Skocz do zawartości

Zdjęcie

Golden Sun: Dark Dawn

Camelot Nintendo NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
88 odpowiedzi na ten temat

#61 boromi Napisany 21 października 2010 - 15:48

boromi

    Mokujin

  • Narybek
  • 36 Postów:

Famitsu  :nikogo:


Trzeba też pamiętać, że pierwszy GS dostał od nich 34/40 a drugi - 33/40. Swoją drogą - moim zdaniem dwójka była od jedynki znacznie lepsza (dłuższa, ciekawsza, bardziej rozbudowana).

Odnośnie Dark Dawn - wygląda na to, że będzie jeszcze dłuższe od TLA. 72 djinny (w poprzedniej części prawie połowę mieliśmy domyślnie importowaną z jedynki), 8 postaci (w TLA połowa była od razu wyexpiona i dostawaliśmy ich dopiero w końcówce)... kurczę, zapowiada się rewelacyjnie...!

Nowy trailer w ingliszu:

Ulysses miażdży cyce.
  • 0

#62 kafei Napisany 21 października 2010 - 19:13

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:

Ulysses miażdży cyce.


Wygląda na to, że będą wszystkie summony z obu części ale mam nadzieję, że dodadzą też jakieś nowe. BTW, większość summonów z jedynki i główny motyw muzyczny z walki:



Isaac i Garet będą przez chwilę w drużynie ale nie będzie można ich kontrolować. Szkoda...

Dodany obrazek
  • 0

#63 boromi Napisany 03 listopada 2010 - 00:03

boromi

    Mokujin

  • Narybek
  • 36 Postów:
kafei, nie rozpieprzaj strony... -_-

Jak pewnie wiecie, już od kilku dni dostępny jest rom a na youtube roi się od filmików. Tylko ostrożnie dawkujcie sobie spoilery! :)
  • 0

#64 kafei Napisany 03 listopada 2010 - 18:17

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:

kafei, nie rozpieprzaj strony... -_-


Przecież forum automatycznie zmniejsza obrazki.
  • 0

#65 Godot Napisany 22 listopada 2010 - 21:50

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tylko 7.5 od IGN. Ocena za grafikę 8.0. Tylko. Ogólnie dosyc standardowy jRPG, nic nadzwyczajnego. Szkoda. Piec
  • 0

#66 Pious Napisany 22 listopada 2010 - 22:43

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dla Ciebie nic, dla fanów serii spełnienie marzeń. No prawie, bo już wiem, że gra nie rozwiązuje tych wątków, na których rozwiązanie liczyłem. Poza tym to 100% Golden Sun z usprawnieniami. Już nie mogę się doczekać. Poza tym recenzja jest tragiczna. Główna wada to za długie dialogi. W grze RPG? Ciekawe. 7,5 bez żadnej konkretnej wady jest dość dziwne. Szczególnie patrząc na opinie ludzi, którzy przeszli japońca i dają jej 9 i więcej.
  • 0

#67 kafei Napisany 23 listopada 2010 - 17:27

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
Wszystkie Golden Suny miały za długie dialogi. Mnie najbardziej zdziwił zarzut, że gra nie wnosi nic nowego. Ktoś się na serio spodziewał jakichś innowacji po tej grze?
  • 0

#68 Pious Napisany 23 listopada 2010 - 22:07

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
cała recenzja jest strasznie amatorska. Jakby robiona na szybko. Nic nie mówi o grze niemal, do tego jest bardzo krótka, a to jedna z bardziej wyczekiwanych gier na DS w tym roku. Sądząc po komentarzach ludzi raczej nikomu ta recka nie przypadła do gustu.
  • 0

#69 Pious Napisany 25 grudnia 2010 - 11:20

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Gram juz od około 15h. Każdy kto lubi gsy powinien być zadowolony, bo jest świetnie.
  • 0

#70 Kaxi Napisany 25 grudnia 2010 - 13:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Miałem spędzić święta z DK albo Mikim ale padło na Golden Sun. Nie mogę się oderwać, choć jakimś objawienie gra nie jest. Ale solidnym jrpg bez durnot na pewno.

