Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3323 odpowiedzi na ten temat

#181 Ney Napisany 12 maja 2006 - 19:11

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

edit: a ciągnięciu serii w nieskończoność i systemu wydawania razkazów mówię zdecydowane NIE

Tu masz moje pełne poparcie:).Chociaż w książce MC dowodzi składem Spartan...I każdy z nich ma swoje specjalne zdolności - szybkość,świetny snajpier itd...

Może nie MC w obecnej postaci ale ... jego praprzodek Spartan.

Projekt w którym powstali Spartanie (a projekt ten powstał w celu zwalczania przestępczości kolonialnej o_O) ma raptem kilkanaście więc kilka tysięcy lat wcześniej to można by jedynie pograć prapraprapradziadkiem Johna:)
Covenanci się z koleii pojawili z tego co pamiętam też nie tak znowu dużo przed wydarzeniami HALO:CE więć prequel daleki nie przedstawiałby konfliktu Covenanci-ludzie.
Ewentualny prequel moim zdaniem może przedstawiać Forerunersów (wszystko wskazuje na to że to byli ludzie) i ich walke(?) z Floodem,budowe instalacji Halo itp...

cholera poszukam książek po sieci z uniwersum Halo i sprawdzę czy to daje radę...

Daja...oj dają:).Drugą możesz sobie odpuścić ale pierwsza i trzecia to dla fana Halo coś niesamowitego:)
  • 0

#182 xell Napisany 12 maja 2006 - 19:41

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
zwłaszcza trzecia jest niesamowita.:)

Tu masz moje pełne poparcie:).Chociaż w książce MC dowodzi składem Spartan...I każdy z nich ma swoje specjalne zdolności - szybkość,świetny snajpier itd...

no niby tak, ale chyba ciężko byłoby oddać ten system wydawania poleceń do gry. :ninja:
  • 0

#183 MaxVarEmreis Napisany 12 maja 2006 - 19:47

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Tu masz moje pełne poparcie:).Chociaż w książce MC dowodzi składem Spartan...I każdy z nich ma swoje specjalne zdolności - szybkość,świetny snajpier itd...

no niby tak, ale chyba ciężko byłoby oddać ten system wydawania poleceń do gry. :ninja:

Zaskoczyli nas przy pierwszej cześci, może zaskoczą przy 3 ?? :)
  • 0

#184 Ney Napisany 12 maja 2006 - 20:16

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Na stronie Bungie na pytanie czy Halo 3 jest naprawde ostatnia grą z tej serii pada odpowiedź:
Q:Is this the last ever Halo game?

A:It is the conclusion to this story arc

Czyli coś tam z Halo jeszcze kiedyś będzie na 100%.Pewnie bez MC ale jednak...Microsoft zresztą nigdy by nie zarżnął kury znoszącej złote jajka...
  • 0

#185 Gość__* Napisany 12 maja 2006 - 21:00

Gość__*
  • Goście

Czyli coś tam z Halo jeszcze kiedyś będzie na 100%.Pewnie bez MC ale jednak...Microsoft zresztą nigdy by nie zarżnął kury znoszącej złote jajka...

pewnie ze nie, to wedlog mnie najlepszy tytol na XBOXA ktory deklasuje Sony i Nintendo na rynku konsol ;)
  • 0

#186 Gość__* Napisany 12 maja 2006 - 21:13

Gość__*
  • Goście
no jasne, ze nie zarznie.. bo to przeciez gra, ktora slynie z multi.. wiec nawet, gdyby nie chcieli juz walkowac tematu forerunnersow, flooda, itd.. to zawsze mogliby robic gry stricte onlajnowe ;]

i osobiscie takie rozwiazanie by mi najbardziej pasowalo.. ew. jakies side-stories, czy prequele.. bo MC owszem, jest zajebista postacia.. i wlasnie dlatego nie chce patrzac na jego postac za 10 lat podstawiac sobie wiadra pod brode :ninja: i dlatego chcialbym, zeby H3 bylo ostatnim wystepem Chiefa..najlepiej byloby wlasnie, gdyby Chief na koncu zginal lub zaginal(stawiam na to drugie)..jesli chodzi o przyszlosc serii to stawiam na side-story.. granie jakims Marinesem, run-iny z Chiefem, itd ;]
  • 0

#187 Gość__* Napisany 12 maja 2006 - 21:18

Gość__*
  • Goście
Prymitywne energy shield?? Najłatwiejszym sposobem byłoby oslabienie shielda i długie jego ładowanie. Ja jednak widze, to jako osłone, którą trzeba charge'ować - tzn zbierać baterie. Mozna by było to takze rozwiązać, tak jak napisał t3xz -zmiana zbroi na nową. Mozliwe jest takze mix:charge i zmiana po iluś doladowaniach. Wszystko w rekach Bungie :wink:
  • 0

#188 xell Napisany 12 maja 2006 - 21:28

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Prymitywne energy shield?? Najłatwiejszym sposobem byłoby oslabienie shielda i długie jego ładowanie. Ja jednak widze, to jako osłone, którą trzeba charge'ować - tzn zbierać baterie. Mozna by było to takze rozwiązać, tak jak napisał t3xz -zmiana zbroi na nową. Mozliwe jest takze mix:charge i zmiana po iluś doladowaniach. Wszystko w rekach Bungie :wink:

ale te twoje rozwiązania gryzą się z fabułą 'the fall of reach'. :ninja: A Bungie zależy na tym, żeby ich świat był jak nabardziej spójny (choć trochę nieścisłości jest) i żeby nie było zgrzytów między grami a książkami.

Co do sequela Halo 3. Ja bym chciał, żeby trójka była genialnym zamknięciem trylogii, grą, jakiej nie widział świat, a później Bungie wzięło się za nowy projekt, który by na każdym miejscu hype'owano jak "grę twórców wielkiego Halo 3". Bo nie wierzę, że chłopaki nie mają pomysłu na jakieś inne ciekawe uniwersum, a ponadto że chcą się babrać ponad 10 lat w tym samym uniwersum.
  • 0

#189 Gość__* Napisany 12 maja 2006 - 21:41

Gość__*
  • Goście

Co do sequela Halo 3. Ja bym chciał, żeby trójka była genialnym zamknięciem trylogii, grą, jakiej nie widział świat, a później Bungie wzięło się za nowy projekt, który by na każdym miejscu hype'owano jak "grę twórców wielkiego Halo 3". Bo nie wierzę, że chłopaki nie mają pomysłu na jakieś inne ciekawe uniwersum, a ponadto że chcą się babrać ponad 10 lat w tym samym uniwersum.

dokladnie tak samo mysle.. tak, jak chcialbym, zeby Kojima po MGSie 4 wzial sie za cos nowego, tak chcialbym nowego projektu Bungie.. oczywiscie w jakis sposob do klimatow Halo mogliby powrocic po paru latach(najlepiej, gdy na rynku przez jakis czas bedzie juz X720 oO taka dluga przerwa zrobilaby dobrze i serii i jej tworcom), ale chce zobaczyc jakas kozacka nowa gre od tej ekipy.. bo chyba nikt nie ma watpliwosci co do tego, ze Bungie miesci sie bez problemu w top5 najlepszych obecnie developerow na swiecie :ninja:
  • 0

#190 Ney Napisany 12 maja 2006 - 21:58

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

bo chyba nikt nie ma watpliwosci co do tego(...)

No chyba jest taki Jed(y)en:)
  • 0

#191 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 08:37

Gość__*
  • Goście

No a uboższa wersja Shielda czy też jej brak... dostajemy na klatę serię i po walce musimy zreparować/zdjąć/wymienić zbroję na nową. Motyw RPG? Czemu nie... Retrospekcja z MGSem się udała, czemu by nie z Halo


Bzdura. Bungie w dużej mierze robi HALO pod multi. Coś takiego by nie przeszło.
  • 0

#192 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 09:07

Gość__*
  • Goście

Cytat:
No a uboższa wersja Shielda czy też jej brak... dostajemy na klatę serię i po walce musimy zreparować/zdjąć/wymienić zbroję na nową. Motyw RPG? Czemu nie... Retrospekcja z MGSem się udała, czemu by nie z Halo


Bzdura. Bungie w dużej mierze robi HALO pod multi. Coś takiego by nie przeszło.


Maiden ma tu troche racji, ale kto mówi, że shield ma dzialac na tej samej zasadzie w singlu co w multi? Może w multiplayerze gracz miałby jakiś pakiet rechargeów i po fragu dostawał np dodatkową baterie :hmmm: Wtedy trza byłoby grać taktycznie i mniej schematycznie - samo chowanie za zasłona póki shield sie nie zregeneruje by nie starczyło...

ale te twoje rozwiązania gryzą się z fabułą 'the fall of reach'. A Bungie zależy na tym, żeby ich świat był jak nabardziej spójny (choć trochę nieścisłości jest) i żeby nie było zgrzytów między grami a książkami.


Wybaczcie mój pomysł, ale ksiażek nie czytałem, więc nie potrafie powiedzieć, czy moje wymysly są totalna bzdurą :cojest:
  • 0

#193 Texz Napisany 13 maja 2006 - 10:47

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

kilka tysięcy lat wstecz to mógłbyś zrobić grę o rzymianach lub fenicjanach albo covenant only... a jeśli chodzi o ukazanie wcześniejszych lat życia Chiefa to Covenanci nie mogą mieć gorszej technologii, bo ich technologia się nie rozwija. a co do prymitywnej wersji energy shielda to też bzdura, bo Chief otrzymał kompletną zbroję Mjolnir na kilka tygodni przed akcją jedynki, wcześniej w ogóle nie miał energy shielda.

whatever Xelloss, całe uniwersum Halo to dzieło Bungie i jak będą chcieli przedstawić MC który walczy dla Forerunnerów to zapewne nic nie stanie im na przeszkodzie. A na pewno nie to o czym piszesz.
Cofnięcie całej historii o kilka tysięcy lat udało się w przypadku KOTOR to w czym probmem? Rozpierducha MC z klimatach azteckich? 0_o jak będą chcieli... :hmmm:
  • 0

#194 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 10:52

Gość__*
  • Goście

Cofnięcie całej historii o kilka tysięcy lat udało się w przypadku KOTOR to w czym probmem? Rozpierducha MC z klimatach azteckich? 0_o jak będą chcieli...


:hmmm: :D :bue: Nieeee, t3xz to by raczej nie przeszło, ale walka z Forerunnerami - dlaczego nie...
  • 0

#195 BeSOS Napisany 13 maja 2006 - 11:25

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Obejrzałem trailerek i wyglada to faktycznie świetnie, ale żeby od razu uznać to za trailer targów...toche przesadzacie panowie ;)
  • 0

#196 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:04

Gość__*
  • Goście

Obejrzałem trailerek i wyglada to faktycznie świetnie, ale żeby od razu uznać to za trailer targów...toche przesadzacie panowie ;)

Jezeli ktos twierdzi ze ten trailer godny jest miana trailera targow to chyba jest to jedyny filmik ktory widział podczas tej imprezy :^^:
GoW czy Red Steel posiadaja lepsze trailery (juz nic nie wspomne o pewnym 15minutowym trailerku ;) )
  • 0

#197 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:08

Gość__*
  • Goście

Jezeli ktos twierdzi ze ten trailer godny jest miana trailera targow to chyba jest to jedyny filmik ktory widział podczas tej imprezy
GoW czy Red Steel posiadaja lepsze trailery (juz nic nie wspomne o pewnym 15minutowym trailerku )


Blah, dla fana halo ten trailer to miód na serce, ja tam prawie płakałem jak wszedł sławetny motyw muzyczny... :niepewny:
Co do GoW, to ten też jest cudowny (Red Steel juz mniej), ale "hejloł" to "hejloł" :hurra:
  • 0

#198 xell Napisany 13 maja 2006 - 13:13

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

GoW czy Red Steel posiadaja lepsze trailery (juz nic nie wspomne o pewnym 15minutowym trailerku ;) )

Nie. :rower:
  • 0

#199 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:14

Gość__*
  • Goście

Blah, dla fana halo ten trailer to miód na serce, ja tam prawie płakałem jak wszedł sławetny motyw muzyczny... :niepewny:

W H2 na Live gram juz 14 miesiecy...wiec sadze ze moge nazwac sie fanem tej gry.
PS. juz nigdy nie pisz HALO z małej litery ;)

GoW czy Red Steel posiadaja lepsze trailery (juz nic nie wspomne o pewnym 15minutowym trailerku ;) )

Nie. :rower:

Sadze ze chciałes mi powiedziec ze "tamte" trailery nie były lepsze od tego H3 ?
Zgadłem ?
  • 0

#200 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:18

Gość__*
  • Goście

PS. juz nigdy nie pisz HALO z małej litery


YETI wybacz, oczywiscie powinno być HALO, za kare wymierzam sobie 10 batów i klęczenie na grochu :D
  • 0

#201 xell Napisany 13 maja 2006 - 13:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Sadze ze chciałes mi powiedziec ze "tamte" trailery nie były lepsze od tego H3 ?

trailer GoW jest słaby (nie chodzi mi grafę, ale jakaś załosna gadka o upadku ludzkości - ojej, który to już raz? :hmmm: ). Red Steel mnie nie powaliło, aczkolwiek ciekawa gra. MGS nie lubię (choć technicznie niezły, trzeba przyznać).

Tak, dla mnie trailer Halo 3 jest lepszy od wyżej wymienionych.
  • 0

#202 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:23

Gość__*
  • Goście
Red Steel - nie wiem czy widziales ten sam trailer co ja, gostek siedzi sobie na kanapie i pocina w gierke, wyglada to komicznie :)
  • 0

#203 xell Napisany 13 maja 2006 - 13:24

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Ten co przypomina Rowana Atkinsona (Jasia Fasolę)? Tak, widziałem go.
  • 0

#204 cwany-lis Napisany 13 maja 2006 - 13:37

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 570 Postów:

kilka tysięcy lat wstecz to mógłbyś zrobić grę o rzymianach lub fenicjanach albo covenant only... a jeśli chodzi o ukazanie wcześniejszych lat życia Chiefa to Covenanci nie mogą mieć gorszej technologii, bo ich technologia się nie rozwija. a co do prymitywnej wersji energy shielda to też bzdura, bo Chief otrzymał kompletną zbroję Mjolnir na kilka tygodni przed akcją jedynki, wcześniej w ogóle nie miał energy shielda.

whatever Xelloss, całe uniwersum Halo to dzieło Bungie i jak będą chcieli przedstawić MC który walczy dla Forerunnerów to zapewne nic nie stanie im na przeszkodzie. A na pewno nie to o czym piszesz.
Cofnięcie całej historii o kilka tysięcy lat udało się w przypadku KOTOR to w czym probmem? Rozpierducha MC z klimatach azteckich? 0_o jak będą chcieli... :hmmm:


Nie mogą tak zrobić bo Halo jako takie posiada bardzo złożone uniwersum a wszystkie książki są pisane pod czujnym okiem ekipy z Bungie. Cofnięcie MC do czasów starożytnych to cuda nie widy. O ile KOTOR idealnie wpasowywał się w uniwersum gwiezdnych wojen bo akcja gry została osadzona w pustych miejscach chronologii sagi tak też nie kolidowało to z resztą historii. HALO ma ogromny potencjał, ciekawi mnie tylko czy sprzeda się bez MC.
  • 0

#205 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 13:49

Gość__*
  • Goście

HALO ma ogromny potencjał, ciekawi mnie tylko czy sprzeda się bez MC.


Hmmm tough question. Wydaje mi się, że jeżeli Bungie zaproponuje podobnego do MC bohtera to tak. Bo jeżeli walna rozgadanego joł spoko Marine to to będzie porażka :/ Ja bym na miejscu Master Chiefa widziałem jakiegos innego Spartana, z nowymi features :hmmm:
  • 0

#206 Zeus-Nelson Napisany 13 maja 2006 - 15:58

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Obejrzenie trailera Halo 3 przywiało mnie aż do wrogiego obozu do rzadko odwiedzanego podforum :ninjadance: powiem chyba tylko tak: Ten Trailer niepokazuje kompletnie nic :lol: jak dla mnie to tworcy chcieli sie chyba pochwalic jedynie ze stworzyli głównemu bohaterowi bardziej "męską" zbroje :ninjadance:
moim zdanie filmik ten prezentuje sie niezwykle ubogu na tle innych trailerów :ziewa:
aha i prosze wszelakich fanbojów obozu M$ zeby nieodpisywali na mojego posta bo niechce wywowyłac jakies mini wojny w temacie bo szkoda na to czasu i miejsca :przytul: do mnie Halo kompletnie nieprzemawia i tyle :hmmm: chociaz spodziewąłem sie ze moze na E3 w kolejnej czesci serii pokaza coś co zmien moje podejscie do tej serii :ninja:
pozdro szacun:*
  • 0

#207 cwany-lis Napisany 13 maja 2006 - 16:09

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 570 Postów:
Zeus-Nelson joł zgadzam się z tobą ! a teraz uciekajmy stąd bo nas kamieniami obrzucą, chodu ! :lol:

obejrzałem trailer po raz pierwszy myślę - koniec ??? drugi raz, no fajny ale tylko tyle ? trzeci, łeee, delete + opóżnij kosz :ninjadance: potem wchodze na forum a tu połowa ludu ma już avatarki i sigi z Master Chiefem nowej generacji, tak też myślę że nie chodzi o kult tego ubogiego trailera tylko świętowanie nadejścia trzeciej części HALO jako takiej, rzekłem i daje dyla :^^:
  • 0

#208 xell Napisany 13 maja 2006 - 16:42

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
http://pl.wikipedia....wiki/Inkwizycja

Ta instytucja ma was na oku, grzesznicy.
  • 0

#209 syon Napisany 13 maja 2006 - 17:20

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Heh nikt nikogo nie będzie karcił za to, że mu się film nie spodobał. Gorzej by było gdyby ktoś napisał wprost, że ludziom którym się on podoba trzeba zrobić trepanację czaszki i oddać pod obserwacje psychiatry o_O Dla mnie film jest rewelacyjny bo oddaje klimat gry. Wcale nie musi trwać pięciu minut i być od początku do końca wypełniony wybuchami i gołymi niuniami by mi krew w żyłach zaczęła szybciej płynąć. Seria Halo tego nie potrzebuje tak bardzo by była kultową :)
  • 0

#210 Gość__* Napisany 13 maja 2006 - 17:50

Gość__*
  • Goście
Wiele osób uważa że ten trailer jest cienki, ale chodzi o to że to nie jest prawdziwy trailer, tylko teaser, czyli jest krótki, nie pokazuje niczego nowego, ale sprawie że chcesz dorwać tą gre za wszelką cene :^^:
  • 0