Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silent Hill: Downpour

Vatra Games Konami PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
253 odpowiedzi na ten temat

#211 Raikoh Napisany 03 marca 2012 - 16:20

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Homecoming lepiej wróżył po filmikach. Obstawiam, że tu może być gorzej. Oby nie.
  • 0

#212 Druciak Napisany 03 marca 2012 - 16:22

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Ja w Homecoming grałem, bez oglądania filmików, ot tak, kolega przyniósł to zagrałem i skończyłem, także nie mam porównania. :] Ale w Downpour klimat wydaje się jakiś taki lepszy.
  • 0

#213 Pico Napisany 04 marca 2012 - 13:32

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Po filmikach to można ch*ja stwierdzić, trzeba będzie zagrać samemu. Jak będzie lepiej niż w SH H to się cieszę, liczę na dobry klimat i fabułę na odpowiednim poziomie - jak zwykle zresztą (; No i to, że kupuję na premierę, to tego nie muszę pisać.
  • 0

#214 Raikoh Napisany 09 marca 2012 - 20:46

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Gameinformer - 7/10
  • 0

#215 Danteusz Napisany 12 marca 2012 - 09:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
4.5 od IGN
http://uk.ps3.ign.co.../1220529p1.html
Seria nisko upadła
  • 0

#216 Mielu Napisany 12 marca 2012 - 09:21

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Ten kolo upadł, na łeb. Ta recenzja jest nawet gorsza niż Syndicate Kaxiego :cf:
  • 0

#217 Wezyr Napisany 12 marca 2012 - 09:36

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 413 Postów:
IGN :cry:
  • 0

#218 Danteusz Napisany 12 marca 2012 - 09:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Ten kolo upadł, na łeb. Ta recenzja jest nawet gorsza niż Syndicate Kaxiego :cf:


Nie czytałem, ale seria która kiedyś łapała 9 i 10, a teraz 4-7 jest serią upadłą
  • 0

#219 Wezyr Napisany 12 marca 2012 - 09:47

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 413 Postów:
Oj, nie taka upadla. 7 to dobra gra, chociaz poziomu starego SH nie ma i raczej juz nigdy nie bedzie.
  • 0

#220 Danteusz Napisany 12 marca 2012 - 09:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Oj, nie taka upadla. 7 to dobra gra, chociaz poziomu starego SH nie ma i raczej juz nigdy nie bedzie.


Bardzo mnie to boli :(
  • 0

#221 BeSOS Napisany 12 marca 2012 - 10:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Izzy guys, DESTRUCTOID dał 8/10 !!!!!!!

:olo:

Ale ja tam ufam wiśniorowi :foch:
  • 0

#222 GrzesiekMB Napisany 12 marca 2012 - 11:14

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
zaskakujace, ze REsy nadal trzymaja bardzo wysoki poziom, natomiast silenty staczaja sie po rowni pochylej.

mielony w recce napisal, ze downpour to juz 8 gra serii, wiec nie ma sie co spodziewac zaskoczen, a ile residentow wydal capcom i kiedy przyszedl przelom? przypomne, ze RE4 bylo jednym z najgrubszych tytulow pastgena i wepchnelo serie na nowe tory. zapewne universum RE jest bardziej elastyczne jesli chodzi o przeformulowanie mechanizmow gejmplejowych i regulacje klimatem (survival-horror-akcja), ale moze to juz czas zeby silent poszedl podobna droga.

mielu - trzeba sie tylko pogodzic z tym, ze SH2 juz nie wroci.
  • 0

#223 Raikoh Napisany 12 marca 2012 - 12:08

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Mówiłem od początku, że średnia będzie niższa niż 7/10. Znowu zapewne będę miał rację. I tak zagram.

Gamespot - 7.5/10
  • 0

#224 Danteusz Napisany 12 marca 2012 - 12:30

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Mówiłem od początku, że średnia będzie niższa niż 7/10. Znowu zapewne będę miał rację

Dodany obrazek
  • 0

#225 ACZ Napisany 12 marca 2012 - 14:54

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Game Informer - 7/10

IGN chyba idzie śladami Edge i chce się za bardzo wychylać ze swoimi notami. Ostatnio też jakiemuś tytułowi przyfasolili podobnie niską notę.
  • 0

#226 Danteusz Napisany 12 marca 2012 - 15:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
I Am Alive dostał tyle samo od IGN, 4.5. Oglądałem reckę IAA na GT, wyglądało faktycznie crapowato
  • 0

#227 Zwyrol Napisany 12 marca 2012 - 15:13

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Silent Hill i tak nigdy nie został odpowiednio doceniony. Wystarczy rzucić okiem jaką średnią ma SH1 i SH2. ;] Jedyne wytłumaczenie, że może kiedyś bardziej surowo oceniano gry.
  • 0

#228 Raikoh Napisany 12 marca 2012 - 15:48

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Game Informer - 7/10


Dawałem już ich ocenę kilka dni temu. Jest na tej stronie :)
  • 0

#229 Druciak Napisany 12 marca 2012 - 16:34

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Na razie z tego co widzę 4 recenzje, z czego IGN 4.5 wywołuje u mnie :fp:
  • 0

#230 Zeus-Nelson Napisany 12 marca 2012 - 18:37

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

I Am Alive dostał tyle samo od IGN, 4.5. Oglądałem reckę IAA na GT, wyglądało faktycznie crapowato


OT, ale - a ja po recenzji w neło I am Alive jestem mocno zainteresowany tym tytułem ;) Dziwi mnie taki "rozstrzał" skoro w N+ dostało 8.


a SH:D i tak osobiście chętnie zagram jak stanieje, bo brakuje mi tego typu gier.
  • 0

#231 BeSOS Napisany 12 marca 2012 - 21:38

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Na video recce IGNu gra faktycznie wygląda mega crapowato, szczególnie bieganie po lesie gdzie mgła wygląda po prostu jak bardzo krótki horyzont...
Ja Silenty lubię ale chyba tego odpuszczę choć 7.5 od GS sugeruje, ze warto choćby dać szansę...koleś z Destructoida deklaruje się z kolei za mega fana serii i jego zdaniem gra ejst naprawdę porządna i lepsza od Homecoming...
  • 0

#232 Raikoh Napisany 12 marca 2012 - 21:51

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nie koleś tylko legendarny Jim S :cf:
  • 0

#233 Pico Napisany 12 marca 2012 - 22:00

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
7 czy 7.5 to jest growy średniak, ale dla fanów Silentów mam nadzieję, że będzie to coś, w czym się dobrze odnajdą. Nie liczę na WOW, ale na Silenta choć trochę w starym klimacie tak. Po recce w N+ jestem nastawiony bez obaw i też bez wielkich nadziei.

A gość z IGN upadł mocno na potylicę. Dziękuję.
  • 0

#234 Mielu Napisany 14 marca 2012 - 00:46

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Nie chciałem spoilować odnośnie fabuły, ale na pewno warto ją poznać. Zastosowano dość ciekawy patent, którego nie przypominam sobie w poprzednich częściach. Tzn., na pewno był, ale tym razem mamy możliwość sami to zobaczyć. No nic, wrócę tu jak już pogracie (albo przejdziecie na youtube, bo już jest walkthrough jjb, they're fast :| ), chętnie pogadam :)
  • 0

#235 Mielu Napisany 14 marca 2012 - 00:52

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
btw, z neogafa

lmao

Turns out the Gamestop pre-order code is just a number you type into the in-game keypads!

So here you go for the items. The lockers are located at:

Entrance of Silent Hill after the Devil's Pit
House with Basement on Campbell St.
Pearl Creek Subway (off Laymond Ave.)

Code is 171678


whaaathefuck? :/
  • 0

#236 BeSOS Napisany 14 marca 2012 - 09:40

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Z checia zagram jak mi pozyczysz :olo:
  • 0

#237 DarthMother Napisany 19 marca 2012 - 19:28

DarthMother

    Blanka

  • Narybek
  • 204 Postów:
Gdyby recka Game Informera była pierwsza, a olejna pojawiła się dzień póżniej, to pewnie byłoby tu święto lasu, bo dwójka też dostała tam siedem :mog:
  • 0

#238 Pico Napisany 20 kwietnia 2012 - 18:02

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Ej, nikt prócz mnie nie gra w w nowego SH? Ja gram, mam koło 12 h na liczniku i chyba z połowa lub ponad połowa gry za mną. Nie nastawiałem się na coś super i na razie jest lepiej niż gorzej. Są minusy, ale więcej jest plusów. Na razie nic nie zdradzam, oczywiście zopiniuję tą grę pełniej już po przejściu :).
  • 0

#239 Kazuo Napisany 13 października 2012 - 02:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Gram. W sumie już od dawna czaiłem się na tego Silenta, jeszcze żadna część serii mnie nie zawiodła i wygląda na to, że i na Downpour się nie zawiodę. Zapowiada się długa przygoda, bo po trzech godzinach grubego szarpania dopiero trafiłem na ulice Silent Hill.

Gdybym teraz, na spontanie miał jednym zdaniem określić tą grę, to napisałbym to w ten sposób - najlepszy straszak na current-geny. Powaga. Można zapomnieć w tym momencie o Residentach, Dead Space czy Condemned - ekipa Vatra Games wzięła sobie temat naprawdę poważnie i sklecili prawdziwy survival-horror, taki w którym akcja zdecydowanie ustępuje pola czystemu straszeniu. Dość powiedzieć, że w ciągu tych 180 minut gry nie oddałem nawet jednego strzału z pistoletu, a zabite maszkary policzyłbym na palcach jednej ręki. I jeżeli ta tendencja utrzyma się do końca, to będę wniebowzięty. Downpour zachowuje wszystkie najlepsze cechy poprzednich odsłon Cichego Wzgórza - jest ciekawa fabuła, jest zgraja dalekich od normalności postaci, są wymagające zagadki (przynajmniej grając na hardzie), jest w końcu i KLIMAT.

Ciężka atmosfera trzyma gracza za jaja od pierwszych minut i w zasadzie nie chce puścić. Już początek jest mocny, budzimy się w więzieniu, a pierwszym postawionym przed nami zadaniem jest... zmasakrowanie naszego współwięźnia - wielkiego, tłustego i błagającego o litość świniaka. Kolo ma niemalże wypisane na ryju, że jest dupkiem, więc robimy to z wielką frajdą. Później leci dosyć standardowo: przejażdżka przez las, oczywisty wypadek i samotna wędrówka do SH. Czyli z deszczu pod rynnę, chciałoby się powiedzieć. No właśnie - deszcz - czyli świeży i bardzo fajny patent, który wcześniej się w serii nie pojawił. To właśnie on informuje nas jak bardzo mamy w danej chwili przerąbane. Wcześniej to radio informowało nas o czychających na nas zagrożeniach, tym razem funkcję tą pełni stopniowo narastająca ulewa. Kiedy naprawdę ostro leje, to już wiadomo, że shit just got serious i trzeba albo gdzieś się schować (koniecznie w jakimś mieszkaniu) albo po prostu sp*erdalać, bo w tym momencie przeciwnicy atakują nas z każdej strony i w mgnieniu oka robią z nas papkę. W tym miejscu muszę pochwalić designerów, bo maszkary nie wyglądały tak dobrze chyba od czasu pamiętnego SH2. No, przynajmniej te, które ja spotkałem.

Generalnie klimat rozwala. Moment kiedy przeszukujesz - zdawałoby się opuszczony - dom, ale co chwila słychać jakieś odgłosy dobiegające z pokojów obok (szuranie, trzaski, sapanie) autentycznie jeży włosy na tyłku, tym bardziej kiedy wchodzisz do tych pokojów, a tam... nic nie ma. A to i tak jedna z luźniejszych akcji. Jazda kolejką w stronę miasta i makabryczne obrazy, które są nam wtedy podrzucane, albo sekwencje ucieczek przed ścigającym nas "ch*j-wie-czym" to już totalna rozwałka mózgu. W tym miejscu biję pokłony dla nowego kompozytora czyli pana Daniela Lichta, bo ewidentnie sprostał uber-trudnemu zadaniu dorównania mistrzowi Yamaoce. Jego psychodeliczna muza tylko dobija już i tak kompletnie zdruzgotane nerwy.

Żeby nie było zbyt kolorowo to gameplay nieco ssie - pracy kamery pozostawia wiele do życzenia, sterowanie to samo, a walka z potworami przypomina starcie dwóch pijanych żuli spod monopolowego (całe szczęście, że częściej niż walczy się tu ucieka). Grafika z kolei powala... teksturami, efektami i wykonaniem postaci rodem z epoki PS2. Częste loadingi i "zwiechy" przy quick-save również niesamowicie irytują.

Shit, miałem szybko machnąć 2 zdania i wracać do pykania, ale chyba trochę się rozpisałem :pf: Reasumując - w ciągu trzech godzin grania Downpour zdążyło na mnie zrobić wielkie wrażenie, a jako miłośnik wirtualnych horrów jestem już wręcz bliski orgazmu. Biorąc pod uwagę niedobór takich gier na tej generacji, ten Silent podchodzi pod perełkę. Byle tylko reszta przygody utrzymała ten poziom. Fuck this shit, idę grać dalej :yao:

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 13 października 2012 - 02:14

  • 0

#240 AndrzejSon Napisany 14 października 2012 - 17:25

AndrzejSon

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 038 Postów:
Moim zdaniem utrzymuje, w samej końcówce jest trochę więcej walki i naprawdę świetny boss. Ja bawiłem się bardzo dobrze w Silent Hill i bardzo byłem zadowolony, że Vatra Games nie skopali takiej marki , bo bardzo mocno ściskałem kciuki za Czechów. Historia jest niezła, klimat mega za***isty, walki ssą pałkę i grafika też na kolana nie rzuca, ale myślę, że miłośnicy serii się nie zawiedli i wady nie przysłoniły zalet.
  • 0



Inne z tagami: