Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
316 odpowiedzi na ten temat

#151 f5k Napisany 28 maja 2008 - 19:54

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ostatnio pare dni temu przechodziłem MGS1 na PS3 z DS3 oczywiście i nie wiem co sie ze mną dzieje ale coś mnie już MGS1 nudzi, grafa jaka jest każdy widzi niby mam filterki zmiękczające obraz i grałem specjalnie na TV SD bo na HDTV piksleoza razi bardziej. Zrobiłem 5-6 savów podczas gry i poprostu było tak że gram od początku, bez przyspieszania cut scenek i codecowych rozmów, po walce z Ocelotem save i odpoczynek od gry dość długi, zaczynam znowu pochodze do walki z Ninją wygrywam i save i odpoczynek, i tak wyszło że dopiero od walki z Hindem zaczołem grać aż do końca gry. Poprostu tak grałem bo jak mi sie jakoś nudził już ten MGS bo już to znam na pamięć i dziwie sie sam sobie że chyba ani raz nie przeszedłem gry tak żeby tylko grać bez oglądania cut scenek i bez rozmów codecowych. Ale coś mi sie zdaje że do MGS1 wróce dopiero za jakiś długi czas o ile nie za pare lat.
  • 0

#152 Shinigami Napisany 28 maja 2008 - 20:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Właśnie skończyłem jedynke. Dobrze, że ją kupiłem, przypomniałem sobie trochę rozmów które wypadły mi z głowy.
Pikseloza na LCD nie jest taka zła, większe skrzywienie miałem odpalając po raz pierwszy Snake Eatera o_O Ale co fakt, to fakt, jakoś gra po tylu latach jest lekko... nudnawa. Gameplay jest zbyt przestarzały ;)
  • 0

#153 oranje Napisany 28 maja 2008 - 21:44

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja ostatnio przeszedłem jedynke po kilku latach. I potwierdzam wasze wnioski. O ile historia wciąga niesamowicie, ale gameplay lekko nudnawy. Walki z Bossami jeszcze sa ok, ale zwykła gra troche nudzi.
  • 0

#154 Gość__* Napisany 29 maja 2008 - 09:39

Gość__*
  • Goście
Marudy, ja ostatnio przeszedłem MGSa i twierdzę, że nic a nic nie stracił ze swojej grywalności.
  • 0

#155 Gnato Napisany 29 maja 2008 - 10:00

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Fabuła i głosy są boskie, gra do pewnego momentu też daje radę, ale druga płyta, a dokładniej hangar Rex'a to jeden wielki, sztuczny przedłużacz zabawy. Pomysł z kartami jest niezły ale sprowadza się do spędzenia pół godziny biegając po rusztowaniach Rex'a i oglądając ekrany ładowania.

Klimat niesamowity ale jako uber- fan wszystkich części muszę przyznać, że powrót do gameplayu jedynki jest bolesny. Zresztą tak samo jest z Tomb Raiderem, dlatego zagrywałem się w Anniversary.
  • 0

#156 Shinigami Napisany 01 lipca 2008 - 21:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Wiecie, jestem w połowie metalowej książki i już naprawdę nie mogę od niektórych idiotyzmów. No ale o tym zaraz.
Cała kniga napisana jest w bardzo amerykańskim stylu przez autora kilku tomów Splinter Cell. Niestety to widać. Głupie dowcipy, brak tej lekkości prowadzenia akcji, wulgarny język. Ech, nie chcę mi się opisywać, przepiszę kilka przykładów co ciekawszych kawałków.

- pamiętacie jak wyglądała rozmowa Meryl ze Snakiem przed otworzeniem drzwi hangaru, co? Dowiedziała się, że on to on, pożartowali sobie, widać było jej uwielbienie. To tu tak nie ma. Dwie wypowiedzi Meryl:
(o otworzeniu drzwi i znajdowaniu sprzętu do tego) "Mister, by the time you'ce found the security system, they'll have already launched a nuke."
"It's a civilian base. For development of the Metal Gear. Do you kno what that is?"

- podczas ich pierwszego spotkania Snake powiedział Meryl, że ma oczy żółtodzioba, prawda? W książce tego nie było. Ale co ciekawe przy wsadzeniu później tekstu z gry Meryl jednak wspomina "Oh, right. Rookies eyes, huh?"

- sama walka Snake'a z Mantisem. W skrócie wyglądała tak: Mantis opanowuje Meryl, Wąż sprzedaje jej lepa i dziewczyna pada. Później pokazuje mu się Miller i idą razem do lunaparku. Okazuje się, że Snake chodził tam za młodu. Ogólnie iluzja całkiem fajna i robiąca Wężowi wodę z mózgu. Jak się z niej wyrwał, to Mantis zaczął rzucać meblami, Snake go powyzywał od odmieńców i innych zjebów, Mantis jego też niezbyt szanował, wreszcie Wężuś do niego strzelił dwa razy. Mantis podniósł Meryl by zabiła się, Snake strzelił mu w kolano. Przez cały czas obaj po sobie jechali. Nagle gadka wyjęta z gry i nastrój się zmienia, Mantis przeprasza, Snake jest miły. Ech...

- podczas tortur Ocelot nie ma uciętej dłoni zawiniętej bandażem. Ma protezę dłoni. Ciekawe tylko skąd.

I to tylko kilka głupich przykładów, takich rzeczy jest więcej. Oprócz tego są małe przeinaczenia, Snake dużo zabija i zachowuje się jak burak. A później nagle wychodzą teksty z gry i jeden obraz Węża nie pasuje kompletnie do drugiego. Ale nie powiem, czytanie, że Snake gdzieś tam wchodzi i widzi kilku strażników, a ja sobie to sam w głowie układam w obraz z gry jest niczego sobie :)

A teraz coś milszego. Książka jest w większości zgodna z nowościami z czwórki. Wiemy więc, że doktor Clark to kobieta (szkoda tylko, że Naomi też to wie, kłóci się ten fakt z rzeczą z MGS Database), Mantis strzela też całkiem fajną przepowiednię:
"Wait... I see you... Must be decades fron now... You are old... with a gun in your mouth..."
Widać światełko w tunelu? ;)
  • 0

#157 phsx Napisany 02 lipca 2008 - 22:06

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
To trochę głupio to wyszło chyba :| Np. z Naomi to bez sensu powinno być jak w oryginale a nie wywrócili wszystko do góry nogami... Przekonam się wkrótce bo też będę miał.
  • 0

#158 vagrant3 Napisany 03 lipca 2008 - 09:45

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
a gdzie takie książki dają?
  • 0

#159 oranje Napisany 03 lipca 2008 - 10:00

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Wiem, że na Zanzibarze zbierali zamowienia.
  • 0

#160 Shinigami Napisany 03 lipca 2008 - 19:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Musielibyście pogadać z Kulem, może jeszcze będzie się w to bawił.
  • 0

#161 Gość__* Napisany 03 lipca 2008 - 20:18

Gość__*
  • Goście
http://www.play-asia...2qa8-43-7y.html

Można zamówić stąd. Szybko, tanio i bezpiecznie.
  • 0

#162 oranje Napisany 03 lipca 2008 - 21:41

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Wiemy więc, że doktor Clark to kobieta

To on/ona badała Gray foxa?
  • 0

#163 Shinigami Napisany 04 lipca 2008 - 09:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Wiemy więc, że doktor Clark to kobieta

To on/ona badała Gray foxa?

Badała? Przerobiła go na to czym jest, a nie tylko badała :P
  • 0

#164 phsx Napisany 04 lipca 2008 - 09:54

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A potem Frank ... wiecie co zrobił, ale to dopiero w MGS4. 8)
  • 0

#165 Shinigami Napisany 04 lipca 2008 - 09:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Nie no, w sumie to wiadomo, że uciekając zrobił rozróbę i zabił panią doktor ;)
  • 0

#166 oranje Napisany 04 lipca 2008 - 12:09

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
No to masz szczeście, że jest o tym mowa w jedynce xD Bronie sie przed spoilerami z GotP, ale nie wiem jak dlugo dam rade :P A Naomi przypadkiem z doktor Clark nie wposlpracowała czy cos?
  • 0

#167 Shinigami Napisany 04 lipca 2008 - 12:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Nie.
  • 0

#168 cwany-lis Napisany 08 lipca 2008 - 18:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
kochani, książkę można zamówić tu ! http://www.empik.com... ... d1322511,p

co ja niniejszym uczyniłem, empik jest fajny - wybierając dostawę do ich salonu nie płacimy za przesyłkę :tak:
  • 0

#169 MonsieurWoland Napisany 08 lipca 2008 - 19:05

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Marudy, ja ostatnio przeszedłem MGSa i twierdzę, że nic a nic nie stracił ze swojej grywalności.


Zatwardziały fanboj :foch:
  • 0

#170 Gość__* Napisany 08 lipca 2008 - 19:15

Gość__*
  • Goście

Marudy, ja ostatnio przeszedłem MGSa i twierdzę, że nic a nic nie stracił ze swojej grywalności.