Z tym ze raz zdarzyło mi się przeniknąć przez obiekt i się zablokować! Byłem nie tyle zły co zaskoczony - w grach Nintendo takie rzeczy się nie zdarzają ;)
  • 1

#71 Pious Napisany 26 grudnia 2010 - 14:12

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Czasem się zdarzają. Mi jak na razie żaden bug nie wyskoczył. Nie mogę się oderwać od tej gry. Czekałem tak długo na kontynuację, że nie jestem w stanie odłożyć gry ze spokojem. Mam już prawie 20h i dalej jest świetnie. W zasadzie gra jest taka sama jak stare dobre gsy, żadnych udziwnień i wielkich zmian. Dla mnie to dobrze, choć wady ma. Szczególnie poziom trudności przeciwników, bo walki są dosłownie żałośnie łatwe.
  • 0

#72 Gość_Kazuo_* Napisany 26 grudnia 2010 - 18:57

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Tak się zastanawiałem nad zakupem tego Goldena, jednak właśnie te podobno żenująco proste walki oraz średniawa fabuła (sugerując się opiniami recenzentów) finalnie mnie od niego odrzuciły. Maybe next time...
  • 0

#73 kafei Napisany 26 grudnia 2010 - 20:10

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:
Walki w tej grze to jakiś żart. Każdy potwór pada po jednej turze. Bossowie podobnie, różnią się tylko ilością HP. Można w ogóle nie używać dżinów czy summonów, wystarczy atakować i ewentualnie leczyć się co kilka tur. Czy ktoś w ogóle testował tę grę przed premierą?
  • 0

#74 Pious Napisany 27 grudnia 2010 - 11:25

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
To fakt, walki są aż za łatwe. Rzeczywiście summony są zbędne. Dopiero pod koniec gry po pewnym wydarzeniu przeciwnicy potrafią ostro dać w kość. Jeśli chodzi o resztę to to dla mnie jedyną wadą. Gra fajnie rozwija serię i tylko czekać na 4 część. Szkoda mi tylko tych walk. Już poprzednim było łatwo, ale tutaj jest tragedia. Do tego zauważyłem, że ogromną większość djinnów jest leczącą, a niewiele mamy ofensywnych. Gs to moja ulubioną gra ever, więc dla mnie i tak jest genialna.
  • 0

#75 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 11:36

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Tym dziwniejsze ze mi się zdarzyło zginąć!! Na pierwszym "bossie" (w sumie bossach) na początku gry. Nie wiem jak to się stało, potem to prawie niemożliwe.

Mi się fabuła podoba nawet, nie jest aż tak typowa.
  • 0

#76 Pious Napisany 27 grudnia 2010 - 11:59

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja zginąłem jedynie pojedynczymi postaciami z 3 razy. Z 2 razy korzystałem z Inn, gdzie w gs 1 i 2 za każdym wejściem do miasta waliłem prosto do karczmy odzyskać siły. Za łatwo jest niestety. Za to miasteczka teraz są świetne i nie ma samych malutkich jednoekranowych wioch.
  • 0

#77 Hellmans Napisany 05 października 2012 - 14:16

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:
Giereczka skończona. Totalnie zmarnowany potencjał niestety :( Gra jest przeraźliwie prosta. Nie żebym tęsknił za Air's Rock z dwójki, ale większość zagadek rozwiązuje się praktycznie sama. Walki też nie stanowią żadnego wyzwania. Fabuła jest nudna, do tego rwie się gdzieś w połowie. Wszędzie czuć recycling: te same przedmioty (do tego jest ich mniej), bossowie poboczni (do których dojście to żadna zagadka, wszystko jest podane na tacy), summony mogę wybaczyć, bo nowe wstawki ryją beret, ale generalnie jest niefajnie. Najbardziej mnie jednak boli muzyka, bo jest przeciętna, do geniuszu kawałków z GBA nie ma żadnego startu. Nie wiem też gdzie się podziało koloseum. Co jest fajne? Grafika jest śliczna: kolorowa, szczegółowa, na żywo wygląda super, co mnie strasznie ucieszyło bo gra na zrzutach wyglądała słabo. Do tego oczywiście walka daje rade, animacje są śliczne, każda broń ma swój własny wygląd i nowe powery, pakowanie postaci daje fun. Mam podobne wrażenie jak po Advance Wars: Days of Ruin - jak ktoś do Dark Dawn podchodzi na sucho, to gra pewnie mu się spodoba, ale po epickiej jedynce i dwójce gra wydaje się marną próbą odkurzenia serii, ma się to uczucie że powstała trochę na siłę. Szkoda.





Ale postacie wymaksowałem :cf:
Dodany obrazek
  • 0

#78 Pious Napisany 05 października 2012 - 15:05

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Prawda, po 1 i 2, DD jest jak AW:DoR. Może lepiej, ale nieznacznie. Mi osobiście jako fanowi serii (GS to moja najlepsza gra ever) podobało się do połowy. Liniowo, ale fajnie, a potem jest tragedia. Gdzieś kompletnie zaginął motyw vortexów, który wydawał się być główną siłą napędową fabuły. Niepotrzebnie też zubożyli tą grę względem TLA. Kurde, szkoda, bo czekałem na nią 8 lat i wyszła taka se.
  • 0

#79 anerys Napisany 13 listopada 2013 - 15:24

anerys

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

Mam pytanko, czy ta gra pójdzie na starym modelu DS (classic)?

 

Na jakim starym pójdzie na 100%? 

 

PS nie jestem geekiem konsolowym, także proszę o proste odpowiedzi i mogą być obrazki ;-)


Ten post był edytowany przez anerys dnia: 13 listopada 2013 - 15:33

  • 0

#80 Hellmans Napisany 13 listopada 2013 - 15:32

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Oczywiście, że odpali.


  • 0

#81 anerys Napisany 13 listopada 2013 - 15:33

anerys

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

No to mam problem, bo mi nie widzi roma :(


  • 0

#82 Hellmans Napisany 13 listopada 2013 - 15:36

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Wyjdź :fp:


  • 0

#83 anerys Napisany 13 listopada 2013 - 15:42

anerys

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

O co Ci chodzi  :xd:

Jeśli to na górze miało być ironią, to trochę nietrafiona. Nie używam konsol na co dzień. Gram dorywczo w wolnej chwili. Dlatego zapytuję normalnie, na czym mi ta gra pójdzie. Rozumiem, że sporo wiesz, ale nie każdy musi, a fora chyba istnieją po to, żeby pytać. :P

 

edit:

dobra, mam, anyway, Twoja odpowiedź mnie na coś tam naprowadziła. Dzięki. Wygląda na to, że albo konsolka się zużywa albo romek ma trzaski. Przy trzymaniu roma w slocie do końca załapało. Teraz nawet chodzi bez trzymania.


Ten post był edytowany przez anerys dnia: 13 listopada 2013 - 16:07

  • 0

#84 Danteusz Napisany 13 listopada 2013 - 16:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Na tym forum pytania co do sposobów odpalania pirackich wersji są zabronione.


  • 0

#85 anerys Napisany 13 listopada 2013 - 16:07

anerys

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

To jest oryginał. Sorry, Winnetou.


  • 0

#86 Danteusz Napisany 13 listopada 2013 - 16:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Jeśli tak to ok, napisałeś to w sposób który sugeruje pirata


  • 0

#87 ACZ Napisany 13 listopada 2013 - 16:50

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

anerys, to są carty, nie romy. ;]

 

czasami tak bywa, że carta trzeba kilka razy włożyć, aby w końcu zaskoczył.


  • 1

#88 anerys Napisany 14 listopada 2013 - 20:26

anerys

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

OK, dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Konsolkę i tak trzeba będzie niedługo zmienić, bo się ekran już ledwo trzyma, ale problem z grą rozwiązany ^^


  • 0

#89 Hellmans Napisany 14 grudnia 2019 - 14:37

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Starych tematów nie ma to zostawię tutaj - zacząłem oglądać coś co mi zalega na liście "do obejrzenia" na yt od dłuższego czasu, czyli 6h speedrun The Lost Age. Obejrzałem ponad godzinę i póki co koleś po odwiedzeniu Piersa w więzieniu przeskoczył do Kibombo gliczując przejście między kontynentami, zrobił Kibombo (przy okazji - zagadka w "głowie" zmienia się wraz z imieniem gracza) i wrócił do Piersa w więzieniu mając Piersa w drużynie :D Ciekawe jak bardzo popsuje gierkę jak odblokuje statek.

 

Jak kogoś:

 

2:54:14 Kolo rozwala serpenta bez fabularnego osłabiania go, niedopakowanym teamem, w 3 tury (2 na zdjęcie resów i przeżycie, 3 summony) :bowdown:


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 14 grudnia 2019 - 17:43

  • 2



Inne z tagami: