Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 6

Capcom PS4 PS3 XONE X360 Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1590 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 20:44

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Capcom, the studio behind Resident Evil, loves sequels. That's fine, people love Capcom sequels. How does another Resident Evil game sound?

While in Spain, Capcom's Keiji Inafune apparently said Capcom wants Resident Evil 6 on the market as soon as possible and that there would be news about Resident Evil 6 "shortly".

This isn't the first time that Resident Evil 6 has been mentioned. The game is a complete reboot. Resident Evil 5 producer Jun Takeuchi will not be returning for the sixth entry in the series.

http://kotaku.com/56...ent-evil-6-soon

Tłumacząc dla Czyśka: RE6 nadchodzi, Capcom chce go mieć najszybciej, jak się da i powinniśmy niedługo dostać jakieś nowe informacje. Będzie pieedolnięcie na TGS? No ja myślę. Żółto-niebiescy daliby czadu z tym i nowym DMC smile.gif

Oprócz tego wiemy, że nad grą nie będzie pracował Takeuchi (czyżby Inafking, skoro on o niej mówił?) i ma być w jakiś sposób rebootem. Poprzedni producent powiedział, że na pewno zmieni się mechanika gry, ale czy zresetowana zostanie także fabuła? Szczerze, nie chciałbym. Wystarczy, że w przyszłym roku wychodzi nowy-stary Mortal. Niech dalej brną w to, co już zrobili. Olejmy Parasolkę, zostawmy Weskera w wulkanie, znajdźmy nowe zło.

I teraz najważniejsze pytanie. Czy bez Mikamiego najnowszy Resident będzie takim szokiem, jak czwórka? W końcu, przed jej premierą nikt się spodziewał, że aż tak można ulepszyć TPSy, a tu proszę. Myślę, że wciąż jest szansa na konkretny rozwój i zwrócenie gatunku w innym kierunku, ale nie jestem pewien, czy RE6 będzie trzęsieniem ziemi.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 12 czerwca 2019 - 08:36

  • 0

#2 oranje Napisany 02 września 2010 - 20:46

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Oby tylko coop zostawili na splitscreenie.
  • 0

#3 Gość_Zero_* Napisany 02 września 2010 - 20:47

Gość_Zero_*
  • Goście
RE6 jak RE4 ? OLO^LOL nie ma bata :)
  • 0

#4 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 20:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Oby tylko coop zostawili na splitscreenie.

Amen :) Ale najlepiej bez obowiązkowego partnera, gdy nie ma jak grać z żywym ludziem.
  • 0

#5 Razel Napisany 02 września 2010 - 20:53

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Jak mają zrobić znowu takiego średniaka jak RE5 to niech lepiej tej gry nie wydają ;)
  • 0

#6 Nyjacz Napisany 02 września 2010 - 20:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Jeśli pokażą i DMC5 i RE6, to będzie to pier*****ęcie dwulecia dla mnie. Osobiście - chociaż w piątce przeszedłem w ten sposób grę kilka razy, nie chcę kooperacji. Oby to był faktycznie reboot serii (ale mechaniki, nie fabuły) - chcę strachu, walczenia o każdą apteczkę i nabój. I ciemność. Deszcz. Lasy, komisariaty... Jakiś zastrzyk adrenaliny, napięcia... Trzymam kciuki!
  • 0

#7 Kleksandra Napisany 02 września 2010 - 20:55

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
RE skończyło się na Kill'Em All :ninja:
  • 0

#8 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 20:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Wiecie, nie obraziłbym się na Leona w zamku z pewnym gościem z hakiem :hmmm:
  • 0

#9 Razel Napisany 02 września 2010 - 20:57

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Dobrze by było jakby gra toczyła się nocą jak RE4. To od razu buduje lepszy klimacik niż słoneczna Afryka.
  • 0

#10 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 21:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Mnie ogólnie rozpierducha w słonecznej Afryce nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie, była fajną odmianą. Przyjmę jakikolwiek klimat, byleby grało się na wypasie.
  • 0

#11 krak2610 Napisany 02 września 2010 - 21:06

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Afryka była świetna, ale teraz liczę na powrót do klimatu z poprzednich części. Jednak dla mnie najważniejszą rzeczą jest by gra dawała tak samo mocnego kopa w kooperacji jak Re5. Bo Re5 to tylko i wyłącznie coop. Inaczej ocena tej gry traci co najmniej jedno oczko.
  • 0

#12 Razel Napisany 02 września 2010 - 21:07

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
OLO, zadziwia mnie jak pochlebne recenzje i opinie zgarnia RE5 ;o
  • 0

#13 Kradziej Napisany 02 września 2010 - 21:51

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Jeśli pokażą i DMC5 i RE6, to będzie to pier*****ęcie dwulecia dla mnie. Osobiście - chociaż w piątce przeszedłem w ten sposób grę kilka razy, nie chcę kooperacji. Oby to był faktycznie reboot serii (ale mechaniki, nie fabuły) - chcę strachu, walczenia o każdą apteczkę i nabój. I ciemność. Deszcz. Lasy, komisariaty... Jakiś zastrzyk adrenaliny, napięcia... Trzymam kciuki!

Hmm...
A co powiesz na napinańsko w sporych rozmiarów mieście? Otwartym lub półotwartym, ciągła noc, ulewy, potoki krwi na ulicach, zombiaki, barykadowanie się w domach, ucieczki po dachach. Mniam!
  • 0

#14 Amethyzt Napisany 02 września 2010 - 21:52

Amethyzt

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
Mama nadzieje, ze coop bedzie i zarzadzi. Chcialbym takze bardziej mroczny klimat, niz w RE5. Czas pokaze, pewnie ze dwa lata jak nie wiecej.
  • 0

#15 Krill Napisany 02 września 2010 - 21:58

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Chciałbym napisać, że czekałem długo na ten dzień, ale wcale tak nie było, a o Resident Evil 5 już dawno zapomniałem. Dobrze, że mają być szybko konkrety o sequelu. Naturalnie, jestem już podjarany samym faktem zapowiedzenia zapowiedzi.
  • 0

#16 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 22:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Hmm...
A co powiesz na napinańsko w sporych rozmiarów mieście? Otwartym lub półotwartym, ciągła noc, ulewy, potoki krwi na ulicach, zombiaki, barykadowanie się w domach, ucieczki po dachach. Mniam!

Otwarte miasto, to mogą sobie wsadzić głęboko. Reszta ok.
  • 0

#17 Nyjacz Napisany 02 września 2010 - 22:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
O ile nie lubię otwartych miast, o tyle dobrze zrealizowany pomysł Kradzieja daje killera.
  • 0

#18 Razel Napisany 02 września 2010 - 22:02

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Otwarte miasto, to mogą sobie wsadzić głęboko. Reszta ok.

W RE bieganie i skakanie po dachach? No way, to kompletnie odpada i się nie trzyma kupy.
  • 0

#19 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 22:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Żyjesz jeszcze w czasach PSXa? Przypominam: Resident Evil od czwartej części jest _grą akcji_, więc dobra i dynamiczna rozpierducha jest na miejscu. Nie mówię żeby od razu robić z tego Vanquish, ale fajny, typowo Residentowy klimacik + bieganie i skakanie po dachach byłoby całkiem, całkiem.
  • 0

#20 Razel Napisany 02 września 2010 - 22:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Żyjesz jeszcze w czasach PSXa? Przypominam: Resident Evil od czwartej części jest _grą akcji_, więc dobra i dynamiczna ro***erducha jest na miejscu. Nie mówię żeby od razu robić z tego Vanquish, ale fajny, typowo Residentowy klimacik + bieganie i skakanie po dachach byłoby całkiem, całkiem.

Przeszedłem niezliczoną ilość RE4 ze wszystkimi trybami i przelazłem RE5.
Bieganie po dachach (wieżowców zapewne jakbym w mieście było) kompletnie nie pasuje tu do gejpleja - no chyba że by to zrobili w postaci QTE, o wątpię że by było dobrym pomysłem, a ten motyw bez QTE to już w ogóle byłby nie na miejscu.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 22:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
A w Assassin's Creed grałeś? Kilka dachów za wciśnięciem dwóch przycisków i orgazm. Nie zapominaj też o planowanej przebudowie rozgrywki. Jeśliby tego chcieli, to zrobiliby to bezbłędnie.
  • 0

#22 Kradziej Napisany 02 września 2010 - 22:13

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Bieganie po dachach - w domyśle jakichś bloków, kamienic mieszkalnych. Czyli nie zbyt wysokich budynków. I nie skakanie jak w Prototype, tylko prosty dżamp przez dwu-, trzymetrowy odstęp miedzy budynkami. Wykonywany przez gracza (przycisk akcji kontekstowej), ew. automatycznie przez postać. A za nami banda zombioli!
QTE niech sobie wsadzą gdzie maja ochotę, ale wą z nimi z gier.
  • 0

#23 Raikoh Napisany 02 września 2010 - 22:17

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Shinigami, ale Ty pierdzielisz. Afryka, skakanie po dachach ... Dno totalne. Chcę powrotu do korzeni (podobno tak ma być), chcę jakieś zagadki, chcę to o czym pisał Nyu, chcę ciemność, parasolkę, lasy, komisariat itd. Resident Evil ma być tym co kiedyś + mechanika dopasowana do dzisiejszych standardów, ale na Boga- mniej strzelania niż w RE5- zdecydowanie mniej.
  • 0

#24 Razel Napisany 02 września 2010 - 22:17

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Po RE4 jak zapowiedziano RE5 liczyłem na coś zajebistego. Dostałem grę zwyczajnie dobrą (tylko dobrą). Miał być za***isty tytuł a wyszło jak wyszło. Zobaczymy co z tego będzie, ale nie spodziewam się po tym cudów - no chyba, że gra mnie zaskoczy - z czego byłbym bardzo zadowolony.
  • 0

#25 Cr0ss2500 Napisany 02 września 2010 - 22:19

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
niech pojda pierw w kierunku chodzenia i strzelania jednocześnie (jestem zly), a tak naprawdę, nie przeszkadzało mi to w RE5, zresztą gierka podobała mi sie bardzo jak i wcześniejsze części (calak ^^) i na RE6 czekam, czekam i mam nadzieje, ze spodoba mi się równie tak samo jak piata cześć :) oczywiscie only coop game b!tches.
  • 0

#26 Ryan Napisany 02 września 2010 - 22:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ciekawe, czy tym razem postacie będą miały dwa zwoje mózgowe zamiast jednego i będą w stanie chodzić i strzelać. Na chodzenie, strzelanie i żucie gumy nawet nie liczę. :cf:
  • 0

#27 Raikoh Napisany 02 września 2010 - 22:21

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

i na RE6 czekam, czekam i mam nadzieje, ze spodoba mi się równie tak samo jak piata cześć :) oczywiscie only coop game b!tches.


Ach Ci młodzi którym niedane było zaznać smaku prawdziwych RE :^^: i lubują się teraz w papce syfu.

Edit: Shini, Gyrosy sobie kup, bo bredzisz ostatnio.
  • 0

#28 Cr0ss2500 Napisany 02 września 2010 - 22:25

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
o ironio grałem, we wcześniejsze RE, młody... ,ale to nie znaczy, ze RE5 ma mi się nie podobać, z tego powodu.
  • 0

#29 Giboonm Napisany 02 września 2010 - 22:31

Giboonm

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Ach Ci młodzi którym niedane było zaznać smaku prawdziwych RE :^^: i lubują się teraz w papce syfu.Edit: Shini, Gyrosy sobie kup, bo bredzisz ostatnio.

Popieram ! Jeszcze czego, żeby z RE mi sandbox'a zrobili, ma być mrok nie pewność, wymagające zagadki itd. ;P Skakanie po dachach, Epic Fail...
  • 0

#30 Shinigami Napisany 02 września 2010 - 22:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Shinigami, ale Ty pierdzielisz.

Przepraszam bardzo, ale co jest złego w tym, że piszę jak ja bym tę grę widział? Wolę szybką akcję zamiast horrorów i, biorąc pod uwagę ostatnie dwie gry, raczej mam większą szansę na dostanie tego, co chcę, niż Wy.
  • 0



Inne z tagami: