Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beyond Good & Evil - "Dark Room"


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#1 Ney Napisany 18 września 2004 - 22:22

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Nie wiem czy kogos to zainteresuje ale uwazam ze taka gra jak BG&E zasluguje na temat na forum.Jest to jedna z najlepszych gier w jakie mialem przyjemnosc grac w calym swoim zyciu i polecam ja tym wszystkim posiadaczom GCN ktorzy "teoretycznie" nie maja juz w co grac.Sprobujcie a sie nie nie zawiedziecie.
Gra posiada rowniez wspaniala sciezke muzyczna - wszystkie(?) kawalki z tej gry sa do sciagniecia pod tym adresem:
http://nintendoinsid...ZVEShihRvCx.php - POLECAM:)
  • 0

#2 cwany-lis Napisany 19 września 2004 - 11:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
kolejna ambitna gra która się nie sprzedał, orginał można kupić na ultimie za 79 zł. jeszcze nie grałem, ale wiele dobrego słyszałem o tej grze i kupie sobie ją jak będzie więcej wolnego czasu

a BGE to gra multiplatformowa, co nie ? ;)
  • 0

#3 Gość__* Napisany 19 września 2004 - 17:44

Gość__*
  • Goście
Yen Snejk. Multiplatformowa: PC, PS2, NGC oraz X-Box.
Swoją drogą chętnie zaopatrzę się w BoGaE. Cena wersji na GCN jest jak dla mnie przystępna, ja spodziewałem się ceny powyżej stówki.
Czyzby to
  • 0

#4 Ney Napisany 19 września 2004 - 19:13

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
BG&E kosztuje oficjalnie na GCN 149pln (w Ultimie i swiecie nintendo).Tylko na PS2 kosztuje 89pln chyba.
  • 0

#5 BeSOS Napisany 19 września 2004 - 19:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja juz tyle razy pisałem o tej grze,ze tylko zacytuje moją wypowiedź z tematu najlepsza gra:

[i]Dla mnie BGaE to jedna z najlepszych gier w jakie grałem w tej generacji konsol. Co prawda przeszedłem wersję na PS2 ale tak mi sie ta gra podoba,że muszę poprostu zdobyć wersję na GCN. W tej grze wszystko jest rewelacyjne- najbardziej przypadł mi do gustu świat wykreowany w tej gierce, wiele ciekawych patentów, piękna grafika, wciągajaca fabuła, zapadający w pamięć bohaterowie- tą gre sie przeżywa a nie tylko gra. Od początku do końca jest cholernie wciągająca, ani razu nie czułem się znużony tym co wymyślili autorzy. Fajny jest patent z aparatem(coś takiego jak skaner w Metroidzie), dyski na których otrzymujesz opis swojego zadania..............sporo by pisać. Jedyna wada to to,że w 12 godzin mozna ją ukończyć.Ale i tak jest warto[i]

Muszę przy tym cos dodac-mam teraz wersje na GCN i powiem,że jest jeszcze piękniejsza niz ta z PS2. Gram drugi raz a przezywam wszystko jak za pierwszym razem-taka jest moc tej gry.W Zelde nie chciało mi się drugi raz grać...
Dodany obrazek

A za 89 zeta to ludzie powinni sie w kolejce po ta gre ustawiać
Dodany obrazek
  • 0

#6 Ney Napisany 19 września 2004 - 20:01

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzic sie w 100% z 1qaz1q.Jesli o mnie chodzi ta gra jest DUZO lepsza od Wind Wakera - tyle ze jest krotka...ale ta wada nie ma az takiego znaczenia...
  • 0

#7 BeSOS Napisany 19 września 2004 - 20:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
jest tylko mały problem-w BG&E grało malutko osób wiec chyba teen topic niedługo umrze smiercia naturalną 8)
  • 0

#8 Ney Napisany 19 września 2004 - 20:14

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Chyba ze dzieki nam coraz wiecej ludzi bedzie kupowalo ta gre:)Oby.Wszyscy Ci korym podobaly sie takie gry jak Zelda czy m.in Prince of Persia (nowy) powinni sie w nia zaopatrzyc koniecznie!!!!!!!!!!!!A jak juz ja kupicie to sobie o niej pogadamy modlac sie o to by powtwierdzily sie informacje o dwoch seqelach...Ancel do roboty!!!!!!!!!
  • 0

#9 BeSOS Napisany 19 września 2004 - 20:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ha, nareszcie ktos pod wpływem piękna tej gry 8)

tez "modle sie wrecz" o sequel-moze nawet wyjśc na next-next-geny.aż boje sie pomysleć jaka miażdżąca była by wtedy ta gra 8)
  • 0

#10 Kaxi Napisany 19 września 2004 - 21:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
1qaz1q - jakiś nie na czasie jesteś. Robią się nawet dwa sequele BG&E tylko ze to sprawa odległa. Jeśli dobrze pamiętam tytuł jednego to Beyong Good and Evil trilogy. Ja grałem w tę grę troszkę (niestety tylko na PC) i rzeczywiście jest świetna. Zwłaszcza muzyka mnie w sobie rozkochała.Jest piękna. Grafa też jest swietna, choć nie genialna technicznie to z genialnym designem. Ale nie zgodzę się pod groźbą śmierci by była lepsza od Wind Wakera. Dla mnie dzieli je dość sora różnica: jeśli WW dałbym 9.5 to BG&E dałbym nie więcej niż 9.0.
  • 0

#11 Mielu Napisany 19 września 2004 - 22:40

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

Chyba ze dzieki nam coraz wiecej ludzi bedzie kupowalo ta gre:)Oby.Wszyscy Ci korym podobaly sie takie gry jak Zelda czy m.in Prince of Persia (nowy) powinni sie w nia zaopatrzyc koniecznie!!!!!!!!!!!!A jak juz ja kupicie to sobie o niej pogadamy modlac sie o to by powtwierdzily sie informacje o dwoch seqelach...Ancel do roboty!!!!!!!!!


Mi się PoP średnio podobał, a mimo to kocham BGE. Głównie ten niesamowity klimat - piękna Jade, przekozacki Pey'j, bajkowo kolorowy świat czy niezwykła muzyka. Świetna sprawa.

Kaxi - Ty buraku wpadaj do mnie po Playa (tak po cichu żeby się fani N nie dowiedzieli) i przełaź tę wspaniałą grę :)
  • 0

#12 BeSOS Napisany 20 września 2004 - 08:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

1qaz1q - jakiś nie na czasie jesteś. Robią się nawet dwa sequele BG&E tylko ze to sprawa odległa. Jeśli dobrze pamiętam tytuł jednego to Beyong Good and Evil trilogy. Ja grałem w tę grę troszkę (niestety tylko na PC) i rzeczywiście jest świetna. Zwłaszcza muzyka mnie w sobie rozkochała.Jest piękna. Grafa też jest swietna, choć nie genialna technicznie to z genialnym designem. Ale nie zgodzę się pod groźbą śmierci by była lepsza od Wind Wakera. Dla mnie dzieli je dość sora różnica: jeśli WW dałbym 9.5 to BG&E dałbym nie więcej niż 9.0.


hehe, no nie do końca-ja, wielki fan tej obłędnej gierki miałbym nie wiedziec o 2 i 3 części???Już dawno o tym pisałem i nawet w moim podpisie widniała ta cudna wiadomośc 8)

Oprócz tego powiem ci jedno- nie oceniaj tej gry przez pryzmat paru godzin z pecetowa wersją bo popełniasz wielki bład.

Oczywiscie to kwestia gustu, ale dla mnie BG&E jest lepsze od WW. Oto krótkie wyjasnienie:

:arrow: mimo piekna WW wole grafe z BG&E
:arrow: Jade i Pey'J sa jednymi z najlepszych postaci z jakimi sie spotkałem w grze (ich teksty są GENIALNE), a Link-no cóż, na tle Jade i Page'a nie ma kompletnie osobowosci
:arrow: świat BG&E sprawia wrazenie bardziej naturalnego- naprawdę czujesz sie,że jesteś mieszkańcem Hyllis i chcesz pomóc
:arrow: fabuła BG&E jest ciekawsza
:arrow: muza jest piękna i zapada w pamięć
:arrow: ANI przez chwile nie czułem sie znużony gameplayem BG&E a Zelda momentami była wnerwiajaca

Oprócz tego wszystkiego BG&E ma jeszcze jeden atut- schematy Zeldy sa juz oklepane, natomiast gra Ancela jest świeżutka pod każdym względem.A robienie fotek w BG&E to sama przyjemnośc.

Oczywiście wszystko co napisałem powyzej to MOJA subiektywna opinia 8)
  • 0

#13 Ney Napisany 20 września 2004 - 10:36

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Mi się PoP średnio podobał, a mimo to kocham BGE. Głównie ten niesamowity klimat - piękna Jade, przekozacki Pey'j, bajkowo kolorowy świat czy niezwykła muzyka. Świetna sprawa.

Kaxi - Ty buraku wpadaj do mnie po Playa (tak po cichu żeby się fani N nie dowiedzieli) i przełaź tę wspaniałą grę


Mi tez sie srednio podobal Prince...ale chodzilo mi raczej o to ze jezeli ktos lubi m.in takie gry to powinien tez sporbowac BG&E ktore wyszlo w tym samym czasie a nie bylo o tej grze tak glosno...
P S Kaxiemu to ja moge pozyczyc wersje BG&E na GCN zeby nie bylo zadnych kontrowersji:)
  • 0

#14 BeSOS Napisany 20 września 2004 - 11:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
mam złe wieści dla tych co czekaja na sequel-e:

http://www.cube-euro...ws.php?nid=6795

a miało byc tak pieknie...
  • 0

#15 Ney Napisany 20 września 2004 - 11:10

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Moze jednak cos sie jeszcze zmieni...Skoro gra byla planowana na trzy czesci to licze ze cos sie jeszce ruszy w tej sprawie.Swoja droga to UBI Soft sam zarznal ten tytul.Jak mozna bylo wypuszczac ta gre jednoczesnie z Princem (ktory mial zdecydowanie wieksza kampanie reklamowa, no i w tym czasie zreszta wyszlo tez duzo innych hitow) i stwarzac naprawde nie potrzebna konkurencje.Jakby wypuscili BG&E na wiosne to MOZE gra sprzedalaby sie lepiej...
  • 0

#16 gruby Napisany 27 października 2004 - 09:03

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mi cały czas nie dane było zagarć w tą grę... Kurcze cały czas odkładam jej kupno im cały czas żąłuję że jeszcze jej nie mam... Ach. Ale może kiedyś się uda dorwać BG&E i wtedy napiszę tu coś mądrego :D .
  • 0

#17 BeSOS Napisany 27 października 2004 - 15:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
jak już ją będziesz miał, to bedziesz żałował,że tak długo zwlekałeś 8)
  • 0

#18 Gość__* Napisany 27 października 2004 - 16:57

Gość__*
  • Goście
ja też mam zamiar ją kupić ale pierwszeństwo ma Tales of Symphonia i Paper Mario. Ile kosztuje używane BGiE?
  • 0

#19 cwany-lis Napisany 23 grudnia 2004 - 12:11

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
nie wiem czemu topic o tej grze jest tutaj skor gra powstała na wszystkie obecne platformy, nawet na Pc ale powiem wam tyle ze jestem w połowie gry i jestem zauroczony ta pozycja, to pierwsza gra od czasów chrono trigera w której chciałem wszystko zobaczyc, po prostu lubiłem zwiedzac świat gry, co smieszniejsze gram na piracie ale napewno zakupie orginał i postawie go obok orginalnego shenmue II bo gra zasługuje na to i mówię wam jeśli chcecie na swieta zagrac w cos magicznego, co zapamietacie do konca zycia to wybór jest prosty :)
  • 0

#20 Ganon Napisany 23 grudnia 2004 - 17:31

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Ja mam BG&E,uważam , że to świetna przygodówka.Jest dużo rzeczy do robienia jak w Zeldzie.Jest pstrykanie fotek,zbieranie żyć.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 25 grudnia 2004 - 18:50

Gość__*
  • Goście
A ja niedługo będę miał też BG&E! Oczywiście na GCN! :D Kaxi, jak przejdę, można pomyśleć nad sprzedażą... Chyba, że ten tytuł będzie zbyt dobry, aby go sprzedawać... :D Do posiadaczy: czy to prawda, że BG&E zajmuje prawie całą kartę pamięci? :(
  • 0

#22 Gość__* Napisany 25 grudnia 2004 - 18:59

Gość__*
  • Goście
Ja też sie już dorwałem do BG&E (Na PC wyszło najtaniej :wink: ) I jak narazie jestem pod wielkim wrażeniem tej pozycji, świetny jest IMO dubbing postaci. Jade, Peyj, czy inni naprawde robią wielkie wrażenie.
  • 0

#23 Ney Napisany 25 grudnia 2004 - 20:53

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

czy to prawda, że BG&E zajmuje prawie całą kartę pamięci?

Niestety tak...i jest najwieksza wada tej gry:).Zajmuje chyba 55 blokow z tego co pamietam.BG&E jest jednak warte poswiecenia dla niej prawie calej karty (calej jesli ktos ma mala karte 4mb).Gra jest piekna,magiczna,urzekajaca itd...
  • 0

#24 Gość__* Napisany 25 grudnia 2004 - 22:31

Gość__*
  • Goście
Trochę się przerziłem słysząc o tej karcie, ale... Na szczęście są teraz i takie za 30 zł. Kto wie, może dlatego gra jest tańsza niż zwykle, żeby sobie kartę kupić... ? :D
  • 0

#25 ACZ Napisany 25 grudnia 2004 - 22:45

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 25 grudnia 2004 - 23:53

Gość__*
  • Goście
Tia... Czychu, GaCek też ma większe karty - ja kupiłem GC prawie przy samej premierze, dlatego mam kartę 59 blokową, a nie po 200 czy nawet 1000 blokową.
  • 0

#27 BeSOS Napisany 26 grudnia 2004 - 12:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja mam memorke 59 i 251 i moje kochane BG&E miesci sie bezproblemowo. \co z tego, że gra zajmuje 55 bloków- ja mógłbym powywlac wszystkie save'y, zeby tylko w nia zagrać. Ja juz nie bede pisał jak wspaniała jest ta gra, sami zobaczycie 8)

BTW mam wielka nadzieję, ze teraz jak EA ma 20% Ubi to ktos myślący z EA zauwazy potencjał BG&E i sypnie kasa na kontynuację. I poproszę ja na konsole najnowszej generacji i na sam launch 8) To było by coś, wtedy juz nie potrzeba mi Zeldy 8)
  • 0

#28 ACZ Napisany 26 grudnia 2004 - 17:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 27 grudnia 2004 - 14:52

Gość__*
  • Goście
Uch Pytanko do graczy którzy ukończyli tę gierkę:


Spoilery !!!


Jestem w rzeźni i zrobiłem już dwa zdjęcia: wożonych ludzi i sarkofagów DOMz. Nie mam pojęcia jednak jak dostać się do ostatniego punktu do zrobienia fotki. Wydaje mi się że trzeba chyba coś zrobić w pokoju konserwacyjnym( Podnosiłem się już na tej wielkiej kracie) Czy wyłączenie pieca w wentylacji daje coś oprócz sfotografowania tego ogniestego zwierzątka ? (Aha Gamefaqs już odwiedziłem ale nie bardzo zajarzyłem co i jak :wink: )
  • 0

#30 xell Napisany 27 grudnia 2004 - 22:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
To trzecie zdjęcie to było to, na którym trzeba sfotografować DOMza bez kasku? :roll: Nie pamiętam już dokładnie(grałem we wrześniu). Jeżeli tak to wal na priva, tam jakoś postaram się pomóc;)
  • 0