Skocz do zawartości

Zdjęcie

Top 3 Najlepsze Nowe IP


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#31 Ryan Napisany 17 stycznia 2011 - 00:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

sądzę, że ten rok wraz z el shaddai, la noire i catherine może być moim głosem w tym topicu, na razie się wstrzymam, ale wierzę w te trzy tytuły naprawdę mocno.

El shaddai zapowiada się na mega crapa. Katarzyna wcale nie rokuje dużo lepiej.
  • 0

#32 Gość_Taikun_* Napisany 17 stycznia 2011 - 00:26

Gość_Taikun_*
  • Goście
Myślałem że ten rok to Uncharted i Mass Effect :hmmm:
  • 0

#33 Ryan Napisany 17 stycznia 2011 - 00:43

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Wiesz przecież, że Aras jest fringe i nie gra w mainstreamowy crap. :cf:
  • 0

#34 Gość_Taikun_* Napisany 17 stycznia 2011 - 00:58

Gość_Taikun_*
  • Goście
Zapomniało mi się.
  • 0

#35 keogh Napisany 17 stycznia 2011 - 00:58

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

El shaddai zapowiada się na mega crapa. Katarzyna wcale nie rokuje dużo lepiej.

Dodany obrazek
  • 0

#36 Aras Napisany 17 stycznia 2011 - 08:38

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Ryan, co za różnica jak się zapowiada skoro i tak nie zagrasz? Zresztą luz, nawet w te swoje gry roku nie grasz.
  • 0

#37 Kradziej Napisany 17 stycznia 2011 - 09:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Dodany obrazek

Kocham internet.
  • 0

#38 Ryan Napisany 17 stycznia 2011 - 09:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Zresztą luz, nawet w te swoje gry roku nie grasz.

Gry roku? To 3 najlepsze IP a nie gry roku. I grałem zarówno w U, AC jak i GoW. Try again.
  • 0

#39 Aras Napisany 17 stycznia 2011 - 09:49

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
w Internecie to ja przeczytałem wszystkie książki :olo:

zresztą, skoro grałeś to przyznasz, że ich scenariusz to nic ciekawego, mimo iż U i G żyją skryptami, a A ma kilka co najmniej dziwnych rozwiązań.




btw z 3 gier które wymieniłem nie pojechałeś tylko po LA Noire, czyli notabene tytule o którym praktycznie nic nie wiemy, podczas gdy zarówno El Shaddai jak i Catherine już w tej chwili posiadają świetny plot, nietypową oprawę i pachną na odległość ciekawym gameplayem. Nie bój się ja wszystko ogrywam i kończę, toteż wiem co porównuję :sparta:
  • 0

#40 Ryan Napisany 17 stycznia 2011 - 10:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

w Internecie to ja przeczytałem wszystkie książki :olo:

Szacun.

zresztą, skoro grałeś to przyznasz, że ich scenariusz to nic ciekawego, mimo iż U i G żyją skryptami, a A ma kilka co najmniej dziwnych rozwiązań.

Średnio mnie mega fabuła, bo gry w przytłaczającej większości wypadków nie mają interesującej fabuły. Czasem mają jadalną, czasem nietuzinkową, czasem zabawną. Ale objawienia w grach to ja nie widziałem (ale mało gram w RPGi, więc być może to jest przyczyną).

btw z 3 gier które wymieniłem nie pojechałeś tylko po LA Noire, czyli notabene tytule o którym praktycznie nic nie wiemy

Mhm, właśnie dlatego nic na jej temat nie napisałem. Zresztą mój przekaz był troszeczkę inny. O, taki:

podczas gdy zarówno El Shaddai jak i Catherine już w tej chwili posiadają świetny plot,

Nie, nie mają. Czy mają nietypową fabułę? Pewnie tak. Czy mają pokręconą fabułę? Przynajmniej w przypadku C można zakładać, że tak. Czy posiadają świetną fabułę? Szanse na to są znikome. Bo niestety nie zgodzę się z Tobą (jeśli o to właśnie chodzi), że inny=świetny.

nietypową oprawę

Hardly. Może i mają "inny design", ale jego wykonanie w obu przypadkach IMO ssie.

i pachną na odległość ciekawym gameplayem.

Nie-e. C może być potencjalnie grywalne, jeśli to co widać na ostatnim trailerze jest reprezentatywnym przekrojem gameplayu (i to co widać jest przyjemne w odbiorze hands-on). W przypadku ES mamy do czynienia z prostą jak cep mechaniką, która wedle raportów ludzi, którzy grali i którym ufam nadaje się na półgodzinny pokaz, ale może mieć problemy z utrzymaniem kilkugodzinnej gry.

Nie bój się ja wszystko ogrywam i kończę, toteż wiem co porównuję :sparta:

No, szczególnie C, ES i LAN skończyłeś, Sylvan.
  • 0

#41 Aras Napisany 17 stycznia 2011 - 10:25

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
ja mówię tomato a Ty potato.

szczerze, to nie za bardzo mnie rusza kłócenie się na tym forum o gry. Teoretyzować nie zamierzam - zwyczajnie wierzę, że te trzy mnie zaskoczą, a najbardziej cenię zaskok w każdej kwestii życia.

