Brakowało jedynie takich twistów jak w UD, pomimo tego polecam, prawdziwa perełka z Plusa
  • 0

#10155 Pico Napisany 13 marca 2023 - 17:13

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:
The Quarry

8,5/10, więcej w temacie.
  • 0

#10156 Razel Napisany 14 marca 2023 - 18:26

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Skończyłem ostatnio:

 

Cyberpunk 2077 - koło 100h zeszło, wszystkie misje poboczne zrobione, z 70-80% kontraktów (resztę może porobię w przyszłości). Grałem od razu na poziomie "trudny" (przedostatni z najwyższych) i było optymalnie - na normalu byłoby zdecydowanie za łatwo, choć już po 30h ten trudny nie stanowił wyzwania. Graficznie majstersztyk, piękne miasto i okolice, niesamowity desing i architektura miasta, piękne furki - zdecydowanie jest na czym zawiesić oko i niejednokrotnie można się zachwycić. Cała historia i scenariusz główny mi osobiście bardzo przypadły do gustu i uważam, że historia zdecydowanie lepsza niż w Wieśku 3 - który swoją drogą jeśli chodzi tylko o główny wątek nie był specjalnie mocną stroną (raczej klimat i poszczególne misje, bo główna oś można powiedzieć, że była po prostu).

Jak dla mnie to świetna gra i jakichś większych wad nie dostrzegam - parę bugów nie wpływających na grę było i tylko, a ja jestem ukontentowany tym co mi zaoferowano. To, że pomimo ogromu misji pobocznych itp skończyłem C2077, a często mam z tym problem to dobry sygnał.

Jako całość W3>C2077. Główny scenariusz C2077>W3.

Podsumowując gra świetna i zdecydowanie polecam (nie licząc biedaków z ps4, których już dawno powinno się zlewać ciepłym moczem, bo tylko każdy na tym cierpi).

 

Wiele smaczków do wychwycenia, jak nawiązanie do The Office, czy Deadwood jak się wyłapie - piękne po prostu, aż morda się cieszy.

 

The Quarry - fajny film interaktywny z mega modelami twarzy postaci (choć każda morda jakoś dziwnie się krzywiła na szczenie, ale to szczegół) i całkiem ciekawą historią, choć bez większych zaskoczeń fabularnie. Za pierwszym razem 2 osoby zdechły przez durne błędy - za późny strzał bo gałka od celowania się pomyliła i przez przypadek puszczone trzymanie powietrza. Z ciekawości skończone 2gi raz i tym razem 1 trup. Na wieczór pograć sobie po 2h jak najbardziej przyjemna sprawa. Aha, gra kompletnie niestraszna o dziwo - nie mam jakichś wielkich nerwów do hororów, ale tu ani razu nie czułem zagrożenia, ani nie dygłem.


  • 3

#10157 Kazuo Napisany 14 marca 2023 - 18:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Co Wy macie z tym Quarry, że tak wszyscy kończycie w tym samym czasie? Wleciało to PS Minusa czy co?


  • 0

#10158 Pico Napisany 15 marca 2023 - 09:33

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:
Katalog gier PlayStation Plus Extra i Premium już 21. lutego 2023 roku wzbogacił się o takie tytuły jak: Horizon Forbidden West (PS4, PS5) i The Quarry (PS4, PS5).
  • 1

#10159 Kazuo Napisany 15 marca 2023 - 10:24

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

O, to też muszę obadać w takim razie. 


  • 0

#10160 Kazuo Napisany 16 marca 2023 - 23:04

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

dWc9XBV.jpg

 

 

W oczekiwaniu na RE4 remake postanowiłem wrócić na chwilę do czasów, kiedy jeszcze jadłem gile z nosa, szczałem do szuflady zamiast do kibla, a na chleb mówiłem Pep, tym samym odpalając trzy gry od których zaczęła się moja przygoda z tym pięknym hobby: Darkwing Duck oraz dwie odsłony Chip'n Dale: Rescue Rangers. Wszystkie od Capcomu. Przypadek? Nie wydaje mi się, widocznie ich produkcje były mi przeznaczone od zawsze. W pozostałe gry ze składanki jeszcze nie grałem, ale może też się skuszę.

 

j8dfRBT.jpg

 

W porównaniu do nieco już crapiastych Castlevanii te tytuły trzymają się cały czas dobrze. Nie są chamsko utrudnione, sterowanie w nich to czysta przyjemność (zwłaszcza skakanie wiewiórami, które są niesamowicie mobilne, a skoki można odmierzać bez problemu, niczym w Mario), natomiast jeżeli już się ginie to przez własną gapowatość, a nie przez to że gra rzuca nam kłody pod nogi. Levele są krótkie, zróżnicowane, pełne fajnych pomysłów (ślizganie się po lodzie, jazda wagonikiem, uciekanie na czas itp.)  obładowane ładnie animowanymi przeciwnikami oraz gęsto usiane satysfakcjonującymi walkami z bossami (tutaj już trzeba się nauczyć patternu i mieć minimum refleksu). Grafika jest schludna, nigdy nie musiałem się zastanawiać na co w danej chwili patrzę, no i można bez problemu grać nawet na bardzo dużych telewizorach bez obaw, ze pikseloza wypali oczy. Za to muzyka rządzi w każdej z gier - autentycznie mnie rozwaliło jak dobrze przełożono utwór przewodni z "Brygady RR" na NESowe brzdękanie  :doge:  

C8shuEc.jpg

 

 

Dla mniej cierpliwych graczy przygotowano ułatwiacze, mianowicie cofanie czasu w dowolnym momencie oraz save na zawołanie. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu ze skończeniem gier ze składanki, tak że sądzę że warto się zainteresować tymi oldschoolowymi crapami i powspominać stare dobre czasy, kiedy jeszcze nie istniały takie cuda jak mikrotransakcje, DLC czy eNeFTe. 

 

 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 16 marca 2023 - 23:14

  • 3

#10161 PomezZ Napisany 18 marca 2023 - 10:34

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Halo:Infinitie
Widać, że ta gra przeszła przez deweloperskie piekło.
Z plusów wymienię dynamikę i czucie broni - jest najlepsze w serii.
I to byłoby na tyle.
Fabuła jest kompletnym nieporozumieniem.
Ten histeryczny pilot, nowa Cortana, stara Cortana. Dramat.
Moim faworytem pozostanie jednak główny Brute. No jak można tak dużo gadać o niczym?!
Koszmar.
Grafika? Bardzo nierówna, ale generalnie słaba.
Pomysł z otwartym Światem? Całkowite pudło. Nuda i powtarzalność.

Jest to najgorsze singlowe Halo ever.
6.5/10
Naciągane.

Multi jest zajebiste za to.
  • 4

#10162 Pawlik Napisany 18 marca 2023 - 11:50

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

God of War: Ragnarok 9,8/10. Najlepsza gra tej generacji. Ma wszystko top od historii, po gameplay, kończąc na oprawie AV. Opus Mangum gierek z pod szyldu Sony Playstation, piękna, filmowa przygoda z bardzo sycącym gameplayem. Ukończenie zajęło mi prawie 50h, grałem od premiery :olo: i gdyby nie nudny początek to dałbym 10/10. 

A jak ktoś ma syna to 11/10!!1111


  • 3

#10163 burnstein Napisany 18 marca 2023 - 12:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

11/10 to chyba jak rudego.


  • 0

#10164 burnstein Napisany 20 marca 2023 - 12:56

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Inscryption.

 

Nie chcę się za bardzo rozpisywać na temat samej gry, to karcianka z bardzo fajnym systemem i świetnym klimatem, która potrafi zaskoczyć gracza i jeśli ktoś lubi karcianki z bardzo fajnym systemem i świetnym klimatem, które potrafią zaskoczyć gracza to po prostu powinien w to w ciemno zagrać. No i jest to gra którą da się (i przede wszystkim, warto) przejść, co sugeruje sam temat w którym to piszę, wiec jak ktoś się obawia, że to po prostu rogal w stylu Slay the Spire, to tak nie jest.


  • 0

#10165 Mateo Napisany 20 marca 2023 - 16:17

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Days Gone - klimat survival, świetnie poprowadzony scenariusz i rozmach gierki jest na wysokim poziomie. Detale graficzne, charakteryzacja i ta muzyka!! w tle to po prostu sztos. Ode mnie betonowe 9+ Bawiłem się zajebiście. Nawet gierka jest wzruszająca hłehłe. Tak się powinno robić gry. Fin
Spoiler

  • 6

#10166 keogh Napisany 20 marca 2023 - 16:34

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Nathan i Elena na props


  • 0

#10167 nole Napisany 20 marca 2023 - 16:38

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Zgodnie z tradycją plusować Mateo lamusy!  :cf:


Ten post był edytowany przez nole dnia: 20 marca 2023 - 17:18

  • 0

#10168 burnstein Napisany 01 kwietnia 2023 - 17:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Hollow Knight  :pika:

 

 

W końcu się spiąłem, no bo jak to wygląda, że największy fan gry na forumku nawet jej nie skończył. Kiedyś, dawno temu, przy pierwszym podejściu, natrzepałem (sprawdza) 83% i nie chciałem do ostatniego szefka podchodzić póki mam jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia (nie wszystko oczywiście, ale takie bardziej w zasięgu). Wpadły inne gry, temat się rozmył, do niektórych tytułów ciężko się wraca.

 

Jakiś czas temu uznałem, że w końcu ubiję tego bossa, ale czułem sie zagubiony więc tak dla odrdzewienia skilla odpaliłem gierkę od zera, pomyślałem, że trochę przypomnę sobie podstawy. Wyszło tak, że przelazłem całą grę, wbiłem tym razem 104% i... znów utknąłem przed ostatnim szefem, bo wypadało by skończyć jeszcze ostatnią arenę, bo fajnie byłoby chociaż pierwszą formę Grimma utłuc (albo drugą? przedostatnią? z dwóch albo trzech?), ale też nie bardzo miałem nastrój na takie wysilanie się, bo zrobienie Path of Pain wycieńczyło mnie jak mało co w mojej growej karierze. No i dziś postanowiłem zamknąć temat, polazłem do typa, po trzeciej próbie poleciały napisy końcowe, wspaniała gra, nie zapomnę jej nigdy.


  • 5

#10169 Pawlik Napisany 01 kwietnia 2023 - 20:16

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

pojeb, nie szanuje. 


  • 0

#10170 oranje Napisany 02 kwietnia 2023 - 17:36

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Resident evil 4 remake. Nie lizałem jakoś mocno ścian, a i tak przejście zajęło mi ponad 19h. Remake idealny,ale nie robi aż takiego wrażenia jak cudowna dwójka. Ale nie ma co się dziwić, bo tam zmieniła się całkowicie perspektywa gry, a tutaj dosyć mocno przypomina oryginał.
Mam nadzieję, że capcom niedługo zapowie dlc z Adą i jakiś nowy remake. Marzy mi się pierwszy Dino crisis ;)
  • 2