Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beyond Good & Evil - "Dark Room"


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#91 BeSOS Napisany 14 października 2006 - 21:25

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Na NGC są bodajże tylko ciut ostrzejsze tekstury.


I o wiele lepsza animacja
  • 0

#92 Pawlik Napisany 14 października 2006 - 23:30

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
BG&E to jedna z tych gier dzięki ktorej wraca w gry video, szkoda, ze jest ich tak mało :(
  • 0

#93 Gość__* Napisany 16 października 2006 - 09:46

Gość__*
  • Goście

A tak swoją drogą BG&E to żaden szczyt graficzny PS2.


Oczywiście nie twierdzę, że tak jest. Natomiast była to bodajże pierwsza gra, którą miałem okazję porównać w wersji PC i PS2... Od tamtej pory prawie nie gram na PieCu :P
  • 0

#94 baudolino Napisany 08 kwietnia 2007 - 19:13

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
gram właśnie w BG&E na X-pudle i, póki co, jestem pod pewnym wrażeniem tej gry, ale jakoś nie dociera do mnie, jakim cudem ta "fracuska Zelda" może być uważana za grę lepszą od dzieł Miyamoto? grafika jest bardzo ładna, muzyka jest niezła (zawiodłem się jednak na chwalonym w tym topicu kawałku z baru, ale z drugiej strony - muza z Mammago rządzi), to samo można powiedzieć o głosach lektorów, ale bez przesady. inna sprawa, że jestem dopiero po uwolnieniu Double H - może gra się rozkręci. na razie nie widzę w niej nic, co czyniłoby ją lepszą od - na przykład - Wind Wakera.
  • 0

#95 Ney Napisany 08 kwietnia 2007 - 20:23

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dla mnie BG&E jest zdecydowanie lepsze od Wind Wakera ale to oczywiście kwestia gustu...W Beyondzie dużo bardziej podoba mi się muzyka (kawałek Home Sweet Home - dla mnie cudo), główna bohaterka, fabuła (nie żeby była jakaś niesamowita ale w WW za genialnej też nie było),świat itp...WW miał za to zdecydowanie lepiej rozwiązaną walkę...IMHO oba tytuły są genialne ale jakoś z większym sentymentem wspominam właśnie przygody Jade...Może dlatego że WW to była dla mnie kolejna (chyba 5:) Zelda) a BG&E to jakiś powiew świeżości, w dodatku kapitalnie zrealizowany.
  • 0

#96 Aras Napisany 08 kwietnia 2007 - 21:53

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
baudolino, bo to porównanie mimo iż dość trafnie oddaje to jak się gra w BGE to jednak jest niefortunne dla przekazu obu produkcji których się nie powinno pod tym względem porównywać.

Zelda to przygoda i gameplay, to wiadomo od zawsze... BGE to scenario, bohaterowie, gameplay na szkielecie Zeldy (tak się powinno 'streszczać' jak się gra w grę Ubi, a nie 'francuska zelda') i wspólny mianownik dla obu pozycji: oryginalny feeling

jestem dopiero po uwolnieniu Double H - może gra się rozkręci

oj rozkręci :) duuużo przed Tobą, graj pwolutku, baw się tym szpilem, spójrz na konstelacje gwiazd, pogaj z ludźmi, popopluj na zwierzaki... w pamięci napewno Ci zostanie to na długo


btw może ożywiając temat pogdybamy o sequelu? :P
  • 0

#97 xell Napisany 08 kwietnia 2007 - 22:01

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:

awiodłem się jednak na chwalonym w tym topicu kawałku z baru, ale z drugiej strony - muza z Mammago rządzi)

Najlepszy jest kawałek Slaughterhouse Scramble :ninjadance:
  • 0

#98 Gnato Napisany 08 kwietnia 2007 - 22:06

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Beyonda kupiłem całkiem niedawno uzupełniając kolekcję "ambitnych" gier.

Woda jest boska a pływanie poduszkowcem daje dużo frajdy, zagadki są ciekawe, design tak inny od wszystkich jap. i am. tytułów, świetna muza i klimat.

Minusy to dla mnie wielkość gry - Hillis jest lekko klaustrofobiczne i pod koniec pełni funkcję menu pomiędzy dobrze znanymi lokacjami. Mammago jest świetne i pomysł zdobywania pereł w sub-questach by popchnąć główny wątek do przodu też mi się podoba, ale fakt, że wszystkie dostępne dopałki kupujemy w określonej kolejności i są niezbędne - już mniej.
Liczyłem też, że prosiak jednak padnie - wydaje mi się, że dodało by to tej historii jakiegoś ciężaru i realnej głębi.
Ogólnie - 5+, zobaczymy jak będzie za 2podejściem.
  • 0

