Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda Switch PS4 PS3 XONE X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3119 odpowiedzi na ten temat

#1 Ryan Napisany 12 grudnia 2010 - 02:25

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Sequel do Obliviona zapowiedziany na VGA. Premiera 11/11/11. More info soon. ;]

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 15:26

  • 0

#2 Godot Napisany 12 grudnia 2010 - 02:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Czekam! Klimat fantasy zdecydowanie bardziej odpowiada mi niż postnuklearny. Ale pewnie Bethesda wprowadzi jakiś "innowacyjny" patent, który kompletnie zniszczy świetną grę. Inaczej nie byliby Bethesdą :/
  • 0

#3 Cr0ss2500 Napisany 12 grudnia 2010 - 04:06

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
Ciekawe, czy śmigać juz będzie na ID Techu 5 ... :rolleyes:
  • 0

#4 xell Napisany 12 grudnia 2010 - 04:31

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Gamebryo
  • 0

#5 Raikoh Napisany 12 grudnia 2010 - 04:45

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Trailer.



Czyli miałem rację. 2 lata temu w temacie Obliviona pisałem, że Bethesda opatentowała nazwę "Skyrim" i taki najprawdopodobniej będzie podtytuł TESV. No i taki jest.
2011 będzie najwspanialszym rokiem :)
  • 0

#6 Chestitty Napisany 12 grudnia 2010 - 06:59

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:
Bo to z pewnością trafi na półki 11 listopada, w czasie gdy wyjdzie następne Call of Duty :lol:.
  • 1

#7 Raikoh Napisany 12 grudnia 2010 - 07:05

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Bo to z pewnością trafi na półki 11 listopada, w czasie gdy wyjdzie następne Call of Duty :lol:.


A dlaczego nie? Przecież to inny gatunek i całkiem inni odbiorcy. Masa ludzi czekana na TESV i mają gdzieś CoD'a.
No chyba, że patrzysz pod kątem cebulaków "olo mam na jedną grę, kupuję CoD'a", ale zachodnia EU czy NA- kupi w tym okresie TESV, CoD i zapewne jeszcze z pięć innych tytułów biorąc pod uwagę listopad/grudzień :cf:
  • 0

#8 Kradziej Napisany 12 grudnia 2010 - 09:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Uuu... pora wreszcie porządnie zabrać się za Obliviona... tylko kiedy ja mam to zrobić? :D
  • 0

#9 MonsieurWoland Napisany 12 grudnia 2010 - 09:55

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Czekam! Klimat fantasy zdecydowanie bardziej odpowiada mi niż postnuklearny. Ale pewnie Bethesda wprowadzi jakiś "innowacyjny" patent, który kompletnie zniszczy świetną grę. Inaczej nie byliby Bethesdą :/


Obstawiam forme zapisu w postaci jednego nadpisujacego sie autosave'a :^^:
  • 0

#10 Cudak Napisany 12 grudnia 2010 - 11:16

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
No i jest motywacja żeby w końcu tego Obliviona kupić :^^:
  • 0

#11 phsx Napisany 12 grudnia 2010 - 11:20

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Klimat - widoczki, krajobrazy w TES:IV były zacne ale gra z tego była słaba i nudna. Mam nadzieję, że Skyrim będzie lepsze.
  • 0

#12 torq314 Napisany 12 grudnia 2010 - 12:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Klimat - widoczki, krajobrazy w TES:IV były zacne ale gra z tego była słaba i nudna.


nie bardziej nudna niż każdy poprzedni i następny rpg od bethesdy. poza tym jeśli już komentujesz to precyzuj - nudna może była "fabuła", ale nie gra, skoro "klimat i krajobrazy" miała zacne. Twoja opinia jest więc słaba i nudna.

ja właśnie jestem w trakcie dożynania Oblivionu, dokańczam główny wątek i - co piszę w odpowiednim temacie - to nadal gra ktora dla mnie kasuje wszystkie inne, włącznie z Falloutem 3 - właśnie głównie z powodu "klimatu i widoczków", bo dyskusja czy fabularnie wystarczająco wciaga moim zdaniem zależy od tego czy grający fabułę ogarnia czy nie. nie wierzę, że opinię "nudna fabuła" mógłby wypowiedzieć ktoś kto ją skończył i kojarzy wszystkie główne wątki. znacznie częściej spotykam taką opinię u ludzi, którzy ugrzęźli w gąszczu misji, wykonali po kilka tu i tam i stwierdzają że to "nudne", zamiast skupić się na jednym wątku (misjach głównych lub jednej frakcji) i zobaczyć jak bardzo różne, technicznie i fabularnie, potrafią być.