Zatwardziały fanboj :foch:

Nie :cry: Spytaj Lisa, że to nieprawda, on też gra teraz :( To Wy marudzicie, o! :foch:
  • 0

#171 cwany-lis Napisany 08 lipca 2008 - 19:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
marudzą jak czerstwe czereśnie :foch: gra ma MOC 111!!! o czym piszę w "w co teraz gracie"
  • 0

#172 cwany-lis Napisany 10 lipca 2008 - 16:25

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
Skończyłem. 10 godzin [ale jakby odjąć jedną za te kody PAL to ;)]. I mimo, że fabułę znałem już jako-tako i pobieżnie to kilka razy historia mnie zaskoczyła. Jest bardziej kompletna, jaśniejsza i solidna niż w dwójce. Pod względem konstrukci i wyważenia akcji i scen dialogowych to moim zdaniem wzór. Jedynka nie jest w żaden sposób przeładowana akcją jak trójka ani też nie posiada przegadanych momentów jak monologi w dwójce :tak: Pewnie wychwalał bym ją pod niebiosa i psocił na Raidena gdyby był to moj pierwszy MGS ... ale nie był i nadal mam sentyment do Son's of Liberty.

Jestem natomiast ciekaw jak to jest z Meryl - z bazy uciekałem z Otaconem mimo, że w czasie walki z Liquidem [szkoda mi go bo jego argumenty bardziej do mnie przemawiały] zdażyłem go pokonać raz, dwa - OCB ?
  • 0

#173 Aras Napisany 10 lipca 2008 - 16:28

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
o tortury, trz abyło je wytrzymac by zakonczyć grę z Meryl u boku.
  • 0

#174 MonsieurWoland Napisany 10 lipca 2008 - 16:48

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Jestem natomiast ciekaw jak to jest z Meryl - z bazy uciekałem z Otaconem mimo, że w czasie walki z Liquidem [szkoda mi go bo jego argumenty bardziej do mnie przemawiały] zdażyłem go pokonać raz, dwa - OCB ?


Aras ma racje. Nie chciało Ci się przetrwać kolejnej fazy tortur. Żaden z Ciebie chyży sportowiec :foch: Pozatym pewnie ominął Cie jeden z najsławniejszych motywów przebijania 4 ściany!!!oneone1111elven
  • 0

#175 Gość__* Napisany 10 lipca 2008 - 16:48

Gość__*
  • Goście
W demo MGS dolaczone do CDA zagrywalem sie godzinami. Wszystkie gry z tej serii odswieze jak juz bede mial MGS4 GotP.
  • 0

#176 vagrant3 Napisany 10 lipca 2008 - 17:28

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Jest bardziej kompletna, jaśniejsza i solidna niż w dwójce. Pod względem konstrukci i wyważenia akcji i scen dialogowych to moim zdaniem wzór. Jedynka nie jest w żaden sposób przeładowana akcją jak trójka ani też nie posiada przegadanych momentów jak monologi w dwójce

Dokładnie to samo myślę o fabule tej części, ale nikt mnie nie słucha :(

Cwany graj jeszcze raz, albo ładuj sejwa sprzed tortur!
  • 0

#177 cwany-lis Napisany 10 lipca 2008 - 22:22

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:

Aras ma racje. Nie chciało Ci się przetrwać kolejnej fazy tortur. Żaden z Ciebie chyży sportowiec :foch: Pozatym pewnie ominął Cie jeden z najsławniejszych motywów przebijania 4 ściany!!!oneone1111elven


Faktycznie po drugiej próbie wcisnąłem select bo grałem trochę "na pałę" by poznać fabułe - na rozkimanie detali przyjdzie jeszcze czas i na pewno przejdę całość jeszcze raz w wakajce.

Z tymi ścianami to chodzi ci o c4 i te niebieskie miejsca ?

ps. "Prezydent" to George Sears aka Solidus Snake ?

ps2. mam nadzieję na remake wojny w Zanzibarze bo biorąc pod uwagę nawiązania z części pierwszej jak i "update" pewnych wydarzeń w czwórce to nie ma bata - Kojima musi ta historię opowiedzieć jeszcze raz dla nowego pokolenia ery playstation :tak:
  • 0

#178 MonsieurWoland Napisany 10 lipca 2008 - 22:34

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Z tymi ścianami to chodzi ci o c4 i te niebieskie miejsca ?


Nie. W PSXE od dawna jest hype na gry przebijające 4 ściane. Twórca gry komunikuje się bezpośrednio z graczem, pomijając głównego bohatera. W MGS doktor Naomi, po torturach, mówi żebyć przyłożył sobie pada do ramienia ponieważ to pozwoli jej ukoić Twój ból.
  • 0

#179 cwany-lis Napisany 10 lipca 2008 - 23:01

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
ach to :tak: albo Psycho Mantis gdy rozkazuje nam polożyć pada na ziemi by udowodnić swe możliwości - 10 lat temu to mogło robić wrażenie :)
  • 0

#180 Gość__* Napisany 12 lipca 2008 - 10:11

Gość__*
  • Goście

ach to :tak: albo Psycho Mantis gdy rozkazuje nam polożyć pada na ziemi by udowodnić swe możliwości - 10 lat temu to mogło robić wrażenie :)


Na mnie to robi wrazenie do tej pory. Zebyscie widzieli miny moich kolegow jak walczylem z Mantisem. Bezcenne!
  • 0