Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
316 odpowiedzi na ten temat

#181 cwany-lis Napisany 12 lipca 2008 - 18:23

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
A sama walka z Mantisem trwa coś koło 20 minut :( i polega w kółko na wałkowaniu tego samego procederu - leżeć, wstać, zasadzić kopa, położyć się - istnieje jakiś dobry hint by załatwić go raz dwa ? Bo np. z Ravena za pierwszym razem zbiłem w 3 minuty chyba - miny i stinger i "uczta dla wron" gotowa :lol:

A sam wątek z FOXdie jest prześwietny :tak:
  • 0

#182 Gość__* Napisany 12 lipca 2008 - 20:09

Gość__*
  • Goście

A sama walka z Mantisem trwa coś koło 20 minut :( i polega w kółko na wałkowaniu tego samego procederu - leżeć, wstać, zasadzić kopa, położyć się - istnieje jakiś dobry hint by załatwić go raz dwa ? Bo np. z Ravena za pierwszym razem zbiłem w 3 minuty chyba - miny i stinger i "uczta dla wron" gotowa :lol:

Jak przełożysz pada do drugiego portu w konsoli to Mantis będzie wyłapywał każdy cios wymierzony przez Snake'a, a nie jak standardowo tylko niektóre - to skutecznie skraca czas walki.
  • 0

#183 oranje Napisany 12 lipca 2008 - 21:23

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

ps. "Prezydent" to George Sears aka Solidus Snake ?

Tak. A tak swoja droga to dlaczego Campbell wspołpracował z Amesem i okłamywał Snejka, jakiego mieli na niego haka, bo nie pamietam?
  • 0

#184 phsx Napisany 12 lipca 2008 - 21:50

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Z Amesem?
  • 0

#185 oranje Napisany 12 lipca 2008 - 21:52

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Może cos pokreciłem. W każdym razie w ITDiSM jest napisane, że to on chyba dowodził akcją. Mniejsza z tym. W każdym razie dlaczego okłamywal Snejka?
  • 0

#186 phsx Napisany 12 lipca 2008 - 22:14

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Pod koniec gry Jim Houseman - sekretarz obrony, obejmuje kontrolę nad misją i aresztuje Campbella. Zdaje się on użył Campbella do zmuszenia Snake'a w udziale w misji pod groźbą zabicia Meryl. Campbell od początku wiedział, że Pentagon wysyła Snake'a żeby ten zainfekował i wyeliminował kluczowe postacie FoxDie'em, co pozwoliłoby Pentagonowi odzyskać Metal Geara i ciała Geneome Soldiersów, jednak Naomi programując FoxDie zmieniła coś w jego kodzie bez niczyjej wiedzy, jednak nawet w końcowej rozmowie nie ujawnia nam dlaczego wirus nie zabił też Snake'a.
  • 0

#187 cwany-lis Napisany 13 lipca 2008 - 10:57

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
A jak to się stało, że Solidus Snake jest tak bliźniaczo podobny do Solid Snake'a ?
  • 0

#188 oranje Napisany 13 lipca 2008 - 11:00

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Bo to jego bliźniak? Trzeci klon BB.
  • 0

#189 cwany-lis Napisany 13 lipca 2008 - 11:24

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
To wiem, pytałem się by ukoić swe niecne rozważania - w takim razie Solidus został stworzony do roli marionetki w rękach Patriotów ?
  • 0

#190 oranje Napisany 13 lipca 2008 - 12:04

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Chyba tak, niejestem pewien. Aczkolwiek jak wiadomo nie bardzo dał sie manipulowac i postanowił ich pokonac w SoL. Poczekamy co Physx napisze ;)
  • 0

#191 phsx Napisany 13 lipca 2008 - 17:53

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Jak wiemy z zakończenia MGS1 Solid i Liquid nie byli idealnymi kopiami BB - Solid miał recesywne geny, Liquid dominujące, a idealnie wyważoną mieszanką tych genów był właśnie Solidus. Z tego powodu 3 wąż starzeje się znacznie szybciej niż Solid, co widać w 2. Był stworzony też w ramach projektu Les Enfantes Terribles, ale praktycznie nic więcej na ten temat nie wiadomo. Jako prezydent używał Ocelota żeby zaaranżować Shadow Moses, ale po tym skandalu musiał się wycofać ze stanowiska i wkurzył się na Patriotów bo kontrolowali nawet urząd prezydenta.
Jeśli gralibyście w MGS4 to by można było znacznie więcej powiedzieć ale niestety to wszystko spoliery :)
  • 0

#192 Gość__* Napisany 13 lipca 2008 - 18:02

Gość__*
  • Goście

Jak wiemy z zakończenia MGS1 Solid i Liquid nie byli idealnymi kopiami BB - Solid miał recesywne geny, Liquid dominujące

Coś Ci się pomyliło, bo było na odwrót - między innymi dlatego Wonsz Solidny ma ciemne włosy, a Wonsz Płynny ma włosy jasne ;)
  • 0

#193 phsx Napisany 13 lipca 2008 - 18:06

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Założymy się o kratę piwa? :) Nie pamiętasz rozmowy Ocelota z Solidusem na końcu?
  • 0

#194 oranje Napisany 13 lipca 2008 - 18:13

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Na końcu mowią cos o tym, że Liquid do końca myslał, że jest tym "gorszym".
  • 0

#195 Kradziej Napisany 13 lipca 2008 - 19:13

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Backstory: przechodze MGS3, stwierdzam, ze muszę mieć MGS1. Kupuję go. Gram 5:36 godzin. Idę na obiad i wyłączam konsolę (gieram na PS2).
Problem właściwy: zjadłem obiad (niezły), odpalam PS2, włączam grę, daję load game, wybieram save file (tylko jeden robiłem więc wyboru nie mialem). Pojawia się gustowny napis "loading", ja robie w majty z wrażenia ("już za chwilę!...") i nagle bach: "An error ocurred while loading the game". What the hell? Wczesniej wczytywała się normalnie... ratunku :cry:
  • 0

#196 Gość__* Napisany 13 lipca 2008 - 19:35

Gość__*
  • Goście

Założymy się o kratę piwa? :) Nie pamiętasz rozmowy Ocelota z Solidusem na końcu?

To jakim cudem geny recesywne mogły spowodować ciemną barwę owłosienia Węża Solidnego i odwrotnie - dominujące = jasność ze wszech miar? Oo Myślałem, że podstawy genetyki znam, ale chyba niezbyt :P
  • 0

#197 oranje Napisany 13 lipca 2008 - 20:03

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
A Solid przypadkiem nie ufarbowal włosow?
  • 0

#198 Gnato Napisany 13 lipca 2008 - 20:11

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Kradziej: o jakie "loading" chodzi - o czytanie z karty, czy z płyty? Jak z karty to spróbuj przerzucić stan na kartę z PS2, sformatować tę z jedynki i zrzucić ponownie. Jesli to płyta, oddać do renowacji.

Bzdursky: abstrachując od podstaw genetyki, co jak co, ale to, że Solid ma geny recesywne, a nie dominujące zapamiętałem bardzo dokładnie właśnie dlatego, że wydało to mi się dziwne. Tak mówi Naomi, z nią kłócić mi się nie wypada. :)
  • 0

#199 Gość__* Napisany 13 lipca 2008 - 20:15

Gość__*
  • Goście
Wyszedłem na JedynkowoMetalgirową lamę :( Pamiętam, że Ocelot mówił na końcu o tym, że Liquid myślał, że jest tym gorszym, ale jakoś nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi...
  • 0

#200 Kradziej Napisany 14 lipca 2008 - 09:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Kradziej: o jakie "loading" chodzi - o czytanie z karty, czy z płyty? Jak z karty to spróbuj przerzucić stan na kartę z PS2, sformatować tę z jedynki i zrzucić ponownie. Jesli to płyta, oddać do renowacji.

Chodzi o loading zapisanego stanu gry, czyli że z karty ;)
Dzisiaj zrobiłem jak mówiłeś: skopiowałem save MGSa na kartę od PS2, tą od jedynki opróżniłem (save po save'ie, bo nie widziałem tam opcji formatowania o_O), wrzuciłem tam z powrotem MGSowy zapis gry, odpalam grę, wybieram ten sejw i znowu: tam, gdzie powinien być napis "completed" jest paskudny i perfidny "error" :cry:
Dla pewności zapodałem nową gręi ją zapisałem. Wczytała się normalnie.
Bóg nie chce żebym przeszedł MGSa :cry:
  • 0

#201 phsx Napisany 14 lipca 2008 - 11:22

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Bzdrusky pewnie nie oglądało się briefingu w MGS1? Snake ma identyczne włosy co Liquid, dopiero przed samą akcją ścina je i farbuje.
Kradziej, ja grałem na epsxe na PC i polecam Ci - nie ma szans na żadne krachy.
  • 0

#202 Gość__* Napisany 14 lipca 2008 - 11:52

Gość__*
  • Goście
Phys - oglądałem, ale nie skojarzyłem... Faktycznie, było coś takiego.
  • 0

#203 Gnato Napisany 14 lipca 2008 - 13:38

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Kradziej - jest taka możliwość, że coś przerwało wtedy sejwowanie? Graj od początku - rozmowy przez codec możesz przewijać i wiesz co masz robić. Przy sejwowaniu módl się, żeby prądu nie wyłączyli :) Wierzymy w ciebie, dasz radę.

physx - pamiętasz może, czy jakoś to farbowanie było uzasadnione? Ścinanie rozumiem, ale jako blondyn lepiej by się wtapiał w śnieg. :)
  • 0

#204 phsx Napisany 14 lipca 2008 - 14:32

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Nic na ten temat zdaje sie nie bylo mowione, wiec oficjalnych potwierdzen brak. :P
  • 0

#205 Kradziej Napisany 14 lipca 2008 - 15:41

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Kradziej - jest taka możliwość, że coś przerwało wtedy sejwowanie? Graj od początku - rozmowy przez codec możesz przewijać i wiesz co masz robić. Przy sejwowaniu módl się, żeby prądu nie wyłączyli :) Wierzymy w ciebie, dasz radę.

Niet. Sejwowanie było czyściutkie - po pierwszym spotkaniu ze Snajperską Wilczycą. Potem wpadłem w zasadzkę sobie, podczas tortur dowiedzialem się, że pora na obiad, dalem sie zabic i wylaczylem konsolę... No cóż, będę musiał zacząć od nowa, teraz powinno juz pójśc szybko, na dodatek bede zapisywał grę na kilku slotach zawsze - na wszelki wypadek.
W ostateczności zagram na emu, tak jak radził physx.
Dzięki za pomoc wszystkim 8)
  • 0

#206 Gość__* Napisany 15 lipca 2008 - 07:22

Gość__*
  • Goście

Nic na ten temat zdaje sie nie bylo mowione, wiec oficjalnych potwierdzen brak. :P

A nie było przypadkem tak, że Solid sciął i zafarbował włosy ponieważ chciał się jak najbardziej rożnić od swojego brata i nie być utożsamianany z jego osobą? Przecież sam Snake w MGS1 stwierdził, że nigdy nie miał 'rodziny' - może dlatego zmienił image bo chciał być konsekwentny?
  • 0

#207 Wredna Napisany 15 lipca 2008 - 09:23

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Nic na ten temat zdaje sie nie bylo mowione, wiec oficjalnych potwierdzen brak. :P

A nie było przypadkem tak, że Solid sciął i zafarbował włosy ponieważ chciał się jak najbardziej rożnić od swojego brata i nie być utożsamianany z jego osobą? Przecież sam Snake w MGS1 stwierdził, że nigdy nie miał 'rodziny' - może dlatego zmienił image bo chciał być konsekwentny?

No właśnie. Mnie też się tak wydaje.
  • 0

#208 oranje Napisany 15 lipca 2008 - 16:36

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
I mi także.
  • 0

#209 phsx Napisany 16 lipca 2008 - 23:22

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Nie wiem, nie przypominam sobie zeby gdzies bylo mowione ze chcial sie odciac od liquida, ze nie ma rodziny to pamietam. Chyba ze to takie przypuszczenia (jak moje wczesniej). Damn musze zagrac znowu bo pamiec plata figle.
  • 0

#210 f5k Napisany 17 lipca 2008 - 00:45

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Kradziej-> Nie graj na emu, tam nie ma wibracji a niektórych momentów w grze sobie nie moge jakoś wyobrazić bez wibry, graj na PS2, jeśli masz Slima to rada nie trzymaj cały czas karty pamięci w slocie, bo PS2 Slim tak jak PS1 Slim czyli PSOne ma taką wade że sie nagrzewa dużo bardziej niż wcześniejsze duże wersje PS1 i PS2, trzymaj w slotach tylko to co konieczne czyli w przypadku MGS1- Duala 2 w slocie, a karte włóż na chwile i jak już sie wczyta stan gry i sie załaduje etap gdzie skończyłeś to wyjmij memorke, bo ja pamiętam że mi jedna memorka sie zepsuła bo ją ciągle trzymałem w slocie a potem jak wyłączyłem konsole to karta była gorąca i to samo wejście pada.
I jeszcze jedno jak grasz na PS2 w MGS1 to wiedz jedno, savuj często bo czasem było tak że MGS1 pokazał napisy i po napisach sie zacieło i nie da sie zrobić save po zakończeniu gry czyli nici z oglądania filmików w menu gry po przejściu gry ale to sie dzieje czasem wiec nie zawsze sie zacina wiec jak bedziesz miał save prawie końca gry to odpalasz save znowu i powinno sie nie zaciąć tym razem i wszystko bedzie grać wiec bedzie git.
  • 0