#99 baudolino Napisany 08 kwietnia 2007 - 23:41

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
jestem na końcu gry - zostało mi dwadzieścia pereł i ileś tam zwierzaków (znudziło mnie robienie im zdjęć). mogę teraz powiedzieć wprost, że... BG&E to po prostu fajna gra z wybijającą się ponad przeciętność oprawą audio-wizualną.

dlaczego tylko fajna? jest śmiesznie krótka i przerażająco schematyczna, a Hyllis to, jak to Gnato ujął, wręcz klaustrofobiczne miejsce. dodam, że scenario jest, IMHO, słaby jak sarenka, a bohaterowie, poza Jade, są wręcz irytujący. ;/
  • 0

#100 BeSOS Napisany 09 kwietnia 2007 - 11:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dla mnie BG&E jest jedną z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Wszystko w tej grze mi pasuje, wszystko jest w moim stylu - grafika, myzyka, pomysł, postacie. Nic dodać nic ująć, jak komuś się nie podoba, to jego sprawa.
  • 0

#101 baudolino Napisany 09 kwietnia 2007 - 11:09

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Nic dodać nic ująć, jak komuś się nie podoba, to jego sprawa.

schematyczność rozgrywki, małość w sensie dosłownym Hyllis i niewybitność scenariusza to fakty - do grafy i muzy nic nie mam, ba! - są świetne. postaci za to nie bardzo mi pasują, są zbyt przekolorowane... gra jednak z całą pewnością zasługuje na sequel. :tak:
  • 0

#102 ACZ Napisany 09 kwietnia 2007 - 12:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 173 Postów:
Rzeczywiście, Hyllis nie jest jakimś ogromnym terenem do zwiedzania. Ogrom jest zrobiony sztucznie poprzez umieszczenie wody i trzeba trochę czasu, aby dojechać pontonem w konkretne miejsce. Same zaś miejscówki i ogólnie miasto są niewielkie. Zdałem sobie z tego sprawę po zagraniu w Jaka II.
Miasto i tereny w BG&E to mały pikuś przy tym co zaserwowało graczom Naughty Dog.
Ale BG&E ma dużo miodnych, oryginalnych elementów, które czynią z niej grę bardzo dobrą. Podobało mi się szczególnie bardzo miodne robienie fotek i ta minigierka w barze. No i zbieranie pereł też był fajne. I patent w trakcie walki mi się podobał, gdy czas zwalniał i można było trzepnąć gdzieś przeciwnika w dal kijem ;]
Ogólnie mało już z gry pamiętam, bo grałem dawno. Wiem tylko, że niezbyt podobały mi się te wyścigi. W innych grach tego typu wyścigi są miodniejsze.
Kontyunację w nowej dopasionej oprawie, jak najbardziej chciałbym zobaczyć.
  • 0

#103 Gość__* Napisany 09 kwietnia 2007 - 12:39

Gość__*
  • Goście
Mnie wielkość świata w Beyond Good & Evil pasuje, nie potrzebuje obaszarów na miarę GTA, gdzie podróżowanie z czasem staję się męczące. Fakt, długość gry mogłaby być trochę rozciągnięta, ale skoro dałem za BG&E bodaj 60 pln, nie mam na co narzekać.
  • 0

#104 Aras Napisany 09 kwietnia 2007 - 15:07

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
wielkość gry wielkością gry, była spoko, to równierz budowalo klimat... czlowiek czuł się jak u siebie w domu, każdy kąt był poznany, nigdy nie korzystalo się z mapy, nie gubiło się... GTA tego nie potrafi ;)

choć szczerze tam to chciałbym się pogubić :P

baudolino, szkoda, że Ci nie przypasowała... a powiedz goniłeś Woofa żeby mu wyjąć to cuś z pyska? :ninjadance: cudna scena
  • 0

#105 baudolino Napisany 09 kwietnia 2007 - 15:26

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

baudolino, szkoda, że Ci nie przypasowała... a powiedz goniłeś Woofa żeby mu wyjąć to cuś z pyska? :ninjadance: cudna scena

tak, zgadzam się - ta scena wymiata i gdyby Woof wyglądał fajniej (chodzi mi o design, a nie o aspekty techniczne), to pewnie bym się w niej zakochał. dodam, że... scenka w Zeldzie: TP z psem jest, dla mnie, dużo fajniejsza. :)

anyway, w BG&E chyba najbardziej wkurza mnie właśnie niewielki rozmiar Hyllis. wszystko jest pod ręką, praktycznie nie ma co zwiedzać, tym bardziej że poszczególne miejscówki są do siebie najczęściej bardzo podobne, a i NPC-ów jest mało i w sumie nie mają do powiedzenia nic ciekawego.
  • 0

#106 Danteusz Napisany 17 kwietnia 2007 - 09:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Dla mnie BG&E jest jedną z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Wszystko w tej grze mi pasuje, wszystko jest w moim stylu - grafika, myzyka, pomysł, postacie. Nic dodać nic ująć, jak komuś się nie podoba, to jego sprawa.

Popieram w 100%.
  • 0

#107 Woroq Napisany 31 stycznia 2008 - 10:15

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 793 Postów:
Po ostatnim tekscie Uuuk'a w N+ stwierdzilem ze musze znalezc troche czasu zeby w to zagrac. Za grosze chce kupic wersje na PC (9 zl!)!!!
Czy BG&E na PC rozni sie od wersji konsolowej? Bo moze warto jednak zainwestowac w wersje na PS2?
  • 0

#108 Aras Napisany 31 stycznia 2008 - 10:22

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Woroq, hmmm na pc dostaniesz pewnie lokalizację bez możliwości przełączenia na inglisz, no i jeżeli nie grasz z podłączonym dualem pod pc, to chyba jednak lepiej zainwestować w wersję konsolową, 30-40 zł to i tak grosze za tytuł tego pokroju. (ah, a ja się jeszcze pochwalę, że na allegro złapałem moje BGE w folii za 60 zł, dwa lata temu :ninja: )
  • 0

#109 cwany-lis Napisany 02 lutego 2008 - 17:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
ja mam obie wersje - pc [za 14.99 zł.] i ps2 [36 zł. :ninja:] - polecam oczywiście tą konsolową - na pc instalacja trwa kilkanaście minut, dzieją się rożne harce z dialogami i grafiką zależnie od konfiguracji - za dużo kombinowania jak na tak zacny tytuł :tak:
  • 0

#110 Gość__* Napisany 03 lutego 2008 - 22:54

Gość__*
  • Goście
+ granie na klawiaturze ssie.
  • 0

#111 Arasz Napisany 04 lutego 2008 - 01:36

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

Po ostatnim tekscie Uuuk'a w N+ stwierdzilem ze musze znalezc troche czasu zeby w to zagrac. Za grosze chce kupic wersje na PC (9 zl!)!!!


możesz też kupić BG&E z pewną gazetą za 10zł w angielskiej wersji jako numer archiwalny.
  • 0

#112 Aras Napisany 13 kwietnia 2008 - 11:02

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Ogólnie zdobyłem OST z BG&E :ninjadance: (wersja 'na dysk' geheh), podzieliłbym sie z wami linkiem, ale kijek wie co modzi o tym pomyślą, więc jeżeli jest więcej fanów tej gry, którzy dotychczas go nie upolowali a chcą, to zapraszam na pw.


"Ballad of Hyllis" jest cudowne :zakochany:

N3rO, coś z cytatem Ci się spsuło, to nie ja pisałem :ninja:
  • 0

#113 cwany-lis Napisany 13 kwietnia 2008 - 11:26

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
OST był swego czasu oficjalnie puszczony w czeluście internetu więc możesz śmiało podac linka :)
  • 0

#114 Aras Napisany 13 kwietnia 2008 - 11:29

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Dodany obrazek http://www.stormeffe...eyond/index.htm Dodany obrazek
  • 0

#115 Kradz!ej Napisany 13 kwietnia 2008 - 17:14

Kradz!ej

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Ja grałem w tę grę na PC, ale się trochę zniesmaczyłem tymi bugami związanymi z dialogami i dałem se spokój podczas infiltrcji sil Alpha czy co to tam było...
Ale jeśli kiedys zdobędę sobie konsolkę, to to bedzie jedna z pierwszych 10 gier jakie odpalę (nie ważne JAKĄ konsolke ;))...
Aras - dzięki, właśnie zasłuchiwałem się w ten geniusz na imeemie :ninja:
  • 0

#116 Aras Napisany 16 kwietnia 2008 - 19:21

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Ogolnie ten soundtrack, zmusił mnie do ponownego odpalenia BG&E a to doprowadziło do tego, że sobie napisałem o tej grze. Bo niby czemu nie ? :P
  • 0

#117 Ney Napisany 16 kwietnia 2008 - 20:31

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Świetnie się to czyta Aras (i odrazu wspomina chwile z tą genialną,cudowną i niesamowitą grą) :) . Szkoda, że nie mam na czym teraz odpalić Beyonda bo też z przyjemnością jeszcze raz bym go skończył (ach... Jade :zakochany: ). Ile ja bym dał za sequel :( Nadzieja umiera ostatnia :(
  • 0

#118 Kradz!ej Napisany 19 kwietnia 2008 - 18:48

Kradz!ej

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
A czy aby na X0 nie można tego cudeńka odpalić? Jade pojawiła się przeciez na wszystkich past-genowych konsolkach, nie? :hmmm:
  • 0

#119 Aras Napisany 19 kwietnia 2008 - 18:54

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Na pierwszych partiach PS3, tych sprzed 'obniżki' (ceny i możliwości) też powinno hulać... :hmmm:
  • 0

#120 Ney Napisany 19 kwietnia 2008 - 19:02

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Właśnie X360 akurat Beyonda nie emuluje :(
  • 0