dla mnie murowany kandydat na grę roku 2011 a daj Boże przebije i Obliviona.
  • 0

#13 Chestitty Napisany 12 grudnia 2010 - 12:12

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:

A dlaczego nie? Przecież to inny gatunek i całkiem inni odbiorcy. Masa ludzi czekana na TESV i mają gdzieś CoD'a.
No chyba, że patrzysz pod kątem cebulaków "olo mam na jedną grę, kupuję CoD'a", ale zachodnia EU czy NA- kupi w tym okresie TESV, CoD i zapewne jeszcze z pięć innych tytułów biorąc pod uwagę listopad/grudzień :cf:


Wydawanie gry z serii, której ostatnia odsłona ukazała się 6 lat temu, w tym samym tygodniu co Call of Duty jest marketingowym szaleństwem i jeśli ktoś pójdzie po rozum do głowy, to skończy się tak jak z obsuwą Obliviona. Jeśli nie to życzę powodzenia :hejka:.
  • 1

#14 phsx Napisany 12 grudnia 2010 - 12:25

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

dyskusja czy fabularnie wystarczająco wciaga moim zdaniem zależy od tego czy grający fabułę ogarnia czy nie. nie wierzę, że opinię "nudna fabuła" mógłby wypowiedzieć ktoś kto ją skończył i kojarzy wszystkie główne wątki. znacznie częściej spotykam taką opinię u ludzi, którzy ugrzęźli w gąszczu misji, wykonali po kilka tu i tam i stwierdzają że to "nudne"

dokładnie tak było w moim przypadku. Pogubiłem się w tysiącu questów. Zwiedzanie było przyjemne ale jak piszę, misji nie chciało mi się wykonywać. Z nudą chodziło mi to, że pobiegałem trochę pooglądałem kilkanaście lokacji i brakło mi już motywacji do dalszej gry, czyli wniosek - gra mnie zanudziła.
  • 0

#15 ACZ Napisany 12 grudnia 2010 - 12:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Poprawcie temat na The Elder Scrolls V.
  • 0

#16 torq314 Napisany 12 grudnia 2010 - 12:46

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

czyli wniosek - gra mnie zanudziła.


być może gdybys skupił się na jednym wątku i go pociągnął, to nie znudziłoby Ci się. wykonywanie na raz misji dla różnych frakcji plus misji pobocznych chyba rzeczywiście może "nudzić" w tym sensie, że te misje nie mają ze sobą nic wspólnego, więc nie widzi się w tym żadnej fabuły. natomiast skupienie się na jednym wątku sprawia, ze nagle ta fabuła się odnajduje i jest normalna.

różnica - i to co zawsze dla mnie było wyznacznikiem jakości Elderscrollsów - to to że gracz sam kształtuje tę fabułę. nikt Cię nie pogania w żadną ze stron. w nowych (TES3 i 4) nawet zrezygnowano z limitu czasowego na misje, co wcześniej było normą (w Daggerfall ciągle były takie sytuacje, że ktoś będzie "czekał do ...."). można w dowolnym momencie zrezygnować z dowolnej misji i nagle zacząć sobie turystykę albo jakąś inną pulę misji.

jeśli to coś, co jest esencją rozgrywki, ulegnie zmianie, to będzie to koniec serii.
  • 0

#17 phsx Napisany 12 grudnia 2010 - 13:08

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Dobra, dobra ale czy w Oblivionie główne misje są jakoś oznaczone? Bo wydaje mi się, że tam są sytuacje, że trzeba łazić i gadać z kimś aż dostaniemy jakiś quest a potem i tak nie wiemy czy on popycha fabułę czy tylko dostaniemy parę zardzewiałych skarpet za niego.
  • 0

#18 Nyjacz Napisany 12 grudnia 2010 - 13:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Nigdy nie grałem w The Elder Scrolls i szczerze mówiąc - czekałem na kolejną odsłonę, by to zrobić. Więc jarać się nie mam prawa, ale cieszyć z faktu, że wreszcie ogram którąś część - owszem.
  • 0

#19 torq314 Napisany 12 grudnia 2010 - 13:44

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Dobra, dobra ale czy w Oblivionie główne misje są jakoś oznaczone? Bo wydaje mi się, że tam są sytuacje, że trzeba łazić i gadać z kimś aż dostaniemy jakiś quest a potem i tak nie wiemy czy on popycha fabułę czy tylko dostaniemy parę zardzewiałych skarpet za niego.


jak już masz misję, to nie wydaje mi się, żeby ona była "oznakowana" jako misja z głównego wątka, z drugiej strony na raz misji aktywnych nigdy nie miałem więcej niż 10, więc zorientować się która z nich jest z wątku głównego nie jest tak trudno. a zawsze JAKAŚ jest, tzn. zakończenie jednej misji z wątku głównego automatycznie rozpoczyna następną, nie ma więc takiego momentu że nie wiadomo co robić.

zaczyna się w lochach, pod ich koniec dostaje się amulet, trzeba go zanieść do Jaufree, on z kolei prosi o znalezienie dziedzica, który jest w Kvatch, ale Kvatch jest atakowane, dziedzic się znajduje ale amulet ginie, więc [...]

itd. przez kolejne misje.
  • 0

#20 burnstein Napisany 12 grudnia 2010 - 16:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Trailer.

http://www.gametrail...-scrolls/708369

Czyli miałem rację. 2 lata temu w temacie Obliviona pisałem, że Bethesda opatentowała nazwę "Skyrim" i taki najprawdopodobniej będzie podtytuł TESV. No i taki jest.
2011 będzie najwspanialszym rokiem :)


Nic takiego nie napisałeś.
  • 0

#21 Texz Napisany 12 grudnia 2010 - 17:27

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Heh... pewnie i tak kupię. Niech tylko nie zrobią regresu jak EA w Dragon Age 2.
  • 0

#22 Godot Napisany 12 grudnia 2010 - 17:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Woah! Grałeś już w Dragon Age 2?
  • 0

#23 Texz Napisany 12 grudnia 2010 - 17:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Jasne, jako konsolowy bóg mam dostęp do wszystkich gier, które zostały, są i będą wyprodukowane w ciągu następnych 50 lat. Chcesz wiedzieć w którym Gran Turismo Yamauchiemu uda się umieścić wszystko o co proszą fani?
  • 0

#24 Godot Napisany 12 grudnia 2010 - 17:41

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No to po cholerę pieprzysz o jakimś regresie?
  • 0

#25 Texz Napisany 12 grudnia 2010 - 17:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Bo regres jest, zamiast tworzenia własnej postaci mamy od góry przygotowanego bohatera. Jasne, że tak jest fajniej dla dewelopera, bo nie musi się zastanawiać co w danej chwili powie NPC gdy przed nim stanie Ork, tylko z góry zakłada że spotka człowieka, metr siedemdziesiąt, paladyna z zamiarem ratowania świata.
Tylko że to już jest niefajne dla gracza. Zwłaszcza jeżeli mówimy o RPG, w którym odgrywamy rolę danej postaci i narzucanie jaką mamy grać jest strasznie słabe i godne pożałowania. Jeżeli Skyrim pójdzie tą drogą to ja wysiadam.
  • 0

#26 Godot Napisany 12 grudnia 2010 - 17:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No tak, Planescape Torment też przez to ucierpiał, wręcz gra była crapem.
  • 0

#27 Kradziej Napisany 12 grudnia 2010 - 18:00

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Tylko że to już jest niefajne dla gracza.

Dla mnie jest za***iste.
  • 0

#28 Kakolukian Napisany 12 grudnia 2010 - 18:15

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Jeśli Skyrim będzie potworkiem pokroju Fallouta 3, to tylko śmietnik stanie się odpowiednim miejscem dla tejże gry. Teaser fajny ma tylko track.
  • 0

#29 torq314 Napisany 12 grudnia 2010 - 18:37

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Jeśli Skyrim będzie potworkiem pokroju Fallouta 3, to tylko śmietnik stanie się odpowiednim miejscem dla tejże gry.


to tak na pograniczu trollowania.

Teaser fajny ma tylko track.


jeśli znów zatrudnią Jeremy'ego Soule to można być spokojnym.
  • 0

#30 torq314 Napisany 12 grudnia 2010 - 20:44

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
no, kochani.

http://twitter.com/B...010984884604929

Seeing lots of speculation about #tesv game engine. It's brand new... and it's spectacular!


  • 0



Inne z tagami: