Skocz do zawartości

Znudzenie grami


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
303 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 05 marca 2006 - 11:14

Gość__*
  • Goście
Ja mam teraz taki moment krytyczny, poprostu nie ciagnie mnie do grania znaczy sie pogralbym w cos ale nie wiem zabardzo w co a na polce kilka hitow nieruszonych :?
  • 0

#92 Zeus-Nelson Napisany 05 marca 2006 - 11:58

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Myśle, ze w zyciu kazdego gracza, jak i osob które poprostu maja jakies hobby, przychodzi taki czas ze poprostu sie "wypalaja" i przestaje ich juz to jarać...inni przestaja sie tym interesowac na chwile, inni na całe zycie...
w moim zyciu gry sa juz raczej nieodłaczna wartoscia...juz jakis czas temu powiazałem swoje zycie z graniem i mam nadzieje ze tak juz zostanie...conajwyzej wazniejsze sprawy zepchna granie na dalszy plan...chciałbym zeby jednak granie poprostu pozostało czyms, co pozwoli chociaz na chwile oderwac sie od rzeczywistosci i wogole...granie jest "mekka" która pozwala sie na troche "wyłaczyc" z szarej zreczywistosci...i mam nadzieje ze bedzie nia jeszcze długo :wink:

aktualnie czasem poprostu mam ochote odpoczac od grania, zeby pozniej czerpac z niego wieksza frajde...zwykle robie sobie takie przerwy kiedy niemam zadnych ciekawych tytułów do przejscia 8)
  • 0

#93 Gość__* Napisany 05 marca 2006 - 12:31

Gość__*
  • Goście
Ja zeby odopoczynam grajac w stare hity z NES'a i przypominajac sobie dawne czasy, znalazlem teraz gre Bugs Bunny ktorej szukalem rok, i dzisiaj sobie ja przejde a naps2 pogram moze w przyszly weekend ;)
  • 0

#94 PomezZ Napisany 05 marca 2006 - 15:29

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
A ja uważam, że za dużo jest dobrych gier aby tracić czas na średniaki. To właśnie one najczęściej powodują zniechęcenie bądź znużenie grami. A kiedy przyjdzie taki okres w życiu gracza należy od gier odpocząć, a nie grać na siłę. Jeśli taki dłuższy okres abscynencji nie wpłynie pozytywnie na chęć grania, to się można dalej martwić.
I broń Boże nie pozbywać sie konsol. Ja dwa razy popełniłem ten błąd i BARDZO tego teraz żałuje.

  • 0

#95 Gość__* Napisany 05 marca 2006 - 18:00

Gość__*
  • Goście

I broń Boże nie pozbywać sie konsol. Ja dwa razy popełniłem ten błąd i BARDZO tego teraz żałuje.

dobrze gadasz, na początku wydaje się że sprzedaż konsoli jest najłatwiejszym rozwiązaniem problemu, a okazuje się że popełniło się straszny błąd i żałuje się tego do końca życia
  • 0

#96 Gość__* Napisany 05 marca 2006 - 18:11

Gość__*
  • Goście
Do konca zycia z pewnoscia nie, bo mozna kupic kolejna konsole ale poki sam nie zarabiasz to z pewnoscia bedziesz bardzo zalowac. Ja mialem juz taki kryzys i mialem nawet zrobione zdjecia konsolki, malo braklo a bym ja na allegro wystawil, od tego destrukcyjnego pomyslu odwiodlo mnie kupno swap magic'a.
  • 0

#97 DanteTDH Napisany 19 maja 2006 - 06:44

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Trzeba się pogodzić z faktem, że z wiekiem pojawia się więcej problemów, odpowiedzialność za siebie -- generalnie sprawy życiowe, które skutecznie potrafią zmęczyć i tym samym lekko odwrócić uwagę od grania. Jednak nie jest to czynnik główny - gorzej jest z tym, że gra się po prostu za dużo - nawet świnia przy korycie zdechnie, jak zje za dużo. W takim momencie, kiedy czuję, że nadszedł ten czas, kiedy nie chce mi się grać, sięgam po książki, muzykę oraz filmy, które przecież silnie łączą się z grami i aplikuję je sobie jako środek zastępczy. Polecam.
Kiedy chandra mija, granie wygląda jeszcze piękniej. Jeśli nie mija - zostaje zmienić hobby, bo to może po prostu koniec, "wyrośnięcie z grania".
  • 0

#98 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 08:55

Gość__*
  • Goście
Hmmm ja tam nie mam praktycznie zalaman typu "rzucam te gry w pizdu", jeżeli mam zachwiania to tylko typu "Xklocm i sie juz znudzil, ale bym sobie na NGC pograł". Gram codziennie po kilka, czasem nawet kilkanaście godzin i dalej sprawia mi to niesamowitą frajde, identyczna jak gdy siadalem do konsoli za pierwszym razem jakieś 12 lat temu :^^:
  • 0

#99 raf Napisany 20 maja 2006 - 17:33

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:
Dobra dostałem tego, no ......... znudzenia. Dragon Quest VIII do kosza po 20h. Co tam dalej- Black, trzy misje i... do kosza. Kingdom Hearts II 10h i naprawdę nie chce mi się do niego wracać. Kurcze to chyba jednak to. Znudzenie. Niechęć do kontynuowania przygody. Kiedyś w wolny dzień wstawała się tylko po to, żeby dalej przeżywać te wciągające historie. Odkrywać i bawić się grami. I ni z tąd ni zowąd załączyłem The Secrets of Monkey Island i znów wróciła radość z grania- nie mówiąc o przemiodnym Outrunie2, który wcześniej leżał nieużywany. Jaki z tego morał? Cholera nie mam pojęcia-wracam do Threpwood'a bo muszą w końcu zdobyć ten statek. :skacze:
  • 0

#100 Gość__* Napisany 20 maja 2006 - 17:54

Gość__*
  • Goście
Heh, ja mam teraz znowu znudzenie grami, zreszta wogole wszystkim calym zyciem :ziewa:
Nic mi sie niechce, kilka gier rozgrzebanych (hitow) i nawet nie chce mi sie do nich wracac.
  • 0

#101 simian raticus Napisany 20 maja 2006 - 20:08

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:

Ostatnio za cholere nie moge sie zmusic do 'fabularnych' produkcj:

Też to mam dlatego tak cenię PES, WE, VF i Tekken'a - cały czas paluchy w grze :cooo:
Ale jakąś dobrą grę z fabułą też trzeba zaliczyć raz na pół roku :blah:
  • 0

#102 f5k Napisany 29 maja 2006 - 21:00

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Czasem bywa tak że granie w current genowe gry nudzi wtedy potrzeba raczej next genowej gry. Ja tak mam że obecnie gram w T5 już od czasów premiery i wiadomo nudzi mnie troche, kupiłem ostatnio MoH:Frontline i gram tak 1,5 godz dziennie i kapke mnie zniechęca sterowanie ale mimo tego spokojnie gram. Ale co dziwne zauważyłem że gram krucej niż dawniej, 1,5 do 2 godz i już mi sie nie chce, ale to raczej dlatego że nie mam jakiś nowych naprawde wciągających gier. Ostatnie gry które mnie wciągneły to MGS3 i T5 na początku.
  • 0

#103 Kleksandra Napisany 29 maja 2006 - 21:43

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Na znudzenie grami polecam sesję egzaminacyjną i siedzenie z nosem w książkach, ani się obejrzycie zachce Wam się grać we wszystko :ninja:
  • 0

#104 MaxVarEmreis Napisany 30 maja 2006 - 13:01

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Na znudzenie grami polecam sesję egzaminacyjną i siedzenie z nosem w książkach, ani się obejrzycie zachce Wam się grać we wszystko :ninja:

Fakt to nie zaprzeczalny :).
Mam to już od ok 3 tygodni i byłbym gotów zrobić wiele rzeczy aby tylko móc bez zadnych problemów siasc przy mojej kochanech 360-tce :)
  • 0

#105 Gość__* Napisany 22 czerwca 2006 - 20:56

Gość__*
  • Goście

Na znudzenie grami polecam sesję egzaminacyjną i siedzenie z nosem w książkach, ani się obejrzycie zachce Wam się grać we wszystko :ninja:


Niestety - praca 11 godzin dziennie nie nastawia w taki sam sposób :( a są tacy co mają jeszcze gorzej...
  • 0

#106 Kleksandra Napisany 22 czerwca 2006 - 21:42

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Niestety - praca 11 godzin dziennie nie nastawia w taki sam sposób a są tacy co mają jeszcze gorzej...

Ten temat też ostatnio przerabiam - szefostwu odbija coraz bardziej :trup:
Ale..... Póki co chęć do grania mi nie mija, poniękąd dzięki Onimushy :D
  • 0

#107 Gość__* Napisany 24 czerwca 2006 - 16:13

Gość__*
  • Goście
ograniczony przez pracą 12 h nie mam zbyt wiele czasu by grac :(
  • 0

#108 Gość__* Napisany 24 czerwca 2006 - 20:52

Gość__*
  • Goście
Ja tam gram od jakiś 10 lat i tylko raz wpadłem w 'growy dołek' ale dzięki N+ udało mi się z tego wygrzebać(te NEWS'y i listy o MGS'ach robią swoje), teraz raczej nie ma mowy żebym z tym skończył (dziś siedze cały dzień przed PC ściągając OST z gier i nie moge się doczekać jak juz siąde przed GCN i odpale NSFU a później REmak'a a na dobranoc pójdzie jeszcze Metroid i może Tony Hawk 3).

A Ci co piszą że się wypalają to Polecam sprzedać konsole i zostawić gry a po jakimś czasie ochota do grania sama wróci i będzie trzeba kupić tą konsole (chyba juz ktoś tak napisał w tym temacie..)
Albo zostawiene konsoli na pastwe kurzu i zajecie się.. no nie wiem jak bym się chwycił za film albo muzyke bo to po grach lubie najbardzie (oczywiście kobiety na pierwszy miejscu)

Jak już to nie pomoże to po prostu nie byłes gaczem konsolowym i nie żałuj tego że sie wypalasz bo coś o wiele ciekawszego na ciebie czeka w tym świecie a gry video to tylko miłe doświadczenie
  • 0

#109 Gość__* Napisany 24 czerwca 2006 - 20:54

Gość__*
  • Goście
Ja tam gram od jakiś 10 lat i tylko raz wpadłem w 'growy dołek' ale dzięki N+ udało mi się z tego wygrzebać(te NEWS'y i listy o MGS'ach robią swoje), teraz raczej nie ma mowy żebym z tym skończył (dziś siedze cały dzień przed PC ściągając OST z gier i nie moge się doczekać jak juz siąde przed GCN i odpale NSFU a później REmak'a a na dobranoc pójdzie jeszcze Metroid i może Tony Hawk 3).

A Ci co piszą że się wypalają to Polecam sprzedać konsole i zostawić gry a po jakimś czasie ochota do grania sama wróci i będzie trzeba kupić tą konsole (chyba juz ktoś tak napisał w tym temacie..)
Albo zostawiene konsoli na pastwe kurzu i zajecie się.. no nie wiem jak bym się chwycił za film albo muzyke bo to po grach lubie najbardzie (oczywiście kobiety na pierwszy miejscu)

Jak już to nie pomoże to po prostu nie byłes gaczem konsolowym i nie żałuj tego że sie wypalasz bo coś o wiele ciekawszego na ciebie czeka w tym świecie a gry video to tylko miłe doświadczenie
  • 0

#110 piterekd Napisany 24 czerwca 2006 - 23:44

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

a gry video to tylko miłe doświadczenie

Mam mnóstwo znajomych, którzy gdy opowiadam im o grach aktualnie przeze mnie łykanych, albo o nowościach z E3 to mówią że jestem debil.. Uważają że marnotrawię czas na takie "dziecinne" rzeczy.. Już nie raz próbowałem im wytłumaczyć, że to coś więcej niż "miłe doświadczenie", ale oni to mają gdzieś i żyją we własnym świecie, gdzie nic nie ma poza karate, piłką, samochodami, dziewczynami.. zgoda, ale czy granie i miłość do gier jest gorsza od tych wszystkich innych hobby?? Przecież każdy ma prawo robić co uważa za właściwe i nie można od razu tego krytykować.. Ja wiem że tak długo jak długo gry będą się pojawiać na tym świecie, to zawsze znajdę chwilę by zanurzyć się w tej często irracjonalnej wyimaginowanej rzeczywistości, bo poprostu kocham grać.. Wprawdzie teraz poświęcam mniej czasu na to bo takie jest życie, ale zawsze chwila będzie(!). A co do "znudzenia" to właśnie odkryłem sposób, odkurzyłem mojego advance'a sp i gram we wszystkie stare hity jakie mi pod rękę wpadną. :^^: To dobra alternatywa dla tych wszystkich "nudnych" 3D.. :gwizdek:
  • 0

#111 Gość__* Napisany 26 czerwca 2006 - 01:19

Gość__*
  • Goście
powody znudzenia grami?
- niedocenianie pracy tworcow(w tym piracenie)
- granie w gry ktore podobaja sie innym(wysokie noty) ale niekoniecznie nam
- granie w coraz latwiejsze gry (a pozniej boss i gra na polke)

Ja juz z grami na zawsze;o
  • 0

#112 Aras Napisany 26 czerwca 2006 - 09:41

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
tiktak, ja bym dodał jeszcze jeden, akurat w moim przypadku przewazający i zabójczy dla tego hobby powód:

-BRAK KASY NA NOWE GRY w efekcie gramy w kółko w to co jest na półce zamiast zachwycac się tytułem jeszcze przez nas nie rozdziewiczonym
  • 0

#113 Gość__* Napisany 26 czerwca 2006 - 19:19

Gość__*
  • Goście
Juz niedlugo wchodzi nowa generacja kosnol, a z nia powiew swiezosci niczym morska bryza :D. Nowe mozliwosci sprawia, ze kazdy impotent growy powroci do grania :D.

ja teraz naprawiam bledy mlodosci. Sprzedaje Xboxa i kupuje ponownei Ps2 a wraz z nia PES5 :D. Tym razem napewno jej nie sprzedam, a PES5 zapewni mi dluuuugie godziny grania. Pierwsze co, to rozegram wlasny Mundial :D :ninjadance: :hurra:
  • 0

#114 Kurzy Napisany 26 czerwca 2006 - 21:59

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
jak na mnei zawsze podziała taka metoda: :skacze:

Biorę parę starszych numerów Extrima i No+, zaczytuję się w starych newsach, recenzjach gier pokroju PoP, God Of War, Jaka, Ratcheta, GTA...od razu pasja powraca i aż chcę się włączyć konsolę :klaszcze:
  • 0

#115 Yoori Napisany 27 czerwca 2006 - 18:43

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

Biorę parę starszych numerów Extrima i No+, zaczytuję się w starych newsach, recenzjach gier pokroju PoP, God Of War, Jaka, Ratcheta, GTA...od razu pasja powraca i aż chcę się włączyć konsolę :klaszcze:

Ja tak mam czasami jak czytam forum :D
  • 0

#116 Gość__* Napisany 27 czerwca 2006 - 20:21

Gość__*
  • Goście
Hmm nie wiem czy można tu dawać linki ale co tam (http://www.archive.o...ails/speed_runs). Ta strona jest dla tych co dalej nudzą się grami. Z tej strony możecie ściągnąć time runy z gier, bo np: ja jak zobaczyłem kolesia który przechopdzi Metroid Prime w 2 godziny to szczena mi opadał i przez kolejne dwa tygodnie siedziałem przed konsolą żeby go pobić, no ale niestety i tak mi się nie udało. Może właśnie to jest Wam potrzebne, jakaś taka motywacja do granie. Zobaczcie sobie jak ktoś pokonuje wasza ulubioną grę w krutszym czasie niż Wy. A co do

BRAK KASY NA NOWE GRY

No to faktycznie jest jakiś problem, niektórzy robią kopie zapasowe :/ swoich gier ale ja tego nie polecam
  • 0

#117 f5k Napisany 27 czerwca 2006 - 22:29

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

BRAK KASY NA NOWE GRY

Do 100zł na allegro jest spory wybór gier, zresztą jest platyna też. A 100zł można przecież jakoś zaoszczędzić.
  • 0

#118 Aras Napisany 27 czerwca 2006 - 23:07

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
f5k wakacje są- wino,kobiety,śpiew i gry z czegoś trzeba rezygnować :/ nestety... na razie na tyle twardo stąpam po ziemi że wolę coś przeżyć niż przejść (mam nadzieje ż ekażdy zajarzył)

a 100 zeta to dość dużo za gierkę, zresztą na allegro z dobrych gier jest w kółko to samo- aż takiego wyboru nie ma (killzone,getaway&jak3- kto w to nie grał?)
  • 0

#119 f5k Napisany 02 sierpnia 2006 - 16:59

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

f5k wakacje są- wino,kobiety,śpiew i gry z czegoś trzeba rezygnować nestety... na razie na tyle twardo stąpam po ziemi że wolę coś przeżyć niż przejść (mam nadzieje ż ekażdy zajarzył)

a 100 zeta to dość dużo za gierkę, zresztą na allegro z dobrych gier jest w kółko to samo- aż takiego wyboru nie ma (killzone,getaway&jak3- kto w to nie grał?)

Przypomina mi sie teraz jak byłem niedawno na festynie i tam były takie samochodziki co sie tak fajnie szybko kręciły i oczywiście potem koncert i disko. Tego sie nie da zastąpić wirtualną rozrywką ale gry niektóre też wywołują emocje nie takie oczywiście ale oczywiście nie chodzi o to żeby sobie odmawiać rozrywek namacalnych(bez skojarzeń!) tylko chodzi o pomoc ludziom którzym sie gry nudzą, nie ma co by powrócić do gier trzeba mocnego tytułu typu: MGS4, RE5, FFXIII, Halo 3, bo przeciętne tytuły raczej w takim stanie nie pomogą.
  • 0

#120 Gość__* Napisany 10 sierpnia 2006 - 00:39

Gość__*
  • Goście
A ja od miecha bez żadnej konsoli jetem i płacze, nigdy znudzenia nie przezylem, a teraz 3-4 miesiace musze na 360ątke czekać. KATORGA :/
  • 0