Jeżeli mechanika U i Gearsów nie jest prosta jak cep to nie wiem jaka jest, a wystarczyła na te wszystkie fapy przez Internet, chciałbym żeby ES tez się udało.

Zresztą fabuła oparta na Księdze Enocha to przecież norma i wszystko po staremu.
  • 0

#42 Ryan Napisany 17 stycznia 2011 - 10:44

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Powtórzę, bo nie dotarło: inni nie znaczy dobry.
  • 0

#43 McTomass Napisany 22 lutego 2012 - 01:31

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
1. Duke Nukem Forever
2.Batman
3.Red Dead Redemption
  • 0

#44 Sylvan Wielki Napisany 22 lutego 2012 - 02:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:
Dead Space - (niby przystawka przed RE5, a tu taki pstryczek w kinol capcomowatych);
Bioshock - FPS, który ukręcił łeb Halo. I to FPS bez multi - mnożnik;
Demon's Souls - iście przełomowy, niezwykły tytuł;
Dragon Age - a niech marudzą....;
Bayo - jak już coś może konkurować z przygodami Kratosa, to jest to wyznacznik jakości;
Borderlands - wyborny misz masz;
AC - z części na część lepszy;
BlazBlue - niby duchowy spadkobierca GG, ale....

Nie sposób nie wyróżnić takich rodzynków jak: Gearsy (głównie pierwsza odsłona), RDR, inF, Prototype, Uncharted, LBP, czy niedoceniane Dark Void i El Shaddai;
Z cyfrowego sklepu : P vs Z, Renegate Ops;
  • 0

#45 twilitekid Napisany 26 lutego 2012 - 20:06

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

1. Duke Nukem Forever
2.Batman
3.Red Dead Redemption

Z czego Duke i RDR to nie są nowe IP, a Batek to gra na licencji.


Dla mnie oczywiście Mass Effect jest najlepszym nowym IP tej generacji ;). Poza tym nie będę oryginalny jak wymienię Bioshocka czy Dead Space. Wypada też wspomnieć o Mirror's Edge choćby za odwage EA i nietypowe podejście do platformówki.
  • 0

#46 Druciak Napisany 26 lutego 2012 - 21:35

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
RDR to nowe ip, nie myl z Red Dead Revolver, to Red Dead Redemption to nie 2 .
  • 0

#47 BigBoss1982 Napisany 26 lutego 2012 - 21:35

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
Gears of War - bo od tego tytułu zaczęła się tak naprawdę nowa generacja konsol i praktycznie później każda gra to klon Gears of War + RE 4

Mass Effect - ogrom tej produkcji, wykonanie i cały wszechświat jest porażający, naprawdę sam Lucas powinien ukłonić się chłopakom z Bioware, którzy tak czy siak czerpali zapewne garściami ze świata Star Wars, Bioware stworzyło świat na tyle bliski fanom SW, a jednocześnie tak oryginalny i bardziej dojrzały niż świat Lucasa, że brawo, brawo, brawo !!! I do tego EPIC pełną gębą !!!

Dark Souls - chyba od czasów Diablo 1 i 2 nie grałem w takiego rpego - slashera , EPIC !!!

No i takie małe wyróżnienie dla FALLOUT 3, który niby nic nowego nie wprowadził, ale jednak za :

1. Wskrzeszenie tej boskiej serii
2. Zupełnie nowy disajn świata i widok z oczu.

200 h na łejstlandzie szybko mi pizdnęło. Można płakać tylko nad 30 levelami ( tak ? ) , ale to w niczym nie przeszkadzało.

Dead Space - jak dla mnie chyba pierwsza gra, na której naprawdę tak się bałem. Nie pamiętam w swoim całym życiu gry, która by mnie tak przestraszyła. A to wszystko przez ataki SZOKER itd. ostatni raz tak się bałem na RE 2 i RE Remake. Świetny klimat co prawda też zerżnięty w 100 % z Alien 1 , ale to nie ma znaczenia. Jeżeli autorzy dają mi praktycznie ”znany” produkt, który jak widzę, to mówię od razu Hej, ja to znam będzie grubo, a jednocześnie podają to tak jakbym to widział po raz pierwszy to również duże brawa. To samo co Bioware.
  • 0

#48 Zwyrol Napisany 26 lutego 2012 - 21:41

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

RDR to nowe ip, nie myl z Red Dead Revolver, to Red Dead Redemption to nie 2 .


No jak nie, to tylko zmieniona nazwa i bardziej rozbudowana gra, ale wystarczy rzucić okiem na tamtą grę i widać podobieństwa. RDR to nie jest nowe IP. Tak samo jak GTA3 nie było nowym IP.

Najlepsze 3 IP w tej generacji to Bioshock, Uncharted i dałbym Batmana, bo to jednak nowa jakość wśród szrotów, które wychodziły kiedyś z Nietoperzem. A jeśli nie Batman, to Alan Wake lub Gears Of War.
  • 0

#49 Druciak Napisany 26 lutego 2012 - 22:04

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
To, że mają ten sam skrót to nie znaczy, że nie jest nowym IP. Wcześniej nie było nazwy Red Dead Redemption, a przy GTA była, więc przykład z tyłka.
IMO to nowe ip i tyle.
  • 0

#50 burnstein Napisany 26 lutego 2012 - 22:26

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Mass Effect i Borderlands.
  • 0

#51 twilitekid Napisany 26 lutego 2012 - 22:29

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Nowe IP to nie tylko nowa nazwa.
  • 0

#52 Cr0ss2500 Napisany 26 lutego 2012 - 23:07

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
Borderlands
Mass Effect
Dead Space
Fallout 3
Gears of War

znajdzie się jeszcze kilka, ale moim zdaniem po prostu tytuły te wykreowały się jak to ująć "po trupach" rozwijając pomysły/szczegóły gier będących już na rynku - ale tak jest zawsze i wszędzie, choć wiadomo, każda pojedyncza ma jakiś "skarb" w sobie. :hihi:
  • 0

#53 Stan Napisany 26 lutego 2012 - 23:30

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:
Fallout 3 to nowe ip?

A tak to oczywiście Mass Effect, Bordery, Dead Space, Gears of War, Uncharted i Bioschock
  • 0

#54 BigBoss1982 Napisany 27 lutego 2012 - 00:45

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:

Fallout 3 to nowe ip?



może nie nowe, ale w jakiś sposób można to tak traktować.

W czysto Falloutowym sensie bo to w serii nowość i wielki hołd za reaktywację tematu.
  • 0

#55 burnstein Napisany 27 lutego 2012 - 07:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Co nie zmienia faktu, że to nie nowe IP. Tak jak RDR.
  • 0

#56 fingus Napisany 27 lutego 2012 - 19:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Sam Batman to nie nowe IP, ale Arkham Asylum chyba można za takie uznać - dostaje więc mój głos. Do tego Bioshock i Portal. Z pewnym wahaniem mógłbym wymienić Assassin's Creed, ale już poza podium.
Borderlands, Darksiders i Prototype też budzą moje nadzieje i dużo sympatii, ale wolę aby wykazały się w kontynuacjach, nim zacznę przyznawać im laury.
  • 0

#57 xell Napisany 27 lutego 2012 - 20:38

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Sam Batman to nie nowe IP, ale Arkham Asylum chyba można za takie uznać - dostaje więc mój głos.

Niby jak? Przecież to miejscówka znana wcześniej z komiksów. Jakbyś tego nie obracał i nie przekręcał, to jest to gra na licencji.
  • 0

#58 Godot Napisany 01 marca 2012 - 19:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
U mnie klasycznie:
1. Mass Effect
2. Uncharted
3. Gears of War
Wszystkie trzy trylogie to wybitne tytuły, wszystkie trzy są w mojej kolekcji i będę to tych gier wracał. To niesamowicie mocne IP i mam nadzieję, że będą kontynuowane w przyszłości
  • 0

#59 Cola Napisany 01 marca 2012 - 19:19

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
1. Mass Effect
2. Dead Space
3. Bulletstorm

Ciężko jest wybrać tylko trzy nowe IP tej generacji, było tego trochę.
  • 0

#60 Wezyr Napisany 01 marca 2012 - 20:27

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
1. Mass Effect - zlozona fabula, swietna historia, ciekawa mechanika. Typowy tytul, ktory zdefiniowal moje pojecie RPG, ktore nie musi oznaczac od razu pociesznych przeciwnikow, slamazarnej walki turowej i niemrawych bohaterow.

2. Dead Space - swietne polaczenie horroru i akcji, pokazujacej, ze mozna wycisnac cos ze skostnialego gatunku horrorow. Swoboda poruszania sie, niezla fabula, calkiem fajne realia. Mimo, ze oparte na zasadzie "o Boze, cos zaraz wyskoczy zza szafy/z szybu" jak seria Resident Evil, to jednak jest o wiele bardziej dynamiczna i (jakby nie patrzec na RE5) straszniejsza.

3. Trzecie miejsce to walka miedzy Red Dead Redemption i Alan Wake, a tytulami od thatgamecompany.

RDR pokazalo, ze cowboy =/= pedal, mozna stworzyc nietuzinkowe postaci
Spoiler
, ciekawie prowadzona fabule i smaczki typowo Rockstarowe. Jest to gra malo oryginalna, bo bardzo przypomina GTA na zachodzie, ale swoja zlozonoscia i rozmachem zdobyla moje serce.


Alan Wake to troszke inna para kaloszy, narracja i fabula to najjasniejsze punkty tej gry (no nie do rozyebania!), ma swietny klimat, lekko straszny i mimo pewnych niedorobek (dosc monotonna) dala dobre podwaliny pod nastepna czesc.

thatgamecompany za fl0w i Journey, takie nietuzinkowe projekty bardzo sobie cenie i nie bede przechodzil obok nich obojetnie.
  